Česko, dnes. Nově jmenovaný ministr školství a mládeže Lubor Šnajdr brzy po nástupu zjišťuje, že rozpočet ministerstva je téměř vyčerpán projektem České nebe, jehož cílem je vyslat českou posádku na Měsíc. Vychází najevo, že posádka už usilovně trénuje v budovách areálu Brdy 1, který v účetnictví vychází na pět miliard, ale v realitě vypadá jako rozpadající se areál zrušené základní školy. A že centrifuga, kterou ředitel projektu ing. Sumec zanesl do účetnictví v hodnotě 250 miliónů korun, je ve skutečnosti upravený řetízkový kolotoč z majetku firmy Atrakce – Farkaš a syn. Je pochopitelné, že ministr Šnajdr má na Sumce řadu otázek. Ale protože Sumec promptně odcestoval na ostrov Martinik, kde si z peněz ušetřených z úřednického platu postavil luxusní hotel se soukromým kotvištěm, musí si své otázky zodpovědět Šnajdr sám. Hlavně tu jednu: jak dostat tu partičku ztracenců do konce roku na Měsíc a nemuset tak vrátit Evropské unii dotaci... Kosmo vypráví v nemilosrdné nadsázce příběh velkého projektu malého národa. Nelítostně se věnuje českým mindrákům, nezůstává však uzavřeno v české kotlině, ale vtahuje do své ironické hry i Američany, Rusy, Číňany, Poláky a Slováky. Je vyprávěno po dvou liniích: Hrdiny té první je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří putují vesmírem v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, přední český drůbežář. Hrdiny té druhé je ministr školství a mládeže se svým tajemníkem, kteří let jistí zespodu a zajišťují mu jak politickou podporu, tak naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy. Žánrově Kosmo připomíná klasické české crazy-komedie, ale s temným podtónem společenské kritiky, trochu Zelený Raoul, trochu Červený trpaslík, trochu Jistě, pane ministře, ale zcela stoprocentně Česká republika roku 2016. (Česká televize)

Knightey

Průměrný češký krátky seriál o letu na Měsíc. Zpočátku jsem čekal, něco jako Červeného trpaslíka. Bohužel to nedosahuje jeho kvalit ale na český seriál slušné. Za mě jednoznačně nejlepší poslední díl. ()

Blackadder

To je bída, to je bída. Baldýnský zvládne něco jen s někým dohromady, ale sám ne. Kdyby to byla hodinová stopáž, bylo by to zajímavější. Ale takjto nuda nuda šeď, rozplyzlá. ()

Puppy

V normalizované ČT (viz zrušený pořad http://www.csfd.cz/film/349604-tecka-patecni-noci/) rozhodně odvážný počin, ale počkal bych zda to opravdu nakonec odvysílají (prý až po volbách) a v jakém čase. Scénář dobrý, ovšem vlastní béčkové zpracování se podobá spíše produkci Rogera Cormana (měl letos celou sekci na LFŠ). Chápu že na to asi nebylo tolik peněz co na jiné politicky korektní seriály, i tak je úspěch že to vzniká i jinde než na Streamu. ()

tchempi

Inteligentní, vtipné a všichni herci jsou naprosto přesní. Diváky, kteří nepochopili a dali „odpad“, omlouvá, že na veřejnoprávní televizi přepli omylem, když na jejich domovské TV Barrandov zrovna běžela reklama. ()

osmdesatosm

Velmi povrchní satira čerpající z těch největších klišé, která se bojí tnout opravdu do živého. Příběh má dvě dějové linie - politickou a kosmickou, přičemž politická je mnohem lepší a linie kosmická jí pouze přihrává na smeč. S ubýváním prostoru pro politickou linii klesá i kvalita seriálu. Vrcholem je druhá epizoda, pak se úroveň hluboce propadá. Tři hvězdy dávam za první dva díly, zbytek absolutně nezábavný. Jako celek 39%. ()

Rian_witcher

Seriál je zajímavým mixem "Jistě, pane ministře" a "Červeného trpaslíka" Jemnost anglického humoru je bohužel nahrazena českou vulgárností u části politické a u části vesmírné mi vůbec nesedí Eva Josefíková. Seriál tak nedosahuje ani zdaleka kvalit svých vzorů, nicméně... Zábava zde hraje prim a já se bavil. Dal bych 3*, ale čtvrtou si zaslouží za svou odvahu ČT. Takový politicky nekorektní seriál bych čekal spíše od nějaké komerční stanice, kde padají slova jako kultovní, cool v jejich upoutávkách den co den. ()

cubiczech

Z premiérové projekce prvních tří epizod jsem z kina odcházel nadšený. Nemohl jsem si ale nevšimnout častokrát dětinského a hospodského humoru, který silně kontrastoval s povedenou satirou která v Kosmu skutečně někde je. Někde v tom je schovaný zlato, bohužel ho někdo tak úplně nevybalil z toho od tlačenky umaštěnýho papíru. ()

BarkaS

Mám pocit, že jsem viděla jiný seriál než většina hodnotících. Fór postavený na tom, že Josefíková ukáže prsa?! Ach, to bylo tedy hluboké. Ostatně jako většina vtipů. Bohužel. Potenciál tam byl, ale za mě zůstalo jen u něj. ()

blekekeke

Kosmická trefa do českého :o) Jako jsou tam slabší místa, kdy je to vyloženě trapný (reportérka TV zpráv), ale vesměs je to vkusně povedené dílko ... Josefínková s nevinným kukučem. Novotný se svojí řízností. Myšička se svojí noblesou atd ... Bavil jsem se, a rád se na to podívám znovu :o) ()

endrix

Začalo to jako (slabší) česká verze Jistě, pane ministře. Skončilo to (skoro) jako Kameňák. Už od začátku mi bylo jasné, že tento počin nebude brilantní politickou satirou, ale první díly dávaly naději v satiru slušnou. Čím víc dostávala prostor kosmická linka a ustupovala linka politická, bylo jasné, že 4* to nebudou. Je dobré, že seriál vznikl. Politické satiry je v dnešní době jako šafránu. Tak teď jen víc a lépe. ()

jjjerry

Příjemné překvapení. Z poslední doby asi jedna z nejlepších satir. Díly jsou orginální a vtipné i samostatně. Zatím poslední díl (Triumf) byl suprový, snad se moc Slováků neurazilo, ale je to napsaný geniálně a pravdivě. Baví mě ta satira, že si dělají srandu i z nás Čechů. ()

gruzdej

Zatím první skutečně satirický a nejspíš komediální seriál jako takový v České kotlině. S přehledem spojuje několik různých stylů tak, že i přes jejich zdánlivou neslučitelnost výsledek šlape jako hodinky. ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (viac)

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (viac)

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

14.04.2017

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž… (viac)