Wendy Darlingová, mladé dievča, ktoré sa obáva opustiť domov a s ním aj svoje detstvo, stretáva Petra Pana, chlapca, ktorý odmieta dospieť. Spolu so svojimi bratmi a malou vílou Cililing cestuje s Petrom do čarovného sveta Krajiny-Nekrajiny. Tam sa stretne s pirátskym kapitánom Hookom a vydá sa na napínavé dobrodružstvo, ktoré navždy zmení jej život. (Disney+)

oveckaoa odpad!

Disneymu nestačilo jaké měl problémy s remakem Pinokia a jede s tou svou pošahanou propagandou dále. Wendy má jít na internát objeví se u ní černá zvonilka co neumí mluvit a hispánský Petr Pan (namyšlený kretén)  ten jí řekne, že může jít s nima ona sebere své dva parchanty (pardon bratry) a jde. Doletí do země nezemě a tam je sestřelí Kapitán Hook (trapná napodobenina kapitána Jacka Sparrowa s 0 charisma) ona dopadne na ostrově a dva bratry zajmou piráti. U pirátů je skupina černochů a ze skupiny ztracených chlapců se stala skupina ztracených černých holek pokud na to upozorníte hledí na Vás jak na rasistu (ukázka dnešní situace ve filmové branži tohle by se dalo napsat podle skutečné události ) a ztraceným chlapcům velí  ženská verze Pocahontas  (jo feministky dočkaly jste se i Vy můžete pohonit). Ten konec co je co za blbost on byl na lodi plné vílího prachu tudíž mohl létat tak ať mě netvrdí, že naráz nemůže v Londýně musí žít hodně slepí lidé, když nevidí létající pirátskou loď co tam letí. ()

sedm.1

Při závěrečných titulcích Petera Pana a Wendy mě ihned napadla jen jedna jediná otázka, a to proč dá někdo u Disney, který finančně, decentně řečeno, silně skomírá, ne-li až strádá, zelenou takovémuto nákladnému projektu, který jednak recykluje látku, kterou už každý stejně notoricky zná, jednak o ní nikdo navíc ani příliš nestojí, ale především naprosto nic zásadního nepřináší, a to jak pro samotný děj, tak hlavně co se zpracování týče. Já tu tedy nechci tvrdit, že se jedná o nesledovatelný film, na který bych mohl lusknutím prstu nakydat hromadu špíny, problém je ale spíš v tom, že něco takového prostě už dnes nemůže naprosto uspět, jelikož Peter Pan a Wendy jednoduše nenabízí vůbec nic, co by mohlo kohokoliv zaujmout a nalákat. Ano, efekty jsou fajn, i když tedy nikterak velkolepé, či strhující, nicméně svou kvalitu mají, ano, postavy nenudí a především jejich obsazení je výrazné a sympatické, ano, má to slušnou atmosféru, a ano, v ději se objeví pár nových nápadů, které nejsou úplně marné, nicméně i přesto všechno se znovu vracím k otázce, proč se natočí právě takovýto film, který nemá čím přitáhnout publikum. Já tudíž rozhodně nechci od této podívané kohokoliv odrazovat, jelikož sám jsem se u ní nikterak nenudil, sem tam proběhne i nějaká scéna, která dokonce vyloženě pobaví, ale pokud by se mě někdo zeptal na tu nejotřepanější otázku, proč bych měl Petera Pana a Wendy vůbec vidět?, nedokázal bych na ní odpovědět, nic takového mě totiž nenapadá a to je snad ještě horší, než kdyby ten film byl vyloženě špatný. ()

M.i.k.e

vizuálně a vůbec po technické stránce solidní,ale jinak mi další zpracování Petra Pana vůbec nic nedalo. Nikdy sem tenhle příběh neměl moc rád a tohle je navíc nuda víc než cokoliv jiného. Ani Lawův Hook, na kterého sem se celkem těšil absolutně postrádá charisma a zapadá do celkové šedi podprůměru...40% ()

Lacike

Technická stránka je pekná, ale nič iné tam nefunguje. Komplet všetky decká pôsobia extrémne nesympaticky a môj obľúbenec Jude Law ako Hook trápne. Takže to celý čas nudí a divák má potom čas riešiť chujoviny typu jak je to všetko komicky multi kulti a genderovo vyvážené a jak to pôsobí strašne umelo. Minimálne sa to malo volať Wendy a sidekick Peter pan. 3/10. ()

BOURQUE

X-té spracovanie známej rozprávky, ktorá v tomto filme je interpretované a formulované svojsky, predovšetkým tak, aby obslúžil moderné trendy. To, že do akej miery sa odbočí od pôvodnej koncepcii (a od určitých častí príbehu) rozprávky, je druhoradé. Aj v tomto filme je vidieť, že Jude Law sa snaží zo svojho charakteru vyťažiť čo najviac. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

• Režisér a scenárista Lowery uviedol, že prioritou číslo jedna bolo pre neho správne zostavenie scenára. Filmár spresnil, že projekt je preňho osobný, keďže je fanúšikom originálu, pričom uznal, že každý pozmenený i malý detail bol pre neho bolestivý. Potvrdil, že v modernej adaptácii musel zmeniť prvky, aby sa vyhla rasovým stereotypom prítomným v pôvodnom filme. (Arsenal83)
  • Film nenasleduje tradíciu, že kapitána Hooka a Georgea Darlinga (Otec) hrá tá istá osoba. Otca hrá Alan Tudyk a kapitána Hooka hrá Jude Law. (Arsenal83)