Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Malarkey

Příběh tohoto filmu je naprosto vděčné téma, u kterého jsem počítal se solidním emotivním zážitkem. Nakonec mě ale film mírně zklamal, protože ono bezchybné téma moc prolnul soudními procesy a vztahem matky a syna, který mi přišel totálně nelogický. V tom jsem se vážně ztrácel. Bejt já syn takové matky, tak jí hned z kraje pošlu do hajzlu a dál se s ní vůbec nebavím. Takže to, co se dělo tady, mi vůbec nedávalo smysl, ač tak trošku chápu, proč tomu tak bylo. Všechno ostatní ale bylo fajn. Takový ten typ vděčného filmu, po kterém Vám bude hezky. ()

Enšpígl

Naprosto neuznávám výtky, to podstatný co jsem ve filmu viděl já, byla bezohlednost dospělých vůči dítěti a jeho právu na radostné dětství, které ale nemá možnost si ho bránit. Silně emotivní byla především scéna u soudu , když byl předvolán Frank a pak samozřejmě "předání" Mary, to mně absolutně rozmrdlo z matky Franka se mně chtělo vysloveně blejt, takhle odporný bytosti by měli být použitý jen k ukájení islamistů. Postava Franka Adlera byla zase po čase jedna z nejsympatičtějších chlapských postav, která se v současném americkém filmu objevila. O talentu malé Mckenna Grace nemám nejmenších pochyb. ()

Toren

Velice komorní, relativně předvídatelné ale fungující pohlazení po duši. Líbilo. A McKenna Grace je úžasnej talent. ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $24,768,464Tržby Celosvetovo $36,424,447Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Civilnejšia dráma, ktorej chýba silnejší vnútorný element, ktorý by skutočne dostal do kolien, otriasol príbehom v plnom rozsahu. Rozohrané to je dobre, aj keď v dosť pomalom tempe, má to dobré úseky, aj súdny proces nie je zlý, herci fajn, až na toho strašiaka v podobe babičky tej malej talentovanej dievky. /60%/ ()

Radek99

Odzbrojující útok na city. Dobrý Will Hunting Guse Van Santa má důstojného následovníka, tentokráte ovšem v jiné etapě života - geniální matematik, tentokráte ne puberťák na prahu dospělosti, ale malá čerstvě začínající školačka... Marc Webb konečně přestal mrhat svým nesporným režisérským talentem se Spider-Manem a vrátil se ke svým kořenům vyrůstajícím z amerického nezávislého filmu. Jeho pohled na svět a výchovu připomíná soft-verzi krále Sundance festivalu Captaina Fantastica, jen je civilnější a ne tak radikální. Film, který si klade otázky. Poselství i emoce. Krásný film... ()

Fr

„MARY JE POVAŽOVÁNA ZA ZÁZRAČNÉ DÍTĚ MATEMATIKY. ALE ŠKOLNÍ VZDĚLÁNÍ, KTERÉ JI POSKYTUJETE…“ /// Útok na city za pomoci chytrý sedmiletý holčičky, správňáckýho strejdy a kocoura. Vháněj mi slzy do bulv a vyprávěj, jakou výchovu by mělo mít geniální dítě. Chvíle štěstí střídá soudní drama a další emoce (u mě hodně emocí…). A to všechno pro ten úžasnej pocit, kdy můžete říct… „dokázals to chlape!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V osmi letech jsem četl René Descartese (tu píčovinu vo tý metodě).. 2.) Navierova-Stokesova rovnice je můj život. 3.) Thx za titule „jives a patras92“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

tron

Mám rád 500 dní so Summer, ale obaja Amazing Spider-Mani sa Marcovi Webbovi sčasti vymkli spod kontroly a tak mu nakoniec asi neostalo nič iné, než sa pokorne a poslušne vrátiť k malému a dialógovému filmu, v ktorom je dôležité to, čo kto komu povie a nie to, koľko newyorských mrakodrapov vyletí do vzduchu (nič proti). Napriek tomu, že obvykle mám podobné patetické a gýčovité feel good filmy rád, Veľký dar ma stopercentne nedostal. Chris Evans vcelku áno a Lindsay Duncan bola roztomilá, ale občas štvala svojou premúdrelosťou resp. bola rozkošná až príliš (hoc ako vravia Taliani: dá sa byť rozkošný príliš?). Je dobré, že tvorcovia sa snažili nikomu z dospelých nedržať stranu a obe súdiace sa strany majú svoju pravdu, ale aj tak nakoniec budete mať chuť hrdinovu matku zaživa zamurovať hlboko do pivnice. Tri štyri scény veľmi silné a dojemné (napr. plavba, pôrodnica), ale ako celku tomu miestami dochádza dych, hrdinov románik s učiteľkou ma nudil a celkovo to bolo predvídateľné. Možno ak by sa finále odohrávalo o 15 rokov neskôr a bolo by na spôsob Otcov a dcér s Russellom Croweom, bol by som spokojnejší. ()

dO_od

// Klasický útok na city s chytře obsazeným Evansem (v těch komiksech je ho fakt škoda) a mladým překvapením v podobě Mckenna Grace. Webb umí, takže i přes ten ukázkově skrz naskrz průhlednej příběh se budete bavit. Na druhou stranu, čekal jsem víc. 7/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Moje učitelka. Asi mi chce říct, kolik je 1+1." Také jsem býval geniální dítě, ale pak jsem z toho raději vyrostl a dneska úspěšně předstírám, že nevím, kolik je čtvrtá odmocnina ze 104,060.401. Po zhlédnutí tohoto snímku jsem se navíc dozvěděl, že bych chtěl být stejně dobrý táta jako strejda Frank - i s tím pátečním sexem. Frank mě zkrátka bavil, Mary mě bavila, Bonnie mě bavila, babičku jsem nenáviděl a proto jsem si to celé dost užil. Nejvíc mě zaujalo "publikování až po smrti", protože takovou facku bych od dětí dostat nechtěl. Takže běžte si hrát a jezdit na kole, Einstein prý taky jezdil, a Trachtenbergovu metodu, cyklometrické funkce nebo diferenciální rovnice si zopakujte až před spaním. ()

TeeAge

Veľmi nádejne rozohratá dráma, ktorá na môj vkus v druhej polovici trošku vyšumela do všeobecna. Príjemný nadpiemer, ktorý zaujme dobrým nápadom a hereckými výkonmy Chrisa Evansa a Jenny Slate. ()

Aluska88

Vynikající snímek o mimořádném nadání malé dívky a o boji mezi dvěma stranami, z nichž každá chce pro ni něco jiného. Chris Evans coby strejda jí chce dopřát normální život v běžné škole s ostatními dětmi. Jeho matka však bojuje o to, aby jí bylo dopřáno patřičného vzdělání a aby mohla naplno rozvinout a využít svůj talent. Soudní tahanice o malou dívku mají přinést řešení. Zajímá se však někdo o to, co chce ona? A může vůbec vlastně vědět, jak se svým darem správně naložit? Úžasné herecké duo Chrise Evanse a Mckenny Grace doplňuje sympaticky nehollywoodská Jenny Slate. Chris mě již v každém filmu přesvědčil, že nepotřebuje štít, aby dokázal, že je výborný herec a Mckenna to na nás zase dokáže koulet jen svýma velkýma, modrýma očima:) Skvělý scénář a příjemná hudba. Myslím, že malá Mary by si výborně rozuměla s Willem Huntingem:) ()

3DD!3

Menší drama kde se kapitán Amerika stará o geniální malou holčičku. Tahanice u soudu drží pohromadě milé příhody z venkovského života a řešení nejsložitějších matematických rovnic. McKenna Grace hraje bezvadně a Evans ukazuje, že neumí jen házet štítem, ale zvládne i náročnější kousky. V závěru zamáčknete slzu. ()

Spiker01

Možná už jsem to někdy zmínil, ale Chris Evans je ten největší borec na světě a děsně rád bych s nim zašel na pivko. A kdo viděl (500) Days of Summer a nedoceněnou dvojku Spideyho, tak pravděpodobně chápe, proč chci od Webba vidět absolutně každej film. A Lindsay Duncan prostě prominete všecko, já neměl na výběr. Jo...uhodli jste, tenhle chytře napsanej kousek doporučuji absolutně každému...100% ()

Kaka

Marc Webb má velké plus. Velmi dobře si je vědom faktu, že Chris Evans už dávno není jen nasvalovaný Captain America, ale charizmatický herec bez problémů zvládající role křehkých chlapáků se srdcem na dlani. A tahle poloha není pro Evanse zdaleka premiérou. Tématicky se jedná o podařený film, který je emocionálně koherentní, přístupem k divákovi zdravě odlehčený a místy správně naléhavý, pravdivý a osobní. S životními moudry a pravdami, nicméně nemoralizující a bez vnucování vlastní stopy. Málokdy je film o dětech tak věrný reálu "jak by to asi mohlo doopravdy vypadat". Tady jsme velmi blízko. ()

castor

Chris Evans střídá velké produkce spojené zejména s jeho stěžejní komiksovou rolí s menšími projekty, u kterých projeví svůj slušný herecký talent. Překvapil i coby režisér (Noc v New Yorku), kterak potěšil všechny, kteří prožili nejednu probdělou noc. Čerstvá školačka, jinak jeho neteř, tentokrát oplývá zázračným matematickým talentem, takže vypočítá příklady, o kterých většina dospělých ani neslyšela. Je to promyšlený útok na city, kdy se potýkáme s tím, jakou výchovu zvolit (po letech se ozve panovačná babička s nemalými ambicemi). A samozřejmě to ve finále do sebe všechno krásně zapadne. Potěší civilní podání i dětská bezprostřednost Mckenny Grace (*2006). Návrat Marca Webba ke svěžímu nezávislému vánku á la 500 dní se Summer potěší. PS: Děvče nicméně tužku drželo jako kopyto. ()

venus

Wow efekt stojí na charismatické Mckenna Grace, která brnká na divákovi emoce. Úžasná přirozenost a dětská bezprostřednost je velkou devizou snímku. V kombinaci se silným obsazením se můžeme těšit nadstandardní podívané. Najs one, Marc Webb! ()

Davies182

Čekal jsem kýčovitou vztahovku a dostal slušné drama s poměrně dost dobrými soudními přestřelkami. Čistá duše pro děcka. P.S. Je fakt těžký, nevidět skoro ve všech záběrech s Chrisem Captaina Ameriku, a bude nejspíš dlouhá léta trvat, než bude xicht Prvního Avengera z hercova projevu nadobro odpárán. ()

pepo

Univerzálne prístupná pecka pre každého človeka (snobov tam samozrejme nerátam). 500 dní so Summer to síce nie je ale aj tak veľká škoda, že si Webb Spidermanom tak pošramotil povesť. Najlepšia klišovitá žmýkačka sĺz za veeeeeľmi dlhú dobu. A nepotrebuje k tomu vozíčkarov, gayov, mŕtve zvieratá alebo francúzštinu (prípadne iné barličky). Stačí dobrý príbeh, sympatické postavy a profesionálne uchopenie. 9/10 ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů