Polda

TV spot 5
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (41)

Nebezpečná hra (2021) (S04E16)

Veselé to tentokrát moc nebylo, chytré taky ne, ale stejně bych další sérii uvítal. Jinak už vidím profesionálního zabijáka, jak si vede oběť po schodech nějakého činžáku a na ulici s vytasenou pistolí a nebojí se, že někdo otevře dveře, na ulici zcela náhodou není ani noha, takové detaily ubírají už tak ne moc věrohodným příběhům na další uvěřitelnosti. Ale scéna s čočkami a cinknutými kartami (proč si je v kasinu vlastně nechali, když na to už přišli?) v kasinu stála za to. Jinak v reálu ten Branický dvůr, kde se točily exteriéry kasina, až tak moc hogo fogo není, vedle je jen vietnamská restaurace s Braníkem 11, ale zas tam čepují Vietnamci do skla i v době koronaviru a dá se tam sednout. A fakt je to kousek od branického nádraží, kde teď jinak chcípl pes - pokud teda nejdete v pracovní dny nahoru do areálu bývalého pivovaru do současného pivovaru Moucha koupit si nové flašky. ()

Dostihy smrti (2021) (S05E01)

Jé, pátá série! A Bříza a psycholožka už jsou spolu, fajn. Jenže pak koukám, ono to zvážnělo a dává rady do života. Asi tvůrci chytli kovid, přežili a přehodnotili postoj k životu. Ne že by se mi ty rady, aby si člověk sepsal, co by rád udělal a bavilo ho to, i sebešílenější nápad, ne že by se mi nelíbily. Ale do tohohle seriálu mi nějak neštymují. Fajne bylo, že jsme se podívali do Chuchle na koníčky, jenže jinak humoru tak nějak ubylo, Matásek nějak sešel mi přijde nebo ho to už nebaví, a samotný ten případ mi taky neseděl. První, co mě napadlo (trojúhelník). A přitom jsem doufal, že třeba holka někomu jela koně, kůň měl nehodu a šel na jatka, ale majitel koně měl za to na holku vztek - a proto použil jateční pistolu - a to by mě vážně bavilo daleko víc. A Zedníčková co se sebou udělala, že vypadá jak alkoholička po sedmdesátce? ()

Dobrý soused (2021) (S05E02)

Hodně slabé. Vtipů ubylo a začíná to být spíše patetické, koho jmenuje šéf za sebe, to se dalo odhadnout docela lehce (jen by mě zajímalo, jestli na šéfa mord party nejsou potřeba podstatnější zkušenosti než psychologie) a celá ta zápletka nějak moc nefungovala - kdyby aspoň ta ženská vypadala nějak k světu nebo kdyby nějak dotáhli linku s alkoholikem, ten kam zmizel? ()

Jedna stopa (2021) (S05E04)

Škoda, že skoro úplně vymizely Břízovy nekorektní hlášky (tedy až na dotaz na flat white, to mě pobavilo), a stalo se z toho takové ufňukané cosi (bé bé, už mě baví jen jezdit na ryby, bé bé, moje holka je moje nadřízená apod.) A případ tedy se ke slovu moc nedostal a ta prostřední část (večer Břízy se šéfem na rybách vs. mlaďoch se nechá sbalit rusovláskou) se nepohnula vůbec - teda až na to, že byly vidět kozy. ()

Absurdní divadlo (2021) (S05E05)

Už to nějak není ono. Hlášek ubylo, ale řeší se rodinná dramata jak v nekonečných seriálech. A doktorka mi fakt jako šéfka modrparty nesedí. I to prostředí divadla šlo líp využít. ()

Poklad (2021) (S05E06)

Za to skvělé vetešnictví v Podolí hvězdu přihodím, tam to mám rád. Ostatně je na tom něco pravdy, že lidé dnes před pořádným rukodělným výrobkem dají raději přednost plastu. Téma piva je mi taky blízké, a ta mě bavilo, jak Pavelka vařil a nikomu nechutnalo - to je jak ze života, kdy všichni zvyklí na plzničku najednou ochutnají skutečně nefiltrované pivo. A samotný případ dnes hodně uvěřitelný. Konec s Mrázem mne dostal. ()

