The Punisher - Season 2

(séria)
USA, 2019, 11 h 34 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvorcovia:

Steve Lightfoot

Predloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Snaží se chránit dítě, které je obětí zlověstného spiknutí, a vypořádá se při tom se vším – i se všemi – jen aby Russoa jednou pro vždy vyřadil ze hry. (Netflix)

ZeroCZ1233

Minulý pátek jsem vyházel několik pytlů posmrkaných kapesníčků, které se nakupily po těch několika oznámení, že se ruší Iron Fist, Luke Cage a hlavně Daredevil. A to jsem udělal proto, abych se mohl nerušeně vrhnout na další sérii tohoto nejnovějšího (a zároveň druhého nejlepšího) počinu z kolaborace Netlfix/Marvel. Druhý Punisher, dámy a pánové, přišel. A přišel v plné parádě. Začalo to skvěle. Frank je na road tripu, sraček v New Yorku má dost a tak si řekne, proč se neprojet po Státech. Dostaví se do jednoho malebného baru a... a chilluje. Když tu náhle spadnu sračky do větráku. Z malebného venkova se Frank dostává do New Yorku a krev začíná téct. A teče až dokonce. Ale není to to samé, co jsme viděli minule. Frankova rodina a vzpomínky na ni nejsou tak frekventované jako dřív, vidíme ji mnohem méně a je to příjemně osvěžující, protože to v minulé sérii začalo být ke konci značně přehnané, protože Frankův charakter a jeho otřesitelnost onou událostí byl vykreslen skvěle, takže to bylo kapánek zbytečné. V této sérii se tu dostávají ke slovu i nové postavy, všechny jsou skvělé. Mají motivy, mají zajímavou backstory (i ty nejmenší, které se objeví i v jedné epizodě) a mají v příběhu svoji roli, která není zbytečná, což není u seriálů tak časté. Jednu z nich ale musím vyzdvihnout a to je Amy v podání Giorgii Whigham. Její postava je skvělá a neskutečně se mi líbí vztah mezí ní a Frankem, který se po celou sérii krásně buduje a celkové vyvrcholení mě naprosto dostalo. Máme tu i postavy staré a ano, některé se drží stereotypu, ale v podstatě jsou to jen ty menší rybky, ty hlavnější jsou furt dobré, charaktery se vykreslují, některé bez překvapivého směru, některé s překvapivými směry, které mě zase naprosto dostaly. Ale některé věci se mi tu nelíbily. Hlavně některé detaily, které tvůrci sice pěkně představily, ale postupně na ně zapomněli, i když jsou pro Frankův charakter poměrně dost důležité, to stejné se děje i s některými charaktery. A to mě sakra mrzí. Nu, nebudu vyzrazovat nic, rozhodně si to pusťte, dostanete kvalitní bombu a nebudete zklamáni. Ještě jsem chtěl dodat, že se těším na to, až se s Frankem uvidíme příště, ale tak naivní nejsem a vězte, že mi to trhá srdce. ()

hroubek

Tak jsem to konečně dokoukal(jo já vím, jsou to skoro dva měsíce). A s těžkým srdcem musím říci, že zklamání. První řada mě hodně sedla, ale tohle bylo roztahané až běda. Místy zbytečně natahované, překombinované, a hlavně neuvěřitelné co postavy vydrží. Jsem si dost vědom, že je to podle komiksů, ale po tom všem co několik postav zažije by se těžko udržely na nohou. Má to skvělé momenty, ale taky hluché místa(Krista a Billy). Někdy to krásně šlape, a pak přijde moment, který to celé zabije nějakou nelogičností. Některé linky jsou nevyužité, nebo díky některým zvratů ztrácí význam. Je to velká škoda. Přesto nemohu jít pod 7/10, kvůli Jonu Bernthalovi, nekompromisní akci a těm desítkám skvělých momentů. Ale zklamaný jsem o tom žádná. ()

VanTom

Namísto akce 2. sezóna praktikuje spíš systematickou psychoanalýzu zúčastněných, což začíná být po chvilce únavné, protože se při tom motá v kruhu. Těch 13 epizod je prostě (opět) příliš. Vzhledem k amnézii, útěku a zamilování Billyho Russoa (aka "Jigsawa") se nová zápletka na dlouhý čas víceméně zastavuje; pozadí charismatického padoucha Johna Pilgrima tudíž poznáme důkladně, jenže ze svého chladnokrevného potenciálu předvede zlomek. Nevyrovnaný Frank pak ve své zabejčené neústupnosti opakuje stále stejné motivy, emoce i chyby (a zřejmě si vypěstoval zázračný hojící faktor), ale výborný Jon Bernhal to ustojí. ()

