Příběh fiktivního českého letu na Měsíc začíná ve chvíli, kdy se ukáže, že tento všemi zapomenutý a důkladně vytunelovaný státní projekt je kvůli hrozbě likvidační pokuty od EU nutné bezpodmínečně dotáhnout až po triumfální moment, kdy národ u svých půllitrů bez dechu sleduje přímý přenos z přistání našich zlatých hochů (a jedné dívky) v cílové destinaci. (Česká televize)

Lupes

Dobrý nápad. Realizace ale v duchu znaků současné české komedie, provedením tak výsledek připomíná Troškův Kameňák. Přehrávané a nepřirozené herectví, atmosféra na hony vzdálená realitě, fatálně jednoduchý humor připomínající prosté spojení mnoha vtipů (tu více, ale spíš méně povedených) do jedné řady. Přitom nápad měl veliký potenciál, využitelný ovšem zřejmě jen v rukou HBO. ()

fabecc1222

No je třeba přiznat, že kdo kouká poprvé, tak u prvního dílu bude dost možná dost kroutit hlavou, protože až do nástupu Myšičky a jeho vystoupení v TV tenhle díl nenabídne snad ani jeden povedený vtip, a furt se točí v kruhu okolo Sumce a jeho přeřeků a různých náhražek za kosmický výcvik, které ale nejsou moc povedené. Jakmile nastoupí dvojice Myšička - Hána, tak se to zvedne, a začne se ukazovat, kdo by mohl být tahounem seriálu. ()

Ben Nevis

Baldachýn byl pro mě etalon politické nekorektnosti v dobách, kdy ještě byla povolena. Jenže spojení Baldachýn a ČT nemůže vytvořit dostatečně říznou satiru, která by ťala do živého. Nad zápletkou mi bylo smutno, protože popisovala to, co známe z každodenní činností politiků. Smutná, nevtipná realita. Zasmála jsem se asi dvakrát nad povedeným vtipem. Pokud ti politici parodovali skutečné osoby, tak nesledují politickou scénu každý den, abych to ocenila. ()

honajz

Nevím, přijde mi hrozně hloupé v tak rozjitřené době, kdy jedni si hrají na jediné spravedlivé a pohrdají lůzou, a druzí na jediné se selským rozumem, kterým nevoní pražská kavárna, přijít s takovýmto projektem. Comeback byl dobrý v tom, že nepolitizoval. Tohle je takové - povrchně popisné, ve stylu Tondy Blaníka, s pohrdáním vůči Čechům, a je jedno, jestli právě k té lůze, nebo vychcaným a za nic zodpovědným ministrům. První díl má pár dobrých momentů, ale celkově mi přišel takový rozpolcený, s mírnějším obdivem směrem k té "pražské kavárně". ()

Castrator odpad!

Nic proti satiře, nic proti komedii, nic proti kritice takzvané typicky české povahy či mentality nebo poměrů v ČR, ale nic proti tehdy, kdy má taková satira či komedie úroveň, a hlavně je satirická a vtipná. To o 1. epizodě tohoto seriálu (a obávám se, že to bude platit pro celý seriál) podle mě v žádném případě neplatí. To bylo tak strašně trapné a nevtipné, skoro jako Jetelín (příště si dám majzla, až uvidím v obsazení jméno Hána, ha ha). Novotný jako by si odskočil z Okresního přeboru, Žáček mi lezl těmi svými kecy na nervy po pár minutách, pak už bych mu nejraději dal pěstí. Seriál se asi bude líbit těm, kteří chrochtali blahem u Ztraceni v Mnichově nad kritikou české povahy, těm stačí málo ke štěstí, ale běžný (ten co čumí na televizi od rána do večera nebo po práci) či náročný (někdo jako já) divák nejspíš bude zklamán. No a pokud nebude, tak nebude, tak už to chodí. ()

• V epizodě se posádka koukala na televizní reportáž, která běžela na kanálu ČT 42. V knize „Stopařův průvodce galaxii“ je 42 odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec. (steelrock)
  • Teplákové soupravy kosmického týmu jsou z Československé lidové armády 80. let 20. století. (sator)