Mladá Kathy Nicol sa pokúša nájsť nový zmysel života potom, ako sa jej podarilo dostať sa z bludného kruhu závislosti na alkohole. Kvôli súhre viacerých faktorov ju vysťahujú z jej domu na pobreží, ktorý pre ňu predstavoval poslednú životnú istotu. Dom má byť predaný v dražbe hlboko pod cenu, čo predstavuje životnú príležitosť pre iránskeho imigranta Behraniho. Bývalý plukovník iránskeho letectva síce odchádza z domu každé ráno bezchybne oblečený, v skutočnosti však v tajnosti tvrdo manuálne pracuje aby manželke a synovi zaistil aspoň zlomok z ich bývalej vysokej životnej úrovne. Obaja protivníci, ktorých rozdeľujú hlboké názorové i kultúrne rozdiely spolu zvedú neľútostný súboj o stavbu, ktorá pre nich predstavuje naplnenie ich sna. V ich tragickom zápolení sa však ani jeden nemôže stať úplným víťazom. (STV)

Sharleen

Neskutočne smutný príbeh, ktorý odštartovala byrokratická chyba, za ktorú, ako to už býva, nepyká ten, kto by mal, ale tí nevinní. Vždy ma poteší nepredvídateľný scénár, vtedy si viem film naozaj užiť. Bena Kingsleyho som snáď ešte nevidela zahrať inak ako na jedničku, vždy uverím, že je skutočne tým, koho práve hrá. A Jennifer Connelly je nielen neskutočne krásna, ale vie aj zahrať. Má to silnú atmosféru podčiarknutú dobre zvolenou hudbou a dokonalou kamerou, nehovoriac o tom, že finále odrovná asi každého. ()

Kucino

Ďalšia silná dráma, ktorú dokáže pripraviť aj sám život. Kingsley neskutočný - absolútne som mu uveril toho Iránčana. Takýto film tak max raz za polroka, ale už prosím. :) ()

XXXXXXXX

Tohle by mělo mít podtitul: Jak se stát Kreténem snadno a rychle. Nejdřív se tu totiiž chová jako kripl Kathy, potom štafetu převezme náplava Bahrani, od něj nákazu chytne policejní zástupce, z něj se "nemoc" v cukuletu přenese na nejmladšího přistěhovalce, jen aby se na závěr vrátila nazpět ke Kathy. A to jsem si na začátku říkal, že by mohlo jít o 11 let mladší variaci na geniální 99 Homes. Mýlil jsem se... ()

smatana.sk

1. Otvárajte si tie úradné obálky!!! 2. Nepúšťajte si do domu a do postele ženské, ktoré síce vyzerajú ako ranené vtáčatká, ale v skutočnosti sú letálnejšie ako Týfová Mary (TM)! ()

Pierret

Tento film je jistě natočen strhujícím stylem, rozhodně stojí za to ho vidět, ale chybí mi v něm Něco víc. Příběh je naplňený emocemi, vcelku tryská nápady, ovšem Něco chybí. Nedokážu to dost přesně popsat, snad jsem děj dopředu odhadoval tak, že mě nic nepřekvapilo, Něco takového. Pokud vám Něco nevadí, tak si přidejte hvězdičku a považujte Dům z písku a mlhy za silně nadprůměrný film. ()

Pavlin

Napínavý film o tom,jak někdy oprávněná touha po něčem může poznamenat všechny.Je dobře se dívat okolo sebe dokud není pozdě.To je hlavní poselství tohoto thrileru.Je natočen poutavým a strhujícím způsobem.Jennifer Connelly nám opět předvádí,že není jen krásná,ale umí i hrát a to víc než dobře.Ben Kingsley je stejně přesvědčivý. ()

yatan

priznam sa ze je mi velmi tazko hodnotit tento film..ta melancholia vsade naokolo mi strasne pripominala diela rezisera Stephana Daldryho..tazko povedat co tymto filmom chcel presne reziser povedat, no mne z toho vyslo ze sa v jednom momente stretla lahkovaznost a nezodpovednost s presnym protikladom priam az fanatickej zodpovednosti podporovanej hrdostou vychodnej kultury ako kosa na kamen..mozno preto aj hmla a piesok? neviem hladam nieco viac..velmi mi vadilo ze nebola postava Kathy blizsie rozpracovana..priblizena..neviem o nej nic akurat ze neplatila faktury a preto jej chcu zobrat dom??? nieco tam chybalo a vadilo mi ze Horner pouziva presne tie iste hudobne motivy ake boli v Beautiful Mind..to sa snad nerobi..ale som uneseny z hereckych vykonov Jenifer Connelly a Bena Kingsleyho..zaujmavy film je asi to spravne slovo..7.5/10 ()

bobin

Nemám rád vážná dramata , ale tato téměř antická tragedie mě dojala . Slušní lidé zde doplácejí na zničující osudové souvislosti cenou nejvyšší . Neuvěřitelný herecký výkon zde podává Ben Kingsley . ()

