Krásna a bohatá blondínka Melanie Daniels prichádza do malého mestečka v severnej Kalifornii za priateľom Mitchom, ktorý tam trávi víkendy. Krátko po jej príchode sa ukáže, že vtáci v oblasti sa správajú veľmi zvláštne. Melanie napadne čajka a v mestečku sa začínajú zhromažďovať tisíce vtákov, ktoré útočia na všetkých, ktorí sa objavia vonku. Jeho obyvatelia musia čeliť neočakávanej a nevysvetliteľnej prírodnej katastrofe. (STV)

gabin(a)

Četla jsem a viděla jsem kdysi. Kniha je vynikající a film na mě vcelku zapůsobil a tak jsem pak tady tak nějak popaměti dala 5 hvězdiček. Teď jsem viděla znovu a ubírám hvězdu a možná uberu další, ani jsem nedokoukala...U mě film ve zkoušce časem prostě neobstál, Hitchcock to naštěstí neví:-) Hrozně se mi nelíbí Tippi Hedren ani jako osoba ani její ultrakožené hraní, natož pak ten supr účes a maskovitý mejkap. Zkazila mi i Marnie. Vůbec mě iritovala spousta věcí a nebyly to ty staré triky, ty mi přišly spíš roztomilé - naopak právě pro jeho věk jsem film vzala na milost a taky že byl první slavný s vraždícími zvířaty. Ale většina scén včetně snímání a s tím související herecké výkony (konkrétně telefonní budka - to snad není spoiler), kecy, některé další scény.... Daleko víc mě bavily jiné Hitchcockovy filmy (včetně parodií na ně) v čele s Psychem, připadala mi lepší i pár dní předtím odvysílaná Vražda na objednávku, nemluvě o skvělém Oknu do dvora. ()

Juto

Niektorými oslavovanými ako jedno z Hitchcockových majstrovských diel a inými opovrhovanými, Vtáci určite patria medzi komplexnejšie a fascinujúcejšie diela režiséra. 7/10 ()

Maty85

MIstrovské dílo od A. Hitchcocka, který to natočil po svém v jeho osobitém stylu a povedlo se. Postupně atmosféra houstne, je mrazivější tak jak to má být, divák očekává s napětím kdy to všechno vypukne a pak to najednou přijde - attack, strach, utrpení a mnoho mrtvých. Jeden z nejlepších člověk vs fauna hororů. A na ten rok úctihodný výkon. ()

Riley

Jediné co tento film omlouvá je rok výroby! Jinak komedie. Herecké výkony většinou otřesné. Z této doby jsem viděla lepší filmy, ale uznávám, že je to kultovní záležitost. (San Francisco) ()

campix

Tímhle si u mě Hitchcock docela zavařil. Čekal jsem další legendární, klasické dílko a mezitím jsou ptáci vcelku průměrným filmem s na svou dobu velmi pokrokovými efekty ovšem bez špetky atmosféry a nápadu. Psycho se neopakuje a Ptáci jsou obrovská nuda. Nevím jestli se lidé dříve báli obyčejnějších věcí, ale mě v Ptácích kromě poslední scény nepřišlo nic atmosférického. Takže plusem bych označil výborné technické zpracování a poslední 20ti minutovku. Dílo ale celkově sráží hlavně tupé dialogy. Přijde mi, že některé jsou strašně hloupé a nelogické. Přikláním se k menšině, která si myslí, že Ptáci jsou zástupcem toho horšího z Hitchcockovi tvorby. ()

BoXBe

Vlastně dodnes nevím, co dělá Ptáky mezi filmovými předchůdci i následovníky takový klenot. A možná vím. Asi je to to slavné Hitchcockovi napětí, které u jiných filmařů je buď nuda nebo se jim ho vůbec nepodaří ani dosáhnout. ()

WolfR

Ptáci jsou skutečně nervydrásajícím hororem. Vyznačující se skvělou atmosférou a na svou dobu velmi dobrými efekty. Ti děsiví ptáci, klidně čekající na svou oběť jsou přímo hypnotizující. 4 hvězdy. ()

dr.fish

Nekouká se na to dobře, tak nějak se mi to celé příčí. Ti lidé se tam chovají jak blázni, v podstatě je to blbost. Ale pěkně stylizovaná, zabalená a s mašličkou....tak to asi tvůrci zamýšleli...80% ()

Šimpy

Bezpochyby kus poctivé filmařiny. První (dialogová) půlka je dobře scénaristicky zvládnutá. Vztahy mezi lidmi, komunikace mezi ústředními hrdiny, vše je věrné. Bohužel, mě ta první půlka nudila, těšil jsem se až na vztahy mezi ptáky než mezi lidmi. A druhá půlka je už našlápnutá, stupňující napětí, gradace, všechno super. jen mi trošku chybělo závěrečné vysvětlení (na princip psychiatra z psycha). Stejně se myslím, že se těm ptákům nelíbili ty dva soukmenovci uvěznění v kleci. A k nelogičnostem...ano, mohla hrdinka v závěru v tom horním pokojíku utéct zpátky do baráku a šlo by s ní jen pár ptáků....jenže to ona právě nechtěla...nechtěla ohrozit tu spící trojici dole. Radši by se obětovala. ()

