Bývalý vládny agent John W. Creasy, ktorého prenasledujú výčitky svedomia a dávno už rezignoval na život, pomocou starého kamaráta Rayburna získava prácu v Mexico City, kde má robiť osobného strážcu deväťročnému dievčaťu. Lupita je dcérou miestneho automobilového magnáta Samuela Ramosa a jeho ženy, Američanky Lisy. V meste, ktoré je plné kšeftov, korupcie, škandálov a mafie, striehne nebezpečenstvo na každom kroku. Navyše v posledných dňoch z miestnych ulíc zmizlo niekoľko detí. Niet divu, že rodičia sa o dcéru boja, a preto si vybrali muža, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Chladnokrvne uvažujúci Creasy si k malej Pite buduje veľmi osobný vzťah. V okamihu, keď ju unesú a jeho ťažko zrania, vyhlási neľútostnú vojnu všetkým, čo sú do únosu zapojení. (TV JOJ)

SallyZen

Tak zaprvé bych chtěl říci, že než jsem se k tomuto filmu dobelhal byla doba. Ale, když jsem si ho pustil, byla to paráda. Denzel stejně skvělý jako v jiných filmech(Training day, John Q) a Dakota také úžasná, na svůj věk bravissimo. Ale abych to tolik nepřechválil. Například ty klipové střihy mi taky občas vadili. Nebo spíše nebyly špatné, ale bylo jich tam moc. Dále o hudbě. Pana H.G. Williamse mám v top 10. Mám rád jeho hudbu(Shrek, Domino), ale tady se mi vůbec nelíbila. Z celé té muziky, co v tomto filmu zazněla mi tam sedl jeden soundtrack. Však to je snad jeho první film, kde mi ta hudba nepadla do noty. Na pět hvězdiček to není, a to především kvůli té druhé polovině. První část před zlomovým bodem, tedy do únosu - paráda(5*), ale ta druhá část(Denzelova pomsta) mě osobně tolik nezaujala jako ta první(3,5*). Takže 80%. ()

Martin741

Vyborny drsny filmecek o istom bodyguardovi, ktoreho by ste rozhodne nechceli nasrat, lebo by sa vo vasej zadnici mohla objavit explozivna plasticka trhavina. Prva polka filmu je len take zblizovanie sa bodyguarda /Denzel Washington/ s istym dievcatom /Dakota Fanning/, druha polka je uz presne taka, ako ju mam rad : drsna, brutalna, extremna a akcna. 92 % ()

kaposlav

Dobrý film, ale lepšie by spravili, keby tam nepchali tie rušivé efekty mykaním kamery a kaziacim prestrihom v niektorých momentoch, lebo to bola katastrofa. Vôbec to tomu filmu nič nepridalo, ba naopak. ()

dezorz

trendova gycova farebnost neladi z pomalostou a chcenou dramatickostou filmu. zdlhave, nudne, malo tony scottyovskej brutality, to uz radsej aktualny (koniec 2005) indicky remake, ci, sice hlupost, ale ason obcas zabava na podobnu ochrancovsko-detsky-komplex ala transporter 2. ()

O´Neill

Scott prostě umí, a Washington je extra třída. Vemte si tohodle režíséra, a tohoto herce v hlavní roli, přimíchejte trochu od každého žánru, a vyjde vám perfektní podíváná! Perfektně napsaný scénář nenechá snad nikoho klidným, a při sledování perfektních herců, vám dvě hodiny utečou rychleji než voda. K dokonalosti tomu ale něco chybí, proto hodnocení nechávám na 80%. Myslím, že reprojekce toto hodnocení ale zvýší. ()

bourec

Přesně to je to ,co sem psal u skauta.Tam Scott pracoval klasicky,humor,tvrdá akce,standartní kamera,tenhle film už má známky ruční roztřesený kamery,rychlej střih,ale i přesto to funguje až překvapivě skvěle.Tyhle pomstychtivý filmy miluju.100%. ()

baaaja

Mexiko je prostě Mexiko, to co nám připadá nanejvýš smutné a pozastavení hodné, lidem v Mexiku připadá jako běžná záležitost, všední problém, který už jim ani nestojí za obsáhlejší řešení... výborný výkon Dakoty Fanning tlačí film ještě na vyšší úroveň, než na kterou ho dostal výkon Denzela Washingtona, který mě v tomhle snímku moc nepřesvědčil. V některých scénách bylo až moc znát, že hraje a to mu ubylo na vážnosti.. stopáž je možná o malinko delší než je snesitelné, protože u konce filmu už mi trošku ochabovala pozornost, ale závěr to jakž takž vytáhl, takže za *čtyři* ()

