V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

asentra

Tak tohle bylo pořádně přitažené za vlasy. Začátek vypadal docela slibně, pak jsem se v tom začala úplně ztrácet a otázku, kdo jsou ti dobří a kdo ti špatní jsem si kladla až do konce. A důvod toho všeho? Asi nejsem dostatečně velký romantik. ()

Márduk33

Taková jízda trochu připomínající Matrix, která si pohrává s komplexním dějem. Jako velkej klad vidim rozhodně tu paranoidní atmosféru, která na mě velmi zapůsobila a samozřejmě právě ten zamotanej děj, kterej dostával postupem času dost grády. Jinak taky myšlenka hodně povedená, né asi úplně originální, ale přesto povedená. ()

Skleni

ja osobne nemám rád kyber-scifi, ale toto sa dalo. záver mi prišiel nie stupidný, ale taký nelogický, že taký mort s, v princípe, banalitou. rovnako mi film prišiel dosť nízko rozpočtový a herecky velmo rozporuplný. Miestami som žasol, a potom som chcel plakať. Ale dejovo je to určite super. 70% ()

Tamten

Sci-fi příběh o průmyslové špionáži pomocí "gumování" mozků, který má celkem zajímavé nápady, ale místy je trochu nudný. zato konec je velmi nečekaný a nápaditý. Lucy Liu je pak třešničkou na dortu. ()

danny_21

Zajímavá myšlenka v zajímavém prostředí - až trochu paranoidní, nicméně vyústěná v naprosto neuspokojivý závěr. Dalo by se namítnout, že z nízkorozpočtové sci-fi, se holt jen výjimečně podaří vykouzlit něco víc než nízkorozpočtové sci-fi. Ale ta Lucy je prostě kouzelná - 50 % ()

Sciner

Žádný neprofláknutý příběh, parádní scifi a dobrá hudba. Film jak má být a ten závěr jsem opravdu nečekal. Skvěle strávený večer. ()

LakiyL

Skvelé sci-fi, ktoré po prvej polhodine diváka úplne pohltí a vôbec nič nechápe. Preto je samozrejme zvedavý na rozuzlenie zápletky. Tá je ale úplne fádna, bez nejakej hlbšej myšlienky. ()

RajCZitko

Teda, nebýt opravdu kreténské kamery, která mě obzvláště pekla v záběrech v letadle a menších prostorech, a nebýt té přehnanosti vývojového stupně "trezoru" (PC grafika tam fakt nemožně nemožná), tak bych uvažoval i o plném hodnocení. Jinak to bylo totálně skvělý. Supr příběh ze zákulisí corporate špionáží, kde jste stejně zmatení, jako sama hlavní postava, a ten konec...to jsem prostě nečekal... 85% ()

john.h

Výborně napsané, natočené, zrežírované a sestříhané sci-fi, které by mohlo být těžko pochopitelné, ale díky dobře odvedené práci všech složek není. Navíc má hodně dobrou atmosféru, kterou umocňuje jednoduchý soundtrack a třeba i normální automobily a mobilní telefony, které se v roce 2002 normálně používaly. Dovedu si to představit jako drahý blockbuster plný future udělátek, ale už by to tak nějak nebylo ono. Nesmím zapomenout ani na slušné herecké výkony. Velmi povedené. Nedoceněné. ()

maoc

Po zdařilé Kostce jsem od Nataliho nečekal nic špatného, ale po shlédnutí se cítím zklamaně a skoro až podvedeně. První půlhodina s mistrně rozehranou hrou dvojitých agentů a silně tísnivou atmosférou byla dokonalá a kdyby to pokračovalo dál a vyústilo v nějakém PKDickovském duchu, vůbec bych se nezlobil. Bohužel nastal obrat, který mne zklamal: místo konspiračního motivu "všichni šmírujou všechny" scénárista zahrál bezmála na superhrdinskou notu (trapný výtah a scéna se záchranou) . Konec pak byl už úplně bondovsky samožerský a pointu jsem zcela výjimečně tipl už po třetině filmu. To, že úplný závěr nadhodil přece jen trochu nejistoty (SPOILER: budoucnost v minulosti nebo zase někdo lže a vše je jinak? KONEC SPOILERU), je pak už jen malá náplast na zadupaný potenciál tohohle snímku. Škoda. ()

smatana.sk

Špionážne sci-fi, ktoré neurazí. Taký príjemný pocit z rafinovaných plánov bohatého darebáka som mal naposledy po dopozeraní Aféry Thomasa Crowna. ()

Max Q.

Nízkorozpočtová sci-fi s dvojitými agenty a koncem, který (a to se nechci chlubit, to je prostě fakt:-) jsem odhalil velmi brzy. Ale kamera je velmi zajímavá. A Lucy Liu taky. ()

axik

Dobrý nápad, který ale mohl být lépe rozpracován. Nicméně proměna osobností je dobrý nápad. A Luyi Liu je opravdu výborná! ()

Klemi

Zpočátku se film jeví jako jedno z mnoha zpracování klasického Blade-runnerovského tématu společnosti ovládané mocnými korporacemi, ale závěr je nový a jedinečný a filmu dodá rozměr, který jsem tam od začátku trochu hledal. 80% ()

megajalec

Paranoidný film, kde je tej paranoje až až. Keď sa človek začína strácať v tom agent, dvojitý agent, dvojitý dvojitý agent, tak prichádza záver, ktorý mňa osobne prekvapil a celkom aj potešil (asi nemám napozerané toľko sci-fi ako väčšina užívateľov) a vytiahol film z priemeru na ľahký nadpriemer. 70% ()