V blízkej budúcnosti je Morgan Sullivan (Jeremy Northam), túžiaci po trošku vzrušujúcejšom živote, zamestnaný ako priemyslový špión spoločnosťou Digicorp, celosvetovou počítačovou spoločnosťou. Digicorp mu pridelí povinnosť zúčastňovať sa na rôznych schôdzkach po celej Amerike a zaznamenávať prejavy. Ale potom, keď Sullivan stretne záhadnú ženu, Ritu Foster (Lucy Liu), si začne uvedomovať, že jeho práca vôbec nemusí byť tým, čím sa zdá. Zostupuje do hlbokého podsvetia vymývania mozgov a bojuje, aby si zachoval svoju vlastnú identitu. (genetique)

Prechytraly

"já nejsem tvoje dcera, jsem tvoje babička"..... jinak ale fakt dobrý a výjimečně dobře promyšlený. Škoda, že rozpočet filmu byl podle vizuálu tak 1000 dolarů. ()

Jadro

Úplne hladučký priebeh celučičkým dejom. Pomalý rozbeh finišuje urputnejšie a urputnejšie. Na to, že autor spracovával námet pred viac než 15 rokmi, neviem si predstaviť, čo by to bolo teraz. Až neuveriteľné paralely aj na terajšiu dobu. BTW koment píšem "leta páne 2016" :) ()

mijano

Skvelý úvod, dobré zauzlenie ale už poslabší záver. Asi tak po polivičke filmu si uvedomujete záver, ale nepripúšťate si tak lacný a už niekoľko krát otrepaný záver. Celý dej sa do niečoho zamotávate a pritom ani sami neviete, že do čoho vlastne. Ale Lucy Liu tam bola nádherná:) ()

gu-staff

Začátek je Matrixu podobnej, až to nejni hezký (tušení, že vše není, jak má být, nabídka ukázání té opravdové "pravdy, jen místo pilulek injekce, místo Lawrence Lucy...), ale potom se to naštěstí odkloní ke špionážní akci z blízké bucoucnosti. A ta Lucy, mlask, mňam, slint. Trochu mi vadily nepovedený triky (hlavně helikoptéra, ale i výtahová kapsle), bylo dost vidět, co být vidět nemá. Ale jinak prima, zdvojení dvojitýho agenta (tedy takzvaná "kvadrace", či jak to nazvat) se ani moc nezapletla, takž neměl člověk pořád přehled, na čí straně zrovna Morgan / Jack, či kdo vlastně byl. Stačí se na film trochu soustředit, a nečumět do pytle s čipsama. Ale přes to všechno mi to přišlo trochu televizní. Nemělo to ten drive, co má třeba Gattaca. ()

wray

Cypher je jeden z filmov, ktory som chcel vidiet kvoli soundtracku :) Ja viem znie to zvlastne, ale proste som pozrel co (okrem Donnie Darka) Michael Andrews zlozil, vyfiltroval zaner ktory sa mi paci a tak som objavil Cypher. Hned zo zaciatku sa to rozbehne ako velmi dobry film. Dokonca vyborny! A ked nastupi Lucy Liu tak je to este stale velmi dobre. Cele v peknych scifi priestoroch, a za sprievodu (celkom dobreho) spominaneho soundtracku. Prva zamena ?postav? tiez filmu pristane, a udrzi divaka v pozornosti. Ale potom dalsia. A dalsia.... a tu niekde som sa stratil, takze som to prestal az tak vazne sledovat. Po tolkych zamotaniach som ani necakal nejaky rozumny koniec ale napokon sa to celkom vyjasnilo. Dobry napinavy scifi thriller. Mozno to mohlo byt viac "temnejsie", ale stale dobry film, ktory sa oplati pozriet. ()

Davemix

Dneska už by toto téma asi nikoho moc nepřekvapilo, ale v roce 2002 to určitě mělo svou váhu. Dnes už to zřejmě tolik lidí neosloví, ale za mě musím uznat, že šlo o velmi vkusné fantasy. 70% ()

v.indruchova

Sci-fi, které vám pěkně zamotá hlavu, kdo co s kým, cože? Pak následuje, aha no to by mě tedy zajímalo jak to dopadne, tady se stát nic zajímavého už nemůže..a najednou vás krásná slečna pošle za panem tajuplným ..nikoho tam nevidíte, záběr na pár detajlů a už vám svítá v makovici. Mě se závěr líbil. Lepší konec si ani představit neumím. Všechny ostatní konce by byli nudné. Nečekané konce to je moje. Líbí se mi, že jsem na to nepřišla v průběhu filmu. Více lidí by mělo vidět CYPHER a hodnotit. Herecké obsazení perfektní. ()

