S pádem mimozemské lodi se Juliin život změnil, nyní o tři roky později se lidstvo chystá zažít nové setkání. (FiRST)

ilemas

Více akce, více efektů, modernější prostředí , nádherný vizuál, ale stejně hloupé jako první díl. Ale copak není hloupý i Den nezávislosti 2, přes jinak kvalitní sci-fi příběh? Fjodor Bondarčuk se sice velmi snaží, ale z filmu číší opět ruská naivita s čímž jsem už počítal. Jako bych se díval na nějaký hollywoodský film, ale Emmerich také točí vizuálně krásné ptákoviny. 100% dávám za snahu natočit velkolepý vizuální film na úrovni hollywoodských filmů, škoda za ten trapnější příběh. ()

Marze

Dočetl jsem se jako fanoušek sci-fi žánru , že byl nějaký první díl, kde ztroskotal vesmírný koráb mimozemšťanů a děj tohoto filmu pokračuje po třech letech od události, kdy nějaká katastrofa změnila život dívky v jakémsi Chertanovu a to navždy změní náš pohled na vesmír. Bude to pro nás všechny největší test a lidstvo ještě netuší, že nás čeká zkušenost nového setkání s mimozemšťany. Od začátku se mi to zdálo moc přepjaté. Z jedné strany je to ultramilitantní z druhé strany to má lásku k dětem. Alexander Petrov hezky hraje člověka postiženého mrtvicí. Film stál 650 milionů ruských rublů (cca 8 milionů amerických dolarů).- Hollywoodský film myslím stojí v průměru 30 milionů dolarů. Takže je to celkem velký ruský blockuster. ()

LIVINGDEAD

Kdo neviděl Priťaženije 1, tak se na dvojku ani nedívejte. Vůbec nepochopíte oč jde. Já jedničku viděl před 3 roky a jelikož jsem sklerotik, pamatuji si pouze pád vesmírné lodi na paneláky a pak už vůbec nic. Taky jsem dal 1 pouze 40 %. Takže nic extra to nebylo. Takže jsem koukal, nechápal kdo jako je ten chlápek a proč je z jiné planety a proč miluje tu krávu..... A proč a proč a proč.! Podívat se ale znovu na jedničku, to bych už asi nepřežil :-) 30% ()

iXtr3m3

Keď som prvú časť sčasti prirovnával k ruským Passengers, tak druhú môžem bez obáv nazvať ruským Dňom nezávislosti. Z hľadiska postupu mimozemskej entity to dokonca môžem nazvať "realistickejším" spracovaním, keď si zoberiem do úvahy prácu s médiami a verejnou mienkou. Romantická linka už bola trošku upozadená, resp. vzťah dvoch hlavných postáv sa bral ako samozrejmosť, návrat starých v inej polohe potešil a... ...A AKCIA A TECHNICKÁ ÚROVEŇ SA DOTIAHLA BEZ NAJMENŠÍCH OBÁV NA AMERICKÚ BLOCKBUSTEROVÚ LIGU. Toto natočili Rusi? Mal by som povedať, že neskutočné, ale keďže ich tvorbu pozerám už nejakých tých pár rokov, tak niet sa čo čudovať. Tento rok už môže byť lepšia maximálne tak Coma, ktorá vyzerá úchvatne. Attraction 2 Ivansion je Rusmi natočený epický americký blockbuster, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Roland Emmerich. Tá maniakálnosť v detailoch efektov, keď si to človek pozrie aspoň vo FullHD ak nie vyššom rozlíšení, vidieť každú kvapku vody dopadajúcu na vrtuľníky medzi dvomi hladinami vody, perfektná a efektná hra so svetlom a nasvieteniami scén, jednoducho technická dokonalosť. Myslím že bez problémov môžem tento film nazvať najväčším Ruským megablockbusterom všetkých čias. Dávam štyri hviezdy, ale silné hviezdy. Odporúčam zhliadnuť, ale určite najprv jednotku, aby ste boli v obraze. Tam kde sa snažili Guardians uspieť a zlyhali kvôli slabému scenáru, i keď efekty boli tiež na svetovej úrovni, tam Attraction boduje na plnej čiare a technická forma je naozaj jednoducho a doslova lahôdka. 85% ()

Martrix

Spousta lidí má vsugerovanou myšlenku, že Rusko, potažmo Sovětský svaz bylo a možná i stále je, jakási sci-fi velmoc. Strugadští, Lukjaněnko....hmmm a dál? Možná ze sebe někdo vymáčkne Nosova s jeho Neználkem, ale pak už nějaké jméno vyloví jen fajnšmekr. Tu iluzi pomohl vytvořit Tarkovskij. Ale faktem je, že kromě něj nemají ruští autoři nač navázat. Z těch současných Timur Bekmambetov? Ten je stejně jako většina filmového světa ovlivněn západní tvorbou. Přesto je trochu paradox, že se na tu jalově komerční stopu vydal i syn jednoho z mála výrazných ruských režisérů. Jakoby pokračovalo měření pinďourů za studené války; ano, Rusáci umí natočit velmi atraktivní a vysokorozpočtové sci-fi, které svými technickými/vizuálními parametry, strčí do kapsy všechny ty Dny nezávislosti, Dny poté a jim podobné digůstky. Jenže to stejně nefunguje. Vtorženije je sice prezentovaná jako Invaze, ale ve skutečnosti je to mnohem víc idiotská sci-fi romance, která se bere tak vážně, že všechny ty nelogičnosti trčí z děje snad okatěji, než věže z chrámu Vasila Blaženého. Pro mě je to jako sledovat tygra na vodítku. Pěkné, ale zároveń dost smutné. Jinou emoci mi bohužel Vtorženije nezprostředkovalo. PS: tvůrci se rozhodli divákovi nic neusnadnit, takže bez toho, že jste viděli Priťaženije (2017), vám to bude nakonec připadat ještě blbější...resp. budete čekat na vysvětlení, kterého se nedočkáte. ()