Napriek zákazu svojho otca Nemo hneď prvý deň v škole opúšťa bezpečie korálového útesu a vydáva sa do hlbokej vody, aby kamarátom dokázal svoju odvahu. Nanešťastie ho odchytí športový potápač a Nemo skončí v akváriu v prístavnej zubnej ordinácii v Sydney. Jeho nešťastný otec s pomocou modrej korálovej rybky Dory, trpiacej stratou krátkodobej pamäti, vypláva na jeho záchranu. Cestou čelia mnohým nebezpečenstvám a stretajú najrozličnejších obyvateľov morských hlbín. Medzitým Nemo spolu s ostatnými obyvateľmi akvária – pračudesnou partiou morských tvorov – pripravuje plán úteku späť do mora... (TV JOJ)

Pythonator

Ano, je to skvělý animák s výtečně originálním mořským nápadem, ale že bych z toho byl nějak zvlášť odvařený a přidal se k sektě uctivačů Pixaru, to zas ne. Doba ledová a Shrek, to je ta správná prča. ()

Naby

Pribeh je celkem hravý a zajímavý, malinko tíhne více k dětem, protože děj je celkem jednoduchý. Nicméně vtipné scény a zajímavé chvilky tu určitě najdete. Celkem 3,7*, takže taková 4 s odřenýma ušima. ()

P@\/EL

Animovaný film, který zaujme především hodně vydařenou animací. Příběh mi přišel spíše průměrný, pohodový a nenáročný s několika světlejšími úsměvnými okamžiky. Film je evidentně určen pro mladší publikum, avšak celkově se na něj dobře dívá. ()

lubica1995

myslím, že som ešte nevidela lepšiu rozprávku, ako bol Nemo. Som už veľké dievča..ale stále ma vie rozplakať v prvých minútach, rozosmiať v celom príbehu.. nič, vôbec nič tomuto príbehu nechýba. Naozaj Pracujem v škôlke a mám teda tých rozprávok videných neúrekom... ale tento je: správne farebný.. žiadne temné farby, ani prehnané farebné kombinácie.. humor je inteligentný a dokonca pri každom pozretí v ňom nájdem niečo, čo mi uniklo predtým.... Je poučný, končí dobre a má aj hlbokú pointu. ()

Mistr119

Má-li na mne jít tak trochu taťkovská nálada, tak musím dát 4.* za řešení otázky přehnaného otcovství. :) Z pohledu dítěte zase dávám 4.* za řešení vztahu člověk - zvíře z pohledu zvířete. Aby děti věděly, že s rybičkama se netřepe, že akvárium není přirozené prostředí atp. :) ()

Bogrant

Popri hľadaní Nema som našiel aj niečo viac...Skvelý animák od Pixaru, krásny podmorský svet, rozmanitá cesta naprieč oceánom, nezvyčajné priateľstvá. Minimálne raz za rok to kedysi bola "povinnosť". ()

soukyd33

Hledá se Nemo, patří dnes k nejlepším animovaným filmům. Proč, protože má úžasný příběh, animace, herecké výkony, zvukový podkres a další věci, které by jiné animované filmy mohli jen závidět. Skvělý humor, hlášky, a situace. 👍🙂 Zvuk: 5.1 Dolby Digital je super. Úžasný prostorový zvuk. Poznámka: Ideální rodinný film. Vhodný pro děti i dospělé. Hláška: Táhni do háje, táhni do háje, táhni do háje! Je TOP! 👍😂😂😂 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Little_Sawy

Tomuhle nejde nedát méne než pět hvězd! Podmořský příběh vypráví o Marlinovi kterej si mysli že jeho syn Nemo nemá na to aby jel do školy, protože jeho sourozence sežral nosál, jenomže nedočkavej nemo dospěje k závěru a přijde nakonec do školy kde je tak nějak učitel veme k útesu do otevřeného mora, jelikož tam Nemo čírou náhodou s retardovanými spolužáky uvidí člun, když to Marlin v tou chvíli Nema zdřapne a začne mu vykládať jak moc chybělo a byl by z malého Nema tuňák, nebo sushi. Krapet se to ale vymkne z ploutví a Nema nakonec dostanou potápěči a pak se začne neuvěřitelná a kurva dlouhá pouť na záchranu Nema.. I Když Dorry mi přišla dost někdy praštěná, za to ma u mě 6,8 hvězd. ()

Metuje

Viděno v dospělosti v rámci doplňování vzdělání/osvěžování paměti, lehčí nadprůměr, animace na dobu vzniku špičková, příběh dostatečně poutavý, postavy přiměřeně zajímavé, oceňuji udržitelnost pozornosti i přes absenci vyloženě negativních postav. ()

Sveter

Jeden z nejhezčích filmů, který jsem kdy viděl. Nádherná animace, skvělá rybka Dory, vegetariánský žralok Bruce :-))) Příběh je trochu slabší, ale přesto dávám ***** ()

ado7

Videl som ten film asi 20 krat a napriek tomu tam vzdy najdem nieco, co som si predtym nevsimol - staci sa len pozorne pozerat :o) Zatial najlepsia dysnyovka, aj ked miestami trochu "roztahana" ()

Shadow

Do kina jsem šla s očekáváním skvělého filmu a mé očekávání nebylo zadupáno do prachu, právě naopak. Skvělé animace, dobrá hudba a dobrý příběh, který není jen o únosu rybky, ale i konfliktu rodičů a dětí. Nemůžu tu nezapomenout zmínit se také o postavách vykreslených nejen jako animované postavičky, ale tvorečky se svými vlastními osudy. Vzpomenu třeba zapomínající rybku Dory, žraloky-vegetariány, co se chtějí s každou rybou kamarádit, želvy, co milují adrenalínové sporty a další. Rozhodně není jen pro děti. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (viac)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Pokračování velebeného hitu Úžasňákovi 2 je nyní oficiálně nejvýdělečnějším animovaným filmem v Americe. Nejen to, jsou zároveň prvním animákem, který si tam došel pro 600 milionů dolarů. Celkově pak… (viac)

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (viac)