Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

PetrJulian

Škoda zakončení, mohlo být konkrétnější. Nebo se snad problémy vyřeší tím, že před nimi utečeme? Chybělo mi tam prostě zakončení situace, nějaké vyřešení, nebo aspoň zdůvodnění toho, proč vůbec ti ptáci útočili. A to nejsem psycholog. ()

dokec

neni to sice muj uplne nejoblibenejsi Hitchcock, ale to nic nemeni na plnem hodnoceni...film ma letos 50 let a i pres dobove triky je to super film ()

BenchPress

Dnes již filmová klasika od mistra napětí, která mě ovšem zase tolik nedostala. Scény s agresivními ptáky jsou výborné, nepoužití hudby v hororu zajímavé. Podivné, proč ze všech Hitchových filmů jsou ptáci jedni z nejznámnějších. Mistr napětí tady vybudoval atmosféru i bez hudby, což je u moderních hororů naprostý základ. Ptáci jsou kult, ale Psycho větší kult. 4/5. ()

harycek

Od doby kdy jsem to viděl , jako kluk je to stále výborný film!To si teda neodpustím: Melany je totálně blbá když vleze do místnosti plné ptáků a ještě si za sebou zavře dveře no hustý to bylo , ale jinak naprostá vymaštěnost rejži!!!! ()

moviefan4

Škoda toho že už sa na tomto filme podpisal čas. Je tu videť všadeprítomna slabá atmosféra a pre mňa nezaujimavosť. Už od začiatku som sa nudil a film som bral viac ako utrpenie. Žiadna hrôza,nechutnosť a minim krvy. Žial čas je svina a tu sa to naramna preukázalo. ()

vodkasesemte

He has a client now who shot his wife in the head six times. Can you imagine it? I mean even twice would be overdoing it. Why did he shoot her? He was watching a ball game on TV. His wife changed the channel (asi to nebylo poprvý). Nádhernej film, propracovaná dialogy, vubec by nemuselo jít o horror a šel bych do červenejch. Spíš mám trochu obavy, aby to ti zkurvení ptáci trochu nezkazili. She was selling birds? No, I just led her into believing that I believed she was. Its all very complicated. You were just a poor, innocent victim of circumstances. I m neither poor nor innocent. BIRDS CHIRPING, SQUAWKING. Ten dialog na kopci natáčeli ve studiu – nvm proč, asi se jim to poprvý nepovedlo. Celý to pusobí divně a nepohlo se ani stýblo trávy. This isnt usual, is it? Si všimli. Že od roku 2014 pískaj prasata jako protržený, si nikdo nevšiml. Poslední dva roky se to zklidnilo. Asi jsem je vystřílel. They didnt just get in, they came in, right down the chimney. Birds just dont go aroun attacking ppl withou no reason. Its terrible how you depend on someone else for strength and then suddenly all the strength is gone and you are alone. My son seems to be very fond of you. mitch has always done wxactly what he wanted to do. Melanie, Frank. Bodega Bay. I hardly think that crows would have sufficient intelligence to lunch a massed attack. Ornithology happens to be my avocation (). Birds are not aggressive (hezky, už ses to naučil napsat) creatures. They bring beauty into the world. It is mankind, rather, who insists upon making it difficult for life to exist upon this planet. Its the END of the world. Behold, I, even I shall bring a sword upon you (už aby to tady bylo). And I will deveastate your high places (Ezekiel 6). Woe unto them that rise up early in the morning, that they may follow strong drink (Isaiah 5). Gulls are scavengers, anyway. Most birds are. Get yourselves guns and wipe them off the face of the Earth (promluvil chlap). Přemýšlím, k čemu jsou ty vaše odporný čivavy, co tady množíte po milionech a prodáváte/kupujet za nekřestanský peníze. Kill them all. Get rid of the messy animals. The very concept s unimaginable. CROW CAWING. ()

pollstro

Vůbec první kultovní natural horor celé kinematografie, jenž jako první dokonale využil přírodní a skutečný aspekt obyčejného tvora, a přeměnil ho v nebezpečnou hrozbu, která vykonává pomstu vůči lidem ne z nelogického, či nesmyslného důvodu, nýbrž ale nabízí několik skrytých vodítek k vlastní interpretaci, kterou Hitchcock přenáší do vzájemného vztahu mezi lidmi a ptáky. Touto vtahující formou vyprávění nabízí dodnes Ptáci dokonalou psychologii jednotlivých postav se skvělým kontrastní motivem lásky a násilí. Koneckonců, samotným tématem příběhu je samolibost, kterou Hitchcock nádherně vkládá do každé ze svých postav a zároveň ji interpretuje rozdílnými způsoby. Symbolika ptáků je ztělesněním hlubokého narušení rodinných a vzájemných vztahů. Útoky jsou symbolických projevem křehkosti těchto vztahů, přičemž Hitchcock tyto vzájemné konflikty vždy následuje psychologicky navazujícím dovětkem. Technicky dokonalé a brilantní dílo, vzbuzující ty správné a předem podložené, hluboce založené pocity, které jsou ukryté v každém jedinečném ptačím záběru a rozkreslením všech postav. Budování atmosféry má zde patřičný a nenahraditelný význam, jenž vytváří hypnotizující tok děje. První film svého druhu, na který následně dokázaly navázat už pouze jenom samotné Čelisti. ()

