Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu své rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

BrooksW.Here

"You're gonna remember what you did. You're gonna remember, Bill! YOU'RE GONNA REMEMBER ME!" Akože wau... Už dlho sa mi nestalo, že by mi nejaký seriál sadol tak dobre ako PUNISHER, naozaj na ňom neviem nájsť takmer žiadnu vec, ktorú by som vytkol (dokonca aj úvodné titulky sú špičkové)... Myslím si, že všetkým, ktorí si pozreli aspoň prvú sériu tohto seriálu musí byť nad slnko jasnejšie, že Jon Bernthal sa pre túto úlohu narodil. Veril som mu úplne všetko, každé jedno rozhodnutie, každý jeden krok, každú jednu emóciu... Pri pozeraní som mal mimoriadne silný pocit, že Frank Castle je skutočným človekom, pretože bol stvárnený dokonale (a to platí už od komornejšieho úvodu až po brilantný záver!). V jeho prípade sa nejedná o bezduchý vraždiaci stroj (ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať), ale ide o človeka, ktorého rodina bola vyvraždená pred jeho vlastnými očami (!) a on sa iba snaží dosiahnuť pomsty... A práve tento "vengeance setting" je na tom celom najgeniálnejší. Frankovi jednoducho celý čas držíte palce a keď konečne dosiahne spravodlivosti za sprievodu energického soundtracku Tylera Batesa (x), tak ten pocit je neopísateľne božský a človeku z toho celým telom prejdú zimomriavky a husia koža (samozrejme, že nič pre slabšie povahy)... Tomuto sa hovorí MASTERPIECE! Ďalšia parádna vec je aj to, že Punisher má svojho "pomocníka" Micra, ktorý však nie je iba postavou do počtu, ale jeho príbeh je dojímavý a vlastne držíte palce aj jemu. A to je vlastne fakt – aj keď sú niektoré časti naozaj preplnené potokmi krvi, vždy sa tu nájde miesto pre každú jednu emóciu – sú tu naozaj vtipné a veselé scény, ale na druhej strane aj momenty plné hnevu, nenávisti a smútku (a všetky tieto pocity divák prežíva spolu s hlavným hrdinom (alebo skôr antihrdinom)... Každá rana, ktorú Punisher dostane bolí aj diváka, a že je tých rán naozaj veľa – Frankova cesta k spravodlivosti je naozaj bolestivá a plná utrpenia, a aj napriek tomu ešte úplne nedospela do vytúženého konca... A popri tom sa ešte jedná aj o vydarenú kritiku amerického military systému... Neexistuje asi nič, čo by som tomu dokázal vytknúť – jediná nezáživná vec je miestami veľmi pomalé tempo, ktoré je však vystriedané perfektnými (a hlavne brutálnymi) akčnými sekvenciami, z ktorých hlavne tá v dvanástej epizóde prináša obrovský pocit zadostiučinenia. A práve preto pre mňa časti č. 11 a 12 predstavujú to najviac dych vyrážajúce, čo som doteraz v rámci všetkých komiksových adaptácií videl... A to je dôvod, prečo prvej sérii PUNISHERA dávam zaslúžených 10 ostrých nábojov z 10... Po prvej sérii je toto pre mňa jasná srdcová záležitosť, pridanie do obľúbených zvážim až po zhliadnutí série č. 2. "The only way out is to find something that you care about." ()

Toren

9/10. Naprostá lahůdka. Akční hody, zábavná jízda od začátku do konce, až šokující brutalita a solidně vystavěná zápletka s fungujícím záporákem, dělaj z "Kata" nejlepší seriálový komiks po boku Daredevila a první sérky Jessicy. Bernthalovi jsem věřil naprosto vše - fakt paráda. ()

Slasher

Série má k dokonalosti daleko (obsazení Barnese do té role, nudný dění v PD, u Micra doma atd, občas vyložený tvůrčí necit), dobrou půlku trvá se rozjet, ALE je tu prostě Jon f*cking Bernthal (x), krvavá bodačka v E12 přinese solidní zadostiučinění a vrhám se hned na další. Doufejme, že to nijak nezkazí tlak piček a ohlasy typu "The Punisher is everything that’s wrong with American masculinity." Ne, chci to ještě víc drsný, nemilosrdný, nekorektní, pro dospělý. 70% ()

