V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

Estrellita

Tady se někdo snažil hrát si na Matrix a moc se mu to nepovedlo. Ještě aby jo, Matrix je totiž do nejmenších detailů promyšlené dílo - a Cypher, to je spíš něco jako slabý odvar z některých animovaných matrixovských pohádek. Zmatený a nelogický průběh filmu vyvážila slušná atmosféra vystavěná právě na tom zmatku, místo herců by tam ale klidně mohli být chodící panny z výloh obchodních domů. Za konec, který byl vážně předvídatelný a jednoduchý, bych ale tvůrce pochválila - poprvé si nehráli na něco, co nejsou. 44% ()

FritoleXx

Chytré, napínavé, herecky uvěřitelné a především levné a béčkové. Rád vidím, když mají filmaři zajímavé nápady, ale nerad vidím, když na ně nemají peníze. Natočit dobře vypadající film jde i bez peněz, ale trochu méně to jde u sci-fi. Konec trochu zklamání a nedokážu odhadnout, jestli měl parodovat špionážní blbosti nebo to bylo mysleno vážně. Každopádně originalita tomu nechybí, dobrá hudba naopak jo a fanoušky Lucy Liu to potěší, tudíž vesměs koukatelné. ()

Honzíno

Perfektní sci-fi, pro některé možná předvídatelné, pro mě ultra zábavné a napínavé, kreativní. Ani minutu jsem se nenudil. Po dokonalé Kostce Natali potvrzuje, že na to prostě má a ukazuje, že je schopen kromě dokonalého navození atmosféry a pohrávání si s divákem odvyprávět i příběh. Mrzí mě, že zatím nemohu sehnat Nothnig a zároveň se těším na Splice. ()

uhlajz

Neskutečná blbost, ani celkem zajímavý konec nezměnil nic na tom, že ten film prostě nemá žádný logický podklad. Přijde mi to jako by někdo zapomněl připojit PROČ? ()

ywo666

No porade. Film rozhodne nie je nijak moc akčný, takže prvé slovo zo žánru b som presunul na koniec prípadne vynechal. Skôr by som to označil za mysteriózny thriller a pár prvkami sci fi. Začiatok filmu sa rozbieha pomaly, ale dej postupne naberá na zaujívosti. A naberá celkom slušne. Celý dej a scénar je kvalitne premyslený. Záver napriek kritike my prišiel dobrý. Až na ten pomalší úvod je to zaslúžených 80% u mňa. ()

lennyd

Již dnes jsou nejcennější komoditou na trhu informace - a v budoucnu to nebude jinak. Mothan Sullivan (Jeremy Northam) se nechává zaměstnat ve společnosti DigiCorp, a jako tajný agent má zjišťovat tajné informace od konkurenční firmy Sunways. Jenže brzy je odhalen, a od Sunways dostává nabídku na práci dvojitého agenta, pokud bude DigiCorpu předávat falešná data. Ale není vše nakonec úplně jinak ? ... Zhruba první půlhodinku jsem nadšeně zíral, a přemýšlel o hodnocení plném hvězdiček. Jenže pak se dle současné filmové módy (není filmu, kde by hlavní hrdina aspoň třikrát nepřevlékl kabát) začalo všechno zamotávat, až nakonec ani hlavní hrdina, ani divák (a ani já) nevěděl kdo je vlastně kdo. Naštěstí se vše ke konci urovnalo a vysvětlilo, takže jsem vcelku spokojen. Chválím zde Lucy Liu, které to vyloženě sekne (ve všech polohách), naopak Jeremy Northam mi přišel trochu strnulý (ale kdo by po tom co "všechno" musel zažít asi nebyl :) ).. ()

Javad

Jeremy Northam podáva áčkový výkon v béčkovom sci-fíčku (tú zdrobneninu som ukradol inému užívateľovi – veľmi sa mi to zapáčilo...), ktoré pôsobí občas skôr ako lacný seriál než celovečerný film. ** hviezdy sú ale málo (až také zlé to zas nebolo). ()

VanTom

Zajímavé "paranoidní" sci-fi (průmyslová špionáž, vymývání mozků, ztráta identity), kde slušný scénář a režijní styl (kamera blízko hercům, neustálé detaily) snaživě zakrývají nicotný rozpočet. Po zručném vtažení do děje však snímek nikam moc negraduje. ()

klima777

Konspirace. Korporace. Kopie. Konfigurace (chybná). Především vnitřně nepoctivý film, jenž předstírá inteligentní alternativu ke zkorumpovanému světu (lhostejno, zda ona zkaženost je domnělá či skutečná), přičemž sám nenažraně přijímá jeho pravidla (IMHO). No, tak je to hezky natočené... No a co... Jedna hvězdička s pachutí odpadu. Fuj. ()