Alex_01

Overall dost bizardní zážitek. Ten námět je přesto geniální z toho důvodu, že by to to MOŽNÁ jakoby i mohla být pravda. Jakože samozřejmě že nemohla ale, když vyjdeš ven a na tebe se podívá ten pták na zemi, tak si řekneš tvl, půjde po mě nebo ne? A to je pro mě důkazem, že je ten film natočen správně. Po zhlédnutí jsem si říkal tvl ta hudba tam-to bylo jenom takové hučení ne? A ono ne, tam hudba nebyla vůbec-hlavním emotivním prvkem (ve zvuku) je řev ptáků; a samozřejmě sexy blondýnaaa (dívka dne ne?) ()

tsatsiki

Na tu dobu to bylo výborný se skvělými efekty, dnes je to nuda.Je to dobře zahrané, ale v dnešní době je to pro mě málo a spíš jsem ten film přetrpěl.45% ()

Pisoarec

Hitch odvážně použil trikové metody přední a zadní projekce, aby vytvořil dokonalou iluzi o přítomnosti ptactva přímo v obraze. Výsledek je dokonale autentický i bez zvláštních a počítačových efektů. Ve studiu a na žlutém pozadí vznikaly i scény v aute a na lodi a klobouk dolů před hereckým pojetím všech herců, kteří si uvěřitelně představovali přítomnost ptactva. Režisér nevyužívá pomoci svého skladatele Bernarda Herrmana, díky tomu naplno nechává vyniknout hutnou atmosféru, která s přibývajícím časem graduje a nabírá na tempu. ()

MFZB

Tento filmík bol vynikajúci, prakticky na so všetkým som bol spokojný, ale vadila mi príliš dlhá stopáž a pomerne dlhý rozbeh, ale tie útoky vtákov na tie roky boli vážne vymakné. Hitchcock je proste Pán. ()

tala

Na tento film som sa tešila hodnú chvíľu a čakala na správnu atmosféru kedy si ho pozrieť a keď to konečne prišlo, boom, obrovské sklamanie... žiaľ toto bolo tak trošku utrpenie vzhľadom na očakávanie. Podľa hodnotení a komentárov som čakala kvalitný horor a tešila sa, ale dostal sa ku mne iba dobrý film. Áno, dobrý film, ktorý ma upútal, ale zďaleka nie horor. Efekty na svoju dobu sú ok, ale niektoré herecké výkony boli na zaplakanie, pr. Jessica Tandy. Mrzí ma to a možno som len príliš sklamaná, ale na viac ako 3* sa nezmôžem. ()

Venceslao90

Příjemně mě to překvapilo. Trochu jsem se obával, že některé scény budou dnes působit spíše směšně, ale vůbec ne. Atmosféra je opravdu dobrá, až mě v některých momentech překvapovalo, jak moc drsný film to musel ve své době být. ()

Kits

Perfektní konec podle mého vkusu. Pár dní po tom, co jsem Ptáky viděl, tak jsem se vyděsil jakmile jsem nějakého uviděl (ještě štěstí, že jsme si domů nepořídili andulku). ()

LencaN

Na to, že je to tak profláknutý film, který se všude zmiňuje a je už kultem, tak nic moc. První půlka mi přišla trochu zdlouhavá. Těch ptáků mi přišlo trochu málo. Respektive tam mohli být delší dobu a mohli provádět ještě větší neplechy. Sice to jak se slétávaly vrány, když hlavní hrdinka seděla před školou nebo jak museli čekat vevnitř než přejde nálet ptáků a poslouchat ty skřeky a škrábání a klování do dveří. To bylo povedené. Trochu mi přišel přitažený za vlasy i ten vztah Melanie a Mitche, za jeden dva dny říkat "Miluju tě" můžou snad jen puberťáci, pardon :D ale prostě na to, že jsem si myslela, jak od té doby nebudu mít strach z ptáků jako svého času z toho, že v kanálech leze obří aligátor, tak nic takového se nekonalo a to jsem poměrně strašpytel :) ()

Pavlosos

Dnes už klasika, tehdy bomba a i dnes, s odstupem desítek let stále živé a v TV či na DVD nepřekonatelné. Způsob, jakým byl film natočen a s jakou jednoduchostí (žádné digitální efekty, prostě obraz, zvuk, herci a PTÁCI!) jeho obsah zpracován, mě dovádí k úžasu neustále. Už jako malej jsem viděl tenhle film a zanechal ve mě velikou vzpomínku... po letech znovu puštěný jsem si ho vychutnal v největší míře. Zbytečné jej hodnotit, když už se svým způsobem film ohodnotil za ta léta sám... :-) ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)