Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

xxmartinxx

Mrzí mě, že nepadlo víc národních památek a v pár chvílích trochu chyběl kontakt s lidským prvkem (ve smyslu lidstva, které je na rozdíl od jiných Emmerichových filmů skoro nepřítomné). Jinak jsem ale měl úsměv od ucha k uchu od začátku do konce, tak nádherně pitomý film jsem v tuhle chvíli asi potřeboval. ()

M.a.t.t.

Zatiaľ čo prvá polovica Moonfallu je čírou esenciou Emmerichovej deväťdesiatkovej tvorby v tom najlepšom slova zmysle, v druhej som už bol nútený rezignovať pod čoraz narastajúcejšou plejádou nezmyslov, logických dier a absurdne budovanej sci-fi mytológie. O vyložený prepadák pritom nejde - je to totiž správne veľkolepé a herci miestami bavia, zároveň však niet pochýb, že v minulosti to už Emmerich dokázal i lepšie a podstatne zábavnejšie. 50% ()

flanker.27

V první povině jen neskutečně pitomý film, který se však v té druhé překlopil do fáze "tak pitomý, až je to krásný". Být to tak celý film, možná bych přihodil i třetí hvězdičku. Jen si říkám, že repertoár toho, co v Emmerichovkách Zemi ještě nezničilo, povážlivě dochází. ()

Morien odpad!

Připomíná mi to takové ty pokusy "I forced AI to watch ten thousand hours of Roland Emmerich movies and then made it write a Roland Emmerich movie". Plus zaplatil ten film Elon, aby tam o něm říkali hezké věci? Možná jsem staromódní, ale v dnešní době by podle mě neměly vznikat filmy, které příliš dávají za pravdu konspiračním teoretikům. ()

choze

Po Útoku na Bílý dům Emmerich ztratil schopnost natáčet zábavné filmy a jen se trápí. Námět Moonfall má potřebné parametry na zábavný katastroficko-sci-fi blockbuster (s haprující gravitací se dalo užít spousta srandy) a ústřední herecké trio sympaťáků je fajn, ale je to strašně odflákle napsané a zrežírované, napětí tu neexistuje, jen zvědavost, co to v tom Měsíci teda je (z čehož se dle očekávání vyklubou jen dänikenovské sračky), je vám naprosto jedno, jak to skončí a destrukci naprosto chybí wow efekt. ()

Gilmour93

Takže v našem Měsíci je obří gyroskop. Fajn. A my budeme potřebovat endoskop, abychom se podívali, jak je král filmových kasastref hluboko.. Emmerich se vytasil se vzorcem, který mu funguje čím dál tím míň (lidstvo v ohrožení, znovunalézání náklonosti na ose otec-syn, sebeobětování hrdinných loserů atd.) a upřímně, je to duté jak ústřední předmět megastrukturové teorie. Zatímco uvnitř Luny se to pohybuje na hranici snesitelnosti, dění na Zemi je i kvůli odporným trikům a nulovému entertainmentu k nevydržení. Rolande, na tohle ti chčije Fuzz Aldrin! ()

TeeAge

Ďakujem Ti Roland, že držíš pri živote žáner, ktorý od detsva milujem. Stargate, Godzilla, 2012 - filmy, ktoré boli tak utrhnuté z reťaze, že človeku dovolili uniknúť z reality, a vypnúť mozgové kotúče na celý večer - a to aj bez chlastu. Podarilo sa to aj v Moonfall. A aj keď to už neni to pravé orechové, prekvapiť to svojou bláznivosťou vie aj naďalej. Ps: Kto si dodnes myslí, že jeho filmy sú bez nadsadenia, naozaj nedával pozor :D ()

zelvopyr

Takové béčkové áčko, u kterého se obávám, že nemělo jít o guilty pleasure, s kterou by se dalo přežít, ale o naprosto vážně míněný thriller. Bylo tam úplně vš... vlastně ne, zapomněli na trans lesby. Ale dobře, jinak tam byly úplně všechny pejskokočičkovské elementy a klišé příběhu na toto téma a ještě horší znásilnění veškeré vědy a přírodních zákonů než Gravitace a Armageddon, jen těsně za Jádrem. A neměli na pořádné herce. ()

Botič

Moonfall působí jakoby byl spíchnutý horkou jehlou. Špatné triky jdoucí ruku v ruce s příběhem, který nedrží pohromadě a rozpadá se na měsíční prach. Nejslabší Emmerich. Až mi bylo stydno za Halle Berry a Patricka Wilsona. Kompletní vychýlení z oběžné dráhy. ()

