Česko roku 2016. Poté, co se ukázalo, že vytunelovaný kosmický program nelze kvůli unijní pokutě zrušit, obrací ministr školství a mládeže Šnajdr všechny síly k jeho uskutečnění. Zatímco tajemník Repelent nemilosrdně škrtá školám, které se nacházejí v blízkosti vápencového lomu, z rozpočtu křídy, ministr hledá sponzora letu mezi nejbohatšími Čechy – tedy těmi z nich, kteří aspoň trochu umí česky. Čtveřice kosmonautů zatím podstupuje těžkou zkoušku, testy fyzické způsobilosti pod dozorem německého astronauta dr. Schmidta, autora cvičebního systému "2000 kliků na zahřátí". Ministr Šnajdr s Ruskou federací vyjednává pronájem kosmodromu Bajkonur, což by bylo dost těžké, i kdyby Rusové nepoužívali své klasické vyjednávací metody, do věci se nemotali Američané, Číňané a veřejné mínění. Nakonec už nejde jen o to, zda budou Češi první Slované na Měsíci, ale jestli jim zůstane alespoň Karlštejn... (Česká televize)

Anderton

Tu už sme in, takže obavy mierne opadli. K slovu sa dostáva poriadne politická satira, máme tu Hrabiša, ktorého meno som najskôr zaregistroval ako Rabiš, čiže Rubish a to mi pripadalo ešte vtipnejšie a nie tak prvoplánové. Baldýnsky sa asi bál, že to Čechom nedôjde, veď si z nich predsa robí srandu. Inak po tej športovej stránke niečo ako Rocky a jeho partia chcú ísť do vesmíru. ()

Necrotongue

Druhé epizodě už nemám, co bych vytkl.Bavil jsem se královsky hlavně nad direktivami EU,nad chováním obou zahraničních delegací,nad totálně zmateným ministrem a hlavně nad tajemníkem Repelentem,který se dokáže přizpůsobit každé situaci a na jednáních se cítil jako ryba ve vodě.Hláška epizody a možná i seriálu-Dr.Hejl:"Prostě, člověk, kterej získá zdarma razítko a roztrhá ho jen proto, že ho nedostal čestně, to není Čech." ()

Ben Nevis

Na rozdíl od prvního dílu jsou hlášky lépe vypointované a humor má větší tématický záběr, že si každý najde něco, s čím se může identifikovat. Dávám palec nahoru za nestrannost v zahraniční politice. Koukám, že nejsem jediná, kdo si všiml podobnosti s Ano, pane ministře. Vtipy samotných kosmonautů ještě potřebují doladit. Třeba na začátku se dozvíme, že jeden použil koloběžku, takže už pak není vtipné 5 minut rozebírat stopy na běžecké trase. ()

Jara.Cimrman.jr

"Naši experti tam udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožená demokracie." Není to skupina budoucích tchibonautů či vejconautů, která by mne nějak mimořádně bavila, ale je to politika. Šťourání do ruské, americké či čínské diplomatické školy je zkrátka dokonalé, stejně jako pan Bouček prezentující brněnské metro, stravenky na let do vesmíru či "nenápadné" zasazení pilotovaného letu do vesmíru mezi zateplení pláště školních budov a nákup křídy. Ovšem vůbec nejlepší byl tajemník Repelent, který jakoby z pusy vypadl siru Humphreymu Applebymu a to je hodně vysoký level. ()

ForGump

Některé vtípky byly až moc laciné jako třeba matrjoška Zeman - Putin nebo sledovací talismany, ale něco bylo trefné až to bolí. Karlštejn, ruský generál z druhého osvobození, razítka, brněnské metro ve Vídni nebo totální zabiják Hrabiš a jeho drůbežárna a miss Kurník. Dialogy dvojice Myšička - Hána jsou tak skvělé, že by vydaly na samostatný seriál (spin-off). Tady je vidět jak je důležité míti Baldýnského. 75% ()

• Na konci epizody hraje píseň „Oxford Comma“ od skupiny Vampire Weekend a během závěrečných titulků hraje píseň „Blue Moon“ od The Mavericks. (OJan)