Marion Craneová, sekretárka z Phoenixu, chce zmeniť svoj život. Jej najväčšou túžbou je zanechať stereotypnú prácu a začať nanovo s milencom Samom Loomisom. To však nie je jednoduché, pretože Sam má finančné záväzky voči bývalej manželke. Marion preto spreneverí značnú finančnú čiastku z realitnej kancelárie, v ktorej pracuje, a vydá sa za Samom do Kalifornie. Na úteku po dlhej jazde nájde útočisko pred búrkou v opustenom moteli, ktorý vlastnia matka a syn Batesovci. Po Marion pátra nielen polícia, ale aj jej sestra a súkromný detektív Milton Arbogast. Spolu odhaľujú hrozivé okolnosti Marioninho zmiznutia aj smrteľné tajomstvá, ktoré skrýva starý ponurý dom a opustený motel vedený duševne narušeným Normanom Batesom. (oficiálny text distribútora)

senyor

Práve som, 49 rokov po jeho vzniku, videl Psycho. Musím povedať, že neľutujem, že som si ho nepozrel skôr, lebo zrejme by som nebol pripravený a ani schopný pochopiť jeho genialitu a majstrovstvo a pravdepodobne by som sa smial. Ale ja sa nesmejem, ba naopak. Je až neuveriteľné, akého napätého ma dokázal 109 minút držať takmer 50-ročný film. Do značnej miery to bolo hudbou, do značnej čierno-bielou kamerou, ale bolo v tom ešte čosi. To čo iné filmy, v tomto prípade horory, nemajú. Asi som ešte nedospel do štádia keď to "čosi" dokážem definovať. Len viem, že to čosi tam pravdepodobne vložil jeden z najväčších režisérskych géniov všetkých čias a dalo to tvár tomuto, ako som tu niekde čítal, "nadfilmu"... ()

mirliflore

Tak jsem se právě vrátil z kina z Projektu 100 a musím říct, že jsem spokojen. Psycho sice už něco ze své hrůzostrašnosti za těch pár pátků ztratilo, ale pořád se jedná o výjimečné dílo. O kvalitě režie se snad ani nebudu rozepisovat, ale jedno říct musím - Anthony Perkins byl prostě dokonalý! Všechny scény s ním byly opravdovou lahůdkou, kterou jsem si mohl vychutnávat znova a znova. Opět třikrát hanba Akademii, že ho při Oscarech úplně pominuli. No, ale, škoda mluvit. Plný počet však Psychu nedávám zejména za to, že přes všechny nesporné kvality už na mě nepůsobilo všechno, jak má, a hlavně za doslovný závěr, který mě docela zamrzel. I když zase úplně závěrečná scéna je zase výborná, tak nevím, no :) ()

ivonca

Piatok vecet, klubove kino, skvela atmoska a ja v silnom ocakavani na zazitok z najznamejsieho takmer polstorocia stareho hororu, o ktorom som vedela hole nic!! Jedine co mi chybalo k dokonalemu zazitku bolo to, ze kino bolo dost plne a ja som sa zufalo snazila nekricat!! Ale k veci.....PSYCHO je jednoznacne nadcasove...neskutocne...legendarne!! Nemam co dodat. ()

TomasKotlant

Nuda, jízda autem v dešti, nuda, sprcha, nuda, chodba, nuda, sklep, zajímavý závěr. Chladně natočený film s několika děsivějšími scénami. Závěr byl pro mě docela zajímavý, bohužel je natočen stejně chladně jako zbytek filmu. Velmi dobrý výkon od Very Miles, ale bohužel je jediná, z jejíž tváře je cítit děsivou atmosféru. *** Ve zkratce: Za všechno může maminka! ()

PanPes

Ve filmu Psycho a vůbec ve filmech od pana Hitchcocka je vidět kus poctivé filmařiny. Pan Hitchcock byl perfekcionista a odrazilo se to ve všech jeho filmech. Dalo by se říct , že Psycho není na dnešní horovou scénu příliš aktuální , vzhledem k tomu , že se dnešní horory ubraly spíš cestou propracovaných vizualizací a lekavých scén. Na druhou stranu Psycho je a stále bude kusem poctivé filmařiny , která se nikdy neztratí . ()

Gastovski

Moje první setkání s Hitchcockem. Musím říct, že první půlka filmu mě vyděsila svou nudou. Naštěstí to ale napravila druhá část, kdy započne pátrání po zmizelé ženě. To už napětí a strach jede na plné obrátky až do konce. ()

kailik

Kdyz k vam na zacatku filmu prijde osoba a zepta se vas: To je ten film o tom jak ten a ten udela tohle? tak je prekvapeni v hajzlu, skoda. Kdybych nevedel, tak verim, ze by me to dostalo jako nic jinyho, ale kdyz uz na zacatku filmu vite, co bude v poslednich par minutach, tak to je spatny. Jinak atmosfera a hudba mi rvala koule !! ()

jasanka

Wow. Tohle jedno slovo by asi k vyjádření mého názoru stačilo. Kdybych ho ale chtěla trochu rozvést, zmínila bych dokonalou hudbu, krásně ponurou atmosféru a výborný příběh. Určitě brzy zhlédnu znovu, abych si tenhle filmový zážitek zopakovala. ()

Dr.Živágo

První polovina filmu za ** včetně proslavené sprchovací scény a druhá část o poznání lepší**** celkově za *** pro mě zatím největší zklamání za celou mojí filmovou kariéru. Skoro vůbec na mě tento film nezanechal žádné dojmy, asi jsem od toho čekal víc. ()

Heffleyka

Je opravdu těžké ohodnotit Psycho... Po jeho zhlédnutí jsem měla smíšené pocity. Kdybych ho měla hodnotit z hlediska, jak se mi to líbilo, byly by to asi jenom 3*, ale neznám asi nikoho, kdo by psycho neviděl, je to opravdu klasika, a tak jsem se rozhodla dělat kompromis a dát Psychu 4*. ()

MovieFive

Film, od kterého jsem měla velká očekávání a nezklamal mě. Fungoval u mě jako thriller tak jako horor. Zápletka jednodušší, ale pomalu a jistě směřuje ke špičkovému konci. Hororovou atmosféru dělala hlavně hudba a černobílý obraz a na to, že film nespolíhá na co nejvíc ukázaných vražd či jiných nechutných a strašidelných výjevů (narozdíl od dnešních hororů) je atmosféra naprosto perfektní. Skvělá práce. ()

nessbeal

Vôbec nie tak dobré ako hovorí hodnotenie na csfd. Osobne to na mňa nejak extra nezapôsobilo. Norman Bates je cvok, ktorý si zabil matku a ďalej niekoľko ľudí vo svojom moteli. ()

andaa

Nejklasičtější klasika, jak filmová, tak horová. Scény, které zná snad každý. Tehdy neotřelé téma s hlavním hrdinou postiženým psychickou nemocí. Dnes je takových hororů, s nemocnými hrdiny, mraky. Ale tady je vše jasně a minimalisticky podané, precizní. A nejvíc na mě zapůsobila návštěva Univerzal Studios v LA, kde se film točil a motel tam pořád jěště stojí :))) ()

Lukin413

První zkušenost s mistrovým dílem. Pomalejší začátek plně vynahrazují poslední dvě třetiny filmu, které velmi pozvolna, ale neustále gradují, až k nervydrásajícímu finále. Herecký koncert Anthonyho Perkinse. ()

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

Zemřela herečka Patricia Hitchcock

11.08.2021

Ve věku 93 let v pondělí v kalifornském Thousand Oaks zemřela herečka, producentka a spisovatelka Patricia Hitchcock, jediná přímá potomkyně legendárního režiséra a mistra napětí, Alfreda Hitchcocka.… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

17.09.2012

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (viac)