Kaka

Dnes už legendární seriál s nejlepším (anti)hrdinou, kterého Marvel má v repertoáru. Bernthal se pro tuhle roli narodil. Fantasticky zvládá akci a nešlápne vedle ani v subtilnějších scénách, kde je potřeba projevit emoce. Závěr má velké grády, ale žádný z dílů není vyloženě slabší. ()

DJ_bart

"Goddamn Frankie. I love to watch you work." ___________ Aneb krev, pot, slzy a kytara v absolutní povinný četbě pro všecky fanoušky komiksový předlohy. Jon Bernthal je ten pravej mlejnek na maso! ()

Fiftis

Keď sme na konci druhej série Daredevila videli vynikajúceho Jona Bernthala v koži Franka naposledy, mal na sebe svoju typickú výzbroj, na ramene sa mu húpal ťažký guľomet a v tvári bolo vidieť odhodlanie dotiahnuť celú tú pomstu za vraždou rodiny do konca. Hoci nás predchádzajúce komiksové výlety pod taktovkou Netflix naučili očakávať mnohé a to ako v dobrom, tak zlom slova zmysle - Punisher sa tomu zabehnutému štýlu vlastne dosť vyhýba. Za mňa tak nakoniec veľká spokojnosť a zároveň veľký oddych, pretože po skazených Defenders a tragickej Lige spravodlivosti to s tými komiksami vyzeralo dosť biedne. Frank má tuhý korienok. Zaslúžený odpočinok na Punishera ešte rozhodne nečaká, ak vás teda trápila predstava, že by snáď seriál o jednom z najdrsnejších hrdinov Marvelu neponúkal dostatok akcie, krvi a násilia, môžete zostať v pokoji. Všetkého je tu vrchovato. ()

Shakers

1. Séria - 85% . Prvý diel zaujal a navnadil na zvyšné diely, no musím povedať, že po väčšinou som sa aj nudil a začiatok série mi prišiel dosť naťahovaný, zbytočne to malo veľa častí (aj keď chápem, že proste tradícia tu je 13 dielov), no niekedy mi postavy prišli dosť mdlé a nudné a rovnako aj ich dialogy, obzvlášť Kaspian (Ben Barnes) ma nudil do polky, no asi tak od 8 dielu sa to rozbehlo a nezastavilo až dokonca a záverečné diely sú fakt slušný masaker, aj keď finále mohlo byť lepšie. V podstate by to bol výborný seriál keby bol kratší. Po Daredevilovi rozhodne druhý najlepší (a naj-drsnejší) seriál zo série Defenders. ()

Necrotongue

S první sezónou jsem měl velký problém. Pokud to jde utíkám před muzikály, jinak se podívám prakticky na každý žánr, ale od Punishera jsem hlavně očekával opravdu silnou akci, jenže autoři scénáře to viděli jinak. Většinu času se tedy vedly řeči, které byly často úplně zbytečné a jen natahovaly děj, přitom se ukázalo, že jsou tvůrci schopni natočit velice dobré akční scény, které jsem si fakt užil. První řadě by podle mě výrazně prospělo zkrácení alespoň o tři díly, v nejlepším případě by bohatě postačovalo osm epizod. ()

mm13

Punisher by si možno zaslúžil ešte viac pozornosti (aj ako postava, aj ako seriál), ale Bernthal sa do toho celého oprel tak, že to bohato stačí. Stále sme na území komiksovej zábavy a mali to posrať prepálenými ambíciami a ešte sa v nich prestať orientovať a nakoniec zamotať, tak radšej takto... že plne postačujúco. ()

