The Punisher - Season 2

(séria)
USA, 2019, 11 h 34 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Snaží se chránit dítě, které je obětí zlověstného spiknutí, a vypořádá se při tom se vším – i se všemi – jen aby Russoa jednou pro vždy vyřadil ze hry. (Netflix)

Zolky

Po dost dobrej prvej serii je tato druha uplnym utrpenim. Od stvrtej epizody som popri pozerani scrolloval mobilom po nete, az tak som bol znudeny. Strasne sa to natahuje, katastrofalny scenar, nesympaticka hlavna postava v osobe dievcata, velke sklamanie. ()

adamix

Frank je ešte stále borec a seriál si aj pri druhej sérii udržuje svoje kvality. Choreografia a drsnosť akčných scén je prvotriedna. Žiadna z postáv nie je otravná, skôr naopak. Patrím medzi hŕstku ľudí, ktorým Ben Barnes a jeho slizký Billy Russo nijako neprekážal, akurát s jeho porezanou tvárou sa mohli maskéry trošku viac pohrať, vzhľadom k tomu, že mu ju Frank na konci prvej série ostrúhal ostrými črepinami zo zrkadla. John Pilgrim ako fanatický vrah s obľubou v kresťanstve je rovnako skvelo vykreslený zlosyn, z ktorého ide rešpekt a chlad. Frankova mladá parťáčka je príjemným prírastkom a medzi nimi dvoma funguje dobrá buddy chémia a Frank je tu v takej pozícii ochráncu - mentora. Opäť ma to bavilo, celý seriál som si obľúbil do takej miery, že skončil v mojej Top 10. Panovali tu také názory, že druhá séria sa opičí po úspechu prvej a že už nedosahuje takých kvalít, ako sa očakávalo. Bullshit. Stále je to ten dramatický príbeh o osamelom ničiacom stroji, ktorého prenasleduje vlastná minulosť a snaží sa zmieriť s jej trvalými následkami. Má to emócie, napätie a pútavý dej, ale zásadnou chybičkou krásy je to, že je to prehnané. To, koľko bodných rán, kopancov a úderov do hlavy rôznymi predmetmi tu Frank prežije, je skrátka nereálne. Áno, je to z dielne Marvelu, ale seriál sa predsa len líši tou autentickosťou, ktorá je tu braná s veľkým nadhľadom. Na môj vkus až priveľa sentimentálnych monológov/dialógov. Postavy majú čo povedať, ale niekedy je toho až moc a potom sa už iba pozeráte na hodinky. Flashbacky z minulosti ma ale trápili najviac, pretože postavy na nich vyzerajú presne rovnako, ako zo súčasnosti (!). Niektorí diváci to dokážu prekusnúť, ale v tomto prípade to bije neskutočne do očí. tu by som skončil z mínusmi. Punisher je seriálová špica a veľké prekvapenie. Užil som si ho do posledného momentu a o jeho postavy som sa skutočne zaujímal, smial som sa s nimi a bál sa o nich. Bernthal je skvelý herec a nehrá žiadnu tupú horu vraždiaceho mäsa, ale charakterného a nezastaviteľného veterána, ktorý by Willisa, Neesona, či Seagala požul v ústach a vypľul na hromadu jednotvárnych akčných hrdinov. ()

t.b.kat

Druhá série je obrovské zklamání. Zbytečně natahované, ukecané a o ničem. Byl jsem rád, že jsem se dodíval, na třetí sérii - pokud bude - se už dívat nebudu. Podle mě se už s ničím originálním nepřijde. 3* ()

Emílio

Prekúsal som sa niekde k 9. časti a asi si dám pauzu (snáď to niekedy dorazím). Prvá séria celkom ok ako rozbeh, v druhej už je na mňa toho psyché, traumatizovaných ľudí snažiacich sa tváriť zúfalo a ich akože problémov nejak moc - občasná akcia to určite nezachráni. Údajne je to posledná séria, tak chvalabohu, ak by to malo pokračovať takto. Bernthal je fajn - snaď dostane nejaky svoj film, ale ostatní (ne)herci boli otravní. ()

