Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Likan7

Marc Webb na jistotu. Velký dar je s trochou nadsázky předurčen být dobrý. Webb má před kamerou Chrise Evanse, kterýsnad ani neumí být nesympatický a i když hraní není jeho nejsilnější stránka, role zachmuřelého ***** (viz film) zvládá v pohodě stejně jako ostatní. Drama o dítěti, které má velký dar a prokletí v jednom musí diváka vzít za srdce a tady se to děje celkem dobře. Není to špička žánru a třeba na velmi podobného Willa Huntinga se to dívá jen z vlaku, nikdo si na nic ale nehraje a těch 5 postav rozehrají solidní rodinné a hřejivé drama o tom, že být vyvolený není možná až tak cool, aby sis mohl hrát na Nea. ()

ER

Komplikované vztahy na pozadí soudního drama,kde hlavní úlohu "hraje" matematika, jsou hlavním atributem děje, který uchvacuje skrz 11 ti letou holčičku. Tím trochu zapadne pointa příběhu,který odhaluje krutou pravdu o vztahu mezi matkou a dcerou,ale i tak je to solidní "citovka". ()

ExpertAsie

Jenom si představte, že máte na starost neobyčejnou vnučku s jedním neodepřetelným přehledem v matematice na hodně vysoké úrovni než její vrstevníci a celkově s jejím vyšším pohledem na svět. Už od začátku vidíte neodepřetelný a hodně citový vztah mezi Frankem a Mary, kde si v první chvíli myslíte, že on je otec a její dcera, ale opak je pravdou. Každopádně jejich vztah je vskutku obohacený tím, jak si velice rozumí a doplňují a považují se už zcela jako nejbližší. ()

Patrik200s

Ťažko by to niekto na Chrisa povedal a skôr by sa dalo predpokladať, že po toľkých komixových stvárneniach umelecky zakrpatie. Opak je však pravdou. Prirodzenou charizmou v tomto filme prekvital. Napriek slabšiemu rozpočtu sa podarilo pre zaujímavý scenár, natočiť príjemnú drámu. Film ako jeden z mála, ukazuje reálnu nepatetickú ukážku správnej voľby v živote. ()

mirra66

Docent opravuje lodní motory na živnosťák, kšeftů moc nemá, takže nemá ani zdravotní pojištění, jezdí v rezavé káře, nemá peníze ani na novou postel ..., ale je šťastný. Jelikož to zde má 80%, tak jsem se na film podíval, očekával jsem "NĚCO", ale dostal jsem jen ubohé a nudné "něco". Hlavně, že to bylo genderově i rasově vyvážené (zcela). Zaujala mne i první třída do které malá geniální Mary nastoupila, počítat kromě ní sice nikdo neuměl, ale literárních géniů byla třída plná, když každý z nich již psal nějakou esej, nebo co to bylo. Protože přemýšlím (a tedy jsem), tak se nebudu vázat zdejším převysokým hodnocením a vzhledem k tomu, že to bylo natočeno vážně a asi dvě chvilky byly zajímavé, tak snahu celého štábu, producentů, herců a dalších, oceňuji polovinou vyjádřenou jako vždy v procentech (malá matematička Mary by jistě měla radost, protože i kocourek Fred měl jen polovinu očí), takže za mě: 50%. ()

waska

Chris Evans je fantastický herec a pro Avengery je ho škoda. Tady naplno může ukázat jak je dobrý, role strejdy opatrovníka mu sedí dokonale. ()

bearmeedek

Tento film nebyl vůbec zařazen do naší filmové kino distribuce, a přesto patří k tomu nejlepšímu z roku 2017. Šetřil jsem si ho do nového roku, abych začal něčím dobrým a – velká spokojenost. První hodina plyne hrozně příjemně střídáním různých pocitů: humor, cit, roztomilost. A to vše v rozumných dávkách. Poslední půlhodina, opět bez drastického nátlaku, přinese pár překvapení a hlavně dobrý pocit z tohoto díla. Tvůrci sice přibalili k filmu pro každého malý balíček slziček, ale nestydím se v případě potřeby použít své vlastní. Zrovna při scéně v čekárně v nemocnici zazní nevinná věta, která musí odrovnat nejen citlivky. ()

