High Life

• Nemecko High Life (viac)

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa z nich pokusné objekty experimentu – prítomná doktorka -  častokrát proti ich vôli -  im odoberala spermie s cieľom inseminovať mladú ženu. Na palube ostáva iba Monte a jeho dcéra Willow a žijú v úplnej izolácii. Otec a dcéra sa blížia k svojmu cieľu – k čiernej diere, kde prestáva existovať čas i priestor. (Film Europe)

Pavlínka9

Hmmm...zajímavý pohled na Pattinsona, kterého jsem ještě v úloze péče o dítě neviděla...jinak tam mimo černocha ale hraje skupinka lidí, která mi je od začátku dost nesympatická - a říkám si, že to vlastně byl záměr - takže ok :) Nicméně - ten film má pro mě dost nevysvětlitelného, neřečeného a jak to začalo, tak to vlastně i tak nějak všechno skončilo a říkám si - co nám to vše mělo dát? :D Já vlastně ani nechápu ten závěr :D Plus za mě mají u té zeleně, kterou tam vypěstovali - to bylo moc hezké a líbila se mi. ()

elanius

(58/2023) Kamil, toto je film úplne pre teba :) Neviem vlastne úplne prečo, ale mňa tieto artoviny fakt bavia. Je tam vidieť inšpirácia klasikami, od Aliena, cez Kubricka, možno až po toho Nolana s Interstellar. Samozrejme všetko je tak zvláštne a minimalistické, že väčšina divákov to asi predčasne vzdá. Je to ale škoda, občas treba mať trošku otvorenú myseľ, nechať film len tak plynúť, neanalyzovať všetko doslovne a každý si v tom môže niečo nájsť. Napriek tomu, že film je aj dosť brutálny a explicitný, ja som vnímal skôr všade prítomnú krehkosť, ľudí, charakterov, pudov. Na takom malom priestore a zároveň v nekonečnom vesmíre, tento rozpor bol výborne stvárnený, herecky, hudobne aj vizuálnym štýlom (väčšina filmu v nezvyklom ratiu 1,66:1). Filmu neskutočne prospel nelineárny strih, užíval som si tú časovú nepredvídateľnosť. Prvé stretnutie s Claire Denis dopadlo na výbornú. (8/10) ()

klima777

Ach jaj... Tohle by se mi přece mělo vyloženě zamlouvat... Pachuť prvoplánového kalkulu, myšlenkové strnulosti (podsouvající, co je správné a co trestuhodné) & brutálního útoku na city je však takořka nesnesitelná. ()

sedm.1

S High Life je to poměrně složité. Na jednu stranu totiž musím krapet oponovat většině zdejších komentářů, které označují tuto podívanou za nabubřelou ,,ártovku,, , která nemá s běžným divákem slitování a rve do něj jen hromady filozofických a intelektuálních scén a výjevů, dávající dohromady jen nudu a šeď. S tím ovšem nesouhlasím, neboť já v tomto filmu viděl poměrně jednoduchý, srozumitelný a docela stravitelný příběh společenských vyděděnců, jenž snad nemohli ani dopadnout jinak, jen je to ale prostě celé zabaleno do vážně originálního sci-fi hávu a zpracováno navíc ne zcela přímočarým stylem, jenž ovšem na druhou stranu považuji za značně oživující a poutavý. Aby to nicméně zároveň nevypadalo, že jsem z High Lifa kdovíjak unešen, tak to vůbec ne, jelikož na druhou stranu, pro běžného diváka, za kterého se já osobně tedy považuji spíš než za toho intelektuálního, je to přeci jen až příliš velká nálož nevšedností a podivností, nehledě na to, že mi zde chybělo i naprosto vše, co jinak film dělá filmem, tedy působivá atmosféra, fungující napětí, dramatické momenty, výrazný příběh a v tomto případě především i emoce, jelikož tak chladný snímek snad ani nepamatuji, nemluvě ještě navíc ani o úplném konci, respektive pointě, kterou jsem na rozdíl od všeho předešlého dění naprosto nepobral a tyhle podobně neukončené závěry navíc fakt upřímně nesnáším. Nadávat a kritizovat tuto podívanou tudíž budou zkrátka obě strany publika, tedy jak to intelektuální, tak to komerční, jelikož ani jedni se nedočkají přímo toho, co by od takovéhoto filmu požadovali. A nic na tom nezmění ani výrazné obsazení a nenudící postavy, jelikož i oni se pohybují, respektive spíš balancují, na hranici jak pozitivního, tak negativního vnímaní. Každopádně, pravda je, že žádná velká zábava to prostě rozhodně nebude asi pro nikoho, spíš naopak, a to nejspíš sehrálo nejen při mém hodnocení asi ten nejzásadnější fakt. ()

