Mladá Kathy Nicol sa pokúša nájsť nový zmysel života potom, ako sa jej podarilo dostať sa z bludného kruhu závislosti na alkohole. Kvôli súhre viacerých faktorov ju vysťahujú z jej domu na pobreží, ktorý pre ňu predstavoval poslednú životnú istotu. Dom má byť predaný v dražbe hlboko pod cenu, čo predstavuje životnú príležitosť pre iránskeho imigranta Behraniho. Bývalý plukovník iránskeho letectva síce odchádza z domu každé ráno bezchybne oblečený, v skutočnosti však v tajnosti tvrdo manuálne pracuje aby manželke a synovi zaistil aspoň zlomok z ich bývalej vysokej životnej úrovne. Obaja protivníci, ktorých rozdeľujú hlboké názorové i kultúrne rozdiely spolu zvedú neľútostný súboj o stavbu, ktorá pre nich predstavuje naplnenie ich sna. V ich tragickom zápolení sa však ani jeden nemôže stať úplným víťazom. (STV)

Izz

Silný,nicméně trochu zbytečně dlouhý film.Právě stopáž,která by se dala o takových dvacet minut bez problémů zredukovat,film u mě srazila někam na pomezí tří a čtyř hvězdiček,na tu lepší stranu se přikláním díky úžasné Jennifer Connelly a famóznímu Benu Kingsleymu.V obou případech se jedná doslova o herecký koncert a já nemám to srdce dát těmto dvoum skvělým hercům méně než čtyři hvězdy. ()

Nightswimmer

Ocakavany pathiezdovy zasah sa sice nekonal, no konala velmi pochmurna snimka s ocarujucou Jennifer, ktora spolu s Benom dali zabudnut na poslabsi namet. Film vsak na vyssiu uroven vytahuje vyborna lyricka a naladova kamera, sugestivna hudba a samozrejme obaja pani herci. Pritomnost slecny Conelly v zabere sposobovala, ze niektore aspekty filmu mi uchadzali, no predsa len som o nic podstatne neprisiel. Snimka o Dome zahalenom pliziacou sa hmlou a lepivym pieskom dokazuje davno zname, ze vlastne stastie sa neda postavit na nestasti niekoho ineho. ()

krapek

Dobre rozbehnutý príbeh so silnou atmosférou, doničený patetickým záverom. Kingsley, ktorého mám celkom rád, mi tu vôbec nesadol. Keď beží do nemocnice, prehráva ostošesť, za to Oscara fakt nie. Škoda, že film nekončí o pol hodiny skôr pokusom o sebevraždu hlavnej predstaviteľky a následným urovnaním problémov, dal by som aj za 5*, takto to ťahá skôr ku 3*. ()

syphoon

Být nestranným divákem do emotivního konce je u tohoto filmu opravdu těžké. Emotivní závěr nás však všechny opět hezky sjednotí. Neskutečný herecký výkon Kingsleye, podtržený skvělým hudebním doprovodem James Hornera! Výborných 85% ()

hazdrova

Pútavá dráma nabúchaná emóciami. Zaujímavý scenár. Tematika alkoholu, depresie a rasizmu sa zdá spočiatku neskĺbiteľná takže ma to naozaj prekvapilo. 4* ()

nula87

Jedna hloupá chyba a trocha lhostejnosti může zničit všechny, kteří se ocitli nablízku. Postupně gradované drama, žádné vyloženě kladné ani záporné postavy.V polovině už velmi dobře víme, že to nemůže dobře dopadnout, ale režisér velmi pomalu a trpělivě vrství problémy, neshody a nedorozumění až k drtivému finále. "Je čas vrátit se domů, do krásných hotelů v Teheránu..." ()

hackstolle

No... zacelo to tak "nevinne" a skoncilo to tak.... no vsak se podivejte sami... . Nicmene Ben zahral na vybornou a Jennifer?, tak je proste bozska, ...ten jeji nadhernej pohled. Ona je rozkosna, ikdyz zrovna breci. Snad uz kvuli Jennifer davam rozhodne *****, protoze nebyt ji, tak bych kvuli par nedostatkum musel dat jen ctyri: to cigo u pumpy, ten igelitak pres hlavu, ... myslim zkratka, ze se par zaberu dalo vysperkovat jinak. Jednoznacne se ale jedna o nadherny film. ()

