High Life

• Nemecko High Life (viac)

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa z nich pokusné objekty experimentu – prítomná doktorka -  častokrát proti ich vôli -  im odoberala spermie s cieľom inseminovať mladú ženu. Na palube ostáva iba Monte a jeho dcéra Willow a žijú v úplnej izolácii. Otec a dcéra sa blížia k svojmu cieľu – k čiernej diere, kde prestáva existovať čas i priestor. (Film Europe)

surprise

Prvních dvacet minut jsem nechápal o co tu jde, pak to teprve do sebe začalo zapadat a byl jsem zvědav, co z toho vyleze. Z té komické kosmické lodi a skafandrů, z toho násilí a sexuálních tenzí, z té práce na malé zahrádce a mnišském sebeovládání. No nakonec z toho přeci jen něco vylezlo. ()

Andy.222

Bylo to... zajímavé. Zvláštní a originální náhled na věc a zároveň jak bylo psáno v recenzi co mě na film nalákala - vesmírná depka. Ta atmosféra silně pracující s tichem a opuštěností kosmu, s tím jak jste zavření bez možnosti úniku na malém prostoru s lidmi se kterými byste se dobrovolně zavřít nenechali... Dostal jsem něco dost jiného, než co jsem čekal, ale nelituji, že jsem film viděl. Patyzón ukazuje, že od Edwarda ušel pořádný kus cesty a obzvláště při scénách s batoletem byl velice přirozený. Na jeho batmana začínám být zvědavý. ()

nikhaj odpad!

Trapne vyhadzovacky mrtvol do kozmickeho priestoru tmavych kulís ?! Sex box na sebaukajanie, odber spermii lodnou laborantkou, pestovanie zelenini v zahradke s gandžou, a co to bolo??? vyslali 1 zo svojich v mini modulceku rovno do čiernej diery? :DD A este chod k ciernej diere velmi daleko stretni tam na prechadzke rovnaku "lod" ako tvoja ...nastup nanu...a tam pobehuju dzive a hlavne zive psy ! Prestalo to byt pozeratelne. Nasrat na taketo keketiny ()

Natar odpad!

Další "umělecké dílo", které dokazuje, že ženy jsou ještě mnohem úchylnější, než muži. Jaká žena tohle proboha může natočit? A co může taková žena, pokud má nedej bože dítě, vychovat jiného, než úchyla? ()

SHERLOCK5443

4,5/5* hlboko atmosfericky, pomaly, art film ktorý 100% nie je pre každého. Hudba, kamera, herci na výbornú...taky vesmírny film som snáď ani nikdy nevidel...tlieskam, THANK YOU A24 ()

mskarabeus

Pro mě velké zklamání...Pokus o rádoby sci-fi psycho art drama ? Ani jedno nefungovalo, fungovala pouze jedna velká nezáživná nuda a nechápu, že jsem to vydržel až do konce.......... ()

BigJohn02 odpad!

Sigmund Freud napsal, že umělecká činnost je vyvolána potlačenou sexualitou. Babizna musí bejt potlačená opravdu fest, když vyplodila takovouhle porci úchylnýho umění, nad kterým se může rozplývat snad jedině snop (to jako ta otep svázanýho obilí - snob s B by u tohohle taky chcípnul nudou). Ale vážně - film, ve kterém nic nedává smysl, počínání doktorky nikdo nechápe, Pattinson je prkenný a Mia Goth šeredná jak noc. ()

Xarxees

Tenhle film není špatný. Je prostě jen jiný. Přesně takový aby se zařadil mezi jiné artové snímky. V tomto případě není logika, fyzika ani vesmír důležitý. Tady jde o něco jiného. Zkusil se někdo z vás aspoň na moment vžít do role postav? Co by se vám honilo hlavou být v jejich situaci? Tenhle film si diváky najde, nebude jich moc, ale najde. Každopádně odsuzovat film aniž bych ho "celý" viděl - bych si nedovolil. Co se týče zpracování - nemám co bych tomu vytknul. Natočeno poměrně srozumitelně a s pasujicí hudbou. Žádná pecka to není, ale za zkouknutí stojí, obzvlášť když sci-fi filmů moc není a spousta jich je daleko větší kravina než tohle. ()

