The Punisher

• USA Marvel's The Punisher
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (viac)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

J.Connor

Na spoustu komentujících už začínám mít silnou alergii. Kupříkladu zde se hned vyrojilo množství znalců předlohy, kteří vidí rozpory! Je zřejmé, že většina z nich zná pouze Punishera od dvojky Ennis / Dillon a nedochází jim, že už i Ennisovská série MAX je úplně o něčem jiném a pak zde máme ještě milion dalších zpracování. Není tedy žádný jeden Punisher, tak jako není jeden Spider-man apod. Zabijácko-zábavný model Ennise a Dillona může výborně fungovat jako jeden film, ale 10 hodin nějaké tupé masírky opravdu sledovat nemusím. Právě hloubka postav, jejich ne jednoznačnost a lidskost stejně jako politicko-společenské přesahy dostaly Marvel a potažmo pak i jeho filmové následovníky na míle před superhrdinskou konkurenci. V seriálu se tohoto dostává měrou vrchovatou při ctění základní kostry předlohy a jejích trademarků... civilní, dospělé a skvělé zpracování. Právě v tomhle směru je budoucnost superhrdinského filmu. ()

ARI50

Herec vybraný dobře díly co díl super jen je škoda že mě to neoslovilo jako samotný tak hodně jako film, přesto jsem spokojený celkem hodně protože mi to přivedlo na obrazovky slušnou akční podívanou. ()

Morholt

Už když se Punisher objevil v Daredevilovi, bylo celkem jasné, že jeho sólovka bude dobrá. Ale že to bude takhle zatraceně parádní, to mě ani ve snu nenapadlo. Tohle má všechno. Předně se Punisher může pyšnit příběhem o několika vrstvách, který sleduje vedle Franka i další postavy, které celkový obraz výtečně doplňují. Jako bonbónek vidím reakci na aktuální témata, která ve Státech v současnosti rezonují. Je tu kulervoucí akce, která vrcholí přestřelkou ve sklepení, což je jedna z top žánrových sekvencí vůbec a na své si samozřejmě přijdou i fandové vyhřezlých vnitřností a stříkajících mozků, protože bez nich by Punisher nebyl Punisherem. A samozřejmě casting s naprosto dokonalým Berenthalem, který chraptí tak, že z toho jde mráz po zádech. Ale pozadu nezůstávají ani další herci, kteří všichni do jednoho sedli ke svým rolím jak p*del na hrnec. Obrovská natěšenost na druhou sérii a doufám, že si to Castle rozdá s Rusákem a mámou Gnucciovou. 100% ()

BrooksW.Here

"One batch... Two batch... Penny and dime." _____________ Jon Bernthal ma o svojom mimoriadnom hereckom talente presvedčil už v úvodných sériách THE WALKING DEAD (A.K.A. Shane Walsh), ako Punisher ma prvýkrát ohromil v druhej sérii Daredevila, ale úplne najviac sa predviedol práve v jeho vlastnom seriáli (iba kvôli Punisherovmu seriálu som sa rozhodol pozrieť sa aj na Daredevila 😁)... A dôvod je jednoduchý – Jon Bernthal sa pre túto úlohu narodil! Sedí mu ako uliata (vždy keď ho odteraz niekde uvidím, už to pre mňa bude Frank Castle, to je jedno do akej úlohy ho obsadia), veríte mu každé jedno rozhodnutie, každý jeden krok, ale najpôsobivejšie je to, že každá rana, ktorú v seriáli dostane bolí zároveň aj diváka (a že tých rán teda bolo naozaj dosť!). Mohlo by sa zdať, že keď je tento seriál založený hlavne na pomste, krvi a násilí, tak Punisher bude iba bezduchý vraždiaci stroj, ale každý, kto si toto myslí, sa neskutočne mýli! Jon Bernthal do svojej postavy vložil dušu, za celý ten čas, čo som tento seriál pozeral, som uňho videl každú jednu emóciu, či už to bola radosť, smútok, hnev alebo nenávisť. A práve emócie sú nosným pilierom celého tohto seriálu (to platí hlavne pre jeho prvú sériu), vďaka ktorým Jon prekonáva drvivú väčšinu súčasných akčných hviezd. Tvorcovia jednoducho nemohli zvoliť nikoho lepšieho – ako ťahúň oboch sérií je bezchybný... _____________ Prvá séria: 100 % (16.1. – 26.1.2023) Nadupaná akčná jazda plná pomsty a hnevu, ktorá s neskutočným náskokom prevyšuje všetky Marvel filmy, ktoré som doteraz videl (áno, videl som aj Avengers: Endgame, akurát to nemám ohodnotené, pretože som to dokázal dopozerať iba s pomocou pretáčania 😐), konkrétne práve 11. a 12. epizóda sú podľa mňa absolútnym vrcholom celého MCU (akože sorry, ale Avengers sa na Franka Castlea naozaj nechytajú...). Táto séria je jednoducho MASTERPIECE, a ak by neexistovalo jej pokračovanie vo forme série č. 2, tak by bol PUNISHER ako celok jedným z troch najlepších seriálov, aké som kedy videl... SAMOZREJME, ŽE TOTO NIE JE NIČ PRE SLABÉ POVAHY! Ak máte slabší žalúdok, tak to radšej nepozerajte... _____________ Druhá séria: 80 % (27.1. -  2.2.2023) Oproti prvej kapitole predstavuje táto mierny pokles, viac sa venujeme postavám, Punisherovi už nejde toľko o pomstu (ale iba o jej dokonanie), ubudlo aj krvavých scén, ktoré sú však o to intenzívnejšie a násilie je tu miestami podávané ešte surovejšie ako v prvej sérii. A vďaka tomu sa jedná o podobnú adrenalínovú jazdu, akou bola aj predošlá séria, akurát, že je to príbehovo a emočne o trochu slabšie... To však nemení nič na tom, že sa jedná o naozaj vydarený kúsok. _____________ Pokúsim sa to nejako zmysluplne zhrnúť... O seriáli THE PUNISHER určite nemôžem povedať, že je tým najlepším superhrdinským seriálom, akým som v živote videl, pretože Punisher v skutočnosti nie je žiadny superhrdina... Ale práve naopak, je to môj najobľúbenejší antihrdina a s čistým svedomím môžem povedať, že jeho seriál (aspoň podľa mňa) predstavuje absolútny vrchol celého MCU (kľudne ma za to ukameňujte, ale ja si za tým budem stáť) a dosť možno je to aj jeden z najlepších seriálov, aké som živote videl... Naozaj mu nechýba skoro nič – má atmosféru, sem tam nejaké to napätie, potom aj veľmi silné emócie, dynamicko-energický a dokonalý soundtrack (aby človek pochopil, musí si pustiť TOTO), ale hlavne mimoriadne prepracovanú hlavnú postavu. Jediná vec, ktorú by som vytkol je trochu premrštený počet epizód, na ktorých pomalšie tempo si človek jednoducho musí zvyknúť (taký istý problém mal podľa mňa aj Daredevil)... Ale aj napriek tomu dávam tomuto seriálu 9 hrozivých lebiek z 10 a rozhodne PUNISHERA odporúčam každému, kto si myslí, že na to má žalúdok... Pretože, keď už si tento seriál raz pozriete, tak určite nebudete ľutovať... "The only crime in a war is to lose." () (menej) (viac)

Hwaelos

Od první série Daredevila určitě nejlepší Marflix, kterej ve mně trochu obnovil víru v to, že tak nějak vědí, co dělají a rozumí postavám. Syndromem přepálenosti délky to sice trpí, ale zdaleka ne tolik, jako většina superhrdinské seriálové produkce. Navíc tvůrci dobře pracují s rytmikou vyprávění, zejména s cliffhangery a úvody k jednotlivým dílům. Velmi kvituju taky přesazení seriálu do současných kulis (Punisher najednou není exvojákem z Vietnamu, ale z Afghanistánu, což má pro příběh zajímavé důsledky), zejména schopnost vyjádřit se k některým ožehavým otázkám aktuální Ameriky. Z tohohle pohledu je podivné jen to, jakým způsobem je vedena debata o držení zbraní, kde liberálně kritické stanovisko zaujímá slizký kongresman, a naopak Karen Page působí jako (snad až přiliš) sympatický zástupce zbraňové lobby. Z druhé strany je fajn, že se tvůrci nepokusili roubovat do děje superhrdinské motivy a postavy, jakkoli se to nabízelo. ()

