Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

DwayneJohnson

99, 100 a nebo 1000 domů. Čím víc, tím líp. No jasně, že jo. Nehleďme na pravidla, svědomí, nebo snad nějakou čest, hlavně, když se sypou doláče. Tenhle film se nese přesně v tomhle duchu a vzhledem k přesvědčivému výkonu hlavního dua a ze začátku, díky až depresivní atmosféře jsem si tohle drama celkem užíval. To by však muselo mít trošku jiný konec. Na náhlé prozření jsem nikdy moc nevěřil a 99 Homes jsou toho bohužel jasným důkazem. ()

Morholt

I u nás aktuální téma. Když ne z vlastní zkušenosti, tak alespoň z doslechu nebo z médií už asi každý slyšel o nějakém exekutorském přešlapu, na který doplatili zcela nevinní lidé. Většina obětí z 99 Homes sice není tak úplně bez škraloupu, ale nelidský přístup úřadů a exekutorů je k zblití. Docela by mě zajímalo, kolik reálných vymahačů posvěcených státem trpí výčitkami podobně jako hlavní hrdina. Asi jich moc nebude. Andrew Garfield tady zahrál parádně a i když jsem si ho zpočátku nedokázal představit v roli otce, jedná se dosud o jeho asi nejlepší roli. Michael Shannon umí jakékoliv parchanty a tady potvrdil. I díky nim byl tenhle film značně nasírací, myšleno v dobrém. 80% ()

emma53

A možná to ještě zvednu.....Zažila jsem to u známých, kteří se dostali jako podnikatelé do finanční tísně a prožili něco podobného. Věřte mi, nikomu bych to nepřála. Takže mi nedalo moc práce uvěřit tomu, co jsem viděla tady v daleko větším rozsahu. I když tak převratná změna u Dennise byla překvapivá, ale co my víme, kam dokáže takový šok a beznaděj člověka až dohnat. Zahrané to bylo takovým způsobem, že jsem se nestačila ani minutu nudit a toho si cením. ()

SeBig

Zajímavý drama, který mě chvílemi fakt dokázalo nasrat a vyhrotit. Spíš jsem občas kroutil hlavou, než abych pocitoval nějakou lítost. Každopádně film si získal moji plnou pozornost a i přes to, že jsem byl několikrát fakt jako nasranej ohledně těch situací, tak mi to přišlo jako zajímavá zkušenost. ()

misterz

Po dramatickej a obsahovej stránke výborne rozohraná partia, avšak ktorej došiel na záver dych. Vo filme zaznelo veľa krutých, cynických myšlienok (prevažne z úst M. Shannona), s ktorými sa ale bohužiaľ musí súhlasiť, čo je veľké plus. Čo sa týka hlavného hrdinu, tak pokiaľ sa už na niečo také človek dá, musí byť pripravený operovať v obidvoch priestoroch svojho svedomia, byť pripravený aj na veci, za ktoré sa slušný človek hanbí. Inak to pre dotyčného dopadne veľmi zle. V kontexte pointy na záver teda súhlasím s tým ako to nakoniec s chlapíkom dopadlo, inak ani nemohlo, neprišlo mi to však reálne. Skôr ide len o taký vyumelkovaný pokus emotívne na diváka zatlačiť. Takéto mučedníctvo je totiž, keď už je Rubikon prekročený, nielenže zbytočné, ale aj vo veľkej miere hlúpe. Veci si treba dopredu premyslieť ešte predtým, než sa urobí definitívny krok, potom už treba bojovať až do konca, pretože na spytovanie si svedomia je už neskoro. 75/100 ()