Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Luk Skywalker

Tradiční animák současné produkce. nic nového ani světoborného se neodehrává. Nechápu zdejší záplavu pěti a čtyřhvězdičkových hodnocení, nejspíš jsem viděl jiný film. ()

Evander

3D: Hezká pohádka, řekl bych jedna z nejlepších v posledních letech. Animace je výborná a i 3D verze je krásná s velmi dobře propracovaným prostorem. Moje hodnocení je kolem 75%. ()

BeranSon

Vrchol všech animovaných filmů, to bez debat. Finding Nemo nabízí téměř všechny potřebné esence, které jsou potřeba k pozornosti diváka. Některé seky dost padnou, charakterová pestrost taky stojí za zmínku, jen je škoda, že si tvůrci nepřipravili větší rozfázování filmu, to mě celkem vadilo. Pixar dělá to co umí, v případě Nema toto velice populární studio dodalo téměř všechno možné. Originalita a především klasika. - 7/10 - ()

oli009

Moje srdcovka! Hledá se Nemo byl jeden z prvních filmů, které jsem viděla v kině a určitě 1. film, ze kterého jsem měla rozum a odnesla si z kina nepopsatelný zážitek. Doteď si pamatuju, jak jsem byla úplně unešená z té malé pruhované rybičky, kterou jsem za každou cenu chtěla mít doma v akvárku a společně s ní tam samozřejmě musela být i ta druhá vtipná a ukecaná ryba, co byla šíleně otravná, ale zároveň skvělá. Ani jedna z rybiček se sice v našem domě neocitla, v mém srdci ale zůstaly napořád jako ti nejlepší animovaní hrdinové. ()

merigieren

no docela chytře vymyšlené. Od začátku, kdy má otec strach, pak žraločí odvykačka, ryba co zapomíná. Žahavky a želvy spíš průměr a nakonec moi moi a vzpoura ryb :-) ()

lemonova

Jedna z najvtipnejších a najpôvabneších animovaných rozprávok vôbec... animácia dokonalá, humor nápaditý, postavičky sympatické (s veľmi prepracovanými charaktermi) a vďaka Bohu žiadne veselé pesničky... ;) Teším sa na Dory. ()

fablefavorit

Dle mého názoru dost přeceňovaný animák, neprávem postaven mezi ty nejlepší PIXARovské kousky. Z Darly jsem měl jako malej noční můry. Svině s rovnátkama. ()

Olík

A z toho všeho plyne jedno velké ponaučení: "poslouchejte své rodiče, parchanti!!!!" Ne, Nemo je klasika....kdyby jsme si zahráli na nějakou televizní soutěž stylu 5 proti 5 nebo Co nato Češi, založenou na národním mínění, tak při otázce"jmenujte zahraniční animovaný film" by se tento zvídavý Amphiprion ocellaris umístil na jedné z čelních pozicích. Má laskavost, humor, dobrodružství, vynikající animaci, zabaví napříč generacemi....zkrátka potřebné atributy, k tomu stát se kvalitní zábavou a jedním z předních představitelů žánru animovaný film pro celou rodinu. ()

BOURQUE

Prekrásne vodné prostredie, dobre vykreslené a nadabingované charaktery (rybičky) a jeden pekný príbeh. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

helloween93

Nema jsem viděl v době Nemománie, v době vydání na VHS/DVD. Už tenkrát mě film neskutečně hitnul, a to jsem byl dítě. Pamatuju si, že jsem ho měl na VHS, hned jak to vyšlo. Film jsem nehodnotil, protože jsem si pamatoval jen dílčí segmenty děje. Animace je úchvatná i po letech, příběh pohladí po duši celou rodinu. S Toy Story a Monsters inc typický zástupce klasického animáku pro celou rodinu. Thomas Newman vytvořil dojemný soundtrack. 5* ()

hEROic

Parádní příběh v neotřelém prostředí oceánu. Spousta sympatických postav hýřících vtipem, navíc moment překvapení. Za mě je to 90% ()

Besyn

Na tenhle film jsem zamýšlel původně jít do kina,kde ho však k mému velkému neúdivu dávali jen s dabingem.Počkal jsem si teda na DVD,ale stálo to za to.Příběh je pěkný,dialogy roztomilé a propracované stejně jako hudba,ale co mě zde dostalo nejvíc je vizuální zpracování.Takovou pastvu pro oči jsem už opravdu velmi dlouho neviděl.Bomba !!!!! ()

Nšoči

Nádherné, strhující, překvapivé, smutné, veselé, dojímající..... Je možné, aby animované moře vypadalo tak opravdově? Prostě úchvatná podívaná. 95 % ()

Smidak

Pro mě bezpochyby nejoblíbenější animák, jaký jsem kdy viděl. Zde musím dokonce pochválit i dabing, který se opravdu nadmíru povedl. ()

Merggie

Takže takto si žijú rybičky:-) Najlepší animák, ktorý som kedy videl. Dojemný príbeh o rodičovskej láske, ktorá prekoná všetky prekážky. S Nemom som sa čľapkal v slovenskom dabingu a musím povedať, že ten sa nadmieru vydaril. Po technickej stránke nie je filmu čo vytknúť. Ide skrátka o učebnicu pre všetkých animofilov. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)