BaronMartin

Na rovinu vůbec netuším, jak mám začít tuto recenzi, jelikož druhá řada Punishera ve mně vyvolala tak podivné emoce, které se tak těžce popisují, že vlastně ani pořádně nevím, co si o ní mám myslet. Abych ale nějak začal, druhá série je určitě o pár levelů slabší než ta první. Nedávám jí to ovšem tak moc za zlé, jelikož si jsem celkem dost jistý proč je slabší. Zatímco druhá série Daredevila (kde se Punisher poprvé objevil) a následně i Frankova první řada byly osobní příběhy, kde se řešila smrt Frankovy rodiny, jeho psychický stav, jeho přerod v Punishera a celkově to byly dost podstatné okamžiky Frankova života, v druhé sérii je již Frank mnohem vyrovnanější, mnohem více v pohodě a smířený s tím, co se stalo, a tudíž je druhá řada vlastně jenom další „dobrodružství“, další příběh a další událost, kterou Frank zažívá, která ale už pro něj není vůbec tak osobní. Abych ale začal pozitivy, musím určitě opět zmínit Jona Bernthala v hlavní roli, protože sakra, ten chlap umí hrát. To stejné, co jsem psal o první sérii, můžu vlastně použít i zde. Bernthal má naprosto perfektní mimiku, všechny jeho pohyby v očích, všechny jeho tiky, jeho kamenný výraz, jeho řev, to, jakým způsobem umí Jon transformovat svůj hlas. Bernthal naprosto krásně vystihuje toho trošku šíleného magora, kterým Frank bezesporu je, ale zároveň si uchovává svoji lidskost. K postavě samotné, Frank je zde hrozně moc fajn, vidíme ho zde v trochu jiném postavení, než ve kterém ho známe, je zde trošku víc emocionálnější, trošku více otevřený k lidem a trošku více komunikativní, to ale vůbec není na škodu a díky tomu skvěle funguje hlavní vztah mezi Frankem a novou postavou Amy, která Frankovi tak trošku nahrazuje jeho mrtvou dceru. Když jsem to již zmínil, Amy, jakožto druhá hlavní postava, je super, s Frankem má naprosto parádní chemii, a i když s celou jejich linkou mám dost velký problém (především s tím, jak málo prostoru vlastně má), je to strašně příjemná a milá stránka seriálu. Sice mi zde extrémně chybí postava Micra, která se v druhé řadě vůbec neobjeví, což je velká škoda, jelikož by se sem nádherně hodil, Amy ho každopádně nahrazuje poměrně dobře :D Další postava, která stojí za zmínku, tak je především Curtis, který je super, je zde mnohem více lidštější a poznáváme více jeho vztah s Frankem, což krásně dodává na charakteru obou dvou. Ke kladům bych ještě uvedl akci, která je stále stejně skvělá, ať už tím, že má velmi rozmanitá prostředí, nebo třeba tím, jak brutální a nemilosrdná je. Dále obecně audiovizuál (ať už kamera a celkový styl natočení, tak hudba) je super, seriál má taky tunu emocionálních momentů, které fungují velice dobře (ať už to jsou jakékoliv momenty s Frankem a Amy, ať už to je závěr Billyho linky, ať už to je Pilgrimovo finále) a obecně bych řekl, že finálová epizoda je jedno z nejlepších Netflix Marvel zakončeních vůbec (a bohužel je také lepší než většina dílů druhé řady). To by ale bylo asi všechno k pozitivům a přesuňme se na negativa. Chci prvně říct, že i když negativa budu rozebírat mnohem více a podrobněji, než pozitiva, stále si stojím za tím, že se mi druhá řada poměrně líbila. Její horší stránky se ale dají mnohem více rozebrat, tudíž jim hodlám věnovat větší část textu. Jako první věc, která mi vadí úplně nejvíc, tak je urychlenost, zkratkovitost a obecně to, jak málo prostoru tu všechno má. Paradoxem proto zůstává, že hned nato chci mluvit o tom, jak extrémně natahovaná to je série, jak moc materiálu a dějových linek tu je a jak se toho děje strašně moc. Začal bych asi tím, že seriál má v podstatě 2 hlavní dějové linie, které jsou naprosto oddělené tlustou čárou a za celý seriál se vůbec neprotnou. Máme tady linku s Amy, která má v držení něco, po čem jde hlavní záporák, John Pilgrim, a snaží se to urputně získat, a Frank se rozhodne ji před tímto chránit. Tohle by byla sama o sobě strašně dobrá dějová linka se zajímavým konceptem a zajímavým padouchem. Seriál ale má ještě k tomu druhou hlavní linku s Billym Russoem, ze kterého se zde stává Jigsaw a který se snaží vytvořit gang z válečných veteránů, plus si ještě snaží vzpomenout na střípky ze svého života, jelikož po konci první série trpí ztrátou paměti. A tyhle dvě linky spolu absolutně nesouvisí. Člověk by čekal, že seriál se tyto dvě části aspoň ke konci pokusí nějak propléct a spojit dohromady, ale ono ne. Až do úplného finále tyto dvě linky zůstávají kompletně