The Suffering

Koľkokrát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil všetky jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol, a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru, z ktorej sa nevie prebudiť? (*CARNIFEX*)

LIVINGDEAD odpad!

Tak stouhle sračkou jsem si zkurvil sobotní večer :-( Že já blbec raději nekoukal na Jungle Book nebo na Tarzana. Tahle hovadina Vás unudí k smrti. Žádné lekačky, obsahově trapárna, nezajímavé herecké obsazení. Prostě kosočtvrerec! ()

ricci.s

Hlavný hrdina si chce privyrobiť prácou na usadlosti s podivným správcom a škaredou slúžkou, avšak čoskoro zistí, že tam prebýva aj niekto iný a začne vídať prízraky. Trochu som sa bál, že napokon vyjde najavo, že je na hlavu, našťastie som sa mýlil. Horor je trochu dlhší, ako by bolo treba, ale zaujať dokáže. Mátohy vyzerajú presvedčivo a scenár je taktiež kvalitný, aj keď ku koncu filmu som už tak nejako predpokladal, o čo tam asi ide. Napriek tomu ma nesklamalo ani samotné rozuzlenie, aj keď som sa toho trochu obával. Režisér urobil oproti poslednému snímku výrazný krok vpred. Slušná, atmosférická duchárinka a spokojnosť. ()

EvilPhoEniX

Zajímavý horor to bezpochyby. Na mě sice příliš dlouhý a pomalý, tedy hluchým pasážím jsem se nevyhnul, ale Hamilton udělal Sufferingu svůj vlastní xicht, tedy disponuje zvláštní tajemnou atmosférou, slušnými hereckými výkony, scénař je poměrně hezky vymyšlen ve srovnání s konkurencí a závěrečné rozuzlení je definitivně nejsilnější pasáží filmu- Zvrat jak víno. Slušná trojka. 60% ()

tron

Jeden z tých hororov, o ktorých ani neviem, čo presne by som napísal. Nie je to zlé, miestami je to dokonca dobré, všetci herci sú v pohode, výprava je pôsobivá, atmosféra silná. Zároveň je to však celé akési nevýrazné, scenáristicky matné, režijne nedotiahnuté a dosť ma to nudilo. Ale za atmosféru a slušné remeslo dávam 60%. ()

Bloody13

LIVINGSHIT opět nezklamal. Ale abych pravdu napsal, tentokrát jsem dal na doporučenku od Psychora, prej toho největšího hororovýho exprda v naší (ale dost možná i v tý předaleký) galaxii. Dopadlo to však jaksi bezpohlavně. Je to časově trochu náročnější a vyžaduje si o něco větší koncentraci, než se na první pohled může zdát. V závěru se totiž vytasí se zajímavým vyústěním, které dost možná odtušíte už v polovině filmu, ale ten celkovej nápad neni vůbec špatnej. Vyškrtnout zbytečnou postavu černocha a víc se zaměřit na strašení (viz. dveře na půdu!), byla by to pecka. Takhle průměr. ()

Psychor

Snímek od režiséra, jehož jediným dosavadním "úspěchem" byl film s černým hodnocením, bych si za normálních okolností zcela jistě nepustil. Avšak jakožto hororový expert velmi často naslouchám své hororové intuici, která mi nyní moudře našeptávala, abych se zbavil všech oprávněných předsudků a dal hororu Suffering šanci. Vyplatilo se a já tak mohl zhlédnout jeden z nejlepších hororů roku 2016. Henry přichází na odlehlou farmu za účelem slušného výdělku, či snad od něčeho utíká? Kdo ví? Každopádně se věci trochu zkomplikují. Nebudu zakrývat, že závěrečná pointa mi byla zcela zřejmá již v průběhu úvodní čtvrtiny filmu. Tím však rozhodně nechci scénář snímku kritizovat, ba naopak. Je velmi sofistikovaný a běžný divák, který není odborníkem na religionistiku, bude držen v pochybách až do samého konce. Pochvalu zaslouží herecké výkony, oceňuji rovněž hudební stránku snímku a pochopitelně tleskám i celkové atmosféře, která dává divákovi ochutnat z koktejlu šílenství, ztísněnosti a nejistoty. ()

xxmartinxx

Je roztomilé vidět ještě v roce 2016 film, kde se záhadný stařec představuje hrou na varhany uprostřed temné gotické místnosti a potom odvypráví ještě před pozdravem historku o Bachově smrti. Hezky archaická podívaná. Bohužel si ukousla až moc silné sousto, ráda by pomalu odkryla smysl života, a na konci to jaksi nezapadne do sebe. ()

