Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

Yardie

Moc se mi to líbilo!!!! Pěkný příběh, zajimavá kamera, fantastická hudba. První půlka taková "poetická", druhá pořádný nářez. Dvě poloviny filmu se zde nádherně doplnily. První byla taková sladká "romantika", ale udělaná s rozumem a ne nějak otravně. A když se Creasy rozlobil, film se neskutečně rozjel. Na to, že to byla taková řezničina to ale nebylo nějak nechutné. Bylo to natočeno tak, že to mělo styl a nepřišlo to jako něco hrozného (samozřejmě bych to nechtěl zažít). Každopádně atmosféra filmu byla taková, že tam vše zapadlo. Prostě výborný snímek!!!! Howgh! ()

MkSallam

Tony Scott umí dobře pracovat se svým specifickým vizuálním stylem, ale jeho příběh o pomstě má poměrně dost úskalí. Potěší, že si hrdina se zloduchy nebere žádné servítky a jedná hodně drsně, ale scénář je hodně přímočarý (dobrá, až na to malé "překvapení") a co je nejdůležitější, po citlivé první půlce postrádá téměř jakékoli emoce. Což je u tak osobního příběhu problém, protože s hrdinou necítím žádné sblížení a čekal bych že se aspoň dozvíme něco o jeho minulosti. Takže emoce chybí a druhá polovina se pouze zvrhává na typické "kill them all" doprovázené skutečně cool vizuální stránkou (pasáž s raketometem je sakra cool). Ale to je tak všechno. Náboženský přesah je mírně rušivý a celkový dojem je hodně nevyrovnaný. Ovšem, kdyby ve stylu druhé poloviny natočili Kata, to by byl film.... ()

Cement73

Veľmi dobre sfilmovaný vzťah medzi tvrdým nájomným agentom a malým dievčatkom. Celkom dobre urobený scenár. Denzel odviedol dobrú robotu. Jeden z jeho najlepších filmov. ()

sona123

Nevím proč, ale filmům s Denzelem ne a ne přijít na chuť. Nevím proč. Chlap je to hezký, hraje tak nějak normálně, ale asi to bude výběrem - kromě Philadelphie, kde pro mě poprvé zazářil, to s ním jde z kopce, hraje v nemastných neslaných filmech, kde má pořád jako by stejnou roli. A ani zde tomu není jinak. A proč to proboha bylo tak dlouhý? Než se to vůbec rozjede...Někdy méně je více. ()

lareinna

Dakota Fanning spomedzi ostatných výborných hercov, na mňa urobila najväčší dojem, je to jedna z najlepších detských herečiek. U mňa by tento film dostal aj 5 hviezdičiek, nebyť tej skákavej kamery..to je jedna výhrada. Krásna hudba a ďalšie plus – inšpirované skutočnou udalosťou.. ()

TheKiw

Typická tounyskotovina, která se ale zasekla někde mezi napínavým thrillerem (chybí napětí) a zběsilou akční jízdou (chybí zběsilost) (fail jak Brno, ne asi). Jelikož Tony Scott napětí prostě neumí budovat (jako důkaz beru zbytek jeho filmografie), nabízela se tak logicky cesta akční. Ale to by nesměl Denzel zkriplovatět a udělat tak totéž celému filmu. Výsledkem tak je obstojné, ale zdlouhavé a plytké řemeslo, které v paměti nadlouho neutkví. A škoda těch Nailsů. ()

peto580

Rozmyslal som jestli 4 alebo 5. Ale k postavam som mal po filme taky vstah ze som musel 5. Reziserovi sa podarilo natocit fak unikatny kusok ktory musel by toceny s laskou lebo tie emocie v nektorych scenach su opravdu sila. Jedno plus je Denzela Washingtona obsadit do role msitela- genialna vec. Dalsie plus je vizualne spracovanie kore je vskutku zaujimave. Takze ako sa pise : Myslel si, že již nemá co ztratit, ale nebyla to pravda. ()

Milky.

Na rovinu se přiznám, že kdybych nehral Maxe Payna 3 (který si z Muže v ohni vzal Scottův vizuál ve stylu rychlých stříhaných prolínaček a nápisů v obraze - nehledě na podobnou zápletku) tak ani nevím, že tenhle film existuje. Na pět hvězdiček to určitě není, už teď vím, že se na tenhle film už nejspíš nikdy znovu nepodívám, ale tak nějak měl všechno co potřeboval a nic mu nechybělo. A protentokrát mi nevadila ani 2-a-půl hodinová stopáž. Silné..působivé a vizuálně stylové: užil jsem si to. A klobouk dolů před Dakotou Fanning. ()

Mikino00

Jasná přímočará akce, občas proložená hláškou, s nesmiřitelnou tváří Denzela, který se hodinu seznamuje s dívenkou, kterou pak druhou hodinou stereotypně, avšak stylově, mstí. Nejedná se o nic vyjímečného, spíše je to takové vzpomínka na staré dobré časy akčního filmu. ()

Jaro_slav

Loňský The Equalizer bývá k tomuhle filmu celkem přirovnávanej a chápu, proč. Jenže takový přirovnání je děsně jalový a povrchní - v podstatě jen kulivá tomu, že je tam Denzel, je to bejvalej vládní badassmotherfucker, co je teď nevládní badassmotherfucker, a hraje tam s nim ňáká holka. Zatímco Equalizer byl příjemně pomalá podívaná a současně zábavně přehnanej, tady se nepovedeně tluče jakási snaha o realističnost Méchika s typicky tonyscottovskejma videoklipoidníma obrazovejma záchvatama kamerový epilepsie. Třeba v Dežaví nebo Pelhamu se mi tyhle epilepsie celkem líbily, ale tady to bylo dočista otravný. Naštěstí si ten film pro sebe tak trochu ukradla Dakota svou tehdejší směsí roztomilosti a herecký přesvědčivosti, takže to ve spojení s tím, že DW mě jako herec baví nakonec stačí na příjemnou šedesátku. ()

geimz

Typická Scottovina. So všetkými neduhmi, žánrovými klišé a priblblým koncom. Nedajú sa mu uprieť kvality ako režisérovi akčných filmov, no z toho jeho štýlu by jeden zošalel. Alebo aspoň dostal epilepsiu. ()

Nethar

Výborný thriller. Denzel Washington, Dakota Fanning, Christopher Walken, dobře se na to dívá. Takové ty flashbacky, apod., kde byla trhaná kamera, sice působily asi tak jak měly, tedy že mě rozrušily, ale být jich trochu víc, tak mi praskne hlava. To jen abych trochu kritizoval, protože film jako takový je super. Vůbec musím říct, že mě od té doby, co mám děti, i takovéhle filmy nějak víc berou. ()

hell_boy

Tak tohle je bomba. A Tony Scott je bůh. Jeho, dle mého názoru trochu nedoceněný, Nepřítel státu patří mezi mých TOP 10 a ani ve snu mě nenapadlo, že dokáže natočit ještě něco lepšího. Začněme od začátku - Po technické stránce je film naprosto dokonalý: kamera, střih, hudba, jsou na veeelmi vysoké úrovni, co však stojí za zmínku je forma, hodně svérázná forma Tonyho Scotta, která je mi mnohem sympatičtější než IMHO dost přeceňovaná Tarantinova. Dalším obrovským kladem je scénář, který sic jednoduchý, mi nedevolil pomalu ani dýchat a s otevřenou "hubou" jsem sledoval, co se bude dít. Velký podíl na tom má famózní Denzel Washington, který zahrál svou roli opravdu bravurně. Další herci už nedostali tolik prostoru, ale své úlohy zvládly také na jedničku (obzvláště malá Dakota Fanning dokázala, že je momentálně nejlepší dětskou herečkou). Uf, nevím co dál dodat, tak mě omluvte, musím rozhodnout, jaký film a jakého režiséra vyřadím z mých TOP 5. Bonasera. ()

zdenur

Filmy s více jak dvouhodinovou stopáží mě většinou nudí. Muž v ohni si mě překvapivě udržel u obrazovky po celou dobu. Drsný děj, prostředí a hlavní hrdina. Jen to mohlo být trošku kratší. ()

Phillo

Scott nie je filmár. On je, či si myslíte čo chcete, svojim spôsobom dokumentarista. Svojim strihom sprostredkúva dojmy a nie pohľady. Ja pozerám film preto, lebo chcem vidieť film a nie pocity. V konečnom dôsledku teda vidím množstvo scén (nekritizujem ich kvalitu), ktoré sú aj efektné ale po hodine z nich v podstate nič nemám. Týmto spôsobom sa dostane pod kožu hrdinom a pochopíte ich pocity a myslíte si, že je to aj takto dobré, ale celkový dojem je nulový a pamätáte si len dejovú líniu, a ani jednu zapamätateľnú scénu. Chápem, že takto nejak je to aj v skutočnosti, a keby na mňa niekto vystrelil tak vidím niečo podobné a je to vo filme efektné, ale predsa len pozerám film a nie balistický dokument. Toľko o Scottovi. Film je vcelku dobrý, Fanning výborná, Washington nevhodný a zápletka aktuálna. V rukách iného filmára by to bolo kľudnejšie a možno pre niekoho suchšie. Pre mňa asi aj lepšie, pretože Scottov štýl nemusím. ()

newt17

Mělo to být buď kratší nebo delší (půlhodina vystřižených scén je prý výborná a obohacující). Zas mě jednou naštvalo, že chyběl jen malinkatý krůček a mohli jsme tu mít mistrovský kus. ()

Brejlil

Je nebezpečné rozčílit bývalého tuhoně. Mexický póvl i zkorumpovaní poldové tají jako sníh na slunci. Řežou se prstíky, odpalují se nálože v tělních otvorech a to jen proto, že tuhoň našel smysl života. Desetiletou dívku. Nemám příiš rád Dakotu Fanningovou, většinou jen ječí a chová se divně, ale ona je jediná větší vada na kráse. Ona a překombnovaný scénář, který si z drsné mexické reality bere jen něco. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)