Gladi123456

Osobne som film pochopil trošku inak ako väčšina komentujúcich a recenzistov. Vo filme podľa mňa išlo o to, že celá posádka bola už dopredu odsúdená na smrť. Počas cesty však vznikol nový život (bábätko Willow)- tak isto odsúdené na smrť. Samozrejme počas dlhej cesty k čiernej diere to celá posádka psychicky nezvládla, a buď sa vyzabíjala medzi sebou, spáchala samovraždu, zomrela na ožiarenie, alebo sa dala do kryospánku (alebo zomrela ožiarením vo filme to nie je jasné). Podarilo sa to však zvládnuť dvom osobám- otec Monte a bábätko Willow. Ešte keď bolo bábätko malé povedal mu Monte, že ho mohol utopiť ako mačence, a potom zabiť aj sám seba. Toto by mu pravdepodobne nikto nemohol zazlievať, keďže bolo zrejme, že obaja boli odsúdení na smrť a kvalita života pre jeho bábätko v malej vesmírnej lodi by bola mizerná. Napriek tomu sa rozhodol čeliť osudu, a otcovská láska mu to nedovolila. Bábätko vychovával s láskou, naučil ho čo mohol v daných podmienkach. Z bábätka sa stala v podstate už dospelá 14 ročná slečna, ktorá bola pripravená učiniť sama to najdôležitejšie rozhodnutie, a to podniknúť cestu smrti čiernou dierou so svojím milovaným otcom, s ktorým strávila aspoň ako taký čas na vesmírnej lodi, alebo ďalej žiť v neľudských podmienkach. Vzhľadom k tomu, že toto bola pre mňa veľká myšlienka filmu, dávam za 5. A to bez ohľadu iných nezvládnutých vecí vo filme, ktoré tu už boli inými v komentároch popísané. Možno ma ovplyvnilo aj to, že som otcom bábätka a sám sa pýtam, čo by som robil v tej istej situácií. ()

Bratyslavcan

Nie je nič smutnejšie ako kvalitne natočený film, pomerne dobré herecké výkony s fajn kamerou a námet taká kravina. Bolo to dosť nechutné a nie raz mi z toho bolo na blvanie. Začiatok bol dobrý, veď to bol len tatko lietajúci so svojou dcérenkou naprieč vesmírom vo veľkej zápalkovej krabičke. Potom sa začnú vŕtať v minulosti lodi a to je tá chorá časť. Na konci filmu nič. Absolútne nič! Nemá to žiadnu väčšiu pointu, zápletku a ani vysvetlenie. Z filmu som si okrem znechutenia nič nezobral. Podľa mňa autorom došla fantázia a kreativita. Chceli byť veľmi art a tak to nechali akože na fantázii každého z nás, čož je tiež volovina, lebo sa nedá od čoho odpichnúť. Spoiler: Obzvlášť sa mi "páči" scéna, kde nájdu ďalšiu zápalkovú krabičku, plnú psov, lietať naprieč vesmírom... a zasa nič. ()

Norrek

viděno prvních 30 minut a nedokončím to. Nechci to hodnotit, Pattinson již mnohokrát ukázal, že je herecké eso, ale tahle břečka natočená ve vesmírném prostředí prostě nebude pro mě.. sorry ()

Dalajlada

Ukázat ve filmu nahé mimino je z pohledu dnešní společnosti ukrutná rebélie. Asi začínám stárnout, když říkám, že za mých mladých let bylo toto běžné a nikoho to nepohoršovalo... Obsah filmu je dosti komplikovaný, filizofický a pro ty, kdo nemají rádi umělecké filmy absolutně nezkousnutelný. Závěr je jen třešinkou na dortu. ()