Jaro.Krafcik

Taký parádny začiatok druhej serie a nemastný neslaný stred ktorý by sa dal jednoducho preskočiť. Frank Castle ako Punisher je späť. Za mna lepšie ako prvá priemerná séria ktorá ale mala tiež niektoré slabšie epizódy a niektoré zase vydarené. Niekedy fakt nepochopím prečo majú seriály od marvelu 13 epizód, určite by stačilo aj 10 a poriadnych. inak aj prekvapilo že dostala druha séria konečne české titulky, niekedy neboli k dispozícii. 4* ()

blackJag

"HEJ. JÁ CHCI TANCOVAT." Slibný námět série (normálně tyhle násilné implementace otcovských pudů moc nemusím, tady to ale sedí), slibný záporák, leč ani jedno nevyužito v míře, v jaké bych si představoval. Viním potřebu dotáhnout stopáž na 13 dílů, to fakt nemělo šanci. Samozřejmě se to celé rozplizne, i s tou Frankovou nekompromisností je to tak napůl, škoda. Úplný závěr série už mým představám vyhovoval lépe :-) ()

kenkaku

Naprostá tragedie. Celé je to jen o tom jak navázat na předchozí řadu a pokračovat v konverzačním cvičení. Začátek je fenomenální (nejen dějem ale i zpracováním), ale od chvíle kdy je Frank zpět v NY je to nekoukatelné. Prakticky jakmile se děj věnuje novým událostem, je vše v pořádku. Jakmile se vrtá v tom co se dělo minule, je to tragedie. Děsné konverzační psychodrámo, kde hrozně potřebujeme vědět proč... a nač... plus tunu keců o nesmrtelnosti chrousta. Doufejme, že sérii opravdu ukončí. Tohle nikam nevede. ()

666Carnage

Netflix nám naservíroval druhou sérii Punishera a mě se podařilo už jí celou shlédnout. Předem říkám, že toto psaní bude obsahovat nějaký ten SPOILER. Série číslo dva navazuje tam kde končila první, Kat si jde po svých, William Russo aka Jigsaw je v nemocnici a Agentka Madiny se zotavuje ze střely do hlavy. Super je, že hned první díl obsahuje parádní řež. Další dva díly jednou v podobném směru a je to super. Ale pak přijde nějaký klid a 4 díly za sebou obsahují akorát kecy a vždy jen pár minut akce. Nebudu lhát ale dost mě to nudilo a myslím, že od 4. dílu až po 8. to byla nuda a jediná scéna, která zde stojí za vyzdvižení je scéna z ruské posilovny. Další díly už to trochu zlepšují ale stejně to mohlo být lepší. Já chápu, že okolo toho musí být hodně omáčky ale já sakra chci hlavně velkej steak v podání Kata. To je ta věc, díky který na to hlavně koukám. Jon Bernthal je opravdu pro tuto roli stvořený a nekompromisní drsňák mu jde na výbornou a jeho surovost a řev jsou geniální. Jigsaw tu není ani hlavní záporná postava. Máme pána, který je posedlý bohem ale taky je sakra sadistický a jde si tvrdě za svým. On vlastně rozjíždí celý to peklíčko, který se jede od začátku. Jeho postava mě postupem času bavila a zajímala. Ve finále, ze začátku nešel ani po Castlovi ale ten jaksi oddělá jeho tým, který jde po nějaký mladý holce. O té se dozvíte až později a mě byla neuvěřitelně protivná ale po čase jsem si jí oblíbil. Postupem času tu byli jiné postavy co mi lezli krkem. Potěší i postava z jiného seriálu a paradoxně mi tu vůbec nevadila jako mi vadila v tom svém. Film má super zakončení ale tím myslím, těch posledních pár vteřin. Finále jako takový mohlo být lepší ale šlo to. Nevím zda se dočkáme další série protože většina ostatních Marvelovských seriálů byla zrušena na Netflixu a Disney+ si pojede svoje ale s těmito seriály moc nepočítá. Je to škoda, protože Netflix tomu dodává surovost a větší volnost. Disney+ bude pro širší publikum a to je škoda. První série pro mě byla lepší ale tahle tomu utekla jen o fous. Hrozně bych si přál abych se s Frankem Castlem a jeho představitelem Jonem Bernthalem setkal ještě několikrát ale něco mi říká, že se to nestane. Říká se, že naděje umírá poslední, tak uvidíme. 85% ()