Maximilianus

Veľmi dobre natočená a zahraná dráma. Nejedná sa samozrejme o nič výnimočne originálne a z nejakého dôvodu som dosť často myslel na film I Am Sam, ale tá pomaly a pokojne plynúca atmosféra, herecké výkony hlavných predstaviteľov a celkovo spracovanie na mňa pôsobili veľmi pozitívne a mali niečo do seba. 7,6/10. ()

E lan

Moc hezký pozitivní s výbornými hereckými výkony, povedeným scénářem a celkově velmi dobře rozehranými emocemi. Holčička v hlavní roli podává opravdu brilantní výkon. ()

rivah

Chytře napsaný a realizovaný film o touze po obyčejné výchově matematicky talentované holčičky. Solidní film.(max.50%) ()

Mijagi

Dva pohledy na svět. Na jedné straně matematika, na druhé filozofie. Po malé Mary se očekává, že si vybere jeden z nich. Co je pro ni ale opravdu správné? Napínavý, emocemi nabitý příběh chytře balancující mezi složitými vzorci, zamyšleními o lidském bytí, etickými úvahami a obyčejným životem. Hlavní, dospělé postavy (syn a matka) používají myšlenkové postupy svých oborů, a byť není analytická filozofie a logika matematice tolik vzdálená, je skvělé sledovat jejich argumentaci ať už v soudní síni nebo v rozhovorech mimo ní. Největší plus ale směřuje k herečce Mckenně Grace za roli malé Mary. Tohle obsazení byl od tvůrců a producentů největší majstrštyk. Její hraní je naprosto dokonalé. Pozor: Film je silně motivační. Pokud ho shlédnete večer, mohlo by se vám stát, že až do rána budete počítat trojčlenku. ()

brabbik

Mám rád matematiku i na vyšších úrovních a přijde mi, že tady to ani nebyl takový přestřel a zároveň se promítla nadanost malé holčičky. Do toho jsem nečekal, že nejlepší hlášky začne střílet malá Mckenna už v prvních minutách filmu. Emoce a lehká absurdita práv, před kterými se malé dítě nemůže samo postavit, to vše film nádherně shrnulo. Pár obrazů mi přišlo zbytečných a soudních jednání bylo na jeden film trochu dost, ale rozhodně skvělá kombinace drama, komedie a vědy. 85% ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Holčička umí počítat, strýček ji má rád, ale babička je prudérní, tak se jdou soudit. Úplně obyčejný film o péči o dítě. ()

Stillborn83

Milý film, dojemný, ale až príliš predvídateľný a s tým, že koniec je ozaj asi jasný každému. Mckenna Grace potvrdila svoj nesporný talent (nemôžem sa zbaviť pocitu, že tu máme druhú Dakotu Fanning). Zaujímavé bolo vidieť aj Luka Evansa v tejto úlohe milujúceho uja. A nemôžno zabudnúť ani na Oliviu Spencer, zahrala si svoj štandard vo vedľajšej úlohe. Zhrnutie: príjemná podívaná na jedenkrát :) ()

misar3

Snímek sympatický a tak akorát dojemný, aby se držel v žánru dramat a zbytečně nepřekračoval hranice patosu. Herecky nabité (výborný Chris Evans a neskutečná McKenna Grace, snad její kariéra neskončí u nových Krotitelů duchů, kde její talent zapadne ve změti scénaristické nudy) a příběhově nápadité. Jedno z největších překrapení roku 2017. Význam filmu překračuje hranice filmografie a dotýká se skutečného světa, kde skvěle vykresluje lidskou neústupnost a tvrdohlavost, která je často na úkor dětí. ()

kelto44

Vyborne herecke vykony, vyborny pribeh, vyborny film. Dal by som aj 5 hviezd, lenze na to to zas az neni no zatial jeden z najlepsich filmov roku 2017 hlavne diky Chrisovi Evansovi, ktory podal velmi slusny vykon. /85%/ ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů