Bývalá členka špičkového vraždiaceho komanda sa jedného dňa rozhodne navždy skoncovať s krvavou minulosťou a vydať sa. Jej svadobný deň sa však premení na krvavý masaker. Keď sa po rokoch preberie z kómy, túži len po jednom - pomstiť sa každému, kto jej ublížil. (STV)

Master19

Nevěřil bych, že se mi bude film tohoto stylu líbit. Jsem ale rád, že ten komu se to povedlo, je zrovna mistr Tarantino. Skvěle propracované scény a zajímavě zpracovaný klasický příběh pomsty uplně zalézá pod nehty. Pro někoho může být rozdělení na dvě části výpočítavost a cucání prachů z lidí, ale mě to potěšilo, protože vůči tříhodinovým filmům mám poněkud averzi. Ačkoliv jsem KB2 viděl s českým dabingem, zdá se mi trošku lepší, takže pro jedničku "jen" 4,8 * :-) ()

dANo

Tarantino a jeho Kill Bill sa opäť raz zapísali veľkými písmenami do svetovej kinematografie... Táto prvá časť je obdivuhodne namotávajúca na pokračovanie. Akčné scény sú dovedené do dokonalosti a konečne som nemal pocit pri pozeraní bojových scén, že "to tam teda nemuselo byť". A čo ma dostalo úplne, bol soundtrack!!! PARÁDA. ()

demented

Tarantinovi som nikdy nefandil, jeho predchádzajúce počiny som považoval skôr za (pod)priemerné, ale Kill Bill (skutočne stupídny názov a zápletke ani nehovorím-čo už také výnimočné môže vymislieť Tarantino spolu s Umou Thurman) ma absolútne dostal. ()

Compadre

Z prvního Kill Billa si pamatuju jen haldu bitek (i když ta v japonské zimní zahradě byla nádherná) a cákání krve z uřezaných částí těla. Fakt ale je, že jako pocta těm starým dobrým asijským kung fu filmům Kill Bill zafungoval dobře. ()

JohnSmith

Tarantinova pocta samurajským filmům,je celkem zábavná a má spád.Kombinace animace a živých herců,hudba a ta pěkná kombinéza ala Bruce Lee ()

Danny F.

Kill Bill je čtvrtý film scenáristy a režiséra Quentina Tarantina. Ačkoliv byl film zpočátku koncipován jako jeden, později byl, kvůli délce okolo čtyř hodin, rozdělen na dva díly, každý s pěti kapitolami s tím, že kapitoly nejsou řazeny chronologicky. 55% ()

swe

Uma Thurman, oděná v úplém, žlutém, koženém oblečku, porcuje stovky protivníků na kaši s pomocí své speciální ultra-mega-super katany, krev stříká na metry daleko a ve chvílích, kdy by normální člověk vytáhnul bouchačku a poslal zlosynovi kulku mezi oči, jdou do sebe na kung-fu. BEČKO JAK HROM. Tak proč mě to tak zatraceně baví?!? 80% ()

Tomesh

Bez oslepujících komentářů! Jsem uchvácen a naprosto nadšen. Top Class s razítkem Tarantino s nevyčíslitelnou hodnotou.. ()

SkyHawk

Na bojové scény je radost pohledět. QT si umí výborně poradit i s hudbou a po vizuální stránce film taktéž nestrádá. Upřímně i přes tyto klady jsem se ale poměrně často nudil a pochybuji, že si k najdu cestu z5 k tomuto snímku. ()

Trustme

K tomuto filmu je zde přes 600 komentářů vesměs velmi kladně hodnocených. Jsem rád tedy, že Tarantinova osvěta měla svůj účinek a účel. Před tím jste asi nikdy neslyšeli o Panu samuraji - Sonny Chiba, o Mistru wu -shu - Gordon Liu, o anime/manga a zvrhlém pohledu Japonců na vykonání pomsty, smrti. Ve Volume 1 je tak nejenom pocta těmhle všem již možná trochu zapomenutým bojovníkům, ale stejně jako vytáhl v Pulp Fiction z odpadliště Travoltu i zde Tarantino vzkřišuje své idoly z mládí. Jednoznačně dokonalá pocta z kupou odkazů pro zasvěcené, dokonalý soundtrack a jeden z nejlépe ozvučených filmů. Arigato Tarantino-san! ()

hroubek

Celý film je obravská pocta samurajským filmu jak vizuálně tak i hudbou.Je vidět, že jako malý Quentin trávil hodně času před televizí koukání na filmy s Brucem Lee.Uma jako nekopromisní bohyní pomsty je naprosto boží.Nebudu zakrývat, že Tarantina žeru já osobně bych se koukl na jakýkoliv film, který natočil či natočí.Lidé si stěžují, že po vynikajícím souboji Vernitou Green až ke scéně Hattori Hanzem je to nuda a že film nic nepřináší, ale to je logické, když potřebuje představit publiku hrdinku, které bude přát aby všechny svým mečem posekala.A pak je tu ta ohromná scéna v restauraci vyvrcholená opravdu úžasným soubojem na samurajské meče v nádhené zasněžené zahradě,kde se odehraje opravdu pěkná scéna.A pak jen počkáte do konce a bude si přát mít druhý díl po ruce. ()

