V starom dome uprostred Londýna rozpráva malá Wendy Darlingová (Rachel Hurd-Woodová) každú noc svojim bratom Johnovi a Michaelovi (Harry Newell, Freddie Popplewell) čarovné rozprávky o šermiarskych súbojoch, úžasných dobrodružstvách a hrôzostrašnom kapitánovi Hookovi. Deti sa však samy stanú hrdinami ešte väčšieho dobrodružstva, keď do ich izby jednej noci vletí Peter Pan (Jeremy Sumpter) a zavedie ich cez rozžiarenú nočnú oblohu až do kúzelnej Krajiny-Nekrajiny. Wendy a jej bratia si začnú spolu s Petrom Panom a Stratenými chlapcami užívať nový život, v ktorom neplatia žiadne pravidlá dospelých. Počas dobrodružných súbojov s nebezpečnými pirátmi, zákernými morskými pannami, obrovským krokodílom a hrozným kapitánom Hookom spoznávajú, čo v nich v skutočnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se medzitým blíži k rozhodujúcemu súboju. (TV Markíza)

Alf

působivě zpracovaný příběh, který ne a ne mě oslovit, i když pohádky jinak můžu bez zažívacích potíží.... ()

Kacitr

Já osobně jsem s touto hranou verzí Petra Pana spokojená. Ano, všechno je to naivní a přeslazené, ovšem je to o první lásce a k tomu pro děti - tak to má být. Pár nudných momentů se najde, ale objevují se scény které diváka zahřejí u srdce, až si řekne "to bych chtěl taky zažít." Rachel Hurd-Wood i Jeremy Sumpter se do svých postav skvěle hodili, o Jasonovi Isaacovi nemluvě - ten byl dokonalý jako vždy. ()

Marina111

Tomuto filmu môžem ďakovať naozaj len za jediné: nebyť tých dvoch hodín intenzívneho duševného mučenia, nikdy nezistím, aký sa vo mne vlastne schováva cynik. Všetky postavičky, počnúc otravnou Wendy a jej kamarátom Petrom Panom (doteraz nechápem, čo to bolo za kreatúru – žeby škriatok ?) a pokračujúc všetkými tými vílami a deťmi s veľmi veľkou fantáziou ... no, čo sa budem rozpisovať : jediné, čo mi bolo na filme sympatické, bol „záporný“ hrdina kapitán Hook, ktorého nakoniec tie „nevinné“ decká i tak zničili (a potom, že kto tu bol zlý...). Bŕŕŕ. A teraz trošku serióznosti: ani celá plejáda filmových trikov a v podstate zaujímavých efektov nemohla zabrániť mojej intenzívnej averzii narastajúcej každou minútou ... Apropo, skúsila som si predstaviť moju reakciu na film v prípade, že by som ho videla ako dieťa – a viete čo? Zrejme by to dopadlo tak, že by som ho ani nedosledovala do konca v mene nejakej objektívnosti ... ()

Jayem

Peter a Wendy sú fajn ale to je asi tak všetko. Film nielen že vyzerá otrasne ale aj je otrasný. CGI je neskutočne zlé a neviem či sa to snažili zakryť tým, že budú neustále meniť farebné filtre z modrej na červenú potom fialovú atď. Mne to doslova vadilo. Kam sa podelo tých 100 000 000 miliónov. ()

Eva_D666

Dobrodružná klasická pohádka přetvořená do neuvěřitelně nudné podívané pro děti. I když pár světýlek ve tmě se jistě najde. Například herecký výkon Jasona Isaacsa nebo energická parta roztomilých Ztracených chlapců:-). ()

Mortemiss

Chvílemi jsem zažívala znechucení, jako bych se dívala na dětskou pornografii. Mladý polonahý hrdina a ta Vendy, která na mě chvilemi působila méně dobrým dojmem. Vypadalo to, že každou chvíli roztaje a poví mu "jdem na to!". Nevím, co to ve mně vyvolalo, ale jedinou věc vím určitě, k pohádce to mělo hooodně daleko! ()

Lilloos

Rozhodně nejlepší zpracování klasické pohádky, které má svoje nedostatky, ale povedlo se mu vykreslit atmosféru a poselství příběhu tak, jak jsem si odjakživa představovala. "Všechny děti vyrostou, až na jedno." Chvíli kýčovitě dětská podívaná se vmžiku změní na temné drama, kde se skutečně umírá, Zemi Nezemi obývají hrůzostrašní tvorové (krokodýl, mořské panny, piráti), z nichž jde mráz po zádech. Nechybí však ani dobrý humor. "Já a můj bratr jsme angličtí gentlemani a angličtí gentlemani nikdy neprosí." "Prosím, prosím, nezabíjejte nás!" "Prosím, mě taky nezabíjejte!" Jiskření mezi ústředním párem funguje lépe než u většiny dospělých, a především pak Jeremy je ztělesněním roztomilosti, některé scény až zavánějí úsměvnou dvojsmyslností. "Co cítíš?" "Proč musíš všechno kazit? Vždyť si užíváme!" Film mě každopádně hluboce oslovil a nazývat ho pouze pohádkou, by byla urážka. "Já věřím na víly, a jo, a jo." ()

lardko

Pro mě jeden z nejhezčích filmů. Vždycky když ho vidím tak si vzpomenu na dětství. Hudba , obsazení , děj ... prostě všechno je na tomhle filmu dokonalé. ()

Jano...

Príbeh Wendy a Petra, chlapca, ktorý odmietal dospieť je môj obľúbený z detských rokov. Táto verzia, hoci vôbec nie zlá, však trpí miestami tak trochu debilnými dialógmi, škaredými efektami, a poslabšími hereckými výkonmi, avšak som za ňu rád, lebo len vďaka nej som si mohol dnes po rokoch znovu povedať: Ja verím na víly! ()

Darren98

Nevím, jestli to je divné, ale já ve filmu fandím kapitánu Hookovi. Petr Pan je ještě malej, nevychovanej, drzej spratek, kterej moc neví o životě. To kapitán Hook je inteligentní a sympatický člověk. Na konci filmu si nehrál na nejúžasnějšího kluka na světě, ale zaútočil Petru Panovi na city, a to bylo to, co se mi na filmu líbilo. Nevím, jestli bych dal tři hvězdičky, kdyby tam nebyl Jason Isaacs. ()

inachisio

Už jsem se lekla, že to má 3 hodiny a půl. Když překonáte strašně divný a klišojdní začátek, zvyknete si, a už vám to nepřijde tak hrozný. Častmi to dokonce bylo i dojemné a vtipné, ale rozhodně to nebyl dobrý film. EDIT: po uvážení a popřemýšlení si nad příběhem a hereckými výkony musím pozměnit hodnocení na 3 hvězdičky. Konečně, hlavní hrdina zahrál roli fantasticky a objevovalo se zde několik velice trefných a vtipných hlášek. A jelikož mám ráda trhlé nenásilné komedie, musím hodnotit lépe. ()

Bozvav

Tři hvězdy za zpracování, vizuál, dialogy, hudbu atd + jedna za Petra Pana. Já být o 38 let mladší, tak se do něj hned zamiluji. hezké, milé, půvabné a na můj vkus moc americké. ()

zabro odpad!

Proc neco takoveho davaji vubec v tv? Delam u toho semestralku do skoly a prinde me to neskutecne o nicem. Zatim neprichazim na chut filmum, kde hlavni roli hraji deti. A ze se jich v posledni dobe toci hodne. ()

Mary19

"I do believe in fairies! I do, I do!!!" Další filmové zpracování příběhu chlapce, který zůstane navždy mladým... Tentokrát se Petr Pan drží více podle předlohy J.M. Barrieho, a tak bohužel stejně jako v knížce, zůstává ve filmu hodně hluchých míst... Ipřesto si ale po celou dobu drží velmi příjemnou pohádkovou atmosféru, kterou dokresluje nádherná hudba Jamese Newtona Howarda. Takže jsem nakonec spokojený :) ... 70% ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (viac)