Loki_Six

"His wires are definitely screwed. I mean, he thought we were all in the service. Talked about you like a brother. See, whatever it is that you wanted him to live with, you knocked it clean out of his head. And that's the irony." ()

Hanys_

Druhá série už postrádá ten moment překvapení, navíc ta příběhová linka už není tak silná jako v S1. Billyho už měli nechat spát a Kazatel není takový záporák, jakého by si seriál Punisherova kalibru zasloužíl. I přes tyhle výtky ale pořád hodně dobrá komiksovka. ()

ruhebitte2010

Slabší než první série, kde se hodně povedla dvojice Frank a IT tatík. Hodně moc "náhod", část série se vleče, kde místo řežby, která k Punisherovi sedí se až moc řeší psychologie postav. Závěr, ale dobrý. ()

Marius_ss

Dopozerane 3.2.2019 o 00:47 doma LGOLED. Druha séria bola pre mna rovnako dobrá ako prva aj keď... ten scenár mohol byt lepsi, prepracovanejšiu, prišlo mi to že niekedy sa tie postavy chovali tak blbo len preto aby sa mohol dej posunúť konečne ďalej. No hoci inokedy by som to neodpustil a dal hviezdu dole... tuna tak nespravím. Tento seriál si má proste získal, obľúbil som si postavy a to sa mi už dávno nestalo. Billy Russo v podaní môjho obľúbenca Bena Barnsa sa stal jedným z mojich najobľúbenejších záporákov, a trochu to bolelo ako skončil, hoci to bolo očakávane. V kútiku duše som im s doktorkou prial aby im to vyšlo a boli šťastní. A hlavne Frankovi som prial aby sa na konci vybral za tou sexy barmankou a žili spolu šťastne. Čo už, aj tak to bolo skvele zakončenie druhej (dúfam že nie poslednej) série. ()

barrahir

Střed série je trochu vlažnej, ale začátek a konec neskutečná jízda. Poslední tři díly jsou nářez. Vadil mi Billy Russo, kterej už neměl seriálu co dát a místo něho bych raději viděl ve větší roli kněze. Jenže ten byl nakonec jen zmanipulovanej dobrák, takže se s ním moc hrát nedalo. No co už, akce opět prvotřídní. ()

TheSpearCZ

Uff, tak tady jsem lehce narazil a očekával až moc. Druhá série Punishera sice není rozhodně špatná, první tři epizody opět navnadily na neskutečnou podívanou, jenže potom se to doslova zastavilo a sledoval jsem pouze výplňové epizody, které inklinovaly až k posledním třem epizodám (velkému finále), které mělo opět grády. Potěšily mě nové postavy (Kazatel a děcko top). Akce šlape na 200% a líbí se mi jak jsou všichni nesmrtelní na styl Johna Wicka. Celkově lehké zklamání, ale s tím dokážu žít. 2. série - 90% ()

Tigran

První polovina nepříjemně zaváněla a byl jsem fakt zklamán. Nakonec ale slabší 4*. I díky Jonu Bernthalovi a "černoprdelníkovi" Joshovi Stewartovi. ()

petikacka

Tato série byla poněkud jiná a tak trochu možná zavádějící. Přesto mě to pořád bavilo. Rozhodně to oživila psycholožka, která léčila Billyho. Magor John taky nebyl špatný a vše spělo k jedinému konci. A ten stál rozhodně za to. Posledních 10 sekund to dokonale zabilo. Za mě 90% ()

hEROic

Po božské první řadě jsem měl trošku obavy, ale hned první díl mi vytřel zrak. Tochu slabší příběh zachraňují skvělé akční scény. Někdy už se Frankovi nakládá až za hranu, ale tak je to komiks, takže čert to vem. Pokulhávající střední část naštěstí vydatně graduje až k parádnímu konci. Za mě spokojenost... 85% ()