OG_Swifty

Serialovy Punisher ma docela velky hype, tak jsem se na nej docela tesil, ale vysledek je takovy kontrastni. Prvne se musim vyjadrit ke scenari - komiksovy Frank je veteran valky ve Vietnamu. Zhruba dekadu nazpet jeho 'minulost' Marvel aktualizoval na moderni konflikty jednoduse proto, ze Vietnam uz je davno pryc a lidi tolik netahne. A na tomhle modernizovanym pozadi pak Netflix postavil svuj serial - Jigsaw (William Russo) uz neni hitman rodiny Costa, ale 'rodinny pritel' a 'partak' z Afghanistanu - cili postava uplne jina. Agent Orange, druhy zaporak, je pro me neznama postava. Vlastne takhle - vsechny postavy v serialu jsou unikatni / sity na miru tomuhle pribehu a s komiksovou predlohou maji pramalo spolecneho (pokud vubec neco). Druhak se asi vyjadrim tak, ze mi tenhle novy pribeh vlastne nijak zvlast nevadil, ale ani mi neprirostl k srdci. Herecky to zahrane bylo az na vyjimky obstojne - Bernthal jako Punisher docela obstal, Microchip oproti komiksu znatelne zhubnul, ale ten twist s jeho rodinou se mi libil (a mel sexy waifu), budouci Jigsaw v podani Bena Barnese me bavil asi nejmin, spolu s tim zfanatizovanym mentalem, kterej tam plnil funkci vyplne. Za zminku stoji asi jeste ta Madani, ktera me nijak extra nezaujala a jeji linka me nebavila. Nakonec se vyjadrim k provedeni: Rada veci byla zjednodusena - kdyz nekoho budu mlatit desitky minut do obliceje, tak tomu dotycnymu oblicej otece. Staci se podivat na jakejkoliv zapas z MMA - tam si daj dve tri dobre mireny a uz se jim ksichty roztejkaj. Tady zlej chlapek Punishera muci hodiny (?) a krome krve z drzky (a pozdeji po tvari) nema zadny otekliny. A kdyz pak skonci se zlamanyma zebrama a pneumotoraxem, tak to neni neco, z ceho by se clovek za 6 hodin vyspal (Wolverin jo). Stejne tak jak ho Russo tesne streli do hlavy, v dalsim dile uz tam je sotva viditelna jizva. Kdyz Punisher a kamos s lukem fightej zly marinaky po lese, tak pak Orange odklidi VESKERY stopy / krev a Madano tak najde jen krev Punishera a jeho kamose? Bullshit... a mimo techto do oci bijicich nesmyslu jsou tam pak i dalsi pomerne viditelny chyby, kdy treba otec poda mentalovi kafe a zmeni se kamera a hrnek s kafem je zpatky u otce, coz jsou malickosti, ale kazi celkovy pozitek ze serialu. Serial mel dobry start a jednu nebo dve bojovy sceny, kde bylo nasili verny svoji predloze (coz by u Disney neproslo, takze kloboucek), ale tahnou jej dolu zbytecny nelogicnosti, mizerny provedeni a okaty chyby. ()

panMartin

První série je super. Celé je to dramatické, intenzivní, extrémně krvavé a hbitě natočené. Trošku jsem se obával, že Punisher nedokáže utáhnout vlastní seriál, ale po zhlédnutí první série musím uznat, že jsem mu křivdil. Samozřejmě jeho práh bolesti a toho co vydrží je asi trochu mimo. Žádný smrtelník by nepřežil to co on, ale jako komiksový hrdina má právo na určitou nesmrtelnost. Jon se jako Punisher narodil. Není to žádná počítačová animace a podobný hovadiny jako v Avengerech. Bomba s kvalitním příběhem, soundtrackem. Hodně se mi líbila zápletka o veteránech v USA a i postava, která s ní souvisela. Naštěstí je tohle ale typickej příklad toho, kdy se hlavní herec pro roli vyloženě narodil. Co se týče ostatních herců, mi splnili očekávání na jedničku(krásná mamina Jaime Ray Newman, sexy sefredaktorka Deborah Ann Woll, přátelský Ebon Moss-Bachrach, a neskutečně krásně snědá Perská Amber Rose Revah a nebo zákeřnej Ben Barnes). Už se těším na další sérii. ()

