Boj o prežitie

všetky plagáty

Jediný den zbývá šerifovi Waynovi k tomu, aby se odstěhoval z malého městečka. Začátek průměrného a nudného dne, se změní v boj o přežití, když městečko napadne hejno krkavců. Není kam utéct, kam se schovat, krkavci útočí stále víc… Film je označován za přímého následovníka Hitchcockových „Ptáků“. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666 odpad!

Tak tohle opravdu ne. Už Du Marierové povídka Ptáci není nic moc (její síla spočívá hlavně v tom, že v podstatě nemá konec), Hitchcockovo filmové zpracování stojí hlavně na jeho režisérské kvalitě a na tom, že nic podobného ještě nikdo nenatočil, proto do prdele nechápu, že měl někdo chuť a nebojím se říct i drzost, zkusit to znova. A ještě tak strašně levným a hloupým způsobem. Kaw nezaujme naprosto vůbec zcela ničím, leda tak svou trapností, nudou, otřesností, hloupostí a ještě jednou nudou. ()

lioncel

poctivé současné ´B´éčko jako když vyšije .. obsahující všechny předepsané ingredience tohoto žánru : klasický americký zapadákov .. v něm jeden sympatický šerif jménem Wayne, který z lásky ke své vzdělané partnerce zrovna končí ve funkci .. trošku na první pohled nepřátelský řidič školního autobusu, ale ve skutečnosti vlastně oblíbený místní podivín jménem Clyde .. dále tři pohledné studentky, první dvě připravené k obětování, tedy – drzá, hloupá a hodná, ta poslední samozřejmě přežije .. pár dalších místních figurek, z toho některé určené také na odpis .. dále vlčák, co to nebožák také odnese .. a hlavně desítky, možná dokonce stovky zlých, masožravých havranů, kteří se chudáci nakazili nemocí šílených krav a ke své smůle to odnesou na závěr také .. tedy samozřejmě až na pár výjimek .. jak se ukáže při samotném závěru filmu … ()

SOLOM.

Film je údajně označován za následníka Hitchcockových ,,Ptáků‘‘ což je asi ten největší nesmysl, který jsem kdy četl. Tento film nemá právo být přirovnáván k tomuto velkému filmovému dílu. Režisér Wilson je známý svým filmem Krvavé stopy, který ale není o nic úspěšnější, něž tohle dílo. Jak se říká u nás na Valašsku: ještě bude muset pojíst hodně chleba, než z něho bude velký režisér. Jedná se o filmové béčko s velmi podprůměrnými vizuálními efekty, kdy si mockrát všimnete opakujících se scén. Digitální krkavci jsou opravdu směšní, když bombardují autobus kamením nebo ničí všechny žárovky. Jejich let mi připadal jako hejno netopýrů prchajících z jeskyně. Jediné co se mi celkem líbilo byla zápletka a vysvětlení nakažení ptáků. Sice to není moc reálné, ale budiž. Dost se mi líbila scénka s mrtvým dobytkem a směšný autobusák. ()

jefff

Vynikající obal, lákavé téma, inspirace Ptáky. To byly důvody, které mě vehnaly do spárů KAW. K mé lítosti se tvůrcům povedl snímek jen napůl. Výběr herců byl špatný (ačkoliv stejně moc prostoru žádný neměl), ani jedna postava nestála za nic. Byly to pouze takové figurky a potrava pro havrany. Samotní havrani zabijáci byli slušně udělaní, některé záběry byly vážně povedené, jiné méně. Chvílema byla i vytvořena slušná dusná atmosféra, ale chtělo to více talentovaného režiséra a propracovanější scénář. Škoda. Snad příští "ptačí" horor bude povedenější. ()

LIVINGDEAD

Šerif Wayne a jeho žena mají úmysl se přestěhovat do většího města. Zůstal jim pouze jeden den do přestěhování a započatí nového lepšího života. A právě tento obvykle normální den se mění v krvavou bitvu o přežití... Obyvatelé města zpočátku neberou útoky havranů vážně.... později však budou litovat! Mně osobně se film líbil. Ani Hitchcock by se za tento film nemusel stydět. Ptáci - Havrani jsou uděláni opravdově a ani nezpozorujete sem a tam počítačový trik. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo ku koncu roka 2005 v kanadskom meste Hamilton a Montréal a tiež v štúdiách v škótskom Edinburghu. (Real Tom Hardy)