Marceloo

Mladý muž prichádza do osamelého sídla, aby tu starému pánovi zhodnotil rozsiahly majetok. Doma zanechal tehotnú ženu, kvôli ktorej túto prácu robí, pretože je velmi výhodne zaplatená. Majitel je zvláštny človek a keďže je starý a chôdza mu spôsobuje ťažkosti, ani sám netuší, aké tajomstvá sa na jeho pozemku skrývajú. Henry však po malom prieskume zisťuje, že pozemok neobsahuje len poklady, ale aj mnoho životunebezpečných vecí, o ktorých jeho šéf ani zďaleka netuší. - Za scenár si tento horor, keďže je debutom, zaslúži jednoznačne plný počet. V rámci réžie nastal u pána Hamiltona očividne taktiež obrovský pokrok. Napriek tomu sa o nejaký výraznejší hororový zážitok nejedná. Hlavne kvôli nesmierne dlhým a naťahovaným pasážam a pomerne únavným rozhovorom. Hororových pasáží tu je dosť a sú ideálne doplnené pôsobivou hudbou, ale nejako sa medzi tým nepríjemným blúdením po dome a pozemku vytrácajú. Preobsadenie hereckých úloh by očividne taktiež neuškodilo, ale aspoň postavy nepôsobia otravne. U The Suffering je pozoruhodný hlavne záver. Možno kritika zdevastovanej americkej kultúry, ktorá sa prezentuje v televízii a som rád, že si niekto uvedomil, že pozornosť diváka sa dá získať aj inak než tými zavedenými cestami, ktoré pre rozumných ludí vôbec nie sú pôsobivé. + herec z Fear the Walking Dead ()

Gilmour93

Pozor, komentář je jeden velký nestydatý spoiler! Odhadce nemovitostí pracovně přijíždí na starobylé panství, jehož pán chodí v saténovém županu, trousí moudra o životě a do kláves varhan buší jako ďábel. Odhadce nemovitostí u něj potkávají samé podivné věci a nemůže vůbec odhadnout, co se mu to děje. Nestraší? Straší? Případně komu? Divák mezitím prožívá zkušenost shodující se s titulem filmu a hledá pozici, při které by tenhle nepříliš smysluplný očistec dokončil.. Kde Rob Hamilton nabyl to sebevědomí, že disponuje kvalitním materiálem na více než sto minut stopáže? Apropo, nesouhlasím s tvrzením starého pána, že Beethovenův Měsíční svit je ta nejsmutnější skladba - mně v tu chvíli přinesla jedinou radost.. ()

*CARNIFEX*

Koľko krát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil veškeré jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru z ktorej sa nevie prebudiť? "The Suffering" má svoju kvalitu, pričom svojou silou si udelené hodnotenie od užívateľov bez problémov obháji. Na noc pred spaním ideálny počin, ktorý vás miestami vďaka celkom zdarenej atmosfére dostatočne natiahne na škripec. Priznám sa, že som ho spočiatku vďaka kvalite vizuálu podcenil, no som rád, že táto stránka ani omylom nehrala prvé husle. Tie totiž bez pochýb hral príbeh, ktorý možno niekomu nebude pripadať tak okatý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. S hodnotením som si neni istý, takže je dosť pravdepodobné, že za pár dní možno porastie. Nebanujem, ani vy nebudete - 65% ()

darkrobyk

Jako výchovný film, jak se člověk nemá chovat v určitých situacích, proč ne. Film vrší jednu otázku za druhou, ale s odpověďmi si dává na čas. Zkraje jsem ocenil, že tvůrci zkoušejí diváka - záběry na dveře, zda se neotevřou, na kolébku, jestli se nerozhoupe, na stěnu, zda se neobjeví stín....a nic. To bylo chytré. Velmi dobrou kameru dobrovází spíše jen hučení a šumy. A v jedné lekačce se místo třísknutí do piana ozve sametově medový hlas, taky dobré. Postupně mi ale začala hlavní postava lézt na nervy, než se mi podařilo, sic!, odhalit, jak se všechny věci mají. A to mi potvrdil i konec, za který dávám čtvrtou hvězdu. Nijak originální (podobných filmů by se našlo), leč slušně natočené. ()

S.Quentin QUALE

Pochmurné psychologické drama namixované s hororem žánrově do písmene vystihuje podstatu pointy celého příběhu. Rozhodně se nejedná o mainstreamově stravitelný snímek, čemuž odpovídá i zdejší hodnocení (a opět některé dementní spoileroidní komentáře). Já si nemůžu stěžovat, protože mě i přes pomalejší tempo děj zaujal hned od začátku. Postupným budováním atmosféry a taky částečným ztrácením se přibývajících informacích mi pak při závěrečném objasnění docela spadl kámen ze srdce, protože jsem v předfinální dostal strach, kudy se ubereme. Scénáristicky výborné, atmosféricky dostatečné, hororové funkční. 80% ()

misterz

Ohó, tak toto ma dostalo. Je to presne ten typ hororovej psychodrámy, pri ktorej hlasito zamľaskám. Absolútne nechápem to nízke hodnotenie. Výborne napísaný scenár s rozuzlením, ktorého pointu mám pri tomto type mysterióznych filmov veľmi rád. A hlavne je to výborne natočené, zahrané a pomalšie tempo umožňuje už od začiatku postupne budovať tajomnú atmosféru a pekne poporiadku podsúvať divákovi otázky, ktoré dráždia jeho zvedavosť a na ktoré sa na záver odpovie vo veľkom štýle. Popritom sa tu nájde i pár ľakačiek a niekoľko vydarených hororovejších scén. Skrátka ide o mix psychodrámy s mysterióznym hororom, ktorých spojenie v tomto prípade skvelo funguje. 85/100 ()

pornogrind

The Suffering rozhodně není špatným hororem jen doplácí na hodně pomalý tempo což někoho možná hodně znechutí. Někomu bude dění ve filmu připadat možná i hodně zmatečné. Pokud divák neodhadne o co tady jde už před koncem nemusí zoufat. Finální rozzuzlení vše pěkně objasní. 3hvězdy. ()

SOLOM.

