Sedm divokých

• USA Savage Seven, The
všetky plagáty

Banda vyvrhelů na motorkách přepadne indiánskou rezervaci. Mezi motorkáři, indiány a místními zkorumpovanými úředníky, kteří odsud chtějí indiány vyhnat, propuká skutečné peklo.
Vůdce cyklistického gangu Kisum (Adam Roarke) miluje servírku jménem Marcia Little Hawk (Joanna Frank). Její bratr Johnnie Little Hawk (Robert Walker, Jr.), vůdce skupiny amerických Indiánů, je proti tomu. Tyto dvě skupiny jsou chvílemi protivníky a chvílemi zase spojenci. Spojuje je síla, ale kvůli nekalým obchodnickým pletichám si znovu vjedou do vlasů. (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Další velmi těžký oříšek v mém konečném hodnocení, neříkám že tento bikerský exploitation film, jeden ze zásadních z šedesátých let, nebyl svým obsahem zajímavý (volná inspirace kultovkami "SEDM SAMURAJŮ" a SEDM STATEČNÝCH byla viditelná) a a ve srovnání s jinými z té doby (nebo pak z pozdější) o něco kvalitnější ale stále to nebylo ono, resp. neoslovilo mě to tak jak bych si asi měl přát. Opět až na malé vyjímky zde totiž platí že povětšinu času, se nic neděje a čekat až na rozhodující okamžik z celého filmu (v tomto případě opět na finální bitku, která místy docela ujde) je někdy u podobných filmů, podobné stopáže opravdu nad síly. Stručně s děje: Psanecký bikerský gang (banda neovladatelných vyvrhelů a ožralů-žádné velké hodnoty od nich neočekávejte) pod vedením Kisuma (Adam Roarke) se chystá převzít dění v jedné indiánské vesnici-rezervaci do svých rukou. Indiáni jsou ve své vlastní rezervaci utiskovány zlým vlastníkem dolů a jeho stoupenci. Je to takový divoký západ na ruby, současní novodobí kovbojové a indiánský příběh (vskuvka). Jedni, ti co by měli mít koně jsou na svých a ti druzí mají místo koní motorky:-) Obě skupiny jsou co do vztahu napřed spojenci a poté protivníky, poštve je proti sobě smrt mladé indiánské dívky, která je svalena právě na motorkáře. Nakonec tedy dojde na krvavé vyřizování účtú... Čekal jsem tedy víc od celého filmu, nejen z této finální akce..Už jen třeba více záběrů na nějakou tu čas od času spanilou jízdu na motorkách (žádná zde ale krom divokého skotačení nebyla), trochu jinou scenérii (vesměs málo nepřitažlivé, zaprášené indiánské chatrčové městečko), nějakou opravdu pamětihodnou scénu (skoro žádná se vám po x letech z tohoto filmu zaručeně nevybaví, jak rychle ho vstřebáte, tak rychle ho zapomenete), znásilnění ve filmu působí spíše legračním dojmem, podobně jako některé souboje tělo na tělo, očekávat lepší herecké výkony (to už je u těchto nízkorozpočťáků pomalu troufalost) a romantická vskuvka? Vždyť to zas nebylo takový kafe a navíc nebylo ani nic vidět:-) Joanna Franková však byla k nakousnutí:-) Ale abych jen nekritizoval, kamera byla velmi dobrá (zkušený László Kovács, který se ostatně podílel na všech zásadních bikerských filmů z let 68'-70'), hudba byla lahůdková (v té době také jak jinak) "IRON BUTTERFLY" s tit "Ballad of the Savage Seven" a třeba kapela "CREAM" s"Anyone For Tennis?" film byl navíc místy i vtipný a veselý, to byly asi jeho hlavní klady, společně s pěknou indiánskou samicí a cellem vlivným hereckým obsazením..Eploitační trio Rush (režie), Roarke (Kisum) a Bishop (hrál Jointa). První dva společně spolupracovali na jiném dnes už kultovním bikerském filmu "HELLS ANGELS on WHELLS" z roku 67'. Zajímavost: tento film svého času otvíral sám Tarantinův festival v roce 1997 v Austinu,Texas a pak ještě v dubnu v roce 2006. Ve filmu si zahrála i i rocková legenda Duanne Eddy (instrumentální hit "Rebel Rouser" z roku 58') v roli Eddieho. Zajímavé je že tento poměrně unikátní film nevyšel zatím na oficiálním DVD. V současnosti je tedy k mání jen stará VHS (snad poslední vydání z roku 2001) a nějaký DVD-rip. () (menej) (viac)

JohnMiller

Skvelí kúsok subžánru Outlaw biker film. Príjemne ma tu prekvapil herec Larry Bishop ktorý hral napríklad v Kill Bill 2. Jeho kamarát Quentin Tarantino mu neskoršie produkoval film Hell Ride ktorý je vlastne úctu tomuto veľmi netradičnému okrajovému žánru. A verte mi, podaril sa. Musím takisto vyzdvihnúť náramne skvelí a dobový soundtrack v ktorom boli použité skladby od skupín Iron Butterfly a Cream. The Savage Seven obsahuje všetko to, čo má takíto film obsahovať: Ako napríklad drsných chlapov, zaprášené motorky, neustále bitky, nádherné ženy, chlastanie piva a zničenie všetkého na čo narazia. V tomto prípade ide o Indiánske ghetto v ktorom jeden tlstý šéf okráda poctivých zamestnancov o peniaze. Prejde takmer hodina kým to ožratý motorkári pochopia a nakoniec Indiánom pomôžu avšak oplatí sa vyčkať pretože tá bitka stojí za to. Doslova zľahnú všetko, čo stálo, popolom.. Aj kadibútku. Je to jeden s najlepších flickov aký tento subžáner ponúka. ()