Česko roku 2016. Na čínském kosmodromu Čajkonur se připravuje start nosné rakety Dlouhý chobot s českým vesmírným modulem Říp 1. Vzhledem k tomu, že kosmodrom vykazuje úspěšnost startů kolem šestnácti procent, statisticky je vlastně všechno jedno. Zda bude René Hejl jmenován kapitánem, kdo se bude starat o slepici, kterou partner letu velkodrůbežář Anton Hrabiš nechal vyslat na Měsíc z reklamních důvodů, a o modelku Agátu, kterou partner letu Anton Hrabiš nechal vyslat na Měsíc také. Protože jestli se dílo dělníků z české Škodovky, které svým tvarem nápadně připomíná úplně jiný dopravní prostředek, skutečně dostane v celku do vesmíru, bude to zjevně jen plodem televizní fikce. (Česká televize)

Gemini

No nevím, oproti druhé epizodě mi to přišlo jako sešup zase dolů k příliš přímočarému, lacinému až nevkusnému humoru (Lenka Krobotová by to určitě zvládla usrandovat i bez špatné části měsíce). Ale tak dobře, lepší voda, karťáci a hlavně Merkelová u mě bodovali. Jenže pokud je největším humoristickým nápadem podoba naší vesmírné lodi, tak je to prostě málo. 60% ()

Anderton

Že to bude v Číne vyzerať tak, ako to tam vyzerá a budú nejaké nepredvídateľné technické trable som tak nejak predpokladal. V kozmickej lodi to síce vyzerá ako v električke, ale okrem tohto fórika žiadna sláva. Škoda, že sa zmenila ženská hrdinka, čo tvorcov k tomuto kroku viedlo, ťažko povedať. Že to za nejaký ten vtip navyše stálo, by som nepovedal. Alebo mám iba predsudky voči sliepkam a nedoprajem im peknú dovolenku. ()

Jara.Cimrman.jr

"Libore, co to je? Pošlu Vás obstarat blbej vysokoškolskej diplom a Vám to trvá čtyři hodiny?" Tak docentura pro Miss Kurník 2015 mne opravdu pobavila, Karťáci byli naprosto báječní, hromadně menstruující členky SRPŽ rozhodně měly něco do sebe a sžívání astronauta Cikána s registrační pokladnou taky stálo za to. Jenže Číňani mi připomínali spíše karikatury, kapitánka Zlata Chutná to evidentně nezvládla, Agáta je na můj vkus málo blond a cokoli kolem astronauta Hejla mi zasmrdělo trapností. Alespoň ta šalina do vesmíru se povedla. ()

D.Moore

"Cože? Prezident se namohl a zhroutil?" - "Ježíšmarja." - "Aha. Tak namokl a zkroutil." Je to dobré, Eva Josefíková je zase jednou úžasně roztomilá a Martin Myšička stále lepší, nicméně předchozí epizoda se mi líbila více. Snad i proto, že nebyla tak zbytečně dlouhá. Jakub Žáček má pořád takovou nevděčnou "rimmerovskou" roli, která navíc není moc vtipná, ale možná že příště už se to změní k lepšímu. ()

mh.mail

50% — Tenhle díl byl zase o trochu zábavnější než předchozí. Vynikající byla na začátku slovenská vlajka s popiskem Česká republika. To, jak byli čínští inženýři po každém průšvihu postaveni ke koštěti, bylo, myslím, úsměvně naivní, jsem přesvědčen, že by ve skutečnosti byli postaveni úplně jinam. Karťáci mi zase evokovali umělého Václava z filmu Rozpuštěný a vypuštěný. Jinak opět především prvoplánové a polopatické vtípky. Ale lepší se to. Škoda, že aspoň takovéhle úrovně nebyly předchozí dva díly a obzvláště ten první. ()

• Důvod, proč kosmická loď Říp-1 silně připomíná tramvaj, je podle seriálu to, že byla postavena ve Škodě Transportation. Škoda však tramvaj tohoto vzhledu nikdy nedodávala. Říp-1 spíše připomíná tramvaje firmy ČKD-Tatra. (kkomtu)
  • Při telefonické rozhovoru posádky s Liborem (Jiří Hána) ve 32.minutě je několikrát v záběru kniha služebního zákona a pokaždé je vidět jiný rozsah textu na stránce. (Záry)