Režisér byl pro mě velkou neznámou a i po zhlédnutí tohoto filmu mám o něm hodně smíšené pocity. The Suffering je totiž opravdu velice zvláštním dílem, ve kterém jsem našel celkem dost kladů, ale i negativních věcí – což nám však bylo naservírováno v jakési podivné symbióze, která na mě skutečně udělala ve své finální podobě určitý dojem. Dala by se tu opravdu najít jistá „podobnost“ se Šestým smyslem, přesto si neodpustím rýpnutí, že se z tohoto tématu dalo vytěžit mnohem více. Hamilton je však teprve na začátku své režisérské kariéry a tak se třeba časem zlepší. Docela bych mu to i přál, protože jistý potenciál v sobě tento člověk bezesporu má. Asi nejvíce musím vyzdvihnout ponurost samotného místa. Jeho postupné prohledávání bylo sice dosti zdlouhavé a místy až nechutně nezáživné, ale režisér se nám vše snažil vynahradit několika lekacími scénami a do jisté míry i určitou porcí „bizarnosti“. Ne každý divák však bude ochoten přistoupit na jeho hru. Kameraman, zvukař i maskéři odvedli kus poctivé práce, kterou je potřeba ocenit, ale největší problém vidím právě v oné zdlouhavosti. Když už totiž začala atmosféra konečně gradovat, vždy přišel střih a na řadu přišla další nudná pasáž a tak to šlo pořád dokola. Úplným závěrem a „šokujícím“ rozzuzlením příběhu však zachraňoval, co se dalo. Z čehož mi tedy logicky vyplývá, že jsem právě shlédl průměrnou podívanou, která mě sice nedokázala úplně uspokojit, ale zároveň neodcházím ani nějak znechucený. Po psychologické stránce to byla občas slušná jízda, dramatických chvilek tu bylo taky dost a jako hororový fanda jsem se dočkal i místy solidní atmosféry a několika „nechutností“. Na druhé straně barikády tu byla již několikrát zmíněná zdlouhavost a hodně průměrný výkon hlavního hrdiny. O zbytečnosti některých scén se bavit už raději nebudu vůbec. 50% ()

Karamanlis

Niežeby ma Utrpenie zrovna posadilo na zadok, určité pozitíva ale tomuto nenápadnému americkému hororu nemožno uprieť. Tým najväčším je to, že sa jeho tvorca Rob Hamilton nezviezol na súčasnej vlne bezobsažných, ako vajce vajcu sa podobajúcich haunted house horrorov a pokúsil sa do príbehu vniesť istú nápaditosť a originalitu. ()

JASON_X

Mám takovou teorii, že scénárista se dopustil manželské nevěry, bolestně ho hryzalo svědomí, a tak v rámci pokání sesmolil krkolomný scénář k The Suffering. Ale to ať posoudí každý divák sám po skončení filmu. I když rozuzlení rámcově potvrdilo mou teorii a dostalo se mi i uspokojivého vysvětlení halucinačního děje, přece jen cítím trochu rozpaky. Co totiž začalo jako zajímavá paralela Kafkova Zámku, skončilo jako levné poloamatérské videobéčko, a to hlavně kvůli "hereckým" výkonům. Ale přihazuju nějaké body za neotřelost a originalitu. ()

Morholt

Film je o něco delší, než by měl být, pomalejší, než by se slušelo a přespříliš zahutněný atmosférou, která sice funguje, ale pokud by se Hamilton nesnažil o tajemno takřka každou minutu, byl by její dopad výraznější. A i když nejsem zastáncem laciných lekaček, tak tady mi docela chyběly a některé momenty si o ně vyloženě říkaly. Co se týče příběhu i pointy, tak je obojí vymyšlené dobře, ale nesouhlasím s tím, že by byl film příliš náročný na pozornost či pochopení. Ono se to sice tak tváří, ale podstata je jednoduchá. To ovšem nemyslím jako negativum. Naopak. Zabalit jednoduchý děj do složitého balení tak, aby to fungovalo, je také umění a tady se to povedlo. Slušná práce, která sice tak úplně nenaplnila svůj potenciál, ale je důvod se domnívat, že to příště bude lepší. 60% ()

oLí

Ponuré, mlhhavé, tajemné, prostě za mě super. Na tři, závěrečná pointa dává jistou jednu hvězdu navíc. Skvělej film. 7.5/10 ()