The Suffering

Koľkokrát za život sa človek stretne s ponukou, ktorá sa neodmieta? V rovnakej pozícii sa ocitol aj Henry, ktorý jedného dňa prichádza do vily pána Remiela, aby splnil všetky jeho požiadavky. Čudná vyrážka, ktorú si v prvé ráno nájde na tele, alebo objav záhadného obesenca v opustenej chatke, sú len predzvesťou množstva podivných udalostí s ktorými sa v nasledujúce dni stretne. Je len na ňom, aby opätovne precitol, a uvedomil si: ide o realitu, alebo nočnú moru, z ktorej sa nevie prebudiť? (*CARNIFEX*)

malylada

Za mě velmi otravný horor, který neví, jakou cestou se vydat. Hlavní hrdina přebývá v domě, kde se ději divné věci a pohybují se ještě divnější postavy, které se objevují bez většího smyslu. Pokusy budovat atmosféru scénou po scéně se daří z části, neboť tam kde má přijít správný okamžik, ve většině případů to potopí nepovedená lekačka. Nic nesměřuje k k nějakému cíli a celé je to slepenec, který nedává smysl. Závěrečná pointa je neskutečně tupá a jen jsem si říkal, jestli to nešlo zkrátit o půl hodiny. Možná mohlo být více té hry na varhany, než pokusu o duchařinu.......3/10 ()

kaylin

„The Suffering“ je snímek, kde se na sebe vrší jedna hororová scéna za druhou ve sledu, který jako by se nechtěl nikdy vyčerpat. Jenže jsem měl prostě celou dobu pocit, že jde spíše o ty scény než o celkový příběh, který se snaží být tajemný, ale v konečném důsledku je to film spíše na efekt. Možná vás však snímek nadchne, protože jsem si jistý, že určitý potenciál v sobě má. ()

stration

Atmosferický kousek, na který musíte mít náladu a trochu trpělivosti. Otázek je mnoho, na některé chcete dostat odpověď, některé vás nezajímají. Ke konci The Suffering trochu zrychlí a většina záhad a otázek je jakš takš vysvětlena. Za mě spokojenost, ale brzy asi zapomenu. ()

AlistairMir

The Suffering rozhodně ne každému sedne a zatímco jednoho bude kolosálně nudit, druhého zaujme. Naštěstí pro mě jsem ten druhej, takže jsem si vychutnával veškeré to tajemno a dumal jak by to mohlo dopadnout. Možností bylo několik, každopádně pokud dáváte pozor a film vás vtáhne, dá se to správně uhádnout. Rozhodně hodně atmosférická pecka, která nestaví na laciných lekačkách (až na jednu) a jasně dokazuje, že napětí a dobrý příběh jsou důležitější aspekty než potoky krve. Herci absolutně v pohodě, nejvíce si to dávala herečka hrající služebnou, hudba a zvuky ve filmu velmi dobře zvolené a respekt režisérovi a scénáristovi v jedné osobě. Jsem zvědav na jeho další film. ()

dubinak

The Suffering má docela slušný nájezd. Hororového fanouška nemůže úplně zklamat, už jenom za tu snahu. Protože po většinu času jakž takž hororová stránka funguje, i když nemůžu říct, že by patřila k těm nejkvalitnějším a nejoriginálnějším (ovšem scéna ve stodole vylekala). Chválím velmi snaživou pointu, seč mohla být podána trochu atraktivněji. Na víc než tři hvězdy to pro mě asi není, ale oceňuji, že si tento film uměl udržet docela vážnou tvář a nevypadal lacině. ()

metal.storm

Taký ten film, ktorý chcete pustiť aspoň dvojnásobnou rýchlosťou, aby ste ho mali čo najskôr za sebou, pretože vás čaká 45 minút nudy nasledovaných ďalšou nudnou hodinou, a prisahám, že som mala sto chutí to spraviť. A ešte jedna vec, pustiť v tomto filme mesačnú sonátu je odporné zneužívanie kvalitnej hudby. ()

uiu

To je tak, když se hlavní hrdina, bývalý fotograf, nyní oceňovatel nemovitostí (takovej kariérní postup bych chtěla taky) vydá do opuštěného panství nemohoucího staříka. Pozemek je rozlehlý a obývají ho různé divné existence, o kterých majitel nemá ani ponětí. Nebo to taky tak ani nemusí být. Konečný mindfuck mě přesvědčil o tom, že je to prostě volovina. ()

bizz_mjc

Týýýývole, moc vleklejších filmů jsem neviděl a vlastně ani nevím, zač dávám tu jednu hvězdu. Pokus o epický příběh o očistě a věčné šanci, duchařsky nezajímavé, atmosféricky ploché, tempem usínací. Rozjezd připomíná novodobého Drákulu, pak se mihnou scény jak z Predátora, dojde i na průchod napříč světy, vše se ohání tajemnem a mystičnem, ale výsledek je vskutku utrápený a vpravdě nezajímavý. ()

pursulus

The Suffering.¬         "Muka" režiséra a scénáristy R. Hamiltona patří mezi nepovedená díla s patrnou značnou touhou vyniknouti nad průměr, býti a znamenati něco. Konsistentně sračka, u intelektuálního známého, vykřičeného tvůrce by to diváci "žrali" daleko spíše, než u nějakého Hamiltona — smůla. Pravdou totiž je, že oni intelektuální tvůrci — než spadli dolů pro svou namyšlenost a neschopnost jíti dál — udělali ve své době, na začátku, úctyhodný kus práce. Nevím, nevím, zda tohle bude osud pana Hamiltona… ()

Forsberg11

Môj bože, tento shit má veľmi výstižný názov. Ale bolo to utrpenie predovšetkým pre mňa. Pomalé tempo, prostredie starého domu, minimum postáv, rozvláčny dej a otravná hudba. Mne to vyložene nesadlo. Nemalo to nič, čoho by sa dalo chytiť a bolo to aj veľmi dlhé. Absolútne sklamanie vzľadom na niektoré hodnotenia. 20 %!! ()

Magika82

Filmy vyžadující stálou pozornost a přemýšlení, patří mezi mé oblíbené. Pakliže splňují základní podmínku: Logický děj. V tomto případě snímek předvádí několik kotrmelců. Abych nevyzrazovala dějovou linii, napíši jen, že první kotrmelec proběhne hned na počátku. Není vysvětleno: Jak a proč se hlavní postava nachází, kde se nachází... Následuje přemet s údajně kvůli sebeobraně užité injekční stříkačce s uspávacím prostředkem. Tuto scénu záměrně nazývám přemetem z toho důvodu, že vzhledem ke "skutečnému" místu (kdo viděl, již ví), kde se nacházíme, tato scéna je postavena na hlavu. Další kotrmelec se týká půdy domu. Jak by si člověk nemohl nepamatovat na to, jak přišel o své milované? Právě tato skutečnost navíc hlavní postavu dostalo tam, kam ji dostalo. Tudíž by měla dominovat zábleskům vzpomínek již od počátku, nikoli až na konci. Celkově vzato, nejedná se o zcela špatně zpracovaný snímek. Ba, právě naopak. Jen nevím, kdo komu vedl ruku. Zda-li scénárista a režisér v jedné osobě střihačům, nebo oni jemu. A jak často režisér od rozepsaného scénáře odcházel... Místy zkrátka snímek potřeboval ruku odlehčit, jindy více přitlačit. Poslední minuty snímku jsou naštěstí provedeny skvěle. Patrně budu přísná, leč si nemohu pomoci. Horší Dobrá, tedy 3- , 50% a tedy lepší dvě hvězdy. ()

figliar

Pomerne neznámy horor, ale zaradil by som ho medzi tie lepšie. Atmosféra, príjemný herci a zaujímavá pointa. Koniec som fakt nečakal a vysvetlil prakticky všetko čo mi v priebehu nejako nezapadalo do deja. ()

TomStrom odpad!

Název je výstižnej, fakt je to něco strašnýho. To když někdo vyprodukuje scénář, co nedává smysl a natáhne to na hodinu a třičtvrtě, to je teda frajeřina. Po prokousání se až ke konci filmu jsem byl zcela vyšťaven a z posledních sil jsem se modlil, ať to nemá zrovna tuhle debilní pointu... no a ono to bylo přesně tak, jak jsem se obával. Nebýt toho, možná bych tomu tu jednu hvězdu i dal, protože ze začátku to vypadalo dobře. To jsem zvědavej, kterýmu horroru se povede takto mě divácky zdecimovat příště. ()

dannyd14

Síce to neprináša nič nové, ale zase tak zlé ako vypovedá hodnotenie či už tu alebo na imdb to určite nebolo. Videl som kopec horších filmov, ktoré mali aj o dosť lepšie hodnotenie, ale samo o sebe to bola riadna hlúposť. Chápem, že veľa ľudí asi nemá žalúdok na takto zdĺhavé horory, kde režisér vytiahne len zopár slušných strašidelných scén, ale skôr oceňujem prácu s kamerou a jednotlivé budovanie atmosféry. Striedanie denných a nočných sekvencií ako aj lokácií medzi interiérom a exteriérom bolo skvele zvládnuté. Už od úvodu ako hlavný hrdina príde na návštevu do odľahlého domu , kde si vypočujeme Bachovu skladbu na klavíri, som vedel, že napätie sa bude dať krájať. Nebolo snáď ani jednej z odkrývajúcej tajomstva scén kedy by som sa nebál. Boli aj také, pri ktorých som musel jemne odkloniť môj zrak a to už je čo povedať :D. Prečo potom 4* a nie rovných 5*? Pointa filmu ma neprekvapila, spoznáte ju už od stredu filmu a tiež mi chýbala väčšia práca s využitím lokácie na povale. Vykompenzovala mi to až scéna na poli. Záver akoby vystrihnutý presne zo záverov filmov, kedy už režisér nevedel s čím má prísť a tak nám podsunul hádanku, že na to musíme prísť sami ako sa s týmto vysporiadať. ()

Zombiepod

Výdatná porcia ťahavého atmosferického napätia a neustálej prítomnosti strachu z "niečoho", čo sa vskutku otočí na niečo pomerne nečakané. Pravda, stopáž je pridlhá a hluchých, či príliš zbytočných miest je tu na môj vkus dosť, no nedokážem povedať, že by som sa nudil. Finálny twist je dobrý, hudba ma veľmi uspokojila, no vzhľadom na trochu nedotiahnutý scenár a béčkovú produkciu ide "len" o veľmi slušný priemerný horor. ()

Mamlas

Člověk kouká hodinu a půl ne tuhle blbost a těší se, že za ten ztracený čas se dočká na konci vysvětlení. Ale prd. Zmatená, dlouhá, pomalá, blbá, nudná sračka to byla. ()

Viny95501

Odhadca nehnuteľností Henry Dawles musí bojovať o svoj zdraví rozum, potom, čo sa ocitne v pasci na vidieckéj farme, ktorá patrí pánovi Remielovi. Nakoľko hrozba proti Henrymu začne eskalovať, je nútený čeliť hrôze z farmy a odhaliť temné tajomstvo...Na mňa pomalé tempo, ale ako jedno-hubka to ušlo. Taký priémer ktorý nemá čím uraziť. 53% ()

Aywes

Nanicovatá snaha o intelektuální horor, který selhával převážně na nudných scénách a špatně napsaném scénáři. Neexistuje snad ani jediná část filmu, kdy bych se nenudil. Výsledná pointa se sice malinko zaleskne, ale to nic nezmění na celkové pospolitosti The Suffering. Název je ale celkem příhodný. Docela jsem trpěl. ()

Saxos

Přiklonil jsem se ke skupině míň spokojených diváků. Vše podprůměrné - příběh, dům, herci, lekačky. Varhany hrůza. ()