Birdemic 3: Sea Eagle

Frajer42 odpad!

Naprosto zbytečné a ničím neoslovující pokračování. Jedná se v podstatě o navoněný první díl. Ovšem kouzlo překvapení je na dobro pryč. Scénář si dal za cíl unudit diváky k smrti. Hodinu režisér diváky mučí hodně nepovedenou hrou na romantickou telenovelu (proloženou hromadou keců o globálním oteplování), která ovšem není vtipná, nýbrž extrémně otravná. Ptáci se objeví až zhruba v posledních 20 minutách v tradičně podivných a nesouvisejících scénkách. Parodie parodie zkrátka moc ani fungovat nemůže. Druhý díl byl alespoň ve spoustě ohledů jedinečný a překvapující. Tohle je jen úmorná nuda. [8 %] ()

honajz2

Sérii odpadů jsem naštěstí přerušil, ale ne tak moc, jak jsem sám doufal. První Ptákodemiie je prostě jedním z kultů opravdu špatných filmů, byť je většinu času nepovedená nuda, zatímco dvojka naplňuje přesně to, co by od ní asi každý čekal, jenže trojka, ta je, no... Takhle, většinu času je úplně o ničem, ptáci jsou až v posledních 20 minutách (a ani pak moc neútočí, jen zabíjí pár epizodních rolí) a vše mezitím je cosi jako romantický eko dokument, který trvá nekonečně dlouho, než konečně ukáže, že tím rozhodně není. Nápady jako z dvojky jsou ty tam, tohle je hlavně mdlá nuda, u které se mi povedlo zasmát sotva dvakrát a jinak nic. Nguyen se za tu dobu zlepšil v tom, že už konečně umí zarámovat záběr tak, aby nějak vypadal, ale k čemu to, když je to jinak stále strašná amatéřina, která tu má neskutečně mizerné světlo (v každém záběru vypadá počasí jinak, i když se jedná o stejnou scénu), postavy jsou typicky nguyenovské, prostě mladí, bohatí a bezchybní, dokud na ně nezaútočí ptáci a popravdě tu trojku vůbec nechápu. Od minulého dílu, který je vědomou parodií, bych čekal cokoli, jen ne návrat ke Nguyenovým prvotinám a la Julie and Jack, které prostě jsou tak trochu snaživé, ale jinak amatérské až to bolí a až moc utopené v kýčovité romantické zápletce, až jsou hlavně neskutečně nudné. Hvězdičku si to ale zaslouží za Nguyenovu klasickou posedlost Hitchcockem a jeho cameo, které je na celém filmu nejúžasnější - s ním totiž přijde zákon a vlastně i ptáci :D Jinak ale obrovské zklamání. 1* ()