Ku koncu druhej svetovej vojny, keď už to s ich plánmi na ovládnutie sveta nevyzeralo veľmi ružovo, požiadali nacisti nebezpečného a krutého čarodejníka Grigoriho Rasputina (Karel Roden), o otvorenie brány do inej dimenzie, odkiaľ chceli priviesť na Zem temné mocnosti, ktoré by im pomohli pri jej dobytí a ovládnutí. No ich plán zlyhal, pretože hoci sa Rasputiovi skutočne podarilo otvoriť bránu do iného sveta, spojenci, ktorí to všetko videli, dokázali v poslednej chvíli zabrániť najhoršiemu! Až na jednu drobnosť - cez onú bránu sa na Zem zo srdca samotného pekla dostal malý červený diablik... Ujal sa ho vtedy profesor Trevor „Broom“ Bruttenholm (John Hurt), expert na okultizmus, ktorý sa potom v podstate celý zvyšok svojho života snažil vychovať z neho „dobrého“ diabla. O mnoho rokov neskôr je z roztomilého rohatého drobca, ktorému dali príznačné meno Hellboy (Pekelník), dospelý chlap, ktorý má plné ruky práce pre supertajnú americkú organizáciu bojujúcu proti nadprirodzeným silám, ktoré ešte stále vytrvalo ohrozujú náš svet. Drsný Hellboy (Ron Perlman), ktorého jeho priatelia občas familiárne prezývajú „Červený“, nepracuje sám, hoci by mu to tak nepochybne vyhovovalo najviac, ale s rybo-ľudským hybridom Abeom Sapienom (Doug Jones) a neskúseným agentom Johnom Myersom (Rupert Evans), ktorý sa jedného dňa má stať plnohodnotným Bruttenholmovým nástupcom. Jeho srdce, takisto nezvyčajne veľké a silné ako on sám, však bije len pre krásnu Liz Shermanovú (Selma Blair), ktorá, rovnako ako on, disponuje nadprirodzenými schopnosťami - len silou svojich myšlienok dokáže zapáli oheň! Na jeho veľkú smolu o ňom ale Liz nechce ani len počuť - a navyše je práve na vlastnú žiadosť umiestnená na psychiatrii, pretože svoje schopnosti nedokáže ovládať a chce ich mať konečne pod kontrolou. Keď sa však objaví nová hrozba - Rasputin chce totiž svoje dielo skazy dokonať – podarí sa Myersovi presvedčiť Liz, aby s Hellboyom a ostatnými opäť spolupracovala... (TV Markíza)

yeniczek

Taková lahůdka... Uhláškovaný Perlman jen perlí;) a akce příjemně ubíhá. Z filmu je cítit Torovo zaujetí pro látku a je přímo radost se na to koukat. Jinak ukecanou zombie jsem si prostě zamiloval:) ()

JohnSmith

Bylo to pro mě celekm zklamání.Perlman nemá chybu,chyba je v tom,že film jako celek nedrží pohromadě.A bohužel se opakuje to co u Blade 2, a to, že del Toro umí nádherně dělat atmosféru a celková vizuální stránka filmu je vynikající,ale neumí točit akci. ()

dANo

Jediné, ale dosť závažné, čo musím del Torovi pri Hellboyovi vytknúť, je to, že som sa pri pozeraní filmu častokrát nudil. Forma, hudba, postavy, či efekty sú fakt dobré, ale ten príbeh mohol dostať trochu viac šťavy, aby to s divákom proste nejako zamávalo... aspoň tak, ako jeho Faunov labyrint. ()

Natabar

Hellboye jsem začal (a také skončil) koukat jako oddechovku po namáhavém dnu. Tečka. Ale zase musím říct, že jsem po skončení neměl pocit ztraceného času a zhnusenou pachuť v ústech. Z komiksových adaptací, které se nám (z mě nepochopitelných důvodů) na plátnech kin v poslední době servírují v míře víc než štědré, se každopádně jedná o slušný nadprůměr. ()

swe

Ani náhodou se del Torovi nepodařilo navodit tajemně-hororovou atmosféru, která zdobí komiksovou předlohu. Hlášky, které všichni tolik chválí, mi přišly dost suché a vůbec, celé je to takové nemastné neslané. Dvě hvězdy za pěkně ztvárněná monstra. ()