3DD!3

Včera v testovacím Apollu 10 1/2 dneska v regulérní 11ce... Emmerich ničí planetu, podobně, ale zase trochu jinak. Možná je všechno tak nějak línější a destrukce není tak opulentní jako v předochozích katastrofických hitech jako byla 2012 nebo klimatický Den poté. Na druhou stranu ta destrukce hraje tentokrát spíše vedlejší roli. Hlavní je cesta do středu Měsíce a tajemství Dysonovy sféry, zábavné blbnutí s mrakem a předpotopním raketoplánem, rodiné hodnoty a hlášky. O několik chlupů horší než předchozí Emmerichovky, ale pořád solidní zábava na dvě hodiny, kde může jet mozek na volnoběh. ()

Spiker01

Emmerich se tentokrát už defakto utrhl ze všech řetězů, nicméně se obávám, že pro tento typ katastrofických filmů (možná všechny) už není na trhu místo a diváci zkrátka nedorazili. Není divu, látka nijak extra lákavá nebyla a v tom nejlepším jsem doufal v blbou, leč zábavnou, podívanou. Což se ale splnilo jen na půl a v různých částech filmu jsem pociťoval nudu, ačkoliv jsem byl pravidelně zásobován monumentálními výjevy imaxovského plátna (triky leckdy citelně zaostávájí a je poznat, že i tak velký rozpočet kolem 130mil $ nebyl dostačující). Ale musím pochválit finále, které je samozřejmě klasicky emmerichovsky absurní, o to ale velkolepější. Lehký nadprůměr, za pár let si třeba dám znovu na 4k televizi, ale na Nově s dabingem fakt ne. ()

Kaka

Mix Independence Day a 2012, ale ani jednomu to nesahá po kotníky. Jasně, tohle je primárně lehká zábava, či snad Emmerichovina, chcete-li. Tedy ještě lehčí než obvykle, protože to prací s postavami, dialogy a levelem stupidity překonává i jeho vlastní Godzillu a to už je sakra co říct. Překvapivě ani trikové veletoče neoslňují nijak extrémně a kdysi tak vynalézavý trikový mág spadl do průměru zeleného plátna, na kterém mastí jednu omalovánkovou scénu bez nápadu za druhou. What would Elon do ? Určitě by nenatočil tuhle občas vtipnou patlaninu. ()

Nevka

Neuvěřitelná otrava. Pár docela zajímavých destrukcí je utopených v 130 minutách nudy. Nechtěl jsem moc... Stačila mi jednoduchá zábava na odreagování, ale bohužel jsem nedostal ani to. Samotná myšlenka má sice ve svém jádru potenciál, ale nedokáže diváka adekvátně zabavit. Kdybych po dvou letech nešel na 4DX, asi bych to protrpěl ještě více. ()

castor

Měsíc se vychýlil ze své dráhy a Roland Emmerich se vychýlil ze svého blockbusterového průměru. Víc než dekádu nám nepřinesl nic, co by bylo dynamické, nápadité a emocionální jako jeho starší kousky. Jen beztvará a rutinní sci-fi v nevýrazných kulisách, které chybí šťáva. Možná je prostě už starý, možná je jen líný, každopádně nenabídne nic, co bychom neviděli dřív. Tentokrát dává Emmerich lidstvu zhruba tři týdny, než dojde k ničivému smrtícímu nárazu se Zemí. A nikomu tak nějak nevadí, že za záchranou spěchá hrdinné trio včetně bývalého astronauta s traumatem z minulosti v podobě chyby, za kterou nemohl, a konspiračního teoretika, který měl ve všem od začátku pravdu. Nikoho netrápí, že usednou do mašiny za miliony dolarů, a tam nahoře dělají cosi, o čem nikdo dole pořádně neví. Naopak dole všichni míří kamsi do hor nebo krytů s tím, že srážka dvou těles prostě proběhne a bude zase dobře. Zároveň je hodně na pováženou, že tvůrce s takovou destrukční pověstí tentokrát nestrhne výbuchy a zkázami velkoměst. Přijdou, ale není to žádná hitparáda. Stejné je to nápady, tempem i s humorem, kterého je ještě méně než obvykle. A že bychom některé z těch nudných postav fandili...? No, raději otočme list. ()

Rex Mundi

Je to taká katastrofická kravinka, kde sa dobre kuká na efekty, a je to plné klišé. Nič viac som ani nečakala. Nezaradím si ho medzi pár obľúbených kúskov, ale Samwise Gamgee z Game of Thrones ma potešil ;-) ()

