V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

cab

Komplikovane male sci-fi, ktere se zamotava takovym zpusobem, ze clovek z neho odchazi jako kdyby byl porad jeste na horske draze, protoze vysledek je nedostacujici prubeh boje nekolika identit. Smutne probuzeni z nadejneho snu. 40% ()

pjotr76

Podařilo li se Equilibriu dobře ukrýt nízký rozpočet, v tomto díle je malé množství vložených "bucks" patrné vlastně na každém kroku. Ale jinak tento další "matrix" film v míře vrchovaté uspěl tam, kde i Equilibrium, a totiž ve výkonu hlavního představitele - podobně jako Bale, i Northam v Cypheru hraje jako o život a film s jeho výkonem stojí i padá. Asijská quintessence ženské krásy Lucy Liu tomu dává to správné pozlátko a atmosféru a tak není možno tento film podceňovat či pomlouvat. Snad trochu méně šetřit, je li to film z velké části postavený na tricích a snad udělit ději trochu větší spád a rázem by se z tohoto filmu mohl stát nadmíru zajímavý počin. Takhle je to docela zábavný "jednou-podívat-a-zapomenout" film. ()

Standito

Slušne zvládnuté a zvláštne nakrútené sci-fi (pôsobiace takým divným "snovým" dojmom, čo však nepovažujem za zápor, práve naopak). Pomerne komorné a neakčné, čo sa dá považovať za plus, keďže takéto scifíčko vyjde raz za rok. Avšak tou originalitou som si nie až tak istý...miestami pripomínajúce Matrix, z veľkej časti Total Recall a taktiež sa nevyhnem pocitu, že pán scenárista či režisér nehrali hru Deus Ex, pretože niektoré podobnosti sú až do oči bijúce. Záverečné vyústenie tiež neprišlo s ničím novým... ()

Teabag

Takhle hezky vystavěný sci-fi thriller se jen tak nevidí. Herecky je to v podstatě celé o jednom muži - Jeremy Northamovi, který svou roli zvládl obstojně (až na závěrečného "drsňáka", který mi přišel přehnaný). Příběh se zajímavě kroutí a nenechal mě nudit. Jen Lucy Liu mě i přes svou krásu moc nezaujala. Přišla mi trochu prkenná. Každopádně 4* si ale Cypher zaslouží. ()

hacho

Mam rada filmy s podobnou pointou, vazne to bylo prekvapujici. Na muj vkus ale trochu moc prekombinovane, vubec jsem se neorientovala, u koho on prave ted kym je a proc... Pochopite, az uvidite. ()

newt17

Krásně schizofrenická scifi historka, ve které jsem se kupodivu neztratil. Phillip K. Dick by měl radost. Až na ten konec, ten šel určitě vymyslet méně schématicky. Znovu se ovšem předvedla schopnost Vincenza Nataliho vytřískat z pár peněz hodně, hodně muziky. Zajímalo by mě, co by ten člověk dokázal s pořádným producentem. ()

Illy

První polovinu filmu jsem si opravdu užíval, paranoidní atmosféra, dobrá práce s kamerou... bohužel vše sráží předvídatelný konec. A škoda že nebylo maličko víc peněz na triky. I tak jde o lehce nadprůměrný snímek který stojí za to vidět. ()

xkupka07

Film zajimavy, poutavy. Jak se jiz zde nekdo zminoval, vice penez by misty smazalo dojem ze serialu(slabsi efekty). Tleskam autorum, ale bacha, slozitejsi zapletky jsou uz asi neunosne. No, jsem zvedat co prijde ted. Pamatuji doby, kdy zvrat na konci filmu byly novinkou(a uspesnou). Ted uz zajimavy film musi mit zvraty co 10minut. Tvurci pochopili, ze slozitost deje ma sve meze, takze zvraty jsou primocare a pochopitelne. Ok. Fajn. Co prijde dal? Co bude dalsim krokem ve vyvoji psychologickych thileru a podobnych zanru? ()

Tred2

Škoda tohoto, ze začátku velmi dobře navnadí s pomalým zažívaním se do špionského světa. Nízký rozpočet je ale bohužel znát na každém "větším" kroku, což sci-fi snímku moc nesluší. S hudbou jsem problém neměl, oproti tomu scénář byl trošku zklamání (samozřejmě, když člověk už někde v půlce ví jak to dopadne a ono to dopadne "tak nějak" a ještě o něco slaběji). Navíc v průběhu filmu nefunguje atmosféra tak jak bych si představoval, takže film nepoutá pozournost jak by měl. Nápad byl, vytřískat se z toho dalo víc (no minimalně trošku mín stupidní konec a hodnocení mohlo být o stupeň výš), koukatelné to určitě je (Lucy ve formě ;) ). Slušné, ale pouze, po 3*. ()

Eluin

Cypher je trochu netradiční sci - fi film v duchu tvorby slavného žánrového spisovatele P. K. Dicka, autora, jehož náměty jsou i mnoho let po jeho smrti vděčným tématem bezpočtu snímků. Morgan Sullivan získává novou práci, jejíž náplní je tajemná činnost tajného agenta. Vše je ale pochopitelně mnohem komplikovanější než se na první pohled může zdát a Morgan si záhy není jist nejen tím, na čí straně stojí, ale třeba i tím, jak se ve skutečnosti jmenuje… Cypher je pozoruhodné sci-fi, které vyniká skvělým vizuálním zpracováním a zajímavou atmosférou, která film provází cca po jeho 50% délky. V té druhé polovině, když se postupně dostavují rozuzlení, to už jaksi není ono a snímek sklouzává do nechutné béčkovitosti. I tak se ale jedná o zajímavý lehoučce artový filmový počin, který by fandům sci-fi a tvorby P. K. Dicka zcela jistě neměl uniknout, třeba už jen kvůli velmi dobré ústřední dvojici Lucy Liu a Jeremy Northam. ()

IGNI

Nudný začátek a zbytečně akční konec ubírají jednu hvězdičku, jinak ale velmi příjemný sci-fi zážitek, musím se však přiznat, že někdy ve druhé půce filmu jsem již tušil jak to dapadne, šlo tedy jen o to jak se ke kenci film dostane. Na konci jsem byl rád, že jsem měl pravdu a vlastně mě i příjemně překvapil smysl toho celého. ()

Raziel_cz

Po Kostce další skvělé sci-fi od Nataliho. Opět lo-fi a opět vizuálně neotřelé. Tentokrát jde o kyberpunk, s korporacemi, průmyslovými agenty, brainwashingem, záměnou identit a hmatatelnou paranoií. Možná tomu chybí hlubší myšlenka, ale od pohledu to evokuje žánr a místy je to i správně nihilistické. Film z velké části stojí na Jeremym Northamovi, který podal skvělý výkon a zvraty spojené s jeho postavou jsou díky tomu skutečně nečekané. Jinak v podstatě není koho zmínit. Samozřejmě je tu Lucy Liu, ale že by hrála nějak závratně, to ani ne. Sexy Asiatky ovšem ke kyberpunku patří. Velké plus pak pro Briana Kinga za nevyzpytatelný, ale přehledný scénář. I když v druhé polovině ujel k béčku a konec je sladší než cukrová vata, škoda, že se mu takových nepovedlo víc. ()

Fifipek

Skoda, k lepsimu hodnoceni schazi tomuto filmu par milionu do rozpoctu a lepsi scenar na zaver! Triky chvilemi pripominaji nemecke akcni serialy a zaver vam spolehlive znehodnoti zazitek z jinak docela slusne rozjeteho filmu. ()