Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

Vlnky

Pokud vám přátelé říkají,že máte shlédnout Piráty z Karibiku tak mají jedinečnou pravdu,nevěřil jsem tomu dokud jsem se na to nepodíval.Myslím že je to opravdu nádherný film s dobrým dějem a nepřehnanými scénami.Je to prostě celkově „PECKA“ a proto jsem ohodnotil *****!!!Vřele doporučuji. ()

academia

Typický letní filmeček od známého producenta J. Bruckheimera, který splnil svůj prvotní účel a tím bylo, že vydělal velké peníze, ale po filmařské stránce se jedná o film pouze velice průměrný. Snad jediné, co u tohoto filmového počinu stojí za zmínku, jsou velice vydařené triky od ILM, atraktivní prostředí Pacifiku a herecký výkon J. Deppa, jehož kapitán Jack Sparrow, tento film fakticky odlišuje od svého filmového bratříčka jménem Ostrov hrdlořezů. Ostatní herci se snaží přiblížit vemi dobrému herec. výkonu Johnyho Deppa, ale zejména u dvojice Bloom a Knightley to působí přinejmenším trapně a zoufale. ()

Alexis

Gore Verbinski se inspiroval Disneyho atrakcí, Johnny Depp se inspiroval Keithem Richardsem, Orlando Bloom Leatherfacem, Keira Knightley se snažila dosáhnout středověkého ideálu krásy a Jerry Bruckheimer se snažil (úspěšně ovšem) vyhnout legendárnímu propadáku Ostrov hrdlořezů Elizabeth: „So, that´s the secret of Jack Sparrow´s big adventure – you spent three days lying on a beach, drinking rum“ Jack: „Welcome to Carribean, Love“ ()

dede84

Průměrný příběh,který příliš nezaujme,ovšem má v rukávu trumf v podobě Johnnyho Deppa hrajícího zhuleného piráta. ()

Painer

Režie se opět zhostil skvělý Gore Verbinski, přiřaďte skvělé obsazení (Johnny Depp a Geoffrey Rush), skvělý děj a trikové efekty, pirátské šarvátky a dostanete dobrodružnou komedii 21.století. Ovšem nejvíce zaujme svými gesty kapitán Jack Sparrow. ()

CrazyWolf

Konečně pořádný film o pirátech. Má v sobě všechno - napětí, humor, akci. Není to dokonalý film, ale nenapadá mě nic, co bych mu mohl vytknout. U mě je to vinikajících 90%. ()

play@peace

Vůbec se mi to nelíbilo, celý film jsem se nudil. Snad jen vizuální efekty byly na výši a sympatický Johnny Depp stál za to, ale to ostatní děs běs. ()

pistolpete

Trilógia o pirátoch ma necháva úplne chladným aj keď musím povedať, že tento prvý diel bol jednoznačne najlepším a aj preto mu dám 4* so zatvorenými očami. To čo som od neho očakával aj splnil. Pri takýchto filmoch ide najma o zábavu a ja som sa bavil. Vtipy boli neokukané, zaujímavý dej, pekné triky, výborne stvárnené postavy okrem buzerantského Orlanda Blooma, ktorý je podľa mňa jeden z najhorších hercov súčasnosti. Jeho výkon bol strašne trapný. Chápem, že tam chceli dať nejakého mladého herca kvôli dievčatkám v určitom veku, ale mali vybrať hocikoho iného. Najlepšou postavou je Johny Deep a Geoffrey Rush. Keď očakávate iba zábavu tak sa baviť budete, ak ste to už nevideli 10 krát. Nič viač v tomto filme nehladajte. 70 % ()

andrejba

Depp bol skvely a Legolas prijemne prekvapil. Zaverecny boj vojakov piratov o lode sa mi zdal trosku zmateny. Detail pre autora popisu k filmu: duse piratov neputuju starocia, su to byvali Sparrowovi kamosi, teda su mrtvi maximalne par rokov. ()

Konikolec

Věta „Zdáš se mi nějak povědomý, nevyhrožoval jsem ti už?“ mě naprosto dostala. Zpočátku jsem si říkala, že moje nadšení bude způsobeno náhlým a velmi prudkým okouzlením hereckým umem Johnnyho Deppa, které mě pravděpodobně záhy přejde, avšak nestalo se. Což je důkaz toho, že film má co nabídnout i pod povrchem těch pirátských maškarád. Mám pocit, že pokud by kapitána Jacka Sparrowa hrál jakýkoliv jiný herec, byl by to béčkový film na nedělní odpoledne, když venku prší. Depp však bravurně zvládá nést na svých bedrech celou linii filmu, která pro mě osobně byla chvílemi docela komplikovaná. Člověk musí poctivě hltat i vedlejší role včetně dialogů, aby mu neunikla podstata. Otázkou je, zda kdyby se maskérky filmu tolik nečinily, by Sparrowovo pirátské charisma zůstalo nedotčeno. Pro mě určitě ano, proto pět hvězd. ()

Cristina

mně osobně se to zdá velmi povedené.hlavně role jacka sparrowa je nepřekonatelná.díky hereckému výkonu johnnyho deppa se jack stal mou nejoblíbenější postavou... ()

99jajo

Perfektný pirádsky film z ktorých poznám. Moja obľúbená scéna s toho filmu je ako ten pirát s dreveným okom povie: ,,A ako zistíme že sme zraniteľný?´´ A pirát Maribosa povie: ,,Takto.´´ a strelí do piráta s dreveným okom ale jeho to vôbec nezabije.69% ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)