Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

Pitryx

Trikově je to skvělé a příběh sám také není k zahození. I když už tu byl. Co je neštěstí je love story, to je ten kámen úrazu. A k němu se samozřejmě váží i hluchoty, což u mne opět ubralo na hodnocení. Nejlépe hrál asi Alexander Petrov roli Ťomy, jinak tu z herectví nic tak převratného nebylo. Nu, přesto se mi to líbilo, a konec se mi zdál docela napínavý. ()

B3n

Tá romanca mohla byť o niečo kratšia, filmu by prospela o 15 minút kratšia stopáž, ale inak som veľmi príjemne prekvapený. Tento film má svetové parametre. Každý, kto sa naváža do Ruska, nech si najprv pozrie, čo sa natáča u nás... Taká konštruktívna kritika by sa hodila doma ako soľ predtým, kým budeme riešiť niekoho iného. ()

johnsnow

Taký ruský sci-fi Twilight. Nebolo to zlé ale po páde lode to upadlo do priemeru a už nič to nevytiahlo hore. A ten záver navnádza na pokračovanie tak ktovie. Ale teraz iba 3*. ()

jack_scott

Zajimavý, inovativní snímek, z kterého úplně srší podpora armády - což je, na rozdíl od klasických amerických blockbusterů- v tomto případě díky ruským reáliím příjemná změna, a člověk si může hezky prohlédnout zajímavou techniku a zbraně. Samotné efekty filmu jsou na velmi solidní úrovni, a kdyby příběh zbytečně netrpěl romantismem, nebyl by nejmenší problém dát 80% a víc. Takhle je to takové...zvláštní. Ale je to opravdu ajimavej film, u mně dobrý. 75%. ()

DJMaroko

Slušné Ruské Sci-Fi vizuálně skvěle zpracované jen té romance tam bylo až příliš. Zajímal by mě rozpočet filmu a pokud to něco vydělalo tak i pokračování, které se samo nabízí. ()

Tomas_PO

Ruské trošku scifi, trošku akčák. No, ako sa povie, zaďelané na veľký prúser. Trailery však vyzerali optimisticky a ani hodnotenie nebolo príšerné - tak prečo to nepozrieť. V skratke - úvodné scény boli ok, ale celé sa to potom zvrtlo na akúsi zvláštnu tínedžerskú rebéliu. ()

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Kdyby to nebylo z 75% romanticky přesladěný, dal bych 4*. Jinak efekty parádní. Dopad lodi byl fakt luxusní. Celková myšlenka neni marná a myslím, že i reálně ukazuje chování lidí v případě takovýhle "návštěvy". Na Rusko je to hodně dobrej film a musím uznat, že si to klidně pustím i znova. Nenudil jsem se a potěšilo to. Za mě slušný 3*(70%) a DOPORUČUJU ()

suzie379

Velmi reprezentativní sci-fi pro lidi, kteří trpí nad nesmyslností většiny sci-fi filmů. Velmi dobře zpracovaný charakter pozemšťanů. Láska, násilí, inteligentní výmoženosti, přátelství, humor, pomsta a žárlivost. Ruské prostředí krásně vystihuje hloupost a násilnost lidského druhu, který je sám sobě hrozbou. ()

Elisson

A sakra. Efekty ako v USA, tuposť ako v USA. Keď moskovská mládež naozaj vyzerá takto, tak no zbohom, ale ja dávno hovorím, že život vo veľkých mestách nie je zdravý. K deju : pekná, ale rozmaznaná princeznička, ktorá sa všade oháňa otcovou vojenskou hodnosťou (aby sa dostala tam, kde nemá čo robiť), ale zároveň sa s fotrom stále len háda a vyčíta mu ja neviem čo (asi že ešte nemá celkom vytiahnutý mozog z hlavy ako dnešná mládež?) chce najprv odkrágľovať všetkých v prísne stráženej mimozemskej lodi (pretože, keď padala, tak to zabilo jej kamarátku), pomáha jej v tom jej priateľ (taký ten typ, s ktorým by ste dcéru nepustili von) a jeho partička kamarátov (s ktorými by ste nepustili von nikoho z vašej rodiny). Ale ako to už býva, do jedného z mimozemšťanov sa zamiluje a on do nej a láska napokon všetko zachráni. Brrrrrr. ()

Saxos

Tak rusáci pro svoji zlatou mládež udělali novodobého E. T. Go Home. V každém případě až do konce pádu krásné mimozemské UFO lodi se mě v ruce třáslo plných pět hvězd. To by však nesměla následovat divná směska snad všeho co oni v tom Rusku mají. Romantika, Ťoma nejdřív hrdina a pak žárlivec, půlka sídliště zdemolovaná, ale všichni v pohodě, do armádou uzavřené oblasti si dělá výlet kdekdo, a vlastně všude, nějaké stanné právo nikoho nebere, E.T si běhá po městě, voda mizí, hledají nás, tak skočíme zapařit do klubu, nějaká vzpoura obyvatel, a pořád dál přidávání zmatečných zbytečností. Škoda. ()

argo.smile

Ja si asi na tie ruské filmy nikdy nezvyknem. Aj keď po technickej stránke sú bez chyby ale niečo mi za každým na ich filmoch vadí a doteraz som na to neprišiel. ()

moriero

Na soudruhy překvapivě kvalitní záležitost. Násilný pokus o hollywoodský mainstream a notná dávka klišé odpuštěna. Pád lodi vizuálně překrásný a první polovina jasně výživnější. Hodně vedlejších postav mi bylo kupodivu dost sympatických. Celkový feeling moc dobrý. Na Rusáky. ()

aannemer

Po krátkém nudnějším úvodu, kdy jsme se dozvěděli, že ruská mládež si zřejmě v ničem nezadá s tou evropskou či americkou se nám film krásně rozjel. Skvělé vizuální efekty a docela slušný příběh se silným poselstvím na závěr. Já byl spokojen! ()