rozdělené a navzájem spolu vůbec nesouvisí. A přitom každá z nich by v pohodě vystačila na samostatnou sérii. Tímto se nám tvoří ten největší problém druhé řady: vůbec nic tady nemá dost prostoru. Frank a Amy jsou strašně příjemné duo, jenomže Amyin charakter zde má tak o polovinu míň scén, než by bylo potřeba, aby si ji divák skutečně oblíbil. Hlavní záporák celé série, John Pilgrim, který by mohl být opravdu zajímavý, jelikož je to vlastně člověk velmi podobný Frankovi: také zabíjí a vraždí kriminálníky, jelikož sám dluží určitým zlým lidem, kteří navíc ke konci získají moc nad Pilgrimovými dětmi. Jenomže Pilgrim sám má v každé epizodě plus mínus 5 minut času (výjimkou je posledních asi 5 dílů), navíc se o něm za celý seriál dozvíme strašlivě málo, nevíme o něm prakticky nic a kromě posledních pár epizod ani pořádně neznáme jeho charakter. To stejné můžeme říct o Jigsawovi, který zde má ukrutně málo screentimu a jeho potenciál zůstává absolutně nevyužit. K tomu si přidejme fakt, že Billyho postava je prostě divná. Z nějakého neznámého důvodu se tvůrci rozhodli, že Billy bude po událostech finále první řady trpět ztrátou paměti, což v praxi znamená, že Billy na všechny události první série zapomněl a za celou druhou řadu si na ně nevzpomene. Na jednu stranu je to poměrně fajn linka, vidět záporáka, který se za každou cenu snaží zjistit, co se mu sakra stalo, na stranu druhou je to ale totální zahození charakteru. Billy se zde chová naprosto odlišně, než v první sérii, což ve srovnání s tím, jak málo prostoru má, akorát ústí v to, že je totálně nevyužitý. Jako příklad mohu uvést to, že Billy se s Frankem setká třikrát za celou sérii. Třikrát. Hlavní hrdina se se svým nemesis, se svým záporákem setká jenom třikrát za celou řadu s tím, že to poslední setkání je až ve finále. Abych nebyl na Billyho úplně zlý, jeho charakter mě vlastně docela bavil. Líbilo se mi, že se z něj prostě stal totální magor, který na všechny řve, který absolutně neví, co je zač a který se snaží zjistit svoji minulost, což je samo o sobě fajn nápad. Navíc, ve finální epizodě má Billy vlastně poměrně dost tragickou dějovou linku a je vám ho i tak trochu líto. A samozřejmě se musím vyjádřit k tomu, jak vůbec Billy vypadá. Komiksový Jigsaw je známý tím, že má naprosto šeredný obličej, proto si vůbec říká Jigsaw: jeho obličej je jako skládačka rozložen na kousky, které jsou sešité dohromady tak, že vypadá naprosto odporně a nechutně. Jenomže tady z nějakého prazvláštního důvodu má Billy jenom pár jizviček, které jasně, nejsou úplně příjemné, ale tohle fakt není někdo, u koho si představuju, že by si mohl říkat Jigsaw. Jeho vzhled je rozhodně zklamání. Další postavou je agentka Madani, která je v této sérii prakticky zbytečná. Její jediný charakter je, že chce zatknout Russoa, a to je všechno. Vypadá to, jakoby tvůrci vůbec netušili, co s ní dělat. Doslova je tak zbytečná, že ji za celou sérii ani jednou nevidíme v práci u Vnitřní bezpečnosti, takže tvůrci asi zapomněli, že tam vůbec pracuje :D Dalším záporem je určitě prostředí. První tři epizody se totiž odehrávají v nějakém random městečku, v nějakém zapadákově někde v Ohiu nebo kde. A to je strašně super prostředí. Je to něco nového, něco neokoukaného a v porovnání s první sérkou z New Yorku, to působilo fakt dobře. Jenomže ihned potom se Frank opět přesune do New Yorku a s unikátním a zajímavým prostředím je konec. Škoda. Kdybych měl druhou řadu nějak shrnout, na mě to prostě působí, že tvůrcům došla energie a druhá řada díky tomu působí hrozně bez duše. Je tady strašně moc témat, strašně moc postav, jsou zde dvě hlavní dějové linky, které spolu nijak nesouvisí, což ve výsledku znamená, že druhá série je hrozně urychlená, hrozně zkratkovitá a nikdo, kromě Franka, tu nemá vlastně moc prostoru, což mrzí hlavně u obou záporáků, kteří měli obrovský potenciál. I přes tohle všechno jsem se ale celkem bavil, hlavně díky tomu, jak sakra skvělý je Jon Bernthal a jeho Frank Castle. A já jenom doufám, že až se Frank zase objeví, tentokrát pod záštitou Disneyho, tak to nebude naprostý průser. Hromada fajn nápadů, skvělý Bernthal a obrovský potenciál na skvělou sérii je zazděný tím, jak moc věcí se tu vlastně řeší a jak málo prostoru tu každý s výjimkou Franka má. Kdyby byla druhá řada rozdělena na 2 samostatné série o třeba 8 dílech, jedna s Pilgrimem, druhá s Jigsawem, bylo by to mnohem lepší. Hodnocení: 72% () (menej) (viac)