Sabrewulf

Je škoda, že tu Punisher nejde proti mafiánským prasatům a že vyvraždění jeho rodiny tu je jen v útržcích, protože byť mi u takového Batmana neustálé omílání vraždy rodičů leze krkem, tady bych start znovu od začátku uvítal. On totiž Frank Castle s tváří Bernthala je trefa do černého. Nicméně i tak mě to bavilo od začátku do konce, pěkně to postupně gradovalo. Casting je zvolený skvěle jak na kladných, tak na záporných stranách. Potěšilo mě po dlouhé době vidět dobře napsanou ženskou hrdinku (fakt to bylo na Shitflixu?), Dinah v sobě měla jak sílu, tak slabiny i emoce. Atributem, který se mi líbil hodně a chyběl ve všech třech filmových verzích, bylo geniální vyvážení Frankovy absolutní nelítosti k těm zlým a citlivosti/empatiím k těm dobrým. Akorát mi chyběly klasické Punisherovy plánované útoky, všechny akce v seriálu (krom té úvodní) jsou vždycky o tom, že se spíš brání. Evidentně nebudu sám s názorem, že Marvel by se už měl vykašlat na barevné plášťěnky, které jdou stejně k šípku a místo toho přijít s pořádným Punisherem do kin. ()

David.Darco

Nemôžem si akosi pomôcť ale niektoré epizódy v inak fakt skvelom seriály boli jednoducho navyše. Prestrihať a zredukovať na 10 by tomu veľmi prospelo. Aj tak však ide o jednu z tých mála komiksoviek, ktoré sa orientujú na realistické vyznenie. Hrdinovia sú z mäsa a kostí a prežívajú len s veľkým, veľkým šťastím. Marvel ma prekvapil. Od ich PG 13 blbín v kine s humornými scénami za päť korún obrovský skok ku temnej Nolanovej trilógii Batmana... A to ja skutočne rád. Teším sa na druhú sériu. ()

VanTom

Perfektně vystiženou i zahranou postavu Punishera deptá a ze snů budí sžíravé trauma ze ztráty rodiny, což představuje přesně ten hnací motor pro zavilé, brutální zabíjení zlých lidí, kteří za tím (sebevíc vzdáleně) stojí. Přesto v jádru zůstává Frank férový, byť nedůvěřivý a zlomený sympaťák, neochotně si pouštějící k tělu staré i nové "přátele". Netriviální scénář a režie pak ve 13dílné, mírně roztahané (trošku ubrat by fakt neškodilo), přesto semknuté sezóně předvádějí špičkové, nápadité řemeslo s výborně zvládnutými zvraty, emocemi, psychologií i akcí (drsný závěrečný duel). ()

blackJag

"JSME MARIŇÁCI. UMÍME SE VYROVNAT SE ZKLAMÁNÍM." Jako taková vlaštovka, jak posunout mainstreamovou komiksovku mimo dosah komfortní zóny malých dětí celkem ok. Jon Bernthal coby Frank Castle může být, ale bez výhrad to není, ani náhodou - na Franka mi přijde malý (zase hlasově to silně štymuje) a jako herec trpí šílenými manýrami, které, když si jich divák všimne, strašně ruší (to jeho olizování rtů, bože, pokaždé bych ho nejraději lištil!). Co už :-) Seriál to jinak jednoznačně přehání s počtem dílů, 9 by bohatě stačilo, a taky to násilné zapojení "sexuálních" scének - proč? Vypadá to strašně trapně, jak se pokaždé herečka přikrývá, aby náhodou koza nevykoukla :-) Než takto, to bych to tam vůbec nedával... ()

Loki_Six

"That's part of problem, Frank. Nobody wants to be themselves anymore. Internet, social media, goddamn talent shows for assholes. Everybody wants to by somebody else. Nobody is happy just with look at themselves in the mirror. Seeing themselves. That means they don't have to be responsible either." ()