Nyck

Barevným gangsterům, umaštěným vlasům Travolty a válečnému Pittovi jsem dal plný počet. Tarantino mě prostě dokázal pobavit. Ne však krvavá bojovka s nesympatickou Umou v hlavní roli. Písničky hezký, ale celkově nic moc, spíš zklamání. ()

philip.j.fry

Teď nebo nikdy vy zkurvení sráči!Quentina Tarantina příliš nepreferuju(A neskutečně nudný Hanebný parchanty jak bysmet)takže jsem byl zvědavej na počin kontroverzního režiséra kterého jedni milují a druzí nesnáší.Sympatická Uma Thurman,která je můj šálek čaje a kterou jsem si oblíbil už u Výplaty pro její zvláštní pohled tu seká nohy ťamíkům a hláškuje jedna radost.(,,Kundolap?Ty zmrde.'')Vskutku-Po tomhle počinu jsem na Tarantina částečně změnil názor.Ale jen částečně.,,My name is Buck and I'm here to fuck.'' ()

chubaka

Musím se přiznat, že z Kill Bill nejsem zase tak nadšený, nebýt naprosto famozního soundtracku, dával bych za 3. Dle mého by se z toho dalo vymačkat mnohem více než postupné propracování k odsekávání desítek končetin. ()

Všivák

Tohodle filmu jsem si pořádně začal cenit až s odstupem času. Jemná poetika totálního zla, které muselo vyvolat fatální pomstu. Žádné slitování. Už jen na život a na smrt. Film jepodpořen brilantní hudbou která do geniálně zapadá. Super choreografie, sposta krve. Co víc si přát? Možná míň reklam, když to dávají v televizi. ()

lykan9

Miluju tvorbu Quentina Tarantina, ale Kill Billem se mi do noty zrovna netrefil. Možná je to tím, že jediný film, kde snesu Umu Thurman, je Pulp Fiction. Jinak akční scény jsou velmi dobré, ale u Tarantina mě sedí víc dialogové scény, na které má božský talent, a kterých se mi v jedničce moc nedostává. Dvojka to však napravila. ()

drake31

Keď si to tak vezmem Kill Bill vol. 1 patril k mojim najobľúbenejším už od nepamäti. Spomínam si na to ako by to bolo včera, keď som brázdil televízne stanice neskoro večer a natrafil som na tento film. Niečo ma automaticky zaujalo, priplo k obrazovke, než som si uvedomil, že tento film si musím nahrať. Chýbalo mi úvodných pätnásť minút, ale to ma netrápilo. Po tej noci som tento film pozeral minimálne raz za týždeň. A keď mi boli odhalené tajomstvá internetu a objavil som celú filmografiu istého Quenatina Tarantina - už mi nebolo pomoci. Kill Bill vol.1 určite nie je najlepším filmom; Kill Bill vol.1 nie je ani najlepším filmom od Tarantina. Tento film má však miesto v mojom srdci lebo ma uviedol do sveta filmu. Do sveta, v ktorom som začal rozpoznávať, že režiséri majú rozličné štýly, rozdiel medzi skvelým a ok scenárom, to ako hudba či strih dokážu dodať ten špeciálny oomph faktor. Kedysi som bol očarený šialenou dávkou násilia, krvi a extrémne badass Umaou Thurman. Dnes, všetkým ostatným a extrémne badass Umaou Thurman. Na koniec dodám, že scéna v zasneženej záhrade za zvukov piesne od Santa Esmeraldy dodnes patrí k mojim najobľúbenejším filmovým scénam vôbec. ()

Timak

Svým způsobem geniální. Jen to chtělo pár let a pár zkušeností, abych tomu porozuměl. Jen jedna jediná věc mi na tom vadí - to debilní CGI. Ještě že s tím jak rychle začal, tak rychle přestal. ()

Sany33

Samozrejme aj Kill Bill má vtlačený nezameniteľný tarantinovsky rukopis. Opäť jasné víťazí formálne prevedenie nad obsahom, opäť je príbeh rozdelený do jednotlivých kapitol a opäť sa narácia fabule neodohráva v lineárnej časovej postupnosti, ale v poprehadzovanej chronológii poradia. A čuduj sa svete, znova to celé funguje. Na prvý pohľad sa môže zdať, že to nie je u Tarantina nič nového, ale treba si uvedomiť jeden podstatný fakt. Fabula Kill Bill-a je aj oproti Gaunerom výrazne jednoduchšia. Ide tu iba o pomstu zabalenú do samurajského a kung-fu balenia, nič viac. Práve tu sa ukazuje najväčšia Tarantinova sila - jednoduchý príbeh nielenže podáva vo veľmi pútavom formálnom balení, ale navyše dokáže vyššie spomínanú jednoduchosť neuveriteľne gradovať. 97% ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (viac)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (viac)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (viac)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (viac)