Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

hrumsrt

Vůbec první film, na kterém jsem v kině byl... Jen teda z kina si děj moc nepamatuji, jelikož mi byli 3 roky. Ale nikdy nezapomenu na to modré plátno! A taky na ten začátek, kdy na sasanku zaútočí barakuda, což pro mě bylo mimořádně nepříjemné. Na ten pohled po oceánu, kdy jsem si připadal jako nějaký nezaujatý potápěč, který má možnost všemu tomu přímo přihlížet. Tolik opravdu silných momentů, které teda všechny vztahují Marlinovi. Ta Nemova linka je méně strhující a poměrně prvoplánová. Dneska už to sleduji trošku jinak, ale pořád si to užívám! Žraloci, želvy, medúzy no prostě úžasné! Zcela jedinečný snímek, který se navždy propsal do mého života. /viděno v kině/ 90% ()

PlysovyMacko

Pacia sa mi pribehy, v ktorych je hrdina donuteny okolnostami prekonat vlastny strach. Krasna animacia rybiciek a podmorskeho zivota. Vtipy skvele a sibnuta Dory rozkosna. Film pre celu rodinu. ()

Joe16210

Hledá se Nemo je dnes už klasikou z tvorby studia Pixar. Příběh vyniká především svou originalitou a také hvězdným obsazením jak v originálním znění, tak i v českém dabingu. Kde se vám poštěstí slyšet na jednom místě Ivana Trojana, Báru Munzarovou, Karla Heřmánka, Taťjanu Medveckou, Jiřího Macháčka nebo Gabrielu Osvaldovou? Zajímavé je, jak některé vtípky po téměř 20 letech ztrácí své kouzlo pro dnešní děti, které už asi nebudou vědět, co bylo "Nas ně dogoňat". ()

Frix

Čirá, čirá dokonalost. Netřeba rozvádět dojmy z tohoto díla, snad jen si dovolím citovat jednu z želvákových hlášek: "Sweet. Totally." ()

Dass

Co? Nemohu uvěřit tomu, že tento animák se ještě před samotným uvedením do našich kin dostal do první stovky. Je patrné, že jde o potencionální numero uno. Důvod proč je mi ale žel nejasný, je to klasická americká rodinná zábavička, ne? ()

Marg

Filmy Pixaru patří rozhodně k tomu nejlepšímu z animované tvorby. A tenhle to jen potvrdil. Krásně namalované, postavičky přirozeněji než ve většině neanimovaných filmů lidi. Spousta skvělých vtípků, nápadů (žralok vegetarián, velrybština, atd.), dojemných scén, skvělých akčních scén, prostě krásný film pro celou rodinu. ()

ZajoMajo

Idem si len tak po meste a počujem ľudí, ako sa rozprávajú o odvážnom otcovi, ktorý hľadá svojho syna. Lenže otec nie je hocikto - je to malá morská rybka. Bežím rýchlo do akvaristiky a tam vidím niekoľko takých rybičiek. Kupujem ich všetky a podľa tejto fantasticky animovanej rozprávky ich púšťam odpadom - do mora. Spokojný sedím doma, aký dobrý skutok som vykonal, keď ma napadlo: ,,olala, veď my tu nemáme morskú vodu!" :-) Nemo je špička a to aj pre takého starca (32) ako som ja. ()

Milivoj

Perfektní provedení a příběh, který sice nenadchne, ale ani neurazí. Málo platné, od tolik oslavovaného trháku jsem čekal přece jenom víc. ()

Rajo

Ked som po prvykrat videl velky plagat pri kine s pestrofarebnym obrazom mora a ryb, hned som vedel ze to bude nieco skvele. Nemylil som sa, film Finding Nemo je dynamicky a uzasne spracovany. Filmove studia sa nemaju za co hanbit, je to naozaj skvela animovana komedia :) Humor je v unosnej miere a nesnazi sa kopirovat z inych filmov, originalita je namieste. Nemo a Dorry si zasluzia plne hodnotenie a keby sa dalo, tak kludne este jednu hviezdicku. ()

Weirdman

9/10... Nemôžem si pomôcť, ale keď som tento film pozeral doma v telke bavil ma podstatne viac a viac ma aj chitil za srdce ako v kine... Je to fakt pecka... I love Pixar ()

pasqviL

Prozatím nepřekonaný animovaný film. Úžasné postavy které se stali kultem do toho kvalitní humor a klasicky skvělí dabing. Můj ? :) ()

SB

Kýčovitý příběh poslepovaný z mnoha často nesouvisejících scén, u kterých jsem měl často pocit, že už jsem je někde viděl. Oskar je zcela odpovídající ocenění. ()

sa_kra

Lentilky, aneb barevný svět v hrsti! Přes veškerou chválu a přes všechno "měla bych"- tohle se mi prostě do hlavy nezapsalo. ()

Tinaa

Nikdy mě moc mluvící zvířata nebavila, natož pak ryby, a tak jsem se teprve po 6 letech odhodlala na tento film kouknout, kvůli chvále apod. Úplně jsem se překvapila. Je to moc moc pěkný film, pocity těch ryb (že to někdy řeknu sem si nemyslela), vtípky ryb a všechno, co pod tou vodou dělají, to teda bylo něco. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)