Najhorší zvuk, ktorý môžete počuť v raji, je zaklopanie na dvere. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrajú v thrilleri matka! manželský pár. Ich idylické spolužitie v krásnom dome v lone prírody naruší príchod nezvaných hostí, ktorých počet neustále narastá. (Cinemart SK)

Paroonix

Whoa. To bylo neco!!! Prvni polovina filmu mi pripominala Samuraje (Delon), protoze nebylo moc dialogu a Rosemary ma detatko (Farrow), kvuli halucinacim Jennifer. Druha cast byla WTF, ale v tom dobrem slova smyslu. Aronofsky vam totalne zamota hlavu a jen tak neprestane. A konec? Ten mluvi za vse. Skvely mindfuck. ()

lubica1995

Vraciam sa k hodnoteniu filmu Matka! po roku a pár mesiacov ( 15.4.2018 - 31.12.2019) Nevidela som ho odvtedy, ale musím sa opraviť. Pretože sú filmy, ktoré hneď po pozretí sú nepochopiteľné a zabudnuté. A sú filmy, ktoré nepochopíte, ale nezabudnete. Niekde ho v tej hlave stále mám. A máta ma. Akoby som ho pochopila. Je to biblický príbeh. O bohu a o Ježišovi. A o našom svete a o všetkých šancách, ktoré ľudia dostávajú od boha, aby boli lepšími ľuďmi. Skutočne máloktorý film mi takto ostal v hlave. Preto z predchádzajúcej jednej hviezdy mením na plných 5 . Mrzí ma, že som tak jednoduchá, že mi to trvalo tak dlho. ()

Kamil111

Samotný závěr, který jsem schopen akceptovat a ocenit, pozvedl trochu hodnocení, ale to vše předtím byla jen další Aronofského sebestředná onanie. Síle myšlenky, a toho, co chtěl asi říct, by odpovídalo maximálně půlhodinové krátké cvičení. ()

wendikcertik

V průběhu filmu jsem si na sobě všimla, že skoro nedýchám. Po skončení, jsem zírala na titulky s otevřenými ústy. Film, který vám velmi, velmi dlouho zůstane v paměti. Luxusní podívaná, s hlubokou myšlenkou a dopadu lidského chování na zem. ()

TheKleofa

Ačkoli jsem celý film žila v přesvědčení, že vím, o co jde, z kteréhož omylu jsem byla posléze vyvedena, děj je vlastně úplně nepodstatný, neboť je to celé jedna velkolepá one woman show Jennifer Lawrence, jejíž každičký pohyb byť jen koutku úst je geniální a stojí za veškerou pozornost. Javier Bardem, jakkoli rovněž famózní, je zde skoro až do počtu. Nicméně Aronofsky umí i lépe. ()

pichta odpad!

Čurákovina! Neodporúčam pozerať! Stratené 2 hodiny života pozeranim na toto. Akože podobenstvo? Nejaký spasiteľ, alebo čo? WTF? Vytvoril kult, zavraždenie novorodenca a jeho zjedenie? Niečo mi to malo dať? J.Lawrence u mna spadla pod ciernu zem za toto "dielo". ()

Royaldell

No,tak s jistotou mohu říct,že mě nikdy nesralo tolik lidí v jednom filmu. Pokaždé,když nějaký nezvaný návštěvník něco rozbil,krevní tlak mi poskočil zas o trošku výš. Až tak jsem se vžila do role Lawrence. Každopádně to nemění nic na tom,že pointa mi naprosto unikla,pokud tam teda někde nějaká byla.. Žádný objasnění,proč Mr. Bardem dovolil nějakým naprosto neznámým lidem,kterým umřel syn,ještě v jejich vlastní ložnici (tak,že ho zabil jejich další syn),nechat uspořádat poslední rozloučení. No tyvoe. Já nevím,to jenom mně to připadalo jako naprostý psycho a absolutně nesmyslný? Odmítám v tom hledat něco hlubokýho,ale zkrátka když má nějakej film štítek ,,psychologický’’,tak se hromada lidí bude tvářit,že tomu všemu rozumí,jak je to vlastně hluboký,když tam žerou děcko,který zrovna vylezlo na svět a že skoro ukopat nevinnou ženskou je velice impozantní a Aronofsky tím chtěl vyjádřit svůj nesouhlas vůči týraní žen. Ach,está horrible! Zase ale musím říct,že čas během sledování utíkal fakt rychle,takže aspoň jednu hvězdičku tam šupnu. ()

BaHa

Temný, depresivní, s vynikající Lawrence. A přitom chápu špatná hodnocení, kdo na film šel s tím, že uvidí horor, musel být sakra zklamaný. Matka! je tolik plná alegorií, frustrace, aha! momentů a paralel s dnešním světem, že je člověk těžko stačí všechny zachytávat. Jednoznačně náročný snímek, ale pokud se do něj pustíte s otevřenou hlavou a přijmete nejdůležitější metaforické premisy, potom vás čeká skvělý vizuální a emoční zážitek. ()

krchopetra

Zo začiatku ma to veľmi zaujímalo. Potom som začala byť nervózna. Nervozita stúpala stále viac a prešla do najskôr miernej a neskôr extrémnej prinasranosti, lebo to, čo sa im ku koncu filmu dialo v dome, je moja najhoršia nočná mora. Záverečný masaker mi prišiel ozaj nechutný a mala som potrebu vypojiť televízor zo siete. Snáď jedine ten zmysel a podstata filmu to zachránila. ()

