Írsky farmár Joseph Donnelly (Tom Cruise) vezme po otcovej smrti spravodlivosť a svoj život do vlastných rúk a rozhodne sa hľadať šťastie v „novom svete“. Na ceste do Ameriky ho sprevádza svojrázna Shannon Christieová (Nicole Kidman), ktorej sa priečilo žiť ako bohatej anglickej dáme so stovkami príkazov, zákazov a obmedzení. V Amerike sa chcú ako stovky iných ľudí pokúsiť získať kus vlastnej pôdy. Ružové sny o zasľúbenej zemi sa však veľmi rýchlo roztrieštia o drsnú realitu. Musia žiť v krutých podmienkach a tvrdou si prácou si zarábať na živobytie i cestu do Oklahomy, kde ešte možno získať pôdu. Navyše Joseph musí často tolerovať povznesenú a nadutú povahu Shannon. Napriek tomu zažívajú krátke okamihy šťastia i prehier. I keď sa však jeden druhému páčia, stále nemôžu nájsť k sebe cestu... (TV Markíza)

duklak2

Dívál jsem se jen kvůli Nicol Kidman, protože je to moje druhá nejoblíbenější zahraniční herečka po Meryl Streep. Pěkný romantický western postavený na dvou hercích Tomu Cruisovi a Nicole Kidman. Jen by to chtělo trochu zkrátit. Těch 130 min. je docela dost a ke konci už to trochu ztrácí dech a musíte si dávat ruku před ústa kvůli svému zívání. Navždy a daleko jen s tebou Nicole Kidmanová. ()

corpsy

Gýčovitý, ale výpravný, dojímavý, vtipný, romantický a svižný. Jeden z najlepších svojho druhu, a to nielen v 90. rokoch. Epos, aké sa už dnes takmer vôbec netočia ( a tým pádom som rád za každé nové dielo typu - AUSTRÁLIA ). Tomuto filmu to fakt sekne. ()

Marek1991

Americký sen. To je tento film. Historický dej o splnení si najtajnejších želaní cez mnohé prekážky. Chvíľami humorný, chvíľami patetický, chvíľami hlúpy a trápny, chvíľami drzý a hnusný, ale vlastne všelijaký. No nebol zas extra super, aj keď tam bolo všeličo. Dlhý, ale zaujímavý životný príbeh obyvateľa krajiny, z ktorej prišiel, za lepším životom za oceán, obrovský počet ľudí. Ak máte chuť na dávku dobrodružstva, tento film patrí medzi tie pravé a snívajte sen o tom ako si nájsť krásny kúsok pôdy pod Slnkom, zbohatnúť a nájsť si ženu svojho života. ()

Lokutus

Vcelku vydařený výpravný romantický film, který velmi utrpěl Tomem Cruisem a nepříliš vytíženými střihačskými nůžkami. Závěrečná scéna závodu o půdu patří díky vynikajícímu propojení krásného obrazu, pod kterým je coby kameraman podepsán Mikael Salomon a epické hudby Johna Williamse, mezi to nejlepší, co tento film nabízí a brání jeho uplnému propadnutí do hranice průměru. ()

Adasin

Opět příliš rozvláčné, než aby mě to nějak víc zajímalo. Cruise s Kidmanovou jsou sice fajn, ale ta chemie mezi nimi není dokonalá a všichni ostatní jsou spíše nutná výplň. Tenhle film nemá co říct. Jen mě utvrzuje v domnění, že Rivaly točil jiný Ron Howard. 6/10 ()

aluna

Ač pro scientologickýho magora Cruise příliš ne, pro charakterní rváče mám slabost. Když se k tomu přidá půvabná, roztomile rozmazlená Nicolka, trocha tý žárlivosti, vývoj jejich vztahu a kočkování a nakonec hrsti nepředstíraný lásky v dobách, kdy jim to ještě pěkně klapalo, je mi nějakej patetismus, či co se to tomu bijáku vyčítá, fuk. ()

Rakosnicek77

Nevím zda jsem zaujatý proti této hvězdné v té době i manželské herecké dvojici, ale jejich společné filmy na mě působí přihlouple a spíše podprůměrně. To nakonec oba předvedli už o dva roky dříve v NASKARovských Bouřlivých dnech. U tohoto romantického filmu, ale postrádám jakoukoliv dějovou pestrost, příběh se hrne jednostraně vpřed a nikdo nemůže zůstat na pochybách o tom, jak to vlastně celé dopadne. Šedivá obyčejnost a průměr, to je pro mne charakteristika tohoto filmu. ()

Skip

Místy sice poněkud kýčovité a patetické, ale to se dá nakonec zvládnout, protože ten film jako celek velmi dobře funguje. Skvělá kamera zprostředkovává oku lahodící záběry a John Williams vykouzlil na partituře jeden ze svých skvostů. Tom Cruise s Nicole Kidmanovou spolu hrají velmi dobře a Ron Howard si mohl po závěrečné zatmívačce udělat zářez na pažbě, protože tenhle film se mu po předcházejícím Ohni zase povedl. ()

kajas

Williamsova hudba vytahuje tuhle krásně natočenou nudu alespoň do lehkého nadprůměru. Závěrečné "zmrtvýchvstání", jak zmiňují i další uživatelé, bylo dost trapňoučké. ()

Martin741

Reziser Ron Howard je zrucny clovek, ktory rozhodne vie, ako natocit aspon priemerny film. V tomto sa snubi romanticka linia medzi Cruise-om a Nicole Kidman, k tomu sa pridava epicky koniec /nahanacka na konoch ..../. Hercov ako Cruise-a mam osobne na haku, ale za slusnu reziu a krasnu Nicole Kidman dam 69 % ()

M.i.k.e

klasický devadesátkový velkofilm, který má solidní výpravu, dobrý soundtrack, skvěle fungující chemii mezi Cruisem a Kidman a dobře gradující finále. Přesto jde ale ve výsledku spíš o průměrný kousek, kterému by v prvé řadě nejvíc prospělo kdyby měl minimálně o půl hodiny méně. Sama zápletka s romantickým základem není kdovíjak objevná a skoro dvě a půl hodiny zkrátka neutáhne i když se Howard snaží sebevíc...60% ()

Nach

Chtěl jsem dát čtyři, opravdu moc chtěl, ale ten slaďácký závěr to prostě pohřbil. Je to film s obrovským potenciálem. Jde vidět, jak byl drahý a má svou atmosféru a výbornou chemii mezi Cruisem a Kidman. Jenže těch logických lapsů je tam tolik, že bych to nestihl spočítat. A to o čem jsem chtěl aby film byl.... tedy o Irovi s dívkou z vyšší společnosti, jak začínají budovat vlastní ranč, film vlastně vůbec není. Je to o tom, jak dva odlišní lidé, co se mají rádi se potloukají po USA, snaží se vydělat peníze do začátku, ale samotný začátek je vlastně konec celého příběhu. Smutné a strhávám za to celou jednu hvězdu. 65% ()

bourec

Ron Howard tady potvrdil, že je  první liga. Solidní tempo vyprávění, parádní hudba, a herecky taky klasa. Tohle můžu docenit až teď. Pěkný připomenutí. 90%. ()