Česko roku 2016. Hrozba pokuty z EU byla zažehnána, start z čínského kosmodromu se kupodivu podařil, ale teď na naši posádku číhá nečekaný problém, který může zhatit všechny plány stát se prvními Slovany na Měsíci: Předletěli nás Poláci! Samozřejmě je tu možnost přidat a předehnat je, ale to by našim kosmonautům nezbylo palivo na cestu nazpátek. Obětují se pro slávu svého národa? Poláci by to udělali... Na palubě rakety se rozvine skutečné drama, v němž účinkují snad všechny špatné vlastnosti typického Čecha. A když už se všechno zdá ztraceno a český vesmírný let se zdá být odsouzen k zapomnění, přece jen se dostaví duch blanických rytířů. Jen aby někdo nezapomněl říct „kočička"! (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Ty bys jako letěl s Pšonkama? Co bys to byl za člověka?" Byl by to Pepík. Normální český Pepík, který udělá cokoli, aby získal nějakou tu výhodu. Jsem prostě hrdým občanem národa Pepíků a jelikož mi nevadí údery pod výšku vlastního pasu, tak se tomu čecháčkovství s chutí zasměju. A stejně tak rýpaní do Poláků na téma, že by na Marsu ukradli kolečka z vozítka Curiosity. Jen humor Miss Kurník 2015 mi pořád nesedí a nepřítomnost tajemníka Repelenta v tomto dílu považuju za absolutní selhání české diplomacie. Tuto složitou partii totiž skvělý ministr sám ukočírovat nedokázal. ()

JimWalker007

Nie nadarmo sa o Čechoch hovorí, že sú to smejúce sa beštie. Neznáš Čecha, kterému se neco podarilo dotáhnout do konce? Olgu Hepnarovou. Štyria kosmonauti a pes v korábe Wolodyjowski a slovenská kozmická perla na záver - už sa teším na poslednú časť. Ďakujem za slovenskú hymnu na záver - vo vesmíre znie veľkolepo - spomenul som si na Vesmírnu odyseu 2000 od Kubricka. ()

fabecc1222

"Otevíráme Měsíční bránu!!!" Škodovácká raketotramvaj míří do cíle cesty a diváci u televize, v hospodách, na náměstí šílí a oslavují úspěch našich kosmonautů. Další z parádních narážek, jen škoda, že to nenamluvil sám Záruba. K tomu parádní narážky na Poláky (Čtyři z rakety a pes). Předtočený projev od ministra pro národní hrdiny taktéž naprostý klenot. No a jak je vidět, tak to pravé české hrdinstvý se v nás prostě objeví, a motivace může být různá ("Jak se ti bude líbit řídit Ústav Reného Hejla?!) ()

SOLOM.

A ne a ne a ne. Prostě tohle mi jako nadprůměrný seriál nepřijde. Druhý díl byl super, ale jinak je to dost průměrná satirická podívaná. V každém díle se najde několik vtipných hlášek – scének, ovšem i tuna trapnosti a tady vše vygradovalo. Za vtipné považuji představení čtyř Polských kosmonautů a psa, mimiku Josefíkové a to je tak vše. Debilní až trapné hádání zbytku posádky a jejich následné opuštění „tramvaje“ do vesmíru mluví za vše. A kde je Kočička? Ty růžové trenky jí sekly, mohla hodit alespoň ten striptýz. Zavřu teď obě oči a dám tomuto dílu průměrných 50%, ale raději bych šel s hodnocením ještě dolů… ()

Gemini

...and up we go again - kratší epizoda, obohacená vedle roviny národní povahy o mezinárodní historický konflikt s Poláky, v postavě Jakuba Žáčka silně akcentuje legendární charakter A. J. Rimmera, a přichází s nemálo luxusně vymyšlenými gagy (jako třeba utajení polské rakety, její jméno, logo výpravy, a v podstatě všechno, co se jí týká a co z ní uvidíme:)). A pak je tu ještě vtipná pointa s dortem a cliffhanger, budící bouřlivá bratrská očekávání;) I přes absenci politickomocenské satiry, jejímž pomníkem asi natrvalo zůstane jen druhý díl, plně zasloužených 80%. ()

• Během závěrečných titulků hraje slovenská hymna. (OJan)