Pilinka

Jak to vypadá, když je každé rozhodnutí to špatné? Jak to vypadá, když je každé ptáče zraněné a není vůle osudu mu pomoct? ... Ke Crashi se přidává další velmi silný filmový moment (proč vždycky střelba?) ... zbytek neni co dodat ****... ()

stool

Dlouho a propracovaně budované drama s fatálními důsledky, které vlastně nemá viníka, ale jedná se o sousled nešťastně propojených událostí. Nesouhlasím s polopaticky podaným závěrem, posledních 10 minut si mohl režisér klidně odpustit (SPOILER: Nebo nechat zemřít i Jennifer Connelly). ()

Aniki

Mam rad "divne" filmy, po jejichž shlednuti zustava jeste dlouhou dobu v ustech neprijemna pachuť. Divné, zvlastni, depresivni a nepříjemné......takze vsech pet hvězd. Ta poslední za jednu z nejlepsich srdcervoucích filmových melodií. ()

Dejf4

Prostý příběh, ale velmi silný a uvěřitelný. A to díky skvělé práci tvůrců, která děj nikterak nenarušuje, ale minimalisticly vede kupředu až k silnému závěru. Herecky je to krasojízda a hutný, vypjatý vztah mezi ústřední dvojicí je třešnička na dortu. K dokonalosti chybí kousek. 8/10 ()

AVP

Skvělá hudba, naprosto užasný herecký výkon Bena Kingsleyho, který je v roli plukovníka Behraniho nepřekonatelný. Ten film stojí a padá na něm, i když vyložených chyb se člověk nedočka. Strohý boj Jennifer Connelly o svůj zabavený dům je neuvěřitelným pohledem na střet kultůr, které proti sobě bojují, lidí, které mají své zásady a nechtějí je porušovat. ()

Goodlooker

Celkem dobrý nápad zhatěný neuvěřitelnou rozvleklostí, i když je film poměrně krátký. Sexy Jeniffer Conelly a velký Ben vyhoupli film na laťku, kterou by sám neudýchal... ()

PCHE

Výborný film, ktorý má skvelú myšlienku, stavia proti sebe v podstate dve kladné postavy, ktoré bojujú o svoje právo a ukazuje, že nie vždy existuje jednoznačne správne riešenie. Nie len v otázke domu, ale aj v otázke vzťahu policajta a Jeniffer Connelly. Film má veľmi pomaly plynúce tempo a ešte v polovici filmu som ho odhadoval na silné 3 hviezdičky, v druhej polovici sa však charaktery postáv hlbšie prekreslili a film rapídne stupol na kvalitách. Nádherná kamera, réžia veľmi umiernená ale precízna, nádherná Jennifer Connelly znova raz na bielom móle, jednoducho absolútne uspokojujúci filmový zážitok, ktorý núti diváka zamýšľať sa aj po jeho skončení. ()

Pisoarec

Vynikajícím způsobem rozehrané drama, kterému se podařilo diváka přivést na cestu nejistoty, kdy neví, komu z hrdinů má vlastně fandit. Každý z nich si dům po právu zaslouží. Kathy o dům přisla, jelikož neplatila nájem a byla z něj vyhozena. Toho využil ,,stěhovák" Behrani (vynikajícím způsobem ztvárněn Benem Kingsleyem) V tuto chvíli začíná spor o dům. Děj je chvílemi velice zamotaný a zajímavý a i když nakonec Kathy zvítězí, je přesto velice nešťastná, neboť se s Behraniho rodinou za tu dobu sblížila. Kvalitu filmu podtrhuje skvělý výkon mé milované Jenny Connely (Requiem za sen) a již zmiňovaného Bena Kingsleyho, výborná hudba a kamera. Takže já osobně toto výborné, mrazivé a atmosférické drama vřele doporučuji. ()