Brainstorm

Na druhou sérii jsem se vážně těšil, první série byla totiž opravdu pecka. Bohužel jsem byl poměrně dost zklamán. Nerozumím tomu, proč živili dvě dějové linie, které od první pohledu spolu jednoznačně nesouvisí. Mnoho dílů jsou jen zdlouhavé pasáže, kde se příběhově ani nic neděje. Chování některých postav je občas nelogické. Pochválit můžu snad jen občasné povedené rvačky a ke konci série lepší díly, kde alespoň jasně víte, co se děje a proč (hlavně oproti začátku série). Bohužel ale mám v paměti celou sérii, proto hodnotím jako průměr. ()

Vajnlich

Pane bože proč? Proč se jen dneska snaží natáhnout tyhle seriály do nekonečna. A navíc to nemá hlavu ani patu. Sice se občas střílí a řeže hlava ne hlava, ale pokud je to bez špetky rozumu nemá cenu se na to vůbec koukat a navíc to neuvěřitelně nudí. Nechápu to. A to jsem se na to tak moc těšil. ()

Rian_witcher

První série výborných 5* druhá hodně slabé 3*. Celý střed seriálu je vyloženě hluchý a nezachraňují ho ani 2-3 excelentní ruční souboje. Akce je sice stále brutální a přímočará (a naivní, kdy lehký kulomet neprostřelí ani 2mm silnou karoserii automobilu), ale hodně slabý nepřítel Scarface nedává Frankovi moc šancí se bát. Naštěstí rovnocenným partnerem se stává ke konci série Josh Stewart a jejich závěrečná přestřelka je vrcholem celé druhé série. ()

MartinReno

Druhá séria omoc lepšia, ale to neustále chrchlavé hučanie a machrovanie hlavného protagonistu niekedy poriadne liezlo na nervi. Taktiež mi tam všetci pripadali nejakí nesmrtelní. Fasovali do ksichtu kotúčmi z činiek, ocelovými trubkami, či hasiacimi prístrojmi a pokračovali v bitke akoby nič. Ten svatúškársky záporák prežil druhú polovinu seriálu s dierami v tele od všeličoho a tiež akosi popieral ludskú anatómiu. Trochen to pripomínalo v tomto aspekte tie hongkongské blbiny z 90-tych. Ešte k tomu toho vraždiaceho jehovistu na koniec Punisher nechá len tak ísť. Okrem tých všakovakých nezmyslov to bolo celkom dobre natočené...keď to porovnám s tou megakravinou Defenders. ()

hony23

Frank Castle pokračuje ve své jízdě a drtí zločince s brutalitou sobě vlastní. Oproti první sérii má proti sobě hned 2 zdatné protivníky, takže o akční scény opravdu není nouze. Kdosi spočítal, že v druhé sérii zemře 103 postav, což dělá solidní průměr jedné mrtvoly za 8 minut. Jednu hvězdičku srážím za několik nudnějších epizod uprostřed série, stejnou výtku jsem měl i v sérii první. To ale nic nemění na tom, že budu doufat v další pokračování. ()

Grázl83

Slabší než první série. Po prvních třech dílech, které si držely docela svižné tempo, následuje zatažení ruční brzdy a tempo se velmi zpomalilo a děj chvíli i nudil. Celkově ale celou sérii hodnotím kladně. ()

kishi_SO

rovnako ako predchodzia seria. Nabobtnale kecanie medzi prvou castou, ktora Vam povie ako to zacalo, az po poslednu cast, ktora ukaze ako to skonci. Medzitym .... nic. Punisher bol naozaj dobry iba ako vedlajsia postava Daredevila. ()

UncleMorty

Drsná jízda s ještě větším obsahem oproti první řadě... po ne moc slavném zrušení a velmi nejisté budoucnosti díky ostatním seriálům ze stáje Defenders si ještě víc myslím, že třetí řada je prostě must have... ()