MoiJe

S1: Velmi slusne. Nezaradi sa to medzi moje naj, ale ma to pribeh, akciu, napatie, konspiracie, lasku a Bernthal (ktoreho si pamatam len z The Walking Dead a aj tam je [5 rokov stary spoiler] trochu kladas a velmo asshole) to dal velmi doveryhodne. Vyvrcholenie si viem predstavit aj inak, ale vylozene nenasralo, a to sa tiez pocita. Kazdopadne ako celok zanechalo dojmy. ()

Ouwen

Bohužel, já sotva zvládl tři díly. Totálně to šlo mimo mě, mnohdy byly ty scény vyprovokovaný samoúčelně, aby tam Punisher mohl řádit. Akční scény jsou téměř fenomenální, hlavně osobní souboje působí kontaktně, choreograficky skvělé, dynamicky a jsou perfektně sestříhaný. Horší jsou na tom opět ty tupé přestřelky. Místy se kryje, jindy Punisher chodí jen tak a kosí vše co potká a do toho Bernthal nesnesitelně huláká. Tenhle John Wick styl, kdy s nakloněnou zbraní střelim všechno na jednu ránu mi prostě už leze krkem a je to úplně monotoní. Navíc mi kolikrát přišlo, jako kdyby zdejší brokovnice a útočné pušky neměli zpětný ráz. Takže přestřelky i když jsou krvavé a plné gore, na mě opět působí uměle a totálně otupěle, chybí mi prostě nějaká razance, o hlavní postavu se nedá absolutně obávat. Komiks jsem jinak nečetl a tak nedokážu posoudit, zda je Bernthal tim správným Punisherem. Jenom vim, že film s Janem je totální shit a seriál mě krom akce nijak nedokázal zaujmout, mám prostě smůlu a celkem mě to mrzí, pač jsem vkládal do tohohle seriálu naděje. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Po všech směrech výborná komiksárna, která vlastně není vůbec klasická superhero komiksárna, ale Rkový akční thriller, jenž většinou není prvoplánově násilný, ale když už se postavy k násilí uchýlí, tak se to veze na dost nekompromisní vlně. Konečně však dostáváme příběh Franka Castle v kvalitním provedení a ač i postarší béčková filmová zpracování mají něco do sebe, tenhle seriálový Frank využívá všech pozitiv svého média. Divák nedostává jen akční řežbu, ale vícevrstevnatý příběh zlomeného člověka, jehož největší devízou je mistrovský herecký výkon Jona Bernthala, který se zjevně pro tuhle roli narodil. Jak mě tenhle chlápek v roli afektovaného Shanea v The Walking Dead vytáčel, tak tady si mě vyloženě získal. A nejen on, jmenovitě Ben Barnes s tím svým pronikavým pohledem, sympaťák Ebon Moss-Bachrach, pro mě zcela neznámá Amber Rose Revah či dokonce Shohreh Aghdashloo v maličké roli. Ač se nejedná o nic přelomového a děj samotný asi za pár let zcela zapomenu, jako celek je to výborná filmařina, která i přes pomalejší tempo baví od začátku do konce. Hodnocení série: 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Obsahově slabší než první série a jak už je u Marvel seriálu od Netflixu zvykem, občas se spíš honí minuty, než že by se děj někam posouval. Naštěstí je to stále výborně natočené a napínavé, se super Bernthalem a syrovou akcí, kterému sekunduje sympatická Amy. Trochu mě mrzelo, že se po pár úvodních dílech děj odklonil od nové linky a odlišného prostředí a vrací se zpátky do starých kolejí. Více než nová série tohle působí spíš jako dohra té první. Důstojná a kvalitní, ale stále jen dohra. Hodnocení série: 4/5 ()

liquido26

Sympaťák Frank Castle je samozřejmě super. Nicméně by stačilo tak 10 dílů. Některá místa mi přišla trochu hluchá, ale celkový výsledek moc dobrý. (P.S. Smažte ten dementní obsah od geklon, co tu visí. Někdo si tu zase něco vycucával z prstu.) ()