TomikZlesa

Rádoby drsný Denzel Washington a naprosto nechutný Marc Anthony a na druhou stanu vynikající Dakota Fanning. Když sem zjistil jak vysoký hodnocení tu film má byl sem celkem překvapenej. Nuda, nuda a zase nuda a pak nečekaná změna v naprosto předvídatelným konci. Tady sem se opravdu nechytal. ()

Kwaichi

Je smutné, že to čo sme videli v tomto filme sa odohráva v reálnom svete. No zároveň nás môže hriať pri srdci existencia skutočných hrdinov ako bodyguarda Creasyho, ktorí sú ochotní bojovať za lepší zajtrajšok. ()

tomtomtoma

Akční thriller o spravedlivé pomstě ve světě nelegálního chování zákonných orgánů. Pomsta z osobních důvodů, která ve svém krutém výsledku brutálním způsobem vykoná více práce než legální slepá spravedlnost. Rozhořčené sadistické dobro poráží zahnívající systém a všechny, byť jen trochu, špatné postavy. Bývalý profesionální zabiják ve vládních službách Creassy (Denzel Washington) se spravedlivě rozhořčí při únosu jím hlídané osoby, malé Pity (Dakota Fanning). Nastává velká krvavá stopa, která má zahojit rány bolesti. Postupuje chladnokrevně proti všem zaprodancům, aby na konci vyměnil svůj život plný zabíjení za život malé a překvapivě stále živé Pity. Další zajímavé postavy: Creassyho přítel Rayburn (Christopher Walken), zoufalá matka Pity Lisa (Radha Mitchell), Pitin vinný otec Samuel (Marc Anthony), mexický správný polda Manzano (Giancarlo Giannini), pomáhající a zároveň bojující novinářka Mariana (Rachel Ticotin), mexický zkorumpovaný polda Fuentes (Jesús Ochoa), a Samuelův lstivý právník Jordan (Mickey Rourke). Zjednodušené efektní potrestání všudypřítomného zla pramenící z touhy po majetku. S bestiální spravedlností a srdceryvnou dojemností, až přehnané. ()

laik_60

ale ano, dalo sa na to pozerat, nerozumel som sice miestami tikavej kamere, ale Denzel bol klasicky dobry a vyznal sa ako v mčení tak aj pomste a zabíjaní. A z tej malej Fanningovej volaco bude, pridavam bod na 4. ()

C0r0ner

V žádném ohledu to nebyl film, který by se vymykal zbytku světové tvorby, ale osobitá režie Tonyho Scotta a zajímavý příběh podložený špičkovým výkonem Denzela Washingtona udělal z Muže v ohni snímek, který si ode mě prostě to plné hodnocení zaslouží. Nejvíc ze všeho se mi líbil excelentní konec. 90% ()

Wormboy

Velmi zvlastny akcnak. Prva polovica buduje atmosferu a vztah medzi Denzelom a Dakotou, druha je bezmyslienkovita jazda pomsty a krvava videoklipova sekanica, ktoru epileptikom nezelam zazit. Film vsak v podstate nie je nicim extremne vynimocny a zapamatam si ho predovsetkym vdaka castej genialnej hudby Nine inch nails a skutocne vybornej Dakote.3,5/5* ()

Fallen_One

V mých očích neuvěřitelně emotivní film. Jednak kvůli uhrančivé hudbě a druhak díky skvělým výkonům hlavních herců (Washington, Fanning, Mitchell). Zvlášť konec mě dostal. Napětí mnou vibrovalo po celou délku filmu, nebyl moment kdy jsem se nudil. Rozhodně jeden z mála filmů co si mě opravdu získal. ()

Flynn

Muže V Ohni jsem už viděl 4x a pokaždé si koukání užívám, Denzel je tady prostě skvělý, jak taky jinak, je ještě drsnější než v Training Day a to je tentokrát na dobré straně, výborný film, skvělá kamera, a úžasná hudba.... ()

Juto

Tento film obsahuje jednu ingredienciu, ktorú by mali mať všetky filmy o pomste, a to je skutočná emócia. Smútok, láska, smiech, hnev. Do tohto filmu je vnesených toľko emócií. Tento film je od začiatku do konca nesmierne podmanivý. Washington ako vždy podáva vynikajúci výkon. 8/10 ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (viac)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

31.10.2011

Nedávno se potkali na placu The Expendables 2 (naštěstí se jim nehoda, během které zahynul bulharský kaskadér, vyhnula). V akci budou pokračovat i poté. Arnold si ještě letos zahraje pohraničního… (viac)