Sevin14

Zábavné špionážní sci-fi s několika zvraty, ze kterého se asi dalo vyždímat trošku víc, ale mě dost uspokojilo, můžu doporučit. ()

Imouse

Opravdu zdařilý špionážní film, který je bohužel na jedno kouknutí. Je to zkrátka "obyčejný" příběh agenta. Scénář je dobře stavěný a svým způsobem originalní, i když ne nějak inovativní. Když porovnám s Pi, které je dokonalé po všech stránkach, tak tento snímek prohrává na všech frontách. Rm.: Nakonci je přímo řečeno co je na tom disku, což tento film shodilo ještě o stupínek níže. ()

Váša

Zas jeden psycho film z nápadem. Než se nám všechno vyjasnilo, bylo to dost dost zamotané, což vykouzlilo takovou uvolněnou atmosféru, ve které zůstaly nízkorozpočtové triky úsměvnými. Single malt on the rocks byl ale zdaleka nejstupidnější trik ... ()

bystroocko

Celý film se mi velice líbil, nenudil, nutil napínat mozkové závity, ale musím souhlasit s většinou komentujících, kteří si ještě dlouho budou lámat hlavu nad otázkou "Proč to všechno?" ()

Fritorick

Po dlouhé době jsem měl tu čest konečně zhlédnout kvalitní sci-fi.Ačkoli Cypher neni nabitý dokonalou počítačovou animací, máme z nej skutečně ten zpravný pocit ne příliš vzdálené budoucnosti, což doplňuje excelentně vykonstruovaný příběh, který se důstojně porve s většinout filmu jake jsem do posud viděl, k tomu přidejte výtečné herecké obsazení, kde předvede svůj vyjmečný kumšt například David Hewlett a jako třešničku na dortu snad až dokonalou Luci Liu, ktrera snímku dramaticky zvedá preference. P.S. a ten konec mě vskutku nikterak nepobouřil :) čistých 80% ()

ELDoctorow

Po zhruba 15 minútach ma napadlo - to vyzerá ako ultralacné kanadské sci-fi, takže ma vcelku prekvapilo, že to nakoniec nie je ultralacné kanadské sci-fi ale ultralacné americké sci-fi, i keď v Kanade natáčané, takže som zas až tak ďaleko od pravdy nebol. Tá lacnosť to v podstate celé dobre vystihuje, od scenáristu a režiséra Kocky by som bol čakal viac. Film sa inak snaží mať aj pointu, prečo to celé, no tú si snáď radšej aj mohli odpustiť a nechať nás žiť v nevedomosti, lebo to s čím prišli výslednému dojmu z filmu nijak nepomáha, skôr naopak. Proste ničím nezaujímavé a priemerné ultralacné americko-kanadské sci-fi, odporúčaniahodné len pre zarytých lucyliuovských onanistov. ()

SobikGSXR

Většinou rozlousknu, o co se jedná hned ze začátku filmu, toto byl ovšem skvěle zrežírovaný oříšek, kde jsem mu na kloub přišel až po uplynuté hodině. A takové mám rád. ()

Methew

Väčšina ľudí tu hodnotí záver tohto filmu ako nejaké sklamanie, no mňa práve ten záver totálne odrovnal a prekvapil. Toto je v podstate psychologické sci-fi, a práve tie neustále zvraty robia ten film totálne výnimočným až geniálnym, že sa človek jednoducho musí zamýšľať aj nad samým sebou. Toto je tak perfekcionistický film, že Matrix sa so svojou akčnosťou a efektivitou môže skryť lebo tento film ho porazil a to len svojou jednoduchosťou. Áno z môjho uhla pohľadu je tento film veľmi jednoduchý, môže to byť aj tým, že som videl vážne veľa filmov a tak sa na to pozerám z úplne iného hľadiska. ()

Popo

Až na pár momentov ma tento film dostal. Ťažká paranoidnosť nesmie chýbať a práve to na týchto filmových pálkach milujem. Kvalitné spracovanie a v celku dobré herecké obsadenie. Film odporúčam ()

thedien

Tenhle typ filmů mám prostě rád, byť bych ocenil trochu menší předvídatelnost děje v závěru filmu a patetický konec tam nemusel být vůbec. Ale jinak rozhodně nezklamal. ()

Minka_

Super nápad, parádne spracovanie, fakt som sa nenudila. Ale ten záver? To snáď nemysleli vážne. Skoro som neverila vlastným očiam, keď som videla, prečo to všetko Jeremy Northam robil. To mi naozaj spadla sánka prekvapením. ()