Dino07

Mysteriózní sci-fi thriller, který se snaží za každou cenu mlžit a během filmu vlastně víte, že skoro nic nevíte. Až se děj přesune do konečné fáze, tak zjistíte, že prakticky o nic nešlo. Pouze o dívku... Pro mě zbytečné a místy i celkem nudné. Ale na druhou stranu se mi v téhle poloze velice líbila Lucy, ta byla na výbornou... A označovat tento film za fantasy, to to potom musí někomu pálit jako 2wattové žárovce. ()

Pecival

Zajímavý námět a vcelku obstojná atmosféra jsou klady tohoto snímku. Na druhou stranu závěr mi tam příliš nepasoval, přišlo mi to hodně na sílu.. a to radši ani nezmiňuji motiv toho všeho. A film by určitě unesl více charismatického hrdinu. ()

Soweek

Pravda ten konec, co jsi budeme namlouvat, je jako z telenovely a kazí tak závěrečný dojem z celého filmu. Někomu ten fakt dvojitýh a trojictých a xtých agentů může připadat přeplácaný, ale mě to celkem sedlo. Tato sci fi doopravdy připomíná matrix a řekl bych, že by nemusela stát až tolik ve stínu. Rozhodně jsem dlouho nic z tohoto ánru neviděl a u filmu jsem se jednoznačně bavil, takže 4 jsou jasný. ()

ne0

Závěr se k filmu vůbec nehodil, což je škoda. Viděl bych to na tři hvězdičky, avšak, kvůli Lucy, musím přidat ještě jednu ;). ()

bloodvomit

Poměrně dobré sci-fi. Slušný i když nijak oslnivý nápad a "sterilní" prostředí chladných technologií, to mám rád. Co mi nesedělo byl hlavní hrdina a jeho všudypřítomný dementní škleb co dokáže vytočit i klidného člověka ;o) Také efekty neksou žádný skvost... celkově 60%. ()

BMAJTZ

Hodne dlouho jsem uvazpval zda tri nebo ctyry hvezdy je to totiz nekde na pomezi. Nicmene zapletka neni uplne spatna i kdyz jsem tak nejak predpokladal neco v tomhle stylu. Prioustim i to ze pribeh neni prilis originalni teda ne aspon formou takovychhle zvratu tu uz par bylo ale i tak me to proste poradne pripoutalo a zaujalo. Neni to totiz uplne typicke a ja se u toho bavil vytecne. ()

Han22

Natali si po Kostce a před úleťárnou Nothing natočil cyberpunkový thriler s brutálně překombinovaným scénářem, které je úplně někde jinde, než většina jiných sci-fi. Morgan Sullivan začne pracovat pro DigiCorps, která mu vytvoří novou identitu aby mohl špehovat jiné společnosti. Brzy ale zjišťuje, že je všechno jinak. A pak znovu a znovu a znovu... Přiznávám, že tenhle film byl na mě až moc intelignetní. Z těch všechn dvojitých, trojitých identit, plánů v plánech jiných plánů a neustálých zvratů mě začala za chvíli bolet hlava a hlavně mě to chvílemi poměrně dost nudilo. O to více mě překvapilo jednoduché vyústění, které mě napadlo zhruba půlhodiny před koncem a ejhle - opravdu. Abych jen nekritizoval - scény s vymýváním mozků nebo z Trezoru jsou skvělé a film je to určitě dobrý, ale spíše pro někoho jinýho než pro mě. ()

klukluka

Působilo to na mě po celou dobu silně amatérským dojmem, občas už to bylo vážně na hraně, ale nemůžu říct/napsat, že by to sklouzlo do trapnosti. To se nestalo. Celkem mě to i bavilo, ale v určitou chvíli jsem pochopil, že se jede bez pravidel, a to jsou pak bijáky, kde to může dopadnout jakkoliv a já to pak vypouštím, vnitřně se přestanu angažovat a jen pasivně čekám, jak to tedy ukončí. Že je nicka tím, kým tady nakonec je, to mě nechalo klidným. Nic novýho pod sluncem. Ale důvod, kvůli kterýmu se celá ta fantasmagorie jakože děla, byl opravdu úsměvný. To myslím v dobrém, hezky to tím odlehčili a poslali tím naprosto jasný vzkaz: Nebrali jste nás vážně, že ne? Já jsem původně chtěl. Vždycky doufám, že se potkám s něčím mimořádným. Většinou to neklapne, tady tahle partička si ale ze sebe aspoň umí udělat prdel. ()

Balu...

Originální špiónská podívaná v ne pravém slova smyslu; u které sem byl většinu filmu skutečně "mimo mísu"; přičemž konec a hlavně vysvětlení a důvod celé příčiny dění byl takový trošku no ne příliš vhodný v rádci předcházejícího.. (trochu zmatěně sděleno, jako celý Cypher =) ) Originální, atmosférické a poutavé.. ()

bila.tecka

Zpracováním béčkové sci-fi, které vsadilo všechny karty na paranoidní pointu. Jeremy Northam hraje tak nesnesitelně dobře ušlápnutého ňoumu, že jsem mu to utrpení sledovat ho "v akci" odpustil. Nejvíc mě ale překvapil výkon Lucy Liu, děvče umí... ()