D.Moore

Protože by scénář Moonfall nevymyslel snad ani ten nejvyšinutější konspirační teoretik, nemůže být pochyb, že ho tvůrci nemyslí vážně. Podle mě je to úmyslný příspěvek do kategorie ne snad schválně hloupých, ale na logiku nehledících a z nejšílenějších obav těžících béček let padesátých, šedesátých nebo sedmdesátých, která se tvářila naoko seriózně, ale šlo jim hlavně o zábavu diváků a plné kinosály. Přesně tenhle pocit jsem měl, mnohem silnější než při všech předchozích Emmerichových bijácích. Mám jeho tvorbu rád, ale zajímavě z ní vyčnívají filmy 10 000 let př. n. l. a Bitva u Midway, které se mi líbily zdaleka nejméně. Proč? Protože Emmerich v nich chtěl na jedné straně přinést seriózní příběh a na straně druhé velkou trikovou podívanou, ale ta kombinace mu nevyšla. Přitom seriózní příběh bez hýření efekty rozhodně natočit dovede (Patriot, Anonym) stejně jako nadsazené trikové spektákly, které se neberou vážně, ať v nich jde o záchranu/zkázu našeho či cizího světa nebo jen o poctivý akčňák z osmdesátkové školy (podle mě nedoceněný Útok na Bílý dům). Tentokrát se potřeby jakékoliv serióznosti vzdal úplně, přišel s pošahanou, ale fakt neokoukanou zápletkou, která mu dovolila zničit zase o něco víc a jinak než co a jak ničil doteď. Děj je silně zhuštěný, mezi několika scénami uplyne bez upozornění klidně pár dní, během kterých se stane něco důležitého, čemu by se jiné filmy věnovaly víc, no a zatím se obří Měsíc přibližuje k Zemi, neustále vychází a zapadá, dělá psí kusy s gravitací, díky níž jsou mnohé scény opravdu šílené a zábavné. Třeba ta naivita, se kterou se cestuje ze Země tam a zpět a řeší jednotlivé problémy, je až meliésovská. Člověk to sleduje s úsměvem, dívá se, jak to hezky vypadá, má radost z opravdu originálního designu monstra… Líbí-li se mi ty naivní filmy, které mi tohle tak připomnělo, pak nemám nejmenší důvod, aby se mi nelíbil i Moonfall. ()

pepo

Nech mi nikto netvrdi, ze to nie je remake nejakech zabudnutej 50's beckovej pecky. Posobi to ako keby Mal George Pal sucasnu technologiu a chcel si natocit svoju Vesmirnu odyseu, pripadne Interstellar. Je to sice debilne za hranicou vsetkych moznosti, ale strasne dobre som sa bavil. Guilty pleasure ako hrom. 7/10 ()

Xmilden

Demolice planety = Emmerich. Klasický Emmerich, dříve to uměl lépe, ale stejně se na jeho příští film znovu podívám. Minimálně je člověk zvědavý s čím příjde v dalším filmu. Moonfall na mě jako nějaký propadák určitě minimálně první polovinu nepůsobil. Je to sice kravina, ale poměrně zábavná, bohužel v druhé půlce už nápady docházejí, postavy začínají být otravné a stejně tak nějak člověk tuší, že to zase dobře dopadne. Takže .... zase příště. 45% ()

-bad-mad-wolf-

Aspirant na nejdebilnější film v historii lidstva. Vážně. Což je důvod, proč je nepopsatelně zábavný. V Moonfallu se rodinné trojúhelníky řeším tím, že Měsíc na chvilku "odsaje kyslík", nechá přebytečného tatínka zdechnout v melodramatickém kataklysmatu a pak zase vyplivne kyslík zpět. V Moonfallu supermocná a zhmotnělá AI vyhlazuje organický život, ale není schopná najít človíčka, kterého má před nosem, protože si človíček rozflákal mobilní telefon, LOL (přestože už jednoho, zcela identického človíčka dávno vyhladila, ještě větší LOL). V Moonfallu šplouchají "gravitační vlny" a starty raketoplánů fungují díky na koleni uplácanému výpočtu o přitažlivosti nevypočitatelného kosmického tělesa. V Moonfallu průlet Měsíce NĚKOLIK STOVEK metrů nad povrchem Země de facto jen pocuchá pár mrakodrapů a rozhází pár autíček (spíš WTF, než LOL), přičemž armáda USA chce bránit Zemi tím, že na těleso o velikosti Měsíce VYSTŘELÍ ATOMOVKY a to až v momentě, kdy MĚSÍC VSTOUPÍ DO STRATOSFÉRY, OLOLOLOL!!! Berry, Wilson i další herci pronáší na obrazovce takové věci, že po natáčení museli svým blízkým patrně dokazovat, zda opravdu dokončili aspoň základní školu. Emmerich se bude smát ještě v pekle. A já s ním. ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc