High Life

• Nemecko High Life (viac)

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa z nich pokusné objekty experimentu – prítomná doktorka -  častokrát proti ich vôli -  im odoberala spermie s cieľom inseminovať mladú ženu. Na palube ostáva iba Monte a jeho dcéra Willow a žijú v úplnej izolácii. Otec a dcéra sa blížia k svojmu cieľu – k čiernej diere, kde prestáva existovať čas i priestor. (Film Europe)

Shanen29

Film na přemýšlení,u kterého relaxovat, bavit se a odpočívat určitě nebudete.Spíše bych řekl pro užší řady diváků.Pro mě určitě tento typ filmu ne. ()

MaxForValue

Solaris 21. storočia, dozvuk Tarkovského. Svojské, nejednoznačné, vábivé. Veľa prázdnych miest ("nedourčenosti"), voľná narácia, pozvoľné tempo. High Life chce trpezlivého diváka, ochotného čítať medzi riadkami, dešifrovať z tých pár replík autorský sujet. Film, ktorý bude divácku obec úzko polarizovať - buď si ho obľúbia a budú chcieť viac alebo ho zavrhnú ako pseudo-intelektuálny blábol 70-ročnej babičky. Radím sa k prvej skupine. ()

Pitryx odpad!

Naprosto klasická ukázka nudnosti psych-fi a filosof-fi. Tedy pro mne. Já raději klasiku. Tady se celý film nic neděje. Tedy mimo planých žvástů, které mohou někomu připadat moudré. Já nemám nic proti filosofii, ale jinde. Takže mé resumé je zcela jasné a tyto filmy stejně jako knihy nikdy nebudu uznávat. ()

ugly_joe

Claire Denis sa s tým opäť nesrala a ponúkla čistokrvný film. Vyhla sa rozprávačským klišé a interpretáciu, ako takmer vždy, nechala na divákovi. Zmätené komentáre tento "zákerný" postup potvrdzujú. Emocionálne bomba a tematicky náročná, ale zábavná, skladačka. Myslím, že Švankmajer by sa pri mnohých scénach veľmi dobre bavil. A nielen on. ()

Bajislaw

Přál bych si, aby filmů, jako je High Life, vznikalo víc. Přemýšlivých sci-fi je jako šafránu. Vážně pojatých erotických filmů stejně tak. Zároveň bych si přál, aby to byly filmy opravdu kvalitní a koukatelné. Všechna dobrá vůle světa tady není nic platná. High Life je zoufale nudný, záměrně nesrozumitelný film, který předstírá hlubokomyslnost, ale svým pomalým tempem a nelineárním způsobem vyprávění jen maskuje intelektuální prázdnotu. Pochvalu si zaslouží jen herecký výkon Roberta Pattinsona a hypnotický soundtrack Stuarta Staplese. ()

blondboss

Ja osobne milujem žáner sci-fi, ale bytostne neznášam, keď sa ho niekto snaží sprzniť nejakým tvárením sa na artové umenie a podobné sračky. To patrí do úplne iných žánrov a tam to kvitujem. Tu to ale pôsobí otravne a neprirodzene a v tomto prípade sa ozaj bavíme o psycho paškvile bez nejakého hlbšieho významu. Navyše Pattinsona nemám rád :) 45 % ()

JeffScylla odpad!

Jít na to do kina a chtít odejít alespoň s nějakým zážitkem nezbude bohužel nic, než kino zapálit. Je to katastrofálně natočené od nesmyslně nelineárního vyprávění, přes vydírání dětským pláčem až po vrcholně zpomalení všech a všeho. Než kdokoliv něco řekne uplyne století. ()

Capri2016

Príbeh Sci-fi High Life je vykradnutý z iných úspešných science-fiction filmov ako Marťan a Sunshine. Na rozdiel od týchto filmov je ale High Life rozťahaný, bez pevnej dejovej línie, skákajúci medzi rôznymi časovými obdobiami a trikmi, ktoré pripadajú veľmi amatérsky. Pohľady na planéty v galaxii sú pekné, ale ostatné zábery na vesmírnu loď zvonku, alebo z vnútra pôsobia zastaralo a ako z 80. rokov. Okrem scén otca Monteho a jeho malej dcéry Willow ako bábätka, ktoré sú čarovné, sú v tomto filme najzaujímavejšie scény bitiek, násilia a sexu. Vtedy sa aspoň niečo deje čo vás vytrhne z letargie. Robert Pattinson v úlohe Monteho je toporný od prvého do posledného momentu. Menšie role nie sú dobre vystavané a nie je im daný dostatočný priestor. Jediná zaujímavá je v tomto filme Juliette Binoche, ktorá vynikla medzi ostatnými postavami v úlohe lekárky, ktorá zvláda svoje vlastné besy. Intelektuálna vesmírna nuda, ktorú nezachránili ani 2 filmové hviezdy. ()

Mukade

zúfalo nudná šupačina s "klikbejtovými" menami. Najväčšia zábava súvisiaca s týmto filmom bolo čítanie 0-1** komentov k tomuto ()

SSiggi

30%. Z kina som odchadzala znechutena. Nebol to ale taky ten pocit silnej emocie, ktory niektore filmy zanechavaju. Snimka obsahovala vela scen na hranici pozeratelnosti. Navyse, vyhrotene boli uplne zbytocne, pribeh to nevyzadoval. Akože artovy film High Life mal sice zaujimavu atmosferu, celkovy moj feeling som vsak opisala v prvej vete. ()