ConanVJ

Seriál mě docela překvapil. Po Frenkově jízdě v Daredevilovi jsem čekal o hodně víc akce. To co je zde namícháno je spíš drama a akce je ze začátku v pozadí. Postupem příběhu však přitvrzuje a co se děje v posledních epizodách první sèrie je fakt brutus. Jon zahrál svou roli tak, jak si to přál snad každý fanda comicsové předlohy. Ostatní role také paráda. Přes pomalejší a místy trochu nudný začátek vše vygradovalo do celkem emotivního finále, při kterém stávají chlupy v zátylku. Jako celek vidím první sérii na 90% a velká spokojenost. Druhá série místy utahaná, ale i tak stojí za to. Finální vznik Punishera jak ho znám z komiksů potěšil. Za mě 86% :) ()

ledzepfan

Někde mezi 3 a 4.. Rozhodně lepší než Iron Fist nebo Defenders, ale rozhodně horší než J.Jones nebo L. Cage.. Kvalitativně je to z mého pohledu nejblíže Daredevilovi, který je ale pořád o chlup lepší-možná právě proto, že má Punishera který díky malému prostoru může mít agresivnější tah na bránu... On to vlastně vůbec není špatně natočený seriál. Postavy jsou přesné a parádně zahrané. Jednotlivé motivy jsou často závažné. Jednotlivé scény jsou často silné. Ale jako celek mě to prostě moc nebralo. Je to o ztrátě, rodině, vztazích z boje, PTSD, atd..to vše nám odhaluje Franka jako ex-vojáka který si přitáhnul domů hromadu sraček, ale vytratil se ten Punisher který před časem sám zachránil druhou Daredevilovskou sérii od úpadku. Příběh je podivně roztříštěný a často na místě přešlapující. Pořád se něco asi děje, ale já jako divák mám pořád pocit, že mi oči leští vata. Charaktery jsou rychle rozstřelené tak, že je vlastně už v polovině jasné o koho se nemusíme strachovat a kdo to má asi spočítané.. Překvápko se nekoná (ikdyž jeden náběh tam byl).... Prostě škoda no.. Dobré drama o ex-vojákovi které by bez značky Punisher fungovalo stejně dobře, jen by nemilosrdně zapadlo do propadliště seriálových dějin.. ()

agentmiky

Již od prvního setkání s Katem v Daredevilovi jsem si říkal, jaká pecka by mohl být samostatný seriál o něm. Trvalo to sice skoro dva roky, ale mě čekání je konečně u konce. Jon Bernthal nejlepší výkon kariéry, myslím, že tento výkon nemůže překonat. Jeho chladný přístup, chraplavý hlas a neuvěřitelně zvládnutá mimika to jasně potvrzují. Dokázal se do své role vžít a dát jí sto procent (je zajímavé, že v reálu je Bernthal sympatický, vtipný a dá se s ním normálně mluvit, což je pravý opak jeho postavy v seriálu, tím se dá poznat, jaká herecká extratřída doopravdy je). Teď ale k samotnému seriálu. Úvodní znělka se mi vryla do paměti, líbily se mi všechny herecké výkony. Akce zvládnutá bravurně, jako v normálním áčkovém filmu. Říkal jsem si, jak se tvůrci poperou s akcí a brutalitou, a věřte, že těch na vás čeká habaděj. Možná bych jen snížil tu nesmrtelnost Franka, ale pak si člověk řekne, že to je přeci Kat, tak co do toho mám co mluvit. Postava Punishera naplnila potenciál, jeho boj s vnitřními démony propracován do nejmenšího detailu. Bitky jedny z nejlepších za poslední dobu. Uvidíme, jak se vydaří druhá řada, která je jasná (na Bena Barnese, teď již ne Billyho Russo, ale Jigsawa, jsem natěšený jak malé děcko). Za mě dávám 92 % ()