JokerBaby

Pekný film. Napätie od začiatku až do konca. Dej je kontakte s mimozemšťanmi. Zatúlaná mimozemská posádka ktorá vstúpi do Zemskej amtovsféry sa dostane pod palpu zemských ozbrojených síl . Vesmírna ľoď menších rozmerov spadne na zem a tam sa začína príbeh. Príbeh lásky pozemšťanky a návštevníka z vesmíru .  Film je sfilmovaný  trochu jednoduchšie ale rozhodne stojí za pozriete. O 2 hodiny dobrej zábavy máte postarané ()

Kodousek

Když pominu ty ruské chuligány, kteří byli fakt zjevové včetně jakéhosi asijce, musím říct, že to nebylo na ruský film až tak marné. Některé bojové záběry mi přišly hodně inspirované Transformers. Hlavní hrdinka by snesla i Hollywoodské srovnání. Za mě ok.. ()

Fritaaa odpad!

Má to hezký vizuál, ale tím všechno hezké na tomto filmu končí. Tedy, oprava, všechno ne, ta hlavní hrdinka je neskutečně hezká. Ale abychom vám to shrnul a nic zásadního neprozradil, takže: do atmosféry vstoupí mimozemská loď, Rusové se ji ihned rozhodnou sestřelit, loď ale na první zásah jen poškodí a než aby práci dokončili, nechají ji zřítit přímo do Moskvy, kde k ní přijede super drsnej generál s poslancem, který řekne "vítejte na Zemi" a začne tleskat jako o život. A potom se půl hodiny nic neděje, jen banda středoškoláků běhá na místo havárie a zase zpátky, odnesou si mimozemšťana, zavěsí na hák, přizvou třináctiletého vědce ze třídy a... a v ten moment jsem to vypnul. Prvních dvacet minut filmu. Nemáte zač. Teď běžte kouknout na Rogue One, protože to je vážně nářez. ()

Wez

No film není zase taková katastrofa,jak by se podle zdejších komentářů mohlo zdát-mě se velice líbil,ačkoliv sci-fi zrovna moc nemusím,spíše naopak.Podobnost se Starmanem nebo Independence day jsem v tomto filmu nenašel jednoduše proto,že jsem ani jeden z nich neviděl..Efekty v tomto filmu mi připadali jednoduše výborné,hlavně pád lodi a zasažená zóna,rovněž se mi líbila ta brnění mimozemšťanů nebo co to bylo.Dějová linka byla také dobrá,u filmu jsem se nenudil,i když uznávám,že stopáž mohla být o něco kratší.Hudba dobrá,herci taky..No a co se týče těch "ruských dršek",tak můžu říct že ty mi vadili ze všeho nejméně,naopak byla to parádní změna oproti všem těm afroameričanům nebo západním genderovým teplouškům-a vtipům jsem se docela zasmál....4* ()

TOPmoovie

uz od prvych momentov sa musite smiat na designe lode mimozemstanov. rusi robili od vzdy ten najhorsi design na svete, a tu to pokracuje. celkovo film posobi, ze scenar robil protekcny chlapcek, kotremu sa nesmie oponovat a opravit ho. ale asistuju mu fakt profi ludia s postprodukcie - ta je na urovni. aj basic motiv je super. no ale dialogy absurdne a stupidne a opat trapne klasicke ruske heroicke patosy. takze stale Admiral nekonecne vysoko troni nad ruskymi pokusmi, a uz aj pochybujem ci bol Admiral naozaj cisto ruska produkcia. ()

Reall

Ruské sci-fi, které jsem chtěl, kvůli polovině komentářů předčasně odsoudit. Protože "odpad!" si to vážně nezaslouží, jestli je někdo zakomplexovaný "USA boy" a shazuje film jen proto, že je celá tvorba z Ruska, tak ať raději nehodnotí. Rozhodně kvalitní pokus z východu. Film dokáže zabavit (pokud se nechat bavit chcete..). Ze začátku rovnou k akci a hned potom trochu tajemna, od středu filmu začíná romance("taková ta teen na, kterou sere pes, ale ve filmech z Hollywoodu to je pořád, takže jsem si tak trochu zvykl"), konec je podle mého dobrý a celkový závěr filmu je zajímavější než "Ulice Coverpole deset (btw v Ulici Coverfield 10 jsem neviděl ani jedno hodnocení "odpad!" za to, že ufouni vypadali jak z nějakého low filmu jo vlastně Ulice je z Ameriky.. -_-)". Hlavní hrdinka je rozhodně super trošku mi připomínala Shailene Woodley, ufoun taky dobrej a "herci co hráli postavy z ala ruskýho gangu nemuseli nic hrát takový rusáci prostě jsou.." . Shrnutí je, že se CSFD rakoviny typu - "odpad!" protože důvod(v tomhle případě, protože Rusko), nikdy nezbaví je hodnocení pod úrovní filmu.. Za mě 69% ten, kdo má rád sci-fi a nemá ruskej komplex se v klidu může kouknout na dobrej B film. Víc takových překvápek z východu. (Vážně by se někdo měl zamyslet, nad tím k čemu je hodnocení "odpad!" :-) ) ()