Mladá Kathy Nicol sa pokúša nájsť nový zmysel života potom, ako sa jej podarilo dostať sa z bludného kruhu závislosti na alkohole. Kvôli súhre viacerých faktorov ju vysťahujú z jej domu na pobreží, ktorý pre ňu predstavoval poslednú životnú istotu. Dom má byť predaný v dražbe hlboko pod cenu, čo predstavuje životnú príležitosť pre iránskeho imigranta Behraniho. Bývalý plukovník iránskeho letectva síce odchádza z domu každé ráno bezchybne oblečený, v skutočnosti však v tajnosti tvrdo manuálne pracuje aby manželke a synovi zaistil aspoň zlomok z ich bývalej vysokej životnej úrovne. Obaja protivníci, ktorých rozdeľujú hlboké názorové i kultúrne rozdiely spolu zvedú neľútostný súboj o stavbu, ktorá pre nich predstavuje naplnenie ich sna. V ich tragickom zápolení sa však ani jeden nemôže stať úplným víťazom. (STV)

Boanka

Ako kniha by to hádam bolo ušlo... Ale ta dráma, ten patos! Tiež ma škrela legislatíva za príbehom - buď bol dom právne predaný a smola, alebo bola transakcia neplatná a načo sa vyhrážať novému majiteľovi? A sorry, celé to stojí na tom, že niekto pol roka nečíta upomienky od úradov? Fú, punk teda, vuej. Verím, že Kathy mala vyznieť ako nevyrovnaná, ľahkomyseľná, na každého hádžuca svoju vinu krava, lebo to jediné tu bola. Predrsný policajt a kopa absurdných, hysterických krokov, že od polovice som fandila jednoznačne Iránskej rodine a dopadlo to úplne ameripateticky. Mohla to byť ešte schopná škandinávska dráma, ale.. nie.. toto. Úplne mimo mňa. 1*za dvoch hercov z celého obsadenia (hrajúcich úplný nezmysel). Nuž. ()

StandikK

Herecký koncert obou hlavních představitelů... Od začátku je patrné, že konec filmu nemůže být happyend, ale toto jsem fakt nečekal. Bravo. ()