Adasin

Skvělý spin-off Daredevila. -------------------- PRVNÍ série: prvních pár epizod bylo docela zklamání, ale jako by seriál v polovině zařadil mnohonásobně vyšší rychlost, obzvlášť v akci. Vzhledem k hereckým výkonům všech zúčastněných, fajn soundtracku a toho, že mi několik scén připomnělo jeden z mých oblíbených seriálů, se nad těch prvních pár epizod povznesu a dám plných pět, snad v druhé sérii podobné zaváhání nebude. A taky bych Punishera ráda viděla ještě někdy po Daredevilově boku. -------------------- DRUHÁ série: opět pomalejší začátek, ale co čekat od stále stejných tvůrců? Tentokrát to aspoň neprotáhli na tolik epizod jako minule. Díky tomu mi těch 13 epizod nepřišlo až tak dlouhých. Jinak víceméně beze změn. Jen je škoda, že si nedali víc záležet na Billyho jizvách a někdy mi i chyběl Micro. Naopak musím vyzdvihnout bitku v tělocvičně nebo Rachel/Amy, která se ke konci pěkně pochlapila. A samozřejmě potěšila i Karen. ----------------- Tak možná zase někdy, Franku. 9/10 ()

Wysch

Není důvod celkově nedat maximum. Celkově skvěle napsaný, skvěle ukotvený do reality, skvěle zahraný (btw. dejte někdo Bernthalovi nějakou cenu) a ozvučený! Jistě, má to slabou druhou čtvrtinu, která byl v podstatě ani nemusela vůbec být a seriál by se mohl stáhnout na devět deset epizod, ale tak už to u netflixovskýho vzoru na úspěch je. Viz jednotlivý komentáře. ()

kolda1990

Prvotřídní seriál, prvotřídní akční i brutální podívaná. Skvělej Jon Bernthal kterýmu přicházím na chuť. Vedlejší postavy taktéž výborné, hlavně Ben Barnes jako Billy Russo. Příběh kvalitně napsaný, no prostě paráda. A čert vem, že byl milionkrát postřelenej, pořezanej, pobodanej, ztratil tolik krve, že by to naplnilo bazén a zázračně rychle se uzdravoval. Je to přece jenom seriál a ještě k tomu od Marvelu, kde je možné ledacos. No hltal jsem to neskutečně. ()

ArsenalEagle

To je něco co tu strašně dlouho chybělo. Pořádnej tvrdej krvák, co se s ničím a nikým nesere. Jon Bernthal pro mě nikdy nebyl sympatický, prakticky v ničem jsem ho zrovna nemusel. Ale The Punisher?! Neuvěřitelný herecký výkon, kterým si mě prostě získal. Když vidím, že si někdo stěžuje na pomalejší rozjezd nebo občas výplňové části... Co jako chcete? Akci, likvidaci, krev a střeva 50 % veškerého času? Bravurně zvládnutý seriál, kdy se akce a kecy dodávají v té nejlepší možné míře. ()

Ellmariachi

Já jsem spokojenej. Mám rád tyhle kousky, kdy vlastně nejde o to, jestli hlavní hrdina dojde cíle, ale jen o to kolik krve a těl za sebou nechá. Prostě terminátor z masa a kostí. Navíc mě baví, když si jde za svým a lítost a další city do všeho míchá jen minimálně. Celá sérka mě hodně bavila. Někdy ty díly byly hlušší, ale nikdy mě nenudil ani jeden. Bitky výborný, přestřelky v klidu a akce celkově nasáklá krví. Když k tomu hlavnímu hrdinovi věřím, že je uvnitř mrtvej a v pekle dostal propustku jen kvůli pomstě není co řešit. *** Druhá série se nese v trošku jiném světle. Méně akce vykompenzuje vynikající závěr. Nové postavy jsou fajn a některé starší se dotvoří a jiné ukáží třena jen na skok. Může nás jen mrzet, že seriál končí, protože tohle by si třetí nálož sakra zasloužilo. 95 procent celkově. ()

Laxik

Frank Castle není hrdina. Frank Castle není uvědomělý muž z lidu. Punisher je chlap, který přišel o všechno a řádsky mu z toho hráblo. Válka je svinstvo a pokud vás nerozhasí ona, návrat z ní a nejisté reakce lidí, kteří si jí neprošli, to zvládnou nepochybně. Tenhle seriál to ví a sděluje to dost nekompromisně. S galony krve, náklaďáky vystřílených patron a nasraným mručením mrtvého muže. A výborným příběhem a postavami. Snad jen trocha té předvídatelnosti mi na tom někde okolo půlky vadila. Naštěstí šli tvůrci cestou očekávatelnou, ale ne hloupou. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)