Raveniseth

Moc filmy nekomentuju ale tohle mi nedalo. Nevím, jestli mám brečet nebo být znechucena v pozitivním a negativním smyslu zároveň. Celý film jsem čekala až se Lawrence konečně zmůže na pořádný odpor (a taky jsem se dočkala) a nechápavě jsem sledovala, jak dovoluje cizím lidem a svému šílenému manželovi tropit si, co chtějí. Z psychologického hlediska, by se i sebe víc milující manželka vzepřela a asi dala nezvaným hostům, co proto. Film je v podstatě absolutní chaos naservírovaný na tácu v podobě poloopuštěného domu. V první polovině člověk ani neví, na co se to dívá a měla jsem dojem, že to ani nedokoukám NICMÉNĚ druhá polovina filmu, ač naprosto šílená, mi v nedokoukání zabránila a momenty jako (spoiler) zlomení vazu dítěte, nebo už samotný psychický boj mezi Bardemem a Lawrence, úpěnlivě se snažící neusnout, aby prcka zachránila, tomu dávají nějaký nový vyšší level, kdy si člověk řekne AHA! ono to ještě bude zajímavé nebo to možná bude mít hloubku. Kanibalismus to už bylo přehnané. Každopádně nemůžu dát odpad ani jednu nebo dvě hvězdy, protože ač to příběhově byla zprvu absurdní slátanina, tak i přes to, to ve mě vyvolalo silné pocity, ač smíšené, a to umění (berme tento počin jako umění v uvozovkách) dělat přeci má, a pokud se to povedlo a není z toho člověk znechucen absolutně, jen má onen pocit neklidného vrtění se na židli, tak by se to mělo ocenit. A podotýkám, že poslední Bardemova věta citující Starý zákon "Jsem který jsem", mě naprosto dostala, protože najednou člověku naskočí AHA! proto byl ten dům opuštěný jako v ráji atd. atd. najednou tam najde významy, které před tím ani nevnímal a to taky stojí za ocenění. ()

Baroque

začiatok sa rozbieha, povedzme, nemotorne. koniec je taktiež trocha predvídateľný. no to, čo je podstatné, je niečím, čo som ešte nevidel. atmosféra sa naberá a valí spolu s neuverícnosťou gradácie patologického chovania protagonistov. je to jeden z najzvláštnejších filmov, aké som vôbec videl. jennifer je pôvabná, vskutku slovanským spôsobom. javier je typický latino týpek so zlomeným boxerským nosom. skrátka niečo pre naivné babenky. film ma prekvapoval každým momentom. možno nie je stráviteľný na prvý X. aj minutáž je náročná. lenže... ku koncu som zostával priam s otvorenými ústami. absurdnosť príbehu, psychologicko-mystický podtext s prvkami mesiášskeho komplexu a apokalyptického odkazu zároveň, poľavenie a strach diváka, že sa realita vo forme nočnej mory vráti je to, čo môžu kadejaké oficiálne thrillery a horrory tomuto dielku závidieť. ako vravím. iba ten rozbeh a posledných pár minút. princíp filmu je stelesnené ad absurdum. výborné, výborné, výborné. dodám, ako často, treba vidieť. prekvapí. ()

mavin odpad!

WTF no kurva zlatý Freddy Krueger se ve fiktivním hrobě otáčá! Cca po 65min.sem začal mět záchvaty smíchu z každé píčoviny co se tam pak jako odehrávala. No hotovo konec😂😂🙈👎🤦Jen nechápu kde a co zrovna hulil Darren Aronofsky, že se mu v gebuli zrodila taková howadina!!? Asi vlastní zkušenost jinak nevim🤔 Jak to může nést označení horor teda nevim, jó kdyby super píčovina tak to vyhrává všechny možné ceny typu zlatá malina......... ()

mlock odpad!

Neskutečná absurdita, která se postupně stupňovala, kdybych věděl co mě čeká, vypnul bych to hned na začátku. Jenom deviant tomu může dát něco jiného než odpad. P. S.: Tenhle "film" mi neuvěřitelně sral. ()

Katalin

Tohle je první film, u kterého opravdu nevím, jak ho ohodnotit. Celou dobu jsme s kamarádkou nechápaly, o co vlastně jde. Proč je ONA pořád tak vystresovaná, co to vidí a co to sakra pořád pije. Proč se ON chová jako sebestředný kretén, který upřednostňuje cizí lidi před svou těhotnou ženou. Proč se ti lidé chovají tak neuvěřitelně nereálně. No a posledních dvacet minut bylo jedno velké WTF. Od začátku jsem se také nemohla zbavit pocitu bezmoci, zoufalství a deprese, který se mě držel ještě druhý den po shlédnutí filmu. Opravdu silně to na mě zapůsobilo a musela jsem ještě dlouho přemýšlet, co tím chtěl Aronovsky říct. Asi nejsem cílová skupina nebo jsem jen nepochopila ty metafory, které zjevně všichni ostatní chápou. Nemám ráda filmy, ke kterým si po shlédnutí musím hledat kopy informací, abych věděla, o čem vlastně byly. Nemůžu dát vysoké hodnocení, protože to bylo divné, nechutné a nepochopila jsem to, ale nemůžu dát ani nízké hodnocení, protože je skvěle natočený a stejně tak jsou skvělé i výkony herců. Je to prostě hodně zvlášní film. ()

ragtime

Videl som to už pomerne dávno, ale stále ma pri spomienke na tie 2 hodiny strasie. Je to síce prestrelené až na pôdu, ale desivé je na tom to, že to nie je až také nereálne. Jennifer Lawrence ma zase raz nesklamala a ostáva mi len dať klobúk z hlavy nad jej výberom filmov. ()

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson