Bezstarostná jazda

• Česko Bezstarostná jízda (viac)

Dva hippies, Billy a Wyatt, zvaný kapitán Amerika, právě vydělali nějaké peníze na drogách a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z horkého Los Angeles do vzdáleného New Orleansu na karneval. A toto je vyprávění o jejich bezstarostné cestě, kde můžeš kdykoli zastavit a dát si práska marihuany, namazat se v provinčním zapadákově nebo se nevázaně pomilovat s místními krasavicemi. Nic nelze předem plánovat a předvídat. jednou je odmítne nedůvěřivá recepce omšelého motelu, vzápětí snídají s neznámou farmářskou rodinou a náhodný stopař na chvíli odkloní jejich cestu do osamělé komuny jejich spřízněnců. Nová přátelství se tu navazují snadno a nečekaně, a stejně neodvolatelně končí. Tak, jako jejich setkání s mladým právníkem Georgem Hansonem, s nímž společně strávili nějaký čas v cele venkovského vězení, popojeli kus cesty, vykouřili pár cigaret - a pak už byli jen bezmocnými svědky jeho smrti. Zbyla jim po něm jen kreditní karta, adresa vyhlášeného bordelu a pocity, které nepřekryla ani bouřlivá karnevalová noc. A tak se vydávají na poslední úsek své cesty. Znovu je před nimi svobodná jízda a volná silnice, na niž právě vjíždí dodávka s farmáři, kteří mají o svobodě a toleranci svéráznou představu. Revoltující poselství ze sklonku 60. let dodnes neztratilo svoji výmluvnost a naléhavost. (oficiálny text distribútora)

vojo

"Born to be wild" a tak musím za to zaplatiť. Improvizácia na tému slobody. Kto nikdy netúžil všetko hodiť za hlavu, neobzerať sa preč a dívať sa za blížiaci sa obzor nebude mať rád tento film "o ničom". ()

Wolvie

Svoboda sálá z každého záběru.Ale je pravda,že film výrazně zestárnul,takže hodně často ztrácí tempo.Jinak ale oprávněná klasika. ()

Faila

Pohoda a volnost čišela z každé vteřiny, stejně tak i negace, které u některých vzbuzovala. Nejvypilovanější složkou je zde hudba, která dává každé scéně ten správný šmrnc, herecké výkony a výprava jsou co do dokonalosti v těšném závěsu za ní. Konečně nějaká "klasika" a "přelomový snímek", u kterého tato označení chápu. ()

owwidius

Zaciatok slubny, ale s ubiehajucim filmom som postupne znizoval moje hodnotenie. Ked sa tak na to pozriem, tak sa mi pacili akurat tie motorkove videoklipove pasaze a mlady Jack Nicolson (ze jaky svihak to bol!!). Ovela viac veci sa mi ale nepacilo - absencia nejakeho deja, vela nudnych a pomalych scen, nenavistny image motorkarov, spoznavanie hippikov... Ako chapem asi co tym chceli autori naznacit, ale mozno to zasiahne dakoho kto akurat dosiel z Vietnamu. Dnes mi obsah aj forma prisli dost mimo, nedokazali preniest tu message. Na zaver potom uz len 2 'lahodky'... LSD scena (wtf??) a uplne posledna scena tiez riadne od veci. U mna urcite ziadny kult, ale poriadne sklamanie. [#9/2013] ()

Fujara777

A tak som sa tešil... Vôbec to neodsýpa a pritom 90 minút nie je prehnane veľa. Zrejme som to ani celé nepoňal. Pár pekných myšlienok, inak nič. V celku zmiešané pocity. ()

BOURQUE

Slušný režisérsky debut D. Hoppera, ktorý za tie roky sa stal kultovkou. Na druhej strane slabší scenár a príliš mnoho statických efektov sú pre tento film veľmi spomaľujúce veci. Po objavení J. Nicholsona sa však všetko zmení (škoda, že sa objaví len v druhej polovici). Hudba nemá chybu! Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

strikeman

Byl jsem hodně zvědavý na toto kultovní road movie s TAKOVÝM hereckým obsazením. Nakonec se z toho vyklubala místy psychedelická, místy čistá nuda, kterou bych nebýt boží dobové muziky snad ani nedokoukal. Jedna frčka za hudbu a jedna za ultimátní pointu ... 50% ()

filmer

Born To Be Wild aneb rebelove ženoucí se americkým kontinentem na svých obrovských motorkách. Krom scén, kdy se pánové Hopper a Fonda projíždí po krásné americké přírodě, ale film spíš nudí než baví. ()

Leoric

Skvělá kritika amerického vidláctví, které má lépe naostřené vidle, než-li to naše, skvělá hudba, bezstarostná jízda. ()

Grimlok odpad!

Už je to pár let zpátky, co celá naše střední škola šla do kina na tenhle film. Nekonečných 94minut utíkalo asi jako utíká 94let. Těm co se povedlo v kině usnout, ti spali; ti, co nespali, trpěli. Poslední minuta filmu to naštěstí zachránila...smrt obou jezdců bylo nádherné vyvrcholení. ()

bif

Celkem zajímavý a působivý nízkorozpočťák se skvělým Nicholsonem.Ten konec byla vážně síla a vůbec tenkrát ta doba byla asi dost hustá. Brr 70% PS: hrozně vadily ty prostřihy scén. ()

Zoidlord

SPOILER! V několika větách napíšu děj filmu. Dva motorkáři koupěj drogy a pak je prodaj a tim pádem maj prachy, večer se zhulej. Jedou na motorkách, večer se zhulej. Vemou stopaře. Jedou do hipízácký vesničky, večer se zhulej s hipíkama. Odjedou z hipízácký vesničky, nechaj se zatknout a večer se nemůžou zhulit. Vemou dalšího stopaře. Jedou na motorkách, večer se všichni zhulej. Navštívěj restauraci, kde se ani nenajedí, pryč jedou na motorkách, večer se zhulej. Stopaře jim v noci umlátěj, oni mrtvolu okradou, jedou do bordelu, vezmou děvky a s nime se totálně zdělaj LSDéčkem. Jedou na motorkách, ale večer už se nikdy nezhulej, protože jednoho náhodou a druhýho pro jistotu zastřelej brokou americký burani. Prostě skvost film... 3* za herce a hudbu. P.S.: Nikdy jsem nechápal, proč Eric Cartman chová takovou nenávist k "zasranejm smradlavejm hipíkům". Teď už to vim. ()

salamandrr

Film je totálně o ničem, dva chlápci jedou do New Orleans. Zajímavé je jak na ně nahlíží svázaná americká společnost, ale to mi na kvalitní snímek nestačí, potřebuji děj, zápletku a jiné prolínačky, tyhle mě neuvěřitelně vytáčeli ()

TommyGun89

To je jako z pohádky... vzít si "Harleye", kupu trávy s sebou a vyrazit napříč Amerikou. Musely to být prostě peckový časy "hippies" s plnou kupou skvělých hitů 60´s. Film o svobodě, přátelství, drogách a americkému zaujetí vůči hipíkům. ()

Biopler

Stáva sa mi, že kultový film na mňa nezapôsobí dojmom ako na ostatných užívateľov. Rozumiem čo film chcel zvestovať, ale prevedenie, ktoré mi prišlo nudné, ma odrádza od lepšieho hodnotenia. Po čase si na film spomeniem skôr ako na koláž fajn rockových songov (samozrejme vedie skladba Born to Be Wild) a fádne zábery scenérií. Nicholson sa v strede snímky zjaví ako Alladin z čarovnej lampy a potom je čudesne "odprataný" nevedno kým, pre mňa nepochopiteľné zachádzanie s postavami. Oceňujem, že síce tvorcovia zvolili krutý záver, ale predsa vracia túto jazdu do reality, i keď treba dodať, že tvrdej reality. ()

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)