Brain-D

Malý pekelný rudoch se objeví na zemi, bude vychován na zemi a bude žít ve skrytu. Brzy dospěje a bude si brousit rohy, zvedat nehorázné činky a bejt trdší jak ty činky.Ve svižném sci-fi ději, kde bude bojovat proti zlu (Rodenovi) bude vtipne solit hlášku za hláškou, takže všem slibuju, že se nudit nebudete. Ať žijí Popcornovky... ()

hroubek

Jeden z největších sympaťáku z komiksového světa, který má rád kočky, lívance a jednu neobyčejnou holku a partáka mu děla Abe Sapien.Na Hellboyovi je nejkrásnější asi to, že samotná postava je pro diváka velmi blízská a jeho problémy jsou nám velmi známé.Guilermo del Toro udělal velmi dobře, že si prosadil Perlmana do hlavní role, protože jeho charisma je obrovské což je vidět v některých scénach jak špehování Liz nebo v mauzeleu.Krom Perlmana potěší Selma Blair, Doug Jones, Hurt a dvojka českých záporáku Roden+Beran.Hellboy je prostě hláškující sympaťák, kterého si s radostí pustím kdykoliv budu mít chut na krásnou fanouškovskou práci. ()

Midori_Mike

Já tomu těch 5 přece jen po letech dám... původně jsem dával 4. Ten film je prostě dobrý :) . Po všech stránkách. Hlavně ty Hellboyovy hlášky nemají chybu. Je to takový fantasy Bruce Willis z Posledního skauta :) ()

lykan9

Guillermo del Toro si výborně poradil s převedením komiksového hrdiny na filmové plátno a zároveň ho nenuceně propojil se svým snovým světem. Film je vtipný, akčně nabitý a s výbornými maskami a digitálními triky. Jediný rušivý element byl Rupert Evans, ale toto mínus bylo ve dvojce odstraněno :-) ()

VanTom

Bourák Hellboy je kouzelně napsán i ztvárněn jako postava, jeho dětinské žárlení zamilovaného puberťáka či cynické hláškování nemají chybu. Mysteriózní příběh už splácává příliš mnoho okultních fantasy element(ál)ů dohromady, než aby dokázal strhnout, a akce se možná příliš urvala ze řetězu komiksovosti. Naštěstí nádherná "mechanická" výprava dá zapomenout i na občas nicmoc CGI triky a slabé finále. ()

Sany33

Hellboy je skvelý komixový film. Patrične temný, početné úmrtia, beštia, ktorá sa s každým ďalším úmrtím množí (a vyzerá ako hocičo z Mužov v čiernom), hrozí zánik sveta, osudové lásky umierajú… a predsa je to pravdepobne najrozkošnejší komixový film, aký kedy vznikol. Nie je nechcene smiešny, nechce stáť iba na vysokom počte uchádzajúcich špeciálnych efektov a akciu používa len aby sa trochu odviazal. Dostatočne odviazaný je ale paradoxne nie len pri demoličných scénach, kedy je zničená napr. podzemná stanica, ale aj keď sa nič nedeje. 79% ()

-ELFKA-

Hellboy je jeden z tých netradičnejších superhrdinov a film takisto. Zaujímavé je, že ma nenapadá nič konkrétne čo by som vyzdvihla, ani nič čo by bolo treba kritizovať. Zostal vo mne iba príjemný pocit, že Hellboy je hodný 4*, proste sa mi páčil. ()

J-o-k-e-r

G. del Toro už potěšil druhým Bladem. A i tady se trefil do černého. Bezkonkurenční a cool hláškami opěvující R. Perlman je jako Hellboy naprosto dokonalý a myslím, že se jedná o jeho nejlepší filmovou postavu. Akční fantasy jízda se snad ani nezastaví, a plno opravdu prazvláštních stvoření, krásná S. Blair a celková temná atmosféra zde narazila na opravdu velmi povedené komixové zpracování! ()

Siri69

Velice zábavný film... Super výkon Rona Perlmana !!! Napínavý akční film se super hláškama hlavního hrdiny !!! Pro mě příjemné překvapení !!! 4* ()

vyfuk

První seznámení s červeným týpkem jménem Hellboy. Jako jo. Musím uznat, že příběh byl dobrý. Sice ne nějak extrémně vtipný jak bych čekal, ale del Toro se toho ujal po svém, což z něj udělalo něco výjimečnějšího. Je v tom vidět fakt, že právě on si s tím pohrál. Perlman se mi líbí v tom, že spíše hraje epizodní, ale umí ukázat i potencionál v hlavní roli. Celkově vzato je to natočeno asi tak jak bych čekal. Akorát spíše zklamání v tom, že Hellboy není takový frajer jak bych ho čekal. ()

Jaro.Krafcik

Del torov zrejme najlepší filmový kúsok. Ako malý som Hellboya pozerával veľmi rád aj keď šiel v telke nedalo mi neponocovať. Kvalitná a iná komiksovka. Dvojka a reboot už nemali také kvality ako tento. Určite aj po rokoch plný počet. 5* ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)