Sandman

Naděje v pekle (E04)

(epizóda)
  • USA A Hope in Hell

Tip, kde by mohl najít svoji přilbu, Morfea přiměje vyžádat si audienci u Lucifera. Rozhozenému Johnovi se dostane pomoci od milosrdné samaritánky. (Netflix)

dO_od

// Nejlepší seriálová epizoda roku? Žádný perhaps, rozhodně ano. Ztvárnění pekla snad nikdy nebylo epičtější, démon, co má záda jako Kratos z God of War, estetika záběrů on point jako prase, a ten Sturridge vs. Christie, zatímco do toho jely vedle dialogovou smršť profesor Lupin a paní psycholožka z Teda Lassa, tohle teda Gaiman uřídil fenomenálně. Sandman mi zatím dělá velkou radost, tak snad mu to vydrží až do finále první (?) řady. ()

ScarPoul

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Zatiaľ najlepší diel. Prechádzka Gaimanovských peklom je zážitok. Ak tvorcovia dodržia svoj sľub a budú pokračovať tak, ako pokračujú doteraz, budem sa tešiť na návrat. A hoci som tu kritizoval Lucienna a Johanu Constantinovú, tu musím povedať, že mi ženská verzia Lucifera prišla viac, ako v pohode. Hold Gwendoline ma charizmu. Inak najkomiksovejší diel seriálu. Zatiaľ. A z pôvodne nemastného a neslaného Johna Dee (Thewlis) sa stáva celkom plnohodnotný záporák. ()

Nach

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Pro mě nejlepší pasáž z prvního komiksu. Souboj Sandmana s ďáblem. Obával jsem se nejvíce nějaké fyzické bitvy, ale při pohledu přístupu tvůrců k látce můj strach se změnil v očekávání. A výsledných pět hvězd myslím mluví samo za sebe, jak se jim tento souboj podařilo přenést do filmu. Navíc už se tu pokukuje i po dalších komiksech, například zmínkou příběhu prvních lidí a jedné zhrzené lásce. P.S. architektura pekla byla bravurní!!! 90% ()

Trevor

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Viete prečo je v pekle zima? Lebo Lucifer odmietol Russku platiť za plyn v rubľoch....nádherny vizuál, prevedenie, epická bitka doplnená skvelou linkou s Rosie sa naozaj ako to tu niekto spomína mohla stať jednou z najlepších seriálových epizód roku, keby...keby nebol Lucifer syr. Neviem či trojuholníkový Karička, tavený Bambino, plátkový Lemander či plesnivý Niva, ale práve genderový kockotizmus a Lucík, kráľ pekiel s klitorisom celkový dojem epizódy, ktorá by s prehľadom dostala 5*, pokazil. Tak zbytočné ako slepé črevo ale Kim Kardashian... ()

Remivsremi

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Jakožto fanoušek seriálového Lucifera jsem se na tuto část velice těšil a nebyl jsem zklamán. Jiná iterace, další úžasný casting. Líbí se mi též ta strastiplná cesta, kde se objevují překážky, zákruty a prohry. Poutavé a zajímavé. ()

Martrix

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Když jsem viděl před pár dny upoutávku, vůbec se mi nelíbila a neměl jsem v plánu Sandmana sledovat. Fanoušek ze mě nebude, ale jsem rád, že jsem do toho nakonec šel. Podobně jako v případě Lucifera, má to i přes některé nešvary něco do sebe, resp. některé pasáže jsou vynikající. Pravda, trochu mrzí, že známé postavy, které má člověk po kůži hrají jiní herci, ale casting je povedený, takže pokud máte Gaimanovu mytologii rádi, nic moc k vytknutí nenajdete. ()

BROKEN_

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Úžasná epizoda. Linka v Pekle fantastická, po záběrování (ta estetika brala dech), Gwendoline jako Lucifer, až po vynikající dialogy. Od tohoto dílu jsem se právě zamiloval do Sandmana, někdy si budu muset přečíst komiksy. P.S. Jak vidím, tak nejsem jediný, kdo si při pohledu na jistého démona vzpomněl na Kratose z God of War. :-) ()

Martinius

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

peklo uprimne potesilo i vidiet brienne ako lucifera. dokonca aj suboj vladcu pekiel s panom snov daval prudky zmysel. a v davidovi thewlisovi vstupil do deja dalsi vplyvny a sympaticky herec. ale najlepsia epizoda roka? ale no. ani len cez hubbleov teleskop. najlepsou epizodou roka, ak nie storocia, je plan and execution z better call saul. it is known - predsa. ()

Bozvav

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tolik jsem se těšila na skvělý boj snů s Jitřní hvězdou a dostala jsem hromadu digi bordelu a dialogy, které stály za čertovo hovno. Vzhled pekla neotřelý a nápaitý, ale démoni vypadali spíše jak fanoušci punkové kapely. Nevím, zda to dám do konce. 40%. ()

warrenur

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Palac v peklicku bol zrejme inspirovany Dragonstone-nom z GoT, a ze to bol krok spravnym smerom. Tentokrat mi rozhodne imponovala "Luciferka", do dvoch sekund, ako som videl uces a postavu uhadol som predstavitelku, opat vyborna volba tvorcov. Gwendoline v konverzacii skvostna a nasledne zvolena forma direwolf-a je jasnym odkazom. Duel bol inovativny a mal nas prekvapit. Co sa sice podarilo, ale divak sa neubrani vnimaniu urcitej naivity. Pridavam polhviezdie za celkom psycho-thrillerovu jazdu v aute. Tento prvok som uz videl v mnohych filmoch a tu pod kludnym povrchom toho bublalo celkom dost. Zaver opat necakane kvalitny. Spokojnost, po dvoch uvodnych slabuckych dieloch sme na celkom slusnej urovni. 70% ()

Hellierer

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Brilantně zaadaptovaný sešit, který i přes lehké vykastrování Johna Dee musel udělat radost snad každému fanouškovi předlohy. Už jenom kvůli konečně výbornému Luciferovi a Mazikeen. ()

helraiser

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tak prozatím jednoznačně nejlepší díl seriálu. Návštěva Pána snů v Pekle neměla chybu. Naprostý vizuální orgie, zobrazení pekla nemělo žádnou chybu a lepší ztvárnění jsem ještě neviděl. Masky démonů byly naprosto dokonalé a Lucifer to už byl jen takovej bonbonek. Souboj o masku naprosto dokonalej, tohle se prostě povedlo, lépe to už dopadnout nemohlo. Naprostá spokojenost. ()

Mr.Jokker

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Ehm. Spíše zklamání. Peklo Boring Lucifer ženská. Nejlepší pasáže opět David ať už to jeho psycho talk v autě apod... Sadly to trošičku upadá a jak jsem se na tenhle díl těšil tak mě upřímně dost nudil. Hádám že další díl bude moje nejoblíbenější pasáž z sandmana 1 tak uvidíme jak to netflix dosere ()

Mukade

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

"Does that mean it (Hell) doesn't exist if u don't believe in it?" Sure!! x'DD ........................ Peklo bolo pekné. Miestami quite epic. ............................ "What does she do? - She watches cable news. All day. That's what she does" Yeah, to je mi povedomé, lol. .................................. Tento diel by sa mal sledovať potme alebo v prítmí... ................................ Súboj ktoviečo nebol, tak za 2-3** (Aj keď čo mali urobiť, Marvel like súboj? Jasné že nie.) ()