Muž přes palubu (2021) (S05E07)

Ty vši mi přišly jako dost pubertální humor. Ha ha ha, všichni mají šampon proti vším. Případ o ničem, hlášky skoro žádné, Pavelka tentokrát nedostal prostor (brambůrky taky nic moc fór), pobavilo snad jen, když holčička chtěla dělat rošťárny. ()

Pot a krev (2021) (S05E08)

Sice mne začátek poněkud vylekal, jak se kamera opájí svalnatými mužskými těly, a navíc se nedávno jeden díl Specialistů taky odehrával v posilovně a taky šlo o steroidy, a SPOILER SPOILER opět je pachatelem známější herec, což je už takové klišé současných českých krimi seriálů, KONEC SPOILERU, ale jinak docela pobavily hlášky, kterých rozhodně přibylo, soutěž o vis na hrazdě, jen ten voříšek mě moc nebral, i když ho pojmenovali po mé oblíbené postavě detektiva. ()

Tajemství jógy (2022) (S05E12)

Nějak tomu chybí koule. Když Matásek mravokárně radí studentům, ať furt nečumí do mobilů, přišlo mi to už skoro za hranou. Krádež v supermarketu by si taky vyžádala nějakou lepší inscenaci ve smyslu rozhození akce a postav. A samotné vyšetřování nic moc. ()

Rána do zad (2022) (S05E13)

No nevím, LARPisti na scéně... mě to přijde, že tvůrčí tým udělá takhle v pondělí, vlastně v úterý, bo v pondělí všici ještě vyspávají opici, že udělá poradu, jako z jakého prostředí se ještě jako netočilo, co dostane nejvíc hlasů (jednou jóga, podruhé LARP), šup a jdeme točit. Jo, Táňa jako šéfka oddělení, která neumí jezdit na motorce a neumí střílet, to jsou sice vtipné scény, ale jak se potom kurnik mohla stát šéfkou modrparty? jinak případ průhledný a vlastně mě asi nejvíc začíná bavit jen to, když se všeci sejdou U Vandy a dají si pivo. ()

Anděl (2022) (S05E14)

Do starých Poldů tak do druhé série to začíná mít hodně daleko. Jo, akce s Mrázem fajn, pobavilo, Žilková je jasná, hraje to v poslední době tak nějak na jedno brdo, pár fórků dobrých, ale celkově jsem se zase těšil jen na dýchánky u Vandy. ()

Smrt z bazaru (2022) (S05E15)

Pardon, ale tenhle díl jsem hodně nepobral. Už ten úvod - vždycky jsme viděli, že Bříza platí, a najednou je dva roky neplatič? Wtf? Divné, ale dejme tomu. Jenže pak podvodník  koupí auto od policajta (!), o kterém ví, že je policajt a udělá s tím autem šméčko? Jako fakt? Si děláte prdel, ne? A jak to, že se všichni na auto složili a dali do kupy těch 70 tisíc, když na webu to prodával autobazar za 150 tisíc? Jak toho chlapa přesvědčili, aby jim to prodal za původní cenu? Nechápu. Potěšilo mě asi jen, že se opět objevil Andrej, jen nevím, co to bude znamenat pro možné další díly, pokud budou. ()

Bříza na horách (2022) (S05E16)

Mno, vypadalo to jako díl na rozloučenou, dokonce Khek a Maruška z Arabely si zahrály, i pes Schimanski měl svých pár vteřin slávy... Ale nějak z toho vypadlo napětí, humor se odbyl v úvodu (nomen omen), sjezd na konci natočen poněkud amatérsky, ta ekologická linka prapodivná, ani ano, ani ne, a motivace zavražděného mi přišly zbytečně složité - mohl se živit jako gigolo v Praze a měl by věc jednodušší. ()

Křídla spravedlnosti (2024) (S06E01)

Pořád to baví a pár hlášek dobrých, dokonce se mi líbilo i to, že se to odehrává na place natáčení někde na Barrandově ve studiích, řekl bych, ale přece jen to už nějak postrádá šmrnc, je to unavené, a ta pravidelná hlášení také postrádají vtip. Možná by to chtělo tu Jitku, která psala dialogy, aby napsala nějaké fakt vtipné, aby bylo víc toho špičkování. ()

Odpal (2024) (S06E02)

U tohoto dílu jsem se celou dobu dobře bavil, hlášky jsou skvělé skoro konstantně a ten podpříběh s dřevorubci je také doveden do velmi vtipného konce. Případ mne tady zas tak vlastně nezajímal, ostatně bylo brzy jasné, who-done-it, ale myslím, že o případy v tomto seriálu ani nejde. ()

Mistrovské dílo (2024) (S06E03)

Ne až zase tolik hlášek, aby to vynahradilo jistotu z prvních minut, kdo je vrah (až tak okaté to bylo) a celkově rozpačité vedení případu. Pobavil mě konec dílu, držkatá galeristka a samozřejmě Břízovo malování. :-) ()

Jeleni neumějí střílet (2024) (S06E04)

Nebýt toho vztahu a obezliček okolo a pak té fotky na poradě a hlášek kolem toho, určitě bych hodnotil průměrně až podprůměrně. A Orozovič opět vyšetřuje a dokonce úspěšně. Jen teda Bříza totálně mimo ve vyšetřování celý díl, aspoň nějaký drobný triumf mu tvůrci mohli nechat. ()

Dokonalý výhled (2024) (S06E05)

Dnes nic moc ani u případu (kde jsem řekl manželce, kdo za vraždou stojí, hned, jak se tam objeví, nevěřila mi, bylo to tak, ale tím se nechlubím, prostě tak blbě je to celé postavené), ani u očekávaného setkání s rodinou, kde se vlastně jediný konflikt děje kolem Nagana. Kdyby aspoň ten její otec chodil stejně oblékaný, měl taky Carevnu II., nebo tak něco, mohla to být větší bžunda. A ani U Vandy dnes nebyli. Vlastně nejvíc mne nakonec překvapivě potěšila v tomto dílu Brožová, protože je skvěle sarkastická a děj hodně odlehčí. ()

Sex, drogy, rock´n´roll (2024) (S06E06)

Nostalgický díl, kde jsem fakt čekal něco od Vltavy (aspoň to profláklé Prasátko) nebo Orlíku a kde o případ a jeho vyšetřování tentokrát snad už vůbec nejde. Vadilo mi, že se to zbytečně soustředilo na tu sexuální linku (a btw nechápu, co je teď za módu strkat do seriálu vztah starší žena -mladší muž) a vadilo mi, že je zde opět ten stereotypní pohled ve smyslu dezolát - chemtrails - maminčin mazánek, co v životě nic nedokázal. Znám pár vysokoškolsky vzdělaných lidí z Prahy, finančně i pracovně za vodou, a na ty demonstrace chodí taky. Tohle si tvůrci fakt mohli odpustit, jejich politické vidění světa mne vůbec nezajímá. ()

Podvodníci (2024) (S06E07)

Všechno nachystané na konec, na poslední díl a rozloučení, sbohem a šáteček. Co bylo na seriálu fakt dobré, tak konfrontace staromódního Břízy s novou realitou, které nerozuměl, a vznikalo z toho hodně dobrých nápadů., hlášek, ba i gagů. Teď je Bříza uvědomělý současný muž, na kterém vlastně už není nic zajímavého, ani to to auto nebo kožená bunda. Pár hlášek se tu ještě objeví (třeba ta právě na jejich kožené bundy), ale jinak pokud jde za prvé o případ, tak samozřejmě se jako divák můžu vzteknout, proč policajti nešli hned změřit a porovnat gumy taxikáře s těmi na mostu, to by napadlo i pětileté dítě.  A za druhé nechápu tu přehnanou kreaci Matonohy, která by se hodila možná do Soudruhů, ale tady to prostě vtipné nebylo. Asi by mě bavil spin off Drsná hospodská Vanda a její manžel, soukromý detektiv, nebo tak něco. Takže se netěším, až Bříza dojemně odletí v příštím dílu do Ameriky a dost možná založí časem novou rodinu. ()