RobbieM@N

Nejvíce patrná jest skutečnost výborných kvalit Jennifer Connelly, která umí vždy perfektně vystihnout a zahrát charakter ztroskotalé ženy. Přispívá k tomu komornější a intimnější režie Vadima Perlmana, která nechává vyniknout i skvělého Bena Kingsleyho, velký prostor tak má zachycení charakterů a jejich psychologie je kupodivu zobrazena s velkou lehkostí. To díky velice uvěřitelnému scénáři vše funguje jak má, nikdy divák nemůže být uvržen do stínu pochyb, protože dějové pochody mají logické vysvětlení z chování postav a dobře známých okolností. ()

Pharlap

Velmi poklidně plynoucí. Velmi překvapující v druhé polovině. Na lidskou hloupost a sobeckost narazejici film. A konec..? Smutný.. A to mne velmi vzalo. ()

han.ci

Dvouhodinový film o baráku? Nebudu se nudit? říkala jsem si. Ale dopadlo to nadmíru skvěle, drama jak má být. Herci jsou velmi dobří, mé sympatie si získala J. Connelly, a sonda do íránské rodiny byla taky docela poučná. Celý film jem byla napjatá, jak to dopadne, no... celkem drsně. ()

monikka87

Tak tu musím ísť proti prúdu (1 hviezdičku som asi filmu s takým vysokým hodnotením ešte nedala). Dom, domov sú centrami ľudského života, ale spôsob, akým si ich táto dráma zobrala "do huby", sa mi absolútne nepozdával... vykonštruovaný príbeh dohnaný do absurdna. A ešte aj zbytočne rozťahaný. ()

Bigwave

Deprese a beznaděj od samého počátku až do samého konce. Na první pohled se chce, toto existenční drama tvářit jako "Ples příšer" ovšem divák se nenechá zmást. Scény jsou strhávány a podmanivě doplňovány dokonalou hudbou Jamese Hornera. Herecké výkony a citlivé expozice každého záběru, dodává tomuto celku nádech dokonalosti. Zajímavý počin... ()

Angel30

Tenhle film mi hrál pěkně na city a na konci jsem měla lehčí depresi a slzy na krajíčku. Herci hráli skvěle a já byla spokojená, že jsem viděla další film co stál opravdu za to. ()

J.Cobra

Moc mě to neoslovilo. Vše se trašné táhlo a ke konci, kdy to začalo být konečně zajímavé, už jsem neměl náladu na to ani dokoukat. SPOILER: Že někdo umře, mi bylo od poloviny filmu jasné a nakonec jsem si i dobře tipnul, kdo to bude. Jenže už mi to "žíly netrhalo". Čekal jsem mnohem víc. ()

gicous

Podmanivě hrdý plukovník v podání Bena Kingsleyho a nádherná kamera Rogera Deakinse jsou dvě hlavní věci, které zdobí tohle drama. Zpočátku je to opravdu uhrančivě vyprávěný příběh o malicherném souboji dvou lidí o jeden dům, který postupně přeroste v tragické finále. Hlavně ke konci se mi ale zdálo, že režisér příliš tlačí na pilu a nutí herce zbytečně přehrávat, což mi trochu pošramotilo celkový dojem z filmu. ()

dzberry

Dlouhatanánský čas mi tento film ležel doma, pořád jsem se mu z nějakých záhadných důvodů vyhýbal......ovšem to si fakt nezasloužil!!! Úchvatné drámo, skvělý Kingsley, skoro až „sadisticky“ vybudovávaný příběh a s ním spojená atmosféra, malinko jsem si akorát neuměl poradit s postavou nelogicky a nepromyšleně a unáhleně jednajícího šerifa. Nedaleko od pětihvězdí... ()

Sharleen

Neskutočne smutný príbeh, ktorý odštartovala byrokratická chyba, za ktorú, ako to už býva, nepyká ten, kto by mal, ale tí nevinní. Vždy ma poteší nepredvídateľný scénár, vtedy si viem film naozaj užiť. Bena Kingsleyho som snáď ešte nevidela zahrať inak ako na jedničku, vždy uverím, že je skutočne tým, koho práve hrá. A Jennifer Connelly je nielen neskutočne krásna, ale vie aj zahrať. Má to silnú atmosféru podčiarknutú dobre zvolenou hudbou a dokonalou kamerou, nehovoriac o tom, že finále odrovná asi každého. ()