FrankSusta

Přemýšlel jsem nad Hitchcockem a jeho filmy, co jsem doposud viděl - ty mě totiž doposud jen donutili silně pochybovat o spravedlnosti udělení přezdívky ''Mistr hororu''. Možná proto, že jsem dopodu viděl pouze jeden. Ale zcela upřímně, toto mě opravdu překvapilo. Ano, zhruba půlku jsem měl stejný pocit jako z toho předešlého filmu (jen si najděte, jakou nesmrtelnou klasiku kritizuji pouhými 3*), jelikož mě štve ten Hitchcockův styl, kde se vždy profláknou ty kultovní technicky neuvěřitelně oddřené scény, ale o zbytku už se nemluví - protože vlastně pro zbytek filmu není důležitý. Neříkám, že to je špatné (je to fajn), ale sakra, mohlo by to být kratší. Pak se to ale rozjede a vy si jen v duchu opakujete ''Hitchcocku, ty magore.'' Protože ano, mistr přes techniky hororu on byl. A zde to mnoha scénami dokazuje. Jen si vzpomeňme na úplný závěr či ''oční klam'' na dětské prolézačce... solidní náhul na lidské chápání a logické myšlenkové pochody. ()

AGO

V dobe natáčania filmu to naozaj mohol byť horor, ale dnes som to tak nevidel. Báť som sa nebál vôbec, skôr išlo o napätie. Dokonca mám menšie výhrady proti prvej výrazne pomalšej polovici. Ale nedať 5*, hanbil by som sa. Podaktoré scény s obrovským počtom vtákov mi aj v dnešnej technicky brilantnej dobe vyrazili dych a majú čestné miesto v mojej pamäti. Navyše som zistil značnú inšpiráciu Shyamalana záverečnými scénami v dome, ktoré použil v Znameniach. Hitchcock stvoril dielo, povinné pre každého, kto v slove "film" vidí niečo viac... ()

tom88

Plné hodnotenie nemôžem dať, predsa to nie je až také dokonalé, ale sú to sakra silné 4*. Film sa síce dlhšie rozvíja, ale ani tá ,,nuda,, pred vtákmi nie je žiadnou nudou, aj keď sa nič podstatné nedeje, dej baví. To sa mnohým filmom nedarí, ale Hitchcock je vážne trieda, natočil perfektný film, ktorý sa zdá byť na prvý pohľad debilitou podobne ako Kingova Hustá hmla, ale má to sakra niečo do seba, hlavne keď film točí génius. Napätie má dobrú gradáciu, atmosféra sa pekne rozvíja počas celého filmu, hudba je dobre zasadená, kamera funguje nadpomery dokonca sa sem tam vyskytol aj nejaký ten dychberúci záber. Triky dneska možno vyznejú trocha smiešne, predsa len sú to umelé vrany a čajky, alebo lacno dorobené, no na tú dobu to musela byť šialenosť. Herecky je všetko v poriadku, hercov príliš nepoznám, pretože som s nimi ešte nemal moc skúseností, ale zahrali veľmi fajn. Škoda, že to tak rýchlo skončilo, ešte nejakých 15-20 minút by si film zaslúžil. Je to plnohodnotné dielo, ktoré by mal každý okúsiť. 85% ()

daEmoNickY odpad!

Tenhle film je jako krabicka cigar, aspon 10 let stara a cerstve rozkourena. Krabicka ma krasnej stylovej obal ale obsah, cigaro je jenom takovej psouk. ()

3n3my

Hororový drahokam, ktorý nikdy nezapadne prachom. V prvej polovici sa síce vlečie a predtuchu problémov s vtáctvom prelína len romantická zápletka, no v druhej časti už nastupuje povestné Hitchcockovo budovanie atmosféry. Alebo začalo už skôr a koncom len vygradovalo? :-) ()

sir-dave

Můj první film zhlédnutý od Hitchcocka. Je to sice už dávno a nějaký odborník na Hitchcockovy filmy určitě nejsem, ale jako malého mě ta atmosféra děsila a scény s létající masou ptáků patří mezi nejlepší co jsem viděl u "zvířecích" hororů. ()

andrii

Tihle ptáci nejsou plaší, tihle ptáci lidi straší. Zobáčky a křídla za letu k útoku leští. V tomto městečku není život peříčko. Pocit zděšení zde krouží, ne na kratičko. Animální anomálie. Nekontrolovatelný nálet nečekaně zákeřných klovanců do týla. Ptačí houf jako úhlavní nepřítel lidské bezbrannosti. Ptáci na hřadu, vylétají z řad, z trní, aby poslali lidský strach na spáleniště pouhým existenčním švitořením. Možná by nebylo od věci znát ptačí nářečí. Neznámá řeč motivu obchází (oblétává) práh poklidného plynutí. Nevyřčené zjištění PROČ od mistra hrůzy a napětí, které zůstalo v zákulisí, za filmovým plátnem, jako pomyslná klec, ututlaná výtka pánům tvorstva. Zaútočte na své představy, vstupte do své hlavy, ať pohlédnete tím správným směrem. O život. Bez proslovu, bez doslovu, nezabráněno v rozletu. Pšššt, potichu, ať můžeme pláchnout. Relativní klid před bouří hejna, které ještě zdaleka nedopělo své poslední "čimčarára čim čim čim. " ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)