Lukoboss

Naprosto nudná a ubíjející záležitost, která se snaží být tak umělecká, až z toho vznikla naprostá sračka. C. Denis tak moc jde za filozofickým přesahem, až najednou zjistíte, že to je o ničem, že se tam nic neděje a že je vám vlastně úplně jedno, co se tam stane. Kdyby ta loď jen přes hodinu sama letěla vesmírem a jinak nic, vyšlo by to nastejno. Pro mě v tom nebyla žádná emoce, která by mě strhla, která by mnou zacloumala. Nevím, navíc se dost skáče v různých časových úsecích, takže to nějakýmu přehledu taky nepřidá. Za mě nepovedená záležitost, takovou nudu jsem dlouho nezažil. ()

adam9

Film divákovi klade řadu otázek, které se dotýkají zejména jednoho aspektu: lidskosti. Z některých vězňů, kteří dostali doživotí (očividně tedy provedli něco opravdu špatného), se postupně stávají „nevinné oběti". Obyčejného diváka otráví pomalé tempo, nepříjemné naříkání malého dítěte a nakonec ho dorazí i zjednodušeně řečeno podivné scény zachycující sexuální stránku člověka. Ti, kteří si však potrpí na netradiční výstavbě příběhu, znepokojujícím chováním postav a jistou filozofičností, si rozhodně přijdou na své. ()

Renfield

Poslední dobou mám "štěstí" na vizuálně zajímavé počiny, žel s příběhem to už bývá horší. To u High Life v lehce jiné podobě platí taktéž. Interiér lodi je velmi zajímavý, nasvícení scén v něm dokonalé, povětšinou chladné, přesto je tu i svým způsobem jiný svět, zóna úniku, zahrada. Velmi povedená je i hudba, častěji pomalá temná, ve vhodných momentech snad až hororová, dokonalé. Příběh nikam nespěchá, jeho tempo je dokonce tak pomalé, až mám pocit, že tu něco velmi důležitého chybí a přeci prostor tu je, vždyť se toho zas tolik neděje. To něco je pro film, který rozebírá chování postav v krizové situaci, velmi zásadní. Totiž, jak si k nim najít cestu, když toho o sobě odhalí tak málo? Někteří dokonce nic, prostě tu jsou, zemřou, nebo z příběhu bez vysvětlení zmizí. Vidět to jde především v závěru filmu, jeho nejlepší část je silná i díky tomu, že postavy divák zná z úvodu, ví o nich podstatně více a tím mu nejsou lhostejné. Robert Pattinson je ovšem herec, jehož filmografii se vyplatí sledovat. Dávno jsou pryč časy... Konečně se setmělo. 60% ()

gumolit

Claire Denis sa rozhodla pozrieť na ľudskú sexualitu v prostredí kozmickej lode v ktorej skupina bývalých väzňov hľadá nejaký nový zdroj energie pre Zem. Film sa rozbieha pozvoľne. Sledujeme dve časové roviny príbehu a to je veľká nuda. To sa potom premení v niečo iné bizarné sledovanie kombinujúcich umieranie členov posádky a akési sexuálne experimenty či čo to malo byť. Dočkáme sa nečakaného, aj nekompromisných záberov stekajúceho spermatu po stehne herečky Juliette Binoche. Možno by tá celá surovosť fungovala, keby celý film dával nejaký zmysel a nestrácal sa v rade nesúvisiacich záberov a strihu. Malo byť toto umenie? Ja to skôr vídím na veľmi nepodarený filmový experiment. ()

bobstock

Claire Denis se toho ve svém uctihodném věku nebojí a předvádí mimoňskou artovku, která snáší veškerá nenáviděná měřítka festivalového snímku pro velmi úzkou skupina podivných diváků. Námět mi připomněl knížku Nonstop od B.W.Aldisse, kde se zjevíme na obří zapomenuté lodi plující do vesmírného prostoru. Loď je zalidněná ovšem lidé tvořící posádku už dávno zapomněli, co bylo cílem mise. Tak obrovský a vzdálený je prostor ke hvězdám. Ani 50 generací nestačí na dosáhnutí smysluplného konce. V tomto ovšem v minimalistickém zpracování se řítí lodička o pár mužích, ženách a zralé doktorce, která má za úkol udržovat životaschopnost do budoucnosti, kterou má naplnit zjištění, co se skrývá za oponou okraje černé díry. Slušně vybavené interiéry, pláč dítěte nové generace netušící kam se narodilo a neustálé sexuální pnutí všech možných údů se mísí s exotickými záběry na pomalu se přibližující hrůzu gravitačního monstra. Film nakonec vyznívá neurčitě asi jako teze teoretických fyziků. Hádám, že jako současná biologická entita v naší krátké evoluci nebudeme mít možnost tato tajemství odhalit..Skvělý herecký univerzál Pattinson a živočišně přitažlivá Binoche v prázdnotě vesmíru..65% ()

Rathalos odpad!

