Frank Adler (Chris Evans) je slobodný muž, ktorý v prímorskom meste na Floride vychováva svoju výnimočne nadanú neter Mary (Mckenna Graceová). Frank chce Mary dopriať obyčajné, šťastné a pokojné detstvo so všetkým, čo k nemu patrí, ale zámery mu prekazí jeho panovačná matka Evelyn (Lindsay Duncanová). Keď sa zámožná Bostončanka dozvie o matematickom nadaní vnučky, rozhodne sa o ňu postarať sama, pričom jej ďalšie plány by mohli Franka a Mary rozdeliť. Keď sa v rodine neznesiteľne vyhrotia ostré spory a napäté vzťahy, strýko s neterou musia neodkladne konať. Podporu nájdu nielen u ich domácej pani a najlepšej priateľky Roberty (Octavia Spencerová), ktorá im nezištne pomáha a ochraňuje ich, ale aj u mladej učiteľky Bonnie (Jenny Slateová), ktorá spolu s Frankom zdieľa starosti aj obavy o nadanú žiačku a jej budúcnosť. (TV JOJ)

Patrik256

Rozpočet_ 7 milionov dolarov // Tržby_ 42.8 miliona dolarov // Tržby v USA*_ 24.8 miliona dolarov // Chris Evans v ulohe oca vynikajuco mohol by hrat taketo ulohy omnoho castejsie. Najsmutnejsi film roku 2017. Marc Webb natocil jeden krasny film naplneny niecim nadhernym co ostalo este dlho po pozreti v mojom srdci. ()

Henry007

Solidní rodinné drama, ale až příliš se podobá televizním filmům, které v neděli odpoledne sledují jedním okem matky při umývání nádobí. Oproti TV filmům ale Gifted nabízí lepší herce (holčička svou roli zvládla skvěle, Evansův standart), kameru (několik krásných záběru se sluncem) a hudbu. Jinak je pro mě snímek spíše zklamáním. Film postupně odhaluje několik tajemství z minulosti, díky kterým si divák může postupně vyjasňovat motivace a charakter postav. Celkově je ale příběh filmu nepřekvapivý, předvídatelný, ale stále milý díky přesvědčivě vykreslenému vztahu Franka a Mary. Od režiséra Webba jsem očekával více, protože oproti jeho debutu se v tomto filmu marně hledají originální režijní nápady. Kdyby se však jednalo skutečně o TV film, tak bych k Gifted neměl výhrady. ()

Daqvid77

Možná ve mě dnes vygradovala nějáká emoční bouře nebo mám až moc Empatie. Mě tohle určitě pohltilo je to krásný příběh. A každý si v tom najde to své. ()

filipvrbik

Geniální film, geniální dítě, geniální Mary a hlavně geniální Frank....Film o tom jak se velký dar ukázal být velkým prokletím spíš....Hrozně se mi líbil styl, jakým to bylo natočeno- a zároveň výkony všech herců. Nejzajímavější je postava, která tam vůbec není a sice Maryina matka Diana (její životní příběh mi připomíná můj)....No, kdyby byla Mary tak geniální, stačilo se přestat učit a museli ji pustit zpět- ale to by nebylo na film, natož pak "americký" - takže jako hodně spokojenost....98% ()

Dunadan

Kvalitné menšie projekty sú v dnešnej dobe obrovským zlatom. Nádherne prirodzené, plné emócií a skvelé po všetkých stránkach. Už ani nepamätám, kedy som bol naposledy tak veľmi dojatý. ()

Flopik

Mal som chuť na niečo takéto a film ma naozaj potešil.Chrisa mám hrozne rád a úloha vo filme sa mu hodila.Príjemný film pri ktorom budete smutný a zároveň aj šťastný.Možno sa to miestami troška naťahovalo a nudilo ale inak som sa bavil.4* určite, koniec skvelý aj keď mi tam chýbali silnejšie emócie. ()

Illy

Tak nevím, ale i když tam nikdo neumíral, nepotýkal se z vážnou nemocí a neopouštěl na věky věků... nějak mě to... Měl bych si při sledování filmů přestat tyhle věci promítat do vlastního života.. Styď se vole. Takhle bulet. ()

barteca

Krásný a napínavý příběh nevšední dívenky. Překvapivý je postup amerického opatrovnického soudu, když vůbec nevyhodnocuje attachmentovou vazbu děcka .... bossy grandma je trefný výraz. ()

zdeny99

Podobný film jako ČISTÁ DUŠE, kde hlavní roli nadaný člověk na matematiku. Na rozdíl od oscarového filmu s Russellem Crowem je tohle fiktivní příběh, v němž sedmiletá holčička (Mckenna Grace) dokáže vyřešit matematické problémy, které nedokážou řešit ani vysokoškolští profesoři. Protipólem ovšem je útok na city, kdy se její babička (Lindsay Duncan) snaží sebrat z péče jejímu strýcovi Frankovi (Chris Evans), jenž se snaží z ní vychovat ještě jakžtakž normálního člověka. Zatímco babička vidí jen lepší školy, diplomy, vyznamenání atd. Kromě toho nechybí ani pletky Franka s učitelkou (Jenny Slate), které to v jejích propínacích šatech dost sluší. [7689. hodnocení, 253. komentář, 80%] ()

rexino

Film u mňa zahral na všetky správne noty. Bolo tu niekoľko veľmi silných scén (nemocnica, západ slnka, náhradní rodičia, vypočúvanie na súde). Zvlášť za tú scénu v nemocnici musím scenáristovi, režisérovi a skladateľovi zložiť absolútnu poklonu. Ústredná dvojica bola úplne perfektný cast. Chybičkou krásy mi prišiel trocha zrýchlený koniec. Nemám problém s happyendom.... Vlastne ten ak by tu nebol, tak by som scenáristovi asi napísal nepekný list. Zatiaľ 4, ale toto zrejme ešte dozreje. EDIT: dozrelo :) ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů