Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

Listeroman

Čekal jsem že to bude úplná blbost ale příjemně mě to překvapilo, většinou je film o samuraích na ..... Takže 5 hvězdiček oprávněně. Nejvíc se mi líbili oči Kena Watanabeho ty má fakt dokonalý to nadšení pro hraní ůžasný a viděli jste někd film kde Tom Cruise neukázal svaly? ()

ScarPoul

Jeden z najsilnejších Zwickových príbehov. Padajúce lupene sakury, dážď dopadajúci na štrkovitú zem, bušidó a meditácie a Zimmer s jemnými tónmi melodických nuáns, ktoré sú lahodné aj po 10 rokov. Cruise a Watanabe sú rozkecávači par excellance. Postupné objavovanie výrazne odlišnej a očarujúcej kultúry je tu vyjadrená veľmi krásnou zmesou obrazov a dialógov. Jeden z tých tradičných Hollywoodskych flákov, ktorý ale na rozdiel od ostatných je plný poctivej filmárčiny, akcie a herectva. Malý klenot, so správnou dávkou sentimentu. A Spallová postava rovnako úsmevná ako tá Connollyho. ()

Gary

Ať to bylo jakkoliv hollywoodské, bylo to fanatstické. V poslední době jsem s filmy, na které chodím do kina čím dál víc spokojený. Možná proto, že nechodím na filmy typu Prci prci. Film má dobrý scénář, kameru, režii i herecké obsazení. Hudba nezůstává pozadu, i když mnohokrát lépe vyzní ve filmu, než na soundtracku. Tom Cruise podává jeden ze svých nejlepších výkonů a bez povšimnutí nesmí zůstat Ken Watanabe, který je podle mě velice dobrým hercem a byla by škoda ho ještě nevyužít. ()

Gwaihir

Ze shlédnutí tohoto historického velkofilmu mám pokaždé velmi silný zážitek, a proto ho mám tak rád. Neodehrává se v něm totiž jen klasická proměna "hrdinného" zabijáka indiánů ve válečníka hájícího čest a slávu jiného národa, ale především příběh muže pronásledovaného vlastním svědomím, který pod vlivem cizí kultury znovu nachází vnitřní klid a navrací se k dávno zapomenutým hodnotám. 100 % ()

PROROK14

Úžasný film. Charizmatický Tom Cruise. Ani som nevedel ze je to on. Parádna atmosféra samurajského života. No proste jeden super natočený film po ktorom zhliadnutí máte stochutí obliecť brnenie a zobrat meč do ruky a bojovať za niečo čo chcela japonská vláda zobrať pôvodným samurajom - ich česť, slobodu. ()

maseer2

Cruise nečekaně přesvědčivý a první půlka filmu, kdy jeho postava (kapitán Nathan Algren) žije mezi samuraji, rovněž.. ovšem druhá polovina, která se daleko více soustředí na problém snaha o moderní Japonsko vs. tradiční samurajské hodnoty a s tím spojenou závěrečnou bitvu, mi sedla o poznání míň.. ()

bouncer

Typický velkofilm s hvězdou v hlavní roli. Na snímku je vidět všechna ta práce, úsilí a hlavně finance, které tvůrci do filmu vložili. Je to přitažlivé z námětového i faktického hlediska, ale k dokonalosti tomu filmu stále mnoho chybí. Co třeba se pro jednou nedržet klasických velkofilmových postupů a klišé a zkusit to více odvázaně. Chvíli bitva, chvíli klid, předvídatelné zapůsobení na emoce diváka a trpký happyend s trochou té lásky. Šlo by to lépe, ale zároveň je to dosti slušné... ()

erl

Nedávno jsem to viděl a musím zvednout ze tří * na čtyři . Přece jenom má sílu . Příběh dobrý , prostředí úžasné a Tom dělá co může. Konec je dobře zvládnutý a takový Nehollywoodský a proto tomu filmu patří pochvala. Dobře odvedené řemeslo které má v sobě i něco navíc. ()

Terva

CITÁT - Vím, proč nechceš mluvit. Máš zlost, protože tě přinutili nosit tyhle hadry............ Dál není co dodat. ()

moviesfan

Samotný název ve mě způsobil veliká očekávání. O to pak bylo větší zklamání, když jsem film dokoukal. Téměř se mě nedotkl a působil tak nějak vzdáleně. Je to škoda, ale přesto není tento film ani z daleka k zahození. ()

svik

Velice pěkné a působivé dílo . Dokázalo to navnadit atmosféru, která skvěle zavládla obýcívacím pokojem kdy jsem filmeček pouštěl. Jen tak který film toto neumi a jsem docela i rád , že v tomto filmu htar Tom . ()

joehot

Nádherné stylizace japonského venkova, strhující příběh, vynikající hudba, jenom ten za vlasy přitažený konec mi zabraňuje dát plný počet.. ()

Marek1991

Príbeh o človeku, ktorý opustil moderné a zhýralé a zapojil sa do ochrany tradičného a skromného. Príbeh múdreho človeka, ktorý chcel ochrániť dobré do posledného boja podľa starého japonského samurajského spôsobu. Veľké vojenské dobrodružstvo s veľkolepými scénami, skvelými kostýmami a výbornými hercami. Opäť hudba od majstra filmovej hudby. Film o duchovných hodnotách. Silne moralistický, poučný a inšpiratívny film s ktorým som prežíval silné momenty a neraz sa mi tlačili slzy do očí. Skvost roku 2003. ()

Falcor

Halivůd klasik entrtejment uvádí hezký film s hezkými lidmi o tom, jak hezký bílý američan chvíli vyrůstal mezi rudochy. Vlastně mezi japonskými vopravdovými samuraji. Prostě někde, kde má pěkná US tvář stále co učit jiné tváře. A vždyť je to nakonec jedno, důležité je, že to nezklamalo ani nepřekvapilo, bylo tam vše, jak se dalo čekat, vše co tam má být a přesně tak, jak to má být. A tak to má být. A být mi tak 15 a mít víc kolem prsou a nemít tamto pod pasem, tak se mi to určitě líbilo víc. ()

Crazer

Dlouho jsem hledal slovo, čím bych charakterizoval tento snímek, ale bez úspěchu. Zkrátka „megafilm“. Ačkoli Toma Cruise opravdu nemusím, velice mě v tomto filmu překvapil a donutil si tento film přehrát i vícekrát. Velmi na mě zapůsobilo samurajské prostředí se všemi bojovými scénami s velmi emocionálním závěrem. Tohle se prostě povedlo! Bravo, tomuto snímku patří plných 5* ()

Cubinho

Film jsem měl doma delší dobu, ale pořád jsem oddaloval to, že se na něj podívám a dával jsem přednost jiným věcem, protože jsem si myslel, že to bude typický americký velkofilm, ve kterém navíc hraje TC. No a po shlédnutí jsem velmi mile překvapen, protože to byl film výborný. Pitomý pokrok, nebylo by hezky, kdyby si své kultury zachovaly také své tradice?:) ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)