Reziserka tohto filmu sliapla fakt poriadne do velkeho ho*na,nieco tak neskutocne pomale,nudne a de*ilne som uz dlhsie nevidel,na toto,keby som siel do kina,tak by som sa po skonceni odstrelil a na horor mozte zabudnut,lebo to nema s tymto zanrom absolutne nic spolocne,je to sci-fi drama,ktoru odporucam pozerat pocas bieleho dna,lebo pri sledovani tejto zalezitosti v nocnych hodinach by ste zaspali velmi rychlo...:-) ()

BOURQUE

Stratený nie vo vesmíre, ale v obrovskej snahe vytvoriť (za každú cenu) umelecký film. Príbeh by tu aj bol (odsúdení ľudia vo vesmíre s jasnou misiou, ktorí sa ešte naviac musia vysporiadať s pokusmi doktorky) a aj samotné prostredie ponúka zopár možností. Ale tie možnosti nie sú využité. Situáciu nezachráni ani, pre mňa veľmi odvážna, J. Binoche, ktorá nemala strach ísť do odvážnejších erotických scén. Stále tvrdím, že s dvoma takými scénami sa (už) nedá predať film. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

korok

Jakožto fanoušek vesmírných sci-fi jsem nesmírně zklamán. Nuda a béčkovost až céčkovost. Divím se, že se Claire Denis podařilo do tohoto díla dostat herce jako Robert Pattinson a Juliette Binoche. Pěkně to napsal uživatel Othello ve třetí a čtvrté větě svého komentáře. Vystihl to zcela přesně. ()

Maximilianus

Pôsobí to tak ťažko a ťažkopádne. V podstate je jasné, čo sa tam deje, ale nedeje sa tam toho moc. Je to moc zádumčivé, asi to chcelo byť aj filozofické. V konečnom výsledku to nie je zlé, ale potenciál mohol byť využitý lepšie. 6,3/10. ()

AnnalieseK

Příšerně nudný film, který se natolik táhne, že po půl hodině přestanete vnímat děj (pokud tedy vůbec přežijete tu uřvanou larvu na začátku filmu). Jediné, co oceňuji, tak herecký posun Pattinsona. Škoda, že námět neuchopil někdo jiný, kdyby film dostal určitý spád a jiskru, mohlo by to být mnohem lepší. ()

tidwell odpad!

Claire Denis zůstane i po tomto filmu jednou z mých oblíbených režisérek, jen je třeba se smířit s tím, že poetika jejích předchozích filmů už se stala historií a autorka od filmu Parchanti spí dobře postupně začíná směřovat jinam... Kam? Myslím, že už na tom přestává záležet a ví to jen ona sama. Civilnost a citlivý vhled do všedních situací a duší postav už dávno ustoupil racionálnímu rozvrhu příběhu, ohledávání mezí lidského chování oproštěného všech konvencí směřující přes zobrazování tělesnosti až k ryzí animálnosti - výsledkem je přesný opak toho, co Denis sledovala v 90. letech, i v tom někdo může spatřovat vývoj. Já vidím jen okázalou hru na "vážnost", která vyvolává odpor a nechtěnou směšnost... ()

vikino1

Ta jedna syrová scéna film určitě nevytrhne. Ono je to dofakto o tom, jak to dopadne, když do vesmíru pošlete bandu kreténů navíc s bandou debilek. ()

Hellknight12

Dnes pozreté. Naposledy videné v kine. Zaujímavý film s ešte zaujímavejším príbehom. V hlavnej úlohe hraje R. Pattinson a hraje skvelé úloha astronauta alebo skôr trestanca na samovražednej misií mu sadla. Príbeh je komplikovaný ale je hlavne plných metafór. Vizuálna a hudobná stránka je tiež veľmi dobrá. Čo sa týka minutáže, tak je to natiahnuté ma to 113 min a dalo by sa to miestami skrátiť. Ak máte radi psychologické drámy ale hlavne Artove filmy tak určite odporúčam. Podľa mňa si to užijete, keďže je to Artovy film tak nie je to pre každého. Pochopím ak sa to nebude páčiť väčšine ľudí je to dosť netradičný film. Hlavne neočakávajte žiadnu extra